Evde kedi beslemek psikolojiye iyi gelir mi?

Britishlerde de var. Tüm bunlar olmasa bile ben kedi köpek ticaretine karşıyım. İnsan dostunu parayla almamalı. Kedi köpek üretiminin perde arkası çok çirkin.Eki Görüntüle 3346797
Tamam benim sorduğum, konuyu konuştuğum bilmemkaç tane veterinerden daha iyi biliyorsunuzdur siz. Paylaştığınız yazıyı da bir okusaydınız bari britishler dahil tüm kediler diye başlıyor 🙄

Hayvan ticaretiyle ilgili herhangi bir fikir belirttiğimi hatırlamıyorum.,

Aa evet doğru ben biraz masumca baktım. kumu ve maması hele kumu ve suyu asla aynı yerde olmaz.
Hatta mama ve suyu da ayrı odalara koymak lazım. Daha çok su içiyorlar bu şekilde.
[/QUOTE
Ben bunları bilmiyorum, gerçi veterinere sorarız ama ben dayanamadım buraya yazdım
Yatağı ayrı odada maması ayrı odada suyu ayrı odada mı olsun

Tamam benim sorduğum, konuyu konuştuğum bilmemkaç tane veterinerden daha iyi biliyorsunuzdur siz. Paylaştığınız yazıyı da bir okusaydınız bari britishler dahil tüm kediler diye başlıyor 🙄

Hayvan ticaretiyle ilgili herhangi bir fikir belirttiğimi hatırlamıyorum.,
Daha kısa bacaklı ve kiloya daha elverişli oldukları için eklem ağrılarına ve kireçlenmeye daha müsait olabilirler mi acaba? Düz mantık😬

Para verip almasaydınız keşke, bakımw ihtiyacı olan sokak kedisi daha mantıklıydı. Yada barınaklardan.

Neyse olmuş olan. Temiz tutun hiç birşey olmaz. Annem kedili evde büyümüş, çok şükür sorunu yok. Alerjim olmasaydı ev kedili eve dönerdi 😁. Artık köye gittiğimizde bakıyoruz..

Daha kısa bacaklı ve kiloya daha elverişli oldukları için eklem ağrılarına ve kireçlenmeye daha müsait olabilirler mi acaba? Düz mantık😬
Siz hiç british gördünüz mü? Britishler mi kısa bacaklı 😂😂😂😂😂 buna kahkaha attım cidden. Aksine uzun bacaklı, büyük patili, iri yapılı kedilerdir. Bişeyler duymuşsunuz da yarım yamalak olmuş sanki 😂

Merhaba, konum kedi ile ilgili
Yavru kedi aldık. British kedi. Çok istemiyorduk ama kızımın ısrarı üzerine dayanamadık.eşim hiç istemiyordu ama şimdi oğlum diye seviyor, kızım zaten çok mutlu ama ben karşıdan sevebiliyorum. İsmiyle seslendiğim zaman koşturarak geliyor çok tatlı ama kucağıma alamıyorum karşıdan sevebiliyorum
Birde bizim salon ve mutfak bir. Bize salonda tutmayın dediler bize başka bir odaya minderini, manasını, suyunu ve kumunu koyduk ama orda kendini yanlız hisseder mi diye de kafamıza takıldı daha çok küçük
Bana bugün niye aldık, tüyü ayrı pisliği ayrı dediler, kokuyor dediler ama ben hiç koku almadım kediden. Yani beni mutlu ediyor hep onunla ilgileniyoruz ama bu sorumluluğun altından kalkabilir miyiz bilmiyorum
Psikolojiye iyi geliyor diyen var herkes başka birşey söylüyor
Kedisi olanlar bana biraz fikir verebilirse çok sevinirim
Kedi alacağımız zaman eşimde bi tedirgin oldu, tüy döker evi kokutur diye, tüm sorumluluk bende dedim, kum kabını temizleseniz koku asla olmuyor ee tabi evin havalanması da lazım, tüy dökmeye gelirsek, ben günde iki kez tarıyorum çok dökülmüyor, yanımızda bile uyuyor minik kedimiz☺️

Kumu yatağı maması aynı yerde olmaz kedinin. Siz tuvalette yemek yiyip yatıyor musunuz? O da yemeğini tuvaletinin yanında yemek ya da tuvaletinin yanında uyumak istemez.

British sakin mizaçlı bir kedidir. Öyle tezgaha falan çıkmaz. Çıkarsa da birkaç kez uyarıp indirirseniz öğrenir. Çok zekiler.

Aşılarını düzenli yaptırır, tüylerini her gün tararsanız öyle kist bilmemne sorunu olmaz.

Kumunu düzenli temizlemeniz gerekiyor tabi ki. En az günde bir kez.
Kumunu temizleme derken değiştirme mi kürekle elememi
Bize kumunu haftada 1 değiştir, kumunu hergün ele dediler
Diğer merak ettiğim şey tırnak kesimi nasıl oluyor

Siz hiç british gördünüz mü? Britishler mi kısa bacaklı 😂😂😂😂😂 buna kahkaha attım cidden. Aksine uzun bacaklı, büyük patili, iri yapılı kedilerdir. Bişeyler duymuşsunuz da yarım yamalak olmuş sanki 😂
Yoooo hiç görmedim uzayda yasıyorum🙄 ablamın kedisi de british değil.
IMG_20231105_135554_190.jpg

Tabi ki
Ben tüyü kızımın boğazına kaçarsa kist olursa diye endişe ettim sadece
İç dış parazitlerini düzenli yaptırdığınız sürece söylediğiniz şey imkansız. Evde hayvan beslemek onunla ilgilenmek gibisi var mı ya. Berbat bir günün ardından şapşal suratına bakınca bile gülmeye başlıyorum. İyi ki varlar. Terapi resmen.

Kedi alacağımız zaman eşimde bi tedirgin oldu, tüy döker evi kokutur diye, tüm sorumluluk bende dedim, kum kabını temizleseniz koku asla olmuyor ee tabi evin havalanması da lazım, tüy dökmeye gelirsek, ben günde iki kez tarıyorum çok dökülmüyor, yanımızda bile uyuyor minik kedimiz☺️
Bende korktum koku olur diye kokmuyor, sadece tüy kaçarsa diye endişe ettim
Birde tırnak kesimi, tüylerin taranması vs
Eşiniz alıştı mı

Tabi ki
Ben tüyü kızımın boğazına kaçarsa kist olursa diye endişe ettim sadece
Hayır olmaz. Ben kedilerimi ısırıp öpüyorum hiçbir şey olmadı. O kist durumu; bir kedi parazitli ise o ihtimale karşı kist oluşabilir. Evinizdeki kedi temiz ve paraziti yoksa hiçbir şey olmaz.

Bizlerden daha çok temizler. Mamalarını, suyunu ve tuvaletini lütfen aynı odada tutmayın. Hepsi ayrı olsun.

Üfff kedi kokmaz mı beee hem de ne kokar misssssler gibi.. hele o göbüşü var ya bi de bıyıkları bi de patilerinin yastıkları bi de çenelerinin altı mis gibi kokar 🤤🤤🤤🤤 ağzım sulandı bi kedi göbüşüne yumulasım çekti canım. Bakamayacaksanız günahına girmeyin kedi hem psikolojik olarak hem de her türlü fizyolojik hastalıklarda inanılmaz iyi gelir.. kedi var ya kedi olmasalardı şu insanlara asla tahammül edemezdim kokmuş insanlar 😤😤

Kumunu temizleme derken değiştirme mi kürekle elememi
Bize kumunu haftada 1 değiştir, kumunu hergün ele dediler
Diğer merak ettiğim şey tırnak kesimi nasıl oluyor
Kürekle içindekileri alın, kumu da haftada iki haftada bir değiştirin. Kum kabını da sirkeyle falan yıkayın iyice kumu değiştirirken.

Patileri tutup bastırın içinden tırnaklar çıkar. Uçlarından 1 mm kadar pıt pıt alın. Asla çok kesmeyin en fazla 1 mm nokta kadar bişey. Önce vet kessin görün hatta.

X