Nişan Ev tadilatı mı kira mı 🤔🤔

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

mavilisiyah

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2018
42
4
Herkese merhaba kafama çok takılan bir konuyu sizlerle paylaşıp fikir almak istiyorum.
Nişanlıyım ve evlenince nerde oturacagımı bilmiyorum.
Kayınvalidemlerin müstakil 2 katli evleri var. Onlar alt katta oturuyor. Üst kat şu an icin boş. Biz orda otururuz diye düşünmüştük, ama kızlar ev eski bir ev baya bi tadilat yapılması gerekiyor. Piyasa kötü tadilat etmeye kalkarsak 100.000 tl yi bulur dedi nişanlım. Kiraya çıkalım temiz temiz otururuz dedi.
Sizce ne yapmalıyım? Artısı eksisi ne olur.
Evi tadilat edersek çok masrafli olucak, kayinvalidemlerle oturucam. Kiraya çıkarsak her ay kira masrafı olucak 😔😔

Ya boşver maddiyatı. Senin ruh sağlığından önemli mi? Tabiki temiz ve biraz uzak kiralık bir daire

artısı :ev senin olucak eşyalarını ona göre yapıcaksın kiracı olmak zor hem verdiğin paralar boşa gitcek
eksisi: kaynanayla oturmak zor anlaşabilcekmisin ..yanlız kalmak istediğinizde kalamayabilirsiniz kapınız ayrı bile olsa rahat rahat takılamassınız ..birde karışan aksi biriyse kira vermeyi tercih edersin

Nişanlınız akıllıymış aferin, siz de akıllısınızdır kiraya gidersiniz biliyorum.
Yoksa düğün sonrası ağlama konuları açarsınız burada kaynanayla aynı yerde veya onların evınde oturursanız.

Yakin oturmak senin için problem degilse evini yaptir otur. 100bini kiraya çıksan senin olmayan eve yine vereceksin zaten. Kirada oturmak disaridan gorundugu gibi kolay bişey değil.

Ya herkes yazmis ama konu sahibide hic fikir vermemis
Ben olsan eksisini artisini dusunurum, kayinvalideniz gucenir mi alinir mi onceden verilmis konusulmus bisey yoktur umarim. Esim ve ben calisiyor muyum bu da onemli.. yani bu adam tek erkek cocuk mu? Yakininda degilde uzagina tasinsaniz gonul koyar kisa bi aure ama size bisey diyemez ama yakinda olup daha sonra aman canimiz sikilmasin bi gidelim gonlunu alalim yok o yok bu diye kafaniz alt katta kalirmi? Bence 100000 tl lik masraf yapcaniza elzem seyleri yaptirin.. hem babanizin evi tamir gorsun hemde sonradan pisman olacaginoz sey yapmamis olursunuz, yarin obirgun katlanamicak duruma gelirseniz ve ayrilmak isterseniz masraftan uzulmemis olursunuz.. oraya masraf yapmaya gitmek yerine .. kira odemiyosaniz para biriktrip ev sahibi olmak icin orda otururdum.. yani oraya aman aman masraflar harcamayin!! Cebinize biriktirin.. tabi guzel eviniz olaun istersiniz ama buyuk aileyle ayni catida olmak zor belli zaman sonra catirdamalar oluyoo... kendi ailenle bile.. imkaniniz boyutunca degerlendirin...

X