ev sahibim gece gündüz evimi dinliyor!

Madem işler tatsızlaştı, iftira atmaya dönüştü, böyle giderse taşinma düşünceniz olacaksa bundan sonra zerre kadar dikkat etmeyin.

Burunlarindan getirin hepsinin. Edepsiz olun. Sigara külü gelince çat çat yukari bağırın herkese rezil edin.

Ev sahibi gelince kapıyı açmayın. Gürültü etmekten de kaçınmayın.

Titizlikle dikkat ederken diken üstünde oturuyorsam bunlarin bin beterini yaparım.

Kedi işin bahanesi olmuş evde dört kedimiz var hiçbiri de ses çıkarmıyor. Sizi çıkarıp yerine "zamlı kiracı" alma peşinde. Direkt size istediği zam miktarını söylemesi yasal değil. Bazen tepkiyi koymak gerek.
ya çok enteresan o ihtimali de düşünmüyorum çünkü girdiğimizden beri çıt sesine bile geliyorlar. bizden önce kısa süreyle iki kiracı oturmuş mesela. neden o insanlar kısa süre sonra taşındı, enteresan.
evet onun yasal olmadığını biliyorum. zamma daha çok zaman var ama bir ay öncesinden araştırıp yasal zam neyse istediği zammı kıyaslayacağım. saçma bi rakam verirse buna hakkı olmadığını, yasal miktarı yatıracağımı söyleyeceğim.

Bi muddet bakin duruma gore tasinirsiniz. Gelmis girmis vede ust komsunun haksiz oldugunu görmüş. Belki bundan sonra sizi rahatsiz etmez. Cok gecmis olsun sinir bozucu bi durum.
açıkçası bu sebepten taşınmayı düşünmüyorum. neden taşınayım? kiralar uçmuş, taşınma hem masraflı hem de çok yorucu. bunca işin gücün arasında... üstelik bu saçmalıklar haricinde memnunum ben apartmandan. çık evden bile dese senin demenle olmuyor, mahkemeye ver hakkın varsa çıkarırsın demeyi düşünen biriyim.

ayrıca üst komşu konusu da karmaşık. üstte 3 erkek yaşıyor. üst kat bende kedi olduğunu bilmiyor ki, neden balkon pislik içinde kedi kakası dolu desin? pis değil ve kedi kakası zaten yok. kedim olduğunu sadece ev sahibim biliyor onu da bizim evi dinleyerek öğrenmiş :KK70: 3 erkeğin işi gücü yok benim balkonumu gözetleyip pis diyecek? bunu pek sanmıyorum. bence bunu ev sahibi kadın uydurdu.

Bence disinizi gosterin. Bir daha bu tarz hareketi oldugunda kirada ev cok ama bu zamanda bizim gibi tikir tikir paranizi odeyen evinze cicek gibi bakan bulamazsiniz diyin.
bir daha rahatsız ederse aynen böyle söyleyeceğim. kira sekmez, kırıp dökmüyoruz, sabahlara kadar parti yapmıyoruz ama her sesten, her şeyden şikayet ediyorsun. arada ses gelebilir, yapacak bişey yok diyeceğim ters bir tavırla.

Vasifsiz insanlar biseye sahip olunca kendilerini bi halt zannediyolar ev sahibi oldugu icin sizi denetleme hakkini kendinde goruyor cahil kadin. Tersleyin hicbisey yapamaz evi kontrol etmesine keske izin vermeseydiniz bidaha girmek isterse musait degiliz deyin ciddi tersleyin baska turlu tepenizden inmicek gibi
ben o kafada olmadığım için kontrol amaçlı geldiğini düşünmemiştim. içeri girip konuşmaya başlayınca anladım. çok çok çirkin, iğrenç bir hareketti ya. hala kendimi kötü hissediyorum. bir daha eve girmek isteyeceğini sanmıyorum zira göreceğini gördü. o niyette olduğunu anlasam asla sokmazdım zaten. kadın resmen gözetliyor, dinliyor. kaç kez annemin karşısına çıkmış, eve geldiğini görünce. koca gün bin kere kapılar açılıp kapanıyor bir kez bakmadım kim geldi kim gitti diye. hayatta yaptığı tek şey beton yığını almak olan insan ne zormuş ya.

Alt kat komsuma teşekkür edesim geldi vallahi. Oğlum var gurultu de yapıyor şimdi, her ne kadar makul saatler içinde olsa da altta da tek başına yaşayan yaşlı bir kadin var. Oğlum bu ara oyuncaklarini fırlatmayi huy edindi bir kez olsun laf etmedi. Hatta ben bazen dun biraz rahatsız etmiş olabiliriz kusura bakmayın dedigimde aaa çocuk o, olacak o kadar, biz de büyüttük der. Insanlik başka bir şey. Sizin ev sahibi pek nasibini almamis duruyor. Ev onun diye icindekileri de satin almadi ya. Kesinlikle daha sert cikmalisiniz
gerçekten en ufak bişeye bile tahammülleri yok. çıt sesine bile geliyor. geçen akşam ortada hiçbir şey yokken duvara vurdu. annem "bak duvara vuruyor" dedi ben de bizlik değil dedim üstümüze almadım. bir önceki gece de saçma sapan vuruyordu ve yine bizden ses mes gelmiyordu. hatta ben odamdaydım annem öbür odada, tv falan da açık değildi. kedi de bi köşede uyuyordu. bu saatte tadilat mı yapıyorlar falan dedim hatta ben sesi duyunca. ruh hastası ya. bir daha yaparsa kalbini kıracağım diye korkuyorum, saygımı bozmak istemiyorum ama sinirlenirsem de gözüm döner yani. sizce ne yapsam? karşılaştığım yerde selam vermesem, asık bir yüzle dolaşsam belki bir daha gelmeye cesaret edemez. ne dersiniz? bu vakte kadar benim iyiliğimden yüz buldu, çok net.

Madem işler tatsızlaştı, iftira atmaya dönüştü, böyle giderse taşinma düşünceniz olacaksa bundan sonra zerre kadar dikkat etmeyin.

Burunlarindan getirin hepsinin. Edepsiz olun. Sigara külü gelince çat çat yukari bağırın herkese rezil edin.

Ev sahibi gelince kapıyı açmayın. Gürültü etmekten de kaçınmayın.

Titizlikle dikkat ederken diken üstünde oturuyorsam bunlarin bin beterini yaparım.
şimdilik taşınma düşüncem yok, ailemi ikna edemem, ayrıca çok da masraflı. pes etmeyi düşünmüyorum :) yasalar benim yanımdayken üstelik.
ama bir gün o niyete girdiğimde benden kötüsü olmayacak. gürültü neymiş o zaman görecekler.

Ne münasebet evi koklamak, balkon temizliği falan. Arsızlık bu resmen. Ev sahibi düzgün olmayınca aynı apartmanda oturmak sıkıntı gerçekten. Bir daha böyle bir olay olursa ya da duvara vururlarsa siz de sert çıkın. Yüz bulsa tepenize çıkar bunlar.
bir daha duvara vurulursa ben de vuracağım.
annem söylemişti ev sahibiyle aynı binada olmak sorun olur diye ama o dönem çok da alternatifimiz yoktu maalesef.
maalesef o yüzü çoktan buldu. şimdi nasıl toparlayacağım diye düşünüyorum. dün biraz serttim, anladıysa tabii. girerken çıkarken selamı sabahı tamamen kessem diyorum. asık bir yüz görse karşısında. çünkü o bir süredir bana aşırı suratsız yaklaşıyor, kasıtlı yapıyor belli. aidat vermeye gidiyorum mesela, mahkeme duvarı gibi bi surat var karşımda. aidatı alınca teşekkür bile etmiyor. ben de aynısını yapmalıyım sanırım artık. yaşlıdır dedim, öyle ya da böyle komşumdur dedim iyi yaklaştım ama hataymış.

Bizde de var o tarz bi sorun. Sadece oturduğumuz daire bizim alt katımızda bir kadın ve 3 çocuğu oturuyor. Kadın biraz sorunlu sürekli kapı dinliyor sanırım mahalleye iniyor biriyle sohbet etmeye çalışıyor hep bizi anlatıyor eşim bana küfür ediyormuş bana saldırıyormuş 😀 amnakoyum diyormuş her gün pislikmişiz 😑 eşim bana küfür etmez bazen omzuna alır bende gülerim indir çabuk bırak beni diye söylenirim onu mu sanıyo acaba mahalleye bizi anlatıyor cama çıkıp çocuklara küfürler savuruyor nereye şikayet edeceğim bilmiyorum oğlu da polis zaten 😒😒😒
gerçekten var böyle manyaklar ya. bu kadın da mesela ilk başlarda bize diğer komşuların dedikodusunu yapmıştı. herkes hakkında bişey dedi. bütün gün başka tek bir işi yok milleti konuşuyorlar demek ki.

bir daha rahatsız ederse aynen böyle söyleyeceğim. kira sekmez, kırıp dökmüyoruz, sabahlara kadar parti yapmıyoruz ama her sesten, her şeyden şikayet ediyorsun. arada ses gelebilir, yapacak bişey yok diyeceğim ters bir tavırla.

Aynen tersleyin. Böylelerine meydanı boş bırakmamak lazım. Ben bahçeli evde oturuyorum. Bahçe bizim kendi kişisel bahçemiz ortak değil. Golden köpeğim var bilen bilir asla saldırgan değil zaten bahçemizde kedilerle yatıyor. Karşı bahçeli evdeki psikopat bizim köpeğe takmıştı. Çok havlıyormuş. Çok havlıyor dediği günde toplasan 10 dakikayı geçmez. Ses takıntısı olan gitsin dağda yaşasın diyeceğim ama orada kurt kuş seslerinden rahatsız olur bunlar :p Neyse adam bir daha gelirse ona hapisten yeni çıktığımı 3 leşimin olduğunu ona göre beni kışkırtmamasını söylemeye karar vermiştim :p neyse ki gelmedi.

Aynen tersleyin. Böylelerine meydanı boş bırakmamak lazım. Ben bahçeli evde oturuyorum. Bahçe bizim kendi kişisel bahçemiz ortak değil. Golden köpeğim var bilen bilir asla saldırgan değil zaten bahçemizde kedilerle yatıyor. Karşı bahçeli evdeki psikopat bizim köpeğe takmıştı. Çok havlıyormuş. Çok havlıyor dediği günde toplasan 10 dakikayı geçmez. Ses takıntısı olan gitsin dağda yaşasın diyeceğim ama orada kurt kuş seslerinden rahatsız olur bunlar :p Neyse adam bir daha gelirse ona hapisten yeni çıktığımı 3 leşimin olduğunu ona göre beni kışkırtmamasını söylemeye karar vermiştim :p neyse ki gelmedi.
ya annem ters konuşmuş aslında. bundan birkaç ay önce, kadın birden pat diye karşısına çıkmış tam eve girerken. işte çok gürültü var canımıza yetti, polis çağıracağız sonunda falan bayağı şikayetlenmiş. annem de çağır demiş. annemin bu tavrına rağmen kadın 2 kere daha bu sebeple bize geldi, ay şaka gibi :KK70:

kadın gerçekten artık sataşacak bişey bulamayınca kediye taktı. bir daha kediyle alakalı bişey derse ben kediyi başkasına verdim, kedi yok ki? diyeceğim. mal gibi kalsın. kediyi sorun edeceğini düşündüğüm için ben kendisine asla söylememiştim. benim evimi dinleyerek öğrenmiş kedi olduğunu, duyuyorum seviyorsunuz arada kediniz mi var demişti gülerek. ayrıca köpektir havlar, kedidir miyavlar nedir bu hayvan düşmanlığı ben anlamıyorum. ağzı var dili yok, ne dert oldu millete ya. üsttekinin güvercinleri var, arada pencereye falan kakaları düşüyor, tüyü düşüyor balkonuma bir kez bile rahatsız olmadım, aksine seviniyorum besliyorlar, bakıyorlar hayvan sevgisi var diye.

Ev sahibiniz binayı öğrenci yurdu falan mı sanıyor? Bu ne biçim bir saçmalık? Hikayedeki kimseyi tanımam etmem sinirlerim zıpladı resmen. Şu fiyatlarda yeni kiraya çıkmak da aşırı zorken bu resmen mobbing. Ben olsam asla evimden çıkmam, YURTTA değil EVİMDE olduğumu hissederek de yaşamaya devam eder, gereken noktada sizin yaptığınız gibi çatır çatır cevaplarını verirdim.

gerçekten var böyle manyaklar ya. bu kadın da mesela ilk başlarda bize diğer komşuların dedikodusunu yapmıştı. herkes hakkında bişey dedi. bütün gün başka tek bir işi yok milleti konuşuyorlar demek ki.
Var tabi olmaz mı geçen ay manyak butik site bizim bina, bahçeye ip gerdirmiş boydan boya zikzak yapmış ev halkının çamaşırlarını asmış :KK70: eşimde apartman yöneticisi işten geliyor bi görüyor ki boy boy çamaşır şok oluyor :KK70: :KK70: gruptan yazdı çamaşırları kaldırın nedir böyle ortak kullanım alanı böyle olmaz diye kadının cevabı akıllara zarar :KK70: çamaşırların altından mı geçiyorsunuz yazmış sonra kaldırdı kaldırırken küfürler iftiralar neler neler :KK70: gelene geçene eşim a.k a.k a.k diye bağırıyormuş bana karısına böyle konuşuyor küfür ediyor diye böyle şeyler anlatıyor hırslı hırslı tövbe Yarabbim delirdik eşimle :KK70: Allahtan mahalledekiler kadının deli olduğunu fark etti de inanmıyorlar ona ilk defa böyle biriyle karşılaştım

ya çok enteresan o ihtimali de düşünmüyorum çünkü girdiğimizden beri çıt sesine bile geliyorlar. bizden önce kısa süreyle iki kiracı oturmuş mesela. neden o insanlar kısa süre sonra taşındı, enteresan.
evet onun yasal olmadığını biliyorum. zamma daha çok zaman var ama bir ay öncesinden araştırıp yasal zam neyse istediği zammı kıyaslayacağım. saçma bi rakam verirse buna hakkı olmadığını, yasal miktarı yatıracağımı söyleyeceğim.
En sevmediğim insan türü. En ufak bir sesten rahatsız olurlar önceki kiracılar da bu yüzden çıkmıştır kuvvetle muhtemel. Aslında kimse girmeyecek o daireye onlar da kendileri çalıp kendileri söyleyecek.

Ev sahibiniz binayı öğrenci yurdu falan mı sanıyor? Bu ne biçim bir saçmalık? Hikayedeki kimseyi tanımam etmem sinirlerim zıpladı resmen. Şu fiyatlarda yeni kiraya çıkmak da aşırı zorken bu resmen mobbing. Ben olsam asla evimden çıkmam, YURTTA değil EVİMDE olduğumu hissederek de yaşamaya devam eder, gereken noktada sizin yaptığınız gibi çatır çatır cevaplarını verirdim.
ben hep insan gibi davrandım her şikayet ettiğinde, kusura bakmayın dikkat ediyoruz etmeye devam ederiz dedim. hep saygılı davrandım hiç terslemedim. ama bu kadarı aşırı aşırı yani. ben kirasını ödemeyen, evi kırıp döken eve zarar veren, sabahlara kadar parti yapan, sürekli misafiri olan kiracılardan değilim, bugüne kadar hep sizi alttan aldım kırılmayın diye ama bu kadarı özel hayata karışmak oluyor. ben gürültü yapmıyorum diyeceğim.

En sevmediğim insan türü. En ufak bir sesten rahatsız olurlar önceki kiracılar da bu yüzden çıkmıştır kuvvetle muhtemel. Aslında kimse girmeyecek o daireye onlar da kendileri çalıp kendileri söyleyecek.
kesinlikle öyleler. sesten rahatsız olma, seslere takıntı bende de var maalesef. inan bana daha vurdumduymaz biri olmak isterdim. ben de ses konusunda hassas olmama rağmen gürültü olunca tolare ediyorum, etmek zorundayım insan çünkü komşularım da. bugüne kadar ne duvara vurdum ne de uyardım sessiz olun diye. süreklilik taşımıyorsa sorun değil benim için. geçen gece yukarıdakilere misafir geldi, sabaha kadar sesleri kesilmedi. abartı bi ses yapılmadı ama kalabalık ortamın sesi oldu yani. ara sıra olabilir napalım, kendi evinde misafirine mi karışalım? adamın yürüme sesi geliyor, ne yapsın bu adam uçsun mu? döşemeler, duvarlar ince, kim ne yapabilir? bazen tv'nin sesini açıyorlar, ne diyim kıs mı diyim? adam akşam saati evinde tv izlemesin mi? bi de gece vakti kapıları mapıları dikkatli, sessiz kapatmazlar kalkıp bunu mu söyleyeyim şimdi? yaz geliyor o adam tadilat yapar mesela, yapma mı diyelim? bunlar bütün gün evde sessiz sessiz oturuyorlar, bazen bakıyorum ışıkları da yanmıyor akşam saat 10, erkenden mi yatıyor anlamıyorum. yatıyorsa da bana ne yani bir sürü malları mülkleri var o taşınsın bence :KK70:

Ya yanlış anlamayinda bizim insanımız başlarında erkek yok diye hiç cekinmiyorlar sorun çıkarmakta nerden mi biliyorum benimde babam yok annem ve kardeşlerim birlikte yaşıyorduk komşular ne olsa bizden bilirlerdi ikide bir kapıya gelirlerdi o yüzdendir ki bende komşu fobisi var ne zaman ki kardeşlerim büyüdü koca adam oldular bıçak gibi kesildi şikayetler komşular aynı komşu biz aynı biz değişen neydi erkek faktörü maalesef bizim insanımız böyle başında erkek olmayan kadınları görünce cesaretleri oluyor her şeyi söylemeye karşısındakini ezmeye

kesinlikle öyleler. sesten rahatsız olma, seslere takıntı bende de var maalesef. inan bana daha vurdumduymaz biri olmak isterdim. ben de ses konusunda hassas olmama rağmen gürültü olunca tolare ediyorum, etmek zorundayım insan çünkü komşularım da. bugüne kadar ne duvara vurdum ne de uyardım sessiz olun diye. süreklilik taşımıyorsa sorun değil benim için. geçen gece yukarıdakilere misafir geldi, sabaha kadar sesleri kesilmedi. abartı bi ses yapılmadı ama kalabalık ortamın sesi oldu yani. ara sıra olabilir napalım, kendi evinde misafirine mi karışalım? adamın yürüme sesi geliyor, ne yapsın bu adam uçsun mu? döşemeler, duvarlar ince, kim ne yapabilir? bazen tv'nin sesini açıyorlar, ne diyim kıs mı diyim? adam akşam saati evinde tv izlemesin mi? bi de gece vakti kapıları mapıları dikkatli, sessiz kapatmazlar kalkıp bunu mu söyleyeyim şimdi? yaz geliyor o adam tadilat yapar mesela, yapma mı diyelim? bunlar bütün gün evde sessiz sessiz oturuyorlar, bazen bakıyorum ışıkları da yanmıyor akşam saat 10, erkenden mi yatıyor anlamıyorum. yatıyorsa da bana ne yani bir sürü malları mülkleri var o taşınsın bence :KK70:
Duvarları o kadar ince yapıyorlar ki 🤦 eski evde kim tuvalete girmiş kim çıkmış o bile duyuluyordu. Öğrenci olduğumuz için mi böyle yapıyorlar diye düşünmüştüm ama sadece öğrencilere mahsus bir durum değilmiş 🙆 Böyle durumları görünce insanın müstakil bir eve çıkası geliyor.

X