Ev temizliği

gunes 34

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2023
11
2
30
Yalvarıyorum biri bana temizlik konusunda yardımcı olsun Çocuğum 1 yaşında onunla beraber temizlik yemek çok zor oluyor evimi toplu tutmak istiyorum aksine temiz tutmak istiyorum ama bir türlü yapamıyorum hiçbir şey de üşenmem Ama bu temizlik konusunda fikirlerinize ihtiyacı m var.

Yalvarıyorum biri bana temizlik konusunda yardımcı olsun Çocuğum 1 yaşında onunla beraber temizlik yemek çok zor oluyor evimi toplu tutmak istiyorum aksine temiz tutmak istiyorum ama bir türlü yapamıyorum hiçbir şey de üşenmem Ama bu temizlik konusunda fikirlerinize ihtiyacı m var.

Yemek işinin tek çözümü, yemekleri haftalık yapıp buzluğa atıp, öyle hazırlamak. Çorba, mantı, börek, köfte ne varsa dondur ya da vakumla öyle pişir. Salatalık malzemeni bile öyle yap.
Evi toplu tutmak içinde küçük sepetler al, oturma odasında çocuğun oyuncağı vs olunca odasına götürme o sepetlere koyup, sepeti kenara koy. Odadan odaya eşya taşımak çok zor olur, uğraşma.

Çocuklu ev içinde kendini çok hırpalama çocuk var sonuçta.

Gereksiz ne varsa attım, kaldırdım, dağıttım. Çok kolayladı işim bu şekilde.

Haftada 2 gün yemek yapıyorum birkaç çeşit.
Asla “evim temiz olmalı” psikolojisine girmiyorum.
Sleepy’nin temizlik havluları aşşşşşırı derecede pratik, bir odadan diğerine giderken gördüğüm yeri siliyorum. Günlük robot süpürüyor evi, bende bir kere geçiyorum. Dişlerimi fırçalarken akşam lavaboyu siliyorum. Klozeti yatmadan sleepy mendille siliyorum yine. Banyo yaparken de duşakabinleri ovuyorum. Tamam bitti.

Ev dağıldı diye bırakmayın. Aldığınız her şeyi o anda yerine koyun. Toplu olduğu zaman temizlik daha kolay olur. Her sabah wc ye girince yıkarım. Yemek vs yapınca, yemek yedikten sonra anında bulaşığı toplarım. Bebekle zor tabi kolay değil. Ama salmamak lazım

Hepinize çok teşekkür ederim en büyük sorun galiba aldığımı yerine koymamak oluyor çocuğu m henüz 3 aylıkken en toplu değil diye ağladığım zamanlar bile oldu 😏😏😏

Rutin olusturursaniz hersey kolsy olur. Bebis uyurken gece is yapabilirsiniz

Çok haklısınız neden biriktyrsam yap çık işin içinden bebeğim gündüz leri uyuyan bebk olsa bişey yapıcam mesela annneee su annee vaaa vaa😅😅 Allah'm evlatlarımisi korusun acılarını göstermesin gurbette olunca bana bağlı kimseye de gitmyor ama sizin tavsiyelerni aldim 😍😍

Örümceği yokmu bebeğinin wc banyo yıkarken koy içine sana baksın süpürge sesini sever bebekler oyun gibi şarkilar söyleyerek yapın işinizi bebek size baksın oyuncak dök önüne çocuklu ev hiçbizaman düzenli olmaz elinde hemen hallet işlerini

Örümceği yokmu bebeğinin wc banyo yıkarken koy içine sana baksın süpürge sesini sever bebekler oyun gibi şarkilar söyleyerek yapın işinizi bebek size baksın oyuncak dök önüne çocuklu ev hiçbizaman düzenli olmaz elinde hemen hallet işlerini
Var var örümceğe koyunca ordan çıkıyor 😅yaa burası mukemmel bi yermis siz yazınca v alla kalktım ev topluyorum teşekürler güçlü kadınlar 😍

Minicik bebekle ev ne kadar düzenli olabilir ki?

Yardımcı hanım ayarlama imkanı yoksa eşiniz yapacak bir çok işi.

Var var örümceğe koyunca ordan çıkıyor 😅yaa burası mukemmel bi yermis siz yazınca v alla kalktım ev topluyorum teşekürler güçlü kadınlar 😍
Ben çocuklu biri olarak yazıyorum günlük dip köşe temizlik yapan biriyim 1 saat sonra yine dağınık yine düzen yok bunlar iyi günlerin

Ama siz yapiosnz maşallah ben yapamıyom bende sorun var ama baya yaptm buraya yazdıktan sonra iyi oldu😇😇

Ama siz yapiosnz maşallah ben yapamıyom bende sorun var ama baya yaptm buraya yazdıktan sonra iyi oldu😇😇
Bulaşık yıkarken çekmeceden kaşık plastik kap vs hoşuna gidecek şeyleri önüne dökerdim rahatça Bulaşık yıkardım çamaşır sererken sepetin içine girerdi herşeyi oyuna çevirmiştik biz hoşuna giden şeyleri keşfet süpürgeden korkmuyorsan süpür uyuduktan sonra başka işini hallet toz alırken bi bez de bebeğine ver birlikte yapin

X