Evde jel tırnak yapımı

monicatak

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.845
8.303
Kızlar merhaba, yazıyorum ama umarım görüp yardımcı olacak birileri çıkar.

Su karantina günlerinde sıkıntıdan kendime meşgale arıyorum, jel tırnak yapımına merak sardım inanılmaz eğlenceli. Poly jel kullanıyorum. Törpüler uv lamba her şey ok. Ama gel gelelim şu base coat temin etmediğim için sanırım tırnak düşüyor? Yani takma tırnak gibi oldu. Bunun sebebi base coat kullanmamam mi? Google'a base coat yazıyorum çok ucuza da var pahalıya da. Hangisini kullanacağım jel için olan base coat farklı mı yoksa her türlü base coat kullanılabilir mi? Likit olarak aseton kullanabilirsiniz demişti Bi youtube kanalı, jeli dağıtırken fırçayı az asetona degdirip kağıtla fazlasını alıyorum. Acaba o da mı düşmesine sebep oluyor?

Vaktinde aliexpress'ten tüm setini 15-20 dolara almadığına çok pişmanım. Tüm sette 6 tane falan jel, en iyisinden uv makine, törpüler makaslar, likitler base coatlar Ay ne ararsan var ama bizim ülkemizde bir tane jel 100 lira :/ özetle uygun fiyatlı bir base coat önerisine ihtiyacım var çok acil

Merhaba aynı durumu evde kendim yaptıgım jel tırnakta bende yasıyorum sorun base coat mi acaba deneyimlerinizi rica etsem paylaşabilir misiniz

X