Evde köpek bakmak?

Hayvan bakmak sorumluluk gerçekten özellikle köpek çünkü tuvalete vs çıkması gerek ve çok yalnız kalırlarsa ağlarlar psikolojileri bozulur bunları düşünüp karar verin lütfen

Merhaba arkadaşlar daha önce yalnız yaşadığımdan ve çok bunaldığımdan dolayı konu açmıştım hatırlayan olur belki. Memurum nöbetli çalışıyorum bir buçuk sene kaldı tayinime. Şöyle ki evde köpek bakmak istiyorum toy poddle ya da pomerian istiyorum ikiside küçük ırk zaten. Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete öyle bir sıkıntı var sizce olur mu bakılır mı tek kalabilir mi başa çıkabilir miyim büyük sorumluluk kararsızım :KK43:
Evi kokutuyo boşver
Kedi al

Köpek kediden çok daha zor bakılan bir varlık.
Tuvaleti, evin eşyasını zarar vermesi, aşırı ilgi istemesi vs...
Kedş gider bi köşede yatar acıkınca yemek yer, kum kabına tuvaletini yapar ama köpek farklı.
Kayınvalidemlerin bahçede baktıkları köpekleri var. Şehir dışında çıktıkları zaman eşim günlük mutlaka yanlarına gider yemeklerini verir tuvaletlerini temizler ilgilenir sever gelir. Ki iki köpekler ve bahçede buna rağmen o ilgiyi hemen görmek isterler.
Sahiplendikleri zamanda görümcem çok istemişti ama şehir dışında çalışmaya başlayınca kayınvalidemlere kaldı sorumluluğu ve inanılmaz zor oluyor.
Hayvan sahiplenecek herkese şunu diyorum 15 sene bakmayı, evde en sevdiğin eşyalara zarar vereceklerini göze alıp o şekilde karar ver.

Herkes söylemiş köpekler sosyal hayvanlar yalnız kalırlarsa depresyona giriyorlar. Nöbetli biri için hiç hiç uygun değil.
Hele ki küçük ırklar aşırı enerjikler çok ilgi ve çok gezme + egzersiz istiyorlar.

Köpek edinmek isteyenler mutlaka internette istedikleri ırkın özelliklerini araştırısnlar. Pomerian çok tatlı aman çok ayıcıkla olmuyor o iş, edinmek istediğiniz ırk size uygun mu mutlaka bakmalısınız.

Ben evden çalışıyorum, gayet enerjik bir orta boy köpeğe sahibim ama yetemiyorum her zan hoplamak zıplamak gezmek istiyor:) Küçük ırklar kesinlikle çok vakti olan insanlar için ev kadınları mesela.

Pomerian sahiplenilmiyor ayrıca satın alınıyor :110: Barınaklarda terk edilmiş hem küçük ırklar hem de goldenlar var okuyanlar köpek isterseniz vınlayın barınağa:)

Konuya geleyim konu sahibesi bence sana kedi uygun kediler yalnız kalabilir. Arkadaş bulma durumun nedir bu arada, biraz da insanlara bakınsan :)

Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete
Bu şartlarda kesinlikle köpek bakamazsınız, köpeklerde WC ihtiyacı için her gün 2-3 sefer dışarı çıkıyorlar, ki arkadaşlarında yazdığı gibi köpekler kediler gibi değiller, evde 1 gün boyunca yalnız kalamazlar strese girerler sürekli ağlarlar, köpek kedi gibi mamasını suyunu koyayım yesin içsin tuvaletini kuma yapsın, ben gelince de sevdirirse iki severim hayvanı değildir, sürekli ilgi alaka ister, sizin şartlarınız köpek bakmaya müsait değil.

Arkadaşlar kedi uygun demişsiniz ama, teyzemin kedisine biz bakiyoruz onlar tatile gittiğinde veya kısa süreliğine memlekete gittiklerinde. Alt katimizda yaşıyorlar. Hayvan elime doğdu bile diyebilirim ama gitti salonun ortasına mıçtı bir kere :d

Her defasında zaten gergin oluyor. Onunla kalayım yalnız kalmasin diyorum miv miv topuklarimi ısırarak beni evden kovuyor :d teyzemler donunce de 3 kişilik aileye sıra dayağı atıyor. Her kedi de uygun değil yani :d

Haklısınız bende biliyorum bunları ama işte anlık büyük bir istek geliyor böyle mantıklı şeyler okuyup duyunca vazgeçiyorum. Balık falan almayı düşüneyim en kötü ☹️

Haklısınız bende biliyorum bunları ama işte anlık büyük bir istek geliyor böyle mantıklı şeyler okuyup duyunca vazgeçiyorum. Balık falan almayı düşüneyim en kötü ☹️
24 saat aç kalırsa belki yerine göre 48 saat, balık açlıktan ölür bence şimdilik hayvan bakma fikrini rafa kaldırın.

Benim 7 yaşında pomeranian cinsi köpeğim var.
şuanda da 4 aylık 2 adet tekir bebeğim var.

pomeranian boyut olarak küçük olsa da, kişilik özellikleri arasında "bekçi köpeği" olarak geçiyor. Dolayısıyla yabancı çok sevmez, evde seslere çok havlar. Bizim evde 4 yıldır kapı zili bozuk, yaptırma ihtiyacı duymadık 😅

Harici olarak ister cins, ister sokak köpeği ister melez olsun hiçbir köpek 24 saat yalnız kalamaz, kalmamalı. Kedilerin hala daha evcil olduğunu düşünmüyorum ancak köpekler çok enerjik ve insana çok düşkün duygusal varlıklar. Bu sebeple hem kendiniz hem de dostunuz için mevcut şartlarda bir köpek sahiplenmenizi tavsiye etmem. Sonunda vermek zorunda kalır, hem onu hem kendinizi çok üzersiniz.

kediler nispeten belki yalnız kalmaya daha uygun gibi gözüküyor ancak onlar da özlüyor sadece cins olarak çok belli edemiyorlar. Geçtiğimiz cumartesi akşamı arkadaşlarımıza davetliydik, 8-9 saat yalnız kaldılar ve resmen evi birbirine katmışlar, şok geçirdik eve girdiğimizde. Anlayana tabi 😊 ben üzülüyorum ve yalnız bırakmamaya çalışıyorum. 24 st her türlü can için çok uzun süre.

Merhaba arkadaşlar daha önce yalnız yaşadığımdan ve çok bunaldığımdan dolayı konu açmıştım hatırlayan olur belki. Memurum nöbetli çalışıyorum bir buçuk sene kaldı tayinime. Şöyle ki evde köpek bakmak istiyorum toy poddle ya da pomerian istiyorum ikiside küçük ırk zaten. Ama ben 24 saat gidiyorum nöbete öyle bir sıkıntı var sizce olur mu bakılır mı tek kalabilir mi başa çıkabilir miyim büyük sorumluluk kararsızım :KK43:

Köpek bakacak koşullarda değilsiniz
Kedim var, gündüz ben işteyken yalnız kalıyor, pek şikayetçi değil durumdan ama akşam iş çıkışı bir yere uğrarsam yani eve gecikirsem döndüğümde fena söyleniyor. Uzun süreler yalnız kalmak istemiyor, 7 yaşında ve ben 7 yıldır tatile bile gitmedim, sosyal bir kedi değil yanımda götüremiyorum, evde de yalnız bırakamıyorum. Eşimle aralarında acayip bir sevgi yumağı hali olmasına rağmen eşime bile emanet etmem, kapı cam sağlamda mı, fişler prizlerden çekildi mi vs... kafayı yerim en iyisi onunla kalmak diyorum:))) hayvanlar çocuk gibi, en sakini bile olmadık bir muzurluk yapabiliyor o yüzden uzun süre bırakamazsınız. Köpekler ekstra olarak zaman istiyor, ofis komşum köpeğini işe getiriyor mesela,kendi işi rahat o yüzden. Hayvan günde 3-4 kez dışarı çıkıyor, enerjileri çok yüksek. İlgi istiyorlar canları sıkılıyor, terk edilme korkusu yaşıyorlar. Bana bile alıştı serseri, bir gün işe gelmesem kapımızın önünde uluyor, komşunun yokluğunu fark eden bir canlı sahibi olmadan o kadar uzun süreler geçiremez.

Köpek olmaz. Kedi sahiplenebilirsiniz onlar yalnız kalabiliyor. Gerçi sıkılıyorlar ama köpek hiç duramaz,tuvalet ihtiyacı için günde birkaç defa dışarı çıkmaları gerekiyor.

açıkçası bence o kadar süre yalnız bırakılmaz. tuvalet ihtiyacı var çünkü onu nasıl yapacak hayvancağız. bir de ben köpeklerin bahçeli evlerde bakılması gerektiğini düşünüyorum çünkü daracık evlerin içinde çok bunalıyorlar.

Bir can sahiplenecekseniz ona göre hareket edeceksiniz. Kendi çocuğunuz olsa 24 saat nasıl tek bırakamazsanız köpeklerde öyle. Kediler daha kolay sanırım ama yinede iyi düşünün.

Arkadaşlar bu arada kedi önerilerine istinaden kendi tecrübemi paylaşayım. Bu şekilde 24 saat nöbetli değil ama çok yoğun çalıştığım ve yalnız yaşadığım dönemde sahiplendiğim kedim bebekliğinden itibaren yalnız kaldığı için insana alışmadı maalesef. Yapı olarak da pek sevgi dolu biri değildi ve kısa ömrü boyunca afedersiniz gtümü kesti sgshdhd. Çok dayak yedim valla kedi de olmuyor bir başına.

Arkadaşlar bu arada kedi önerilerine istinaden kendi tecrübemi paylaşayım. Bu şekilde 24 saat nöbetli değil ama çok yoğun çalıştığım ve yalnız yaşadığım dönemde sahiplendiğim kedim bebekliğinden itibaren yalnız kaldığı için insana alışmadı maalesef. Yapı olarak da pek sevgi dolu biri değildi ve kısa ömrü boyunca afedersiniz gtümü kesti sgshdhd. Çok dayak yedim valla kedi de olmuyor bir başına.
Muhtemelen (en azından ben) fizyolojik kısmı için yazmıştır insanlar, kediler kumuna yapar tuvaleti mamayı suyu yeteri kadar koyarsanız onu da idare ederler ama köpekte o yok. Ben bizim kediyle döt döte olduğum için 24 saat, tuvalete gitsem ağlar arkamdan, o ayrı 😅

Muhtemelen (en azından ben) fizyolojik kısmı için yazmıştır insanlar, kediler kumuna yapar tuvaleti mamayı suyu yeteri kadar koyarsanız onu da idare ederler ama köpekte o yok. Ben bizim kediyle döt döte olduğum için 24 saat, tuvalete gitsem ağlar arkamdan, o ayrı 😅
Köpek=insan bebeği zaten, biri ne kadar yalnız kalabilirse diğeri de o kadar. İşte ben de o zaman kedi nasılsa ben işteyken başının çaresine bakar diye sahiplenmiştim rahmetliyi ama geceden geceye zaman geçirince bir tarafı eksik kaldı. Parayla babalık yapmaya çalışan adama dönüştüm agagshd

X