euthyrox 25 Kullananlar

Ben bi buçulk yildir gebelik eld edemedim tsh 3 lerdeydi şuan 2.45 acaba ondan mi elde edilmedi etkisi var midir gebelik olmamasina
Var diye biliyorum 1’in altına düşmek lazım özellikle de tiroid hastaları için extra zorlayıcı bir durum bende tiroid hastasıyım ve gebelik elde edemedim ama normal bazı kadınlar bu değerle de gebelik elde edebiliyorlar

Var diye biliyorum 1’in altına düşmek lazım özellikle de tiroid hastaları için extra zorlayıcı bir durum bende tiroid hastasıyım ve gebelik elde edemedim ama normal bazı kadınlar bu değerle de gebelik elde edebiliyorlar
Ama tsh düşünce bu kez t4 yükseliyor bende t 4 ünde yüksek olmamasi lazim diyo doktorşar :KK43:

Ama tsh düşünce bu kez t4 yükseliyor bende t 4 ünde yüksek olmamasi lazim diyo doktorşar :KK43:
Haşimato olma ihtimalin var mı bişey demiyorlar mı sonuç olarak ? İyi bir endokrine gitmelisin. Kusura bakma bazen konuyu hatırlayamıyorum başa sarıyor olabilirim 🤭 ama iyi doktor şart ona göre ilaç ve tedavi yolu çizilmesi lazım çocuk istiyorsun başka sorunlar varsa zamanla yavaş yavaş çözersin adet düzensizliği felan kilo varsa verilmeli ben daha önce çok kez yazdım buraya diye hatırlıyorum çok faydasını gördüm bazı vitaminler de işe yarıyor diyetle birlikte Akdeniz diyeti tam sana göre olabilir kiloda varsa özellikle. İyotlu tuz tüketmemeni öneririm tiroidlere iyi gelmiyor yemeklerinde mümkün oldukça Deniz tuzu, kaya tuzu kullanmaya çalış yemeklerinde soya olmasın bütün paket gıdalarda var şuan tatlısından tuzlusuna , buzluktan satın aldığımız nerdeyse herşeyde soya var meyveli yoğurtlara herşeye dikkat edin ne satın aldığınıza dair.. tiroid problemi korkutmasın seni çoğu şey kafada bitiyor .. bende 5 senedir ilaç alıyorum 50Mikrogramm içiyorsun hormonu çalıştırıyor ömür boyu alıyorsun sadece kontrollerini 2 ayda bir yapıyorum okadar kiloda verince 1,5 düştü 5lere felan çıkmıştı dediklerime dikkat edersen değerlerin düzelebilir 🙏🏼

Ozaman D vitamini kullan bir baktır 2 ay sonra TSH kan aldırıp Tiroid hastalarında eksiklik oluyormuş D vitamini bide ilacını düzenli kullan sakın bırakma ilacı Endokrin doktoru bilir yönlendirir seni zaten ultrason da yaptır bidahakine baksınlar kafaya takma geçer 🙏🏼 düşer değerin merak etme ..
Hangi d vitamini kullancam doktorunmu vermesi gerekiyor ferrum verdi onu iciyorum ama o kan ilaci sanirim

Eczaneden d vitamini iste verirler zaten markası önemli değil önemli olan eksikliği vücutta gidermesi bence
D vit değerim 56 çikti iki ayda kullanmam ile tsh ım ise 1.55 düşmüş en sonn 2.45 di nasıl sence değerlerim gebelik kolaylaşabiliyor mu birde tsh ile d vit arasındaki baği anlamadım ya

D vit değerim 56 çikti iki ayda kullanmam ile tsh ım ise 1.55 düşmüş en sonn 2.45 di nasıl sence değerlerim gebelik kolaylaşabiliyor mu birde tsh ile d vit arasındaki baği anlamadım ya
D vitamini tiroid , insülin direnci , polikistik over sendromuna iyi geliyor değerleri denge de tutuyor kullanmaya devam et zaten kışa girdik artık D vitamini ihtiyacımız var D vitamini demek güneş demek zaten 2000.Ie dozu yeterlidir yüksek dozdur. Bununla birlikte folik asit ve İnositol destekleyebilirsin. 2.45 den 1.55 iyi düşmüş daha da düşer ilaçlarını aksatmadan her sabah aç karına iç yarım saat sonra kahvaltı yapabilirsin

D vitamini tiroid , insülin direnci , polikistik over sendromuna iyi geliyor değerleri denge de tutuyor kullanmaya devam et zaten kışa girdik artık D vitamini ihtiyacımız var D vitamini demek güneş demek zaten 2000.Ie dozu yeterlidir yüksek dozdur. Bununla birlikte folik asit ve İnositol destekleyebilirsin. 2.45 den 1.55 iyi düşmüş daha da düşer ilaçlarını aksatmadan her sabah aç karına iç yarım saat sonra kahvaltı yapabilirsin
İlaç dediğim tiroid ilacı canım

Arkadaşlar selam
Bİz ailecek kilo problemi olan kişiler değiliz ama kız kardeşim 23 yaşında son 2 senede aşırı kilo aldı 25 kg kadar.
Hormon testi vs yaptırdı hasshimato dediler ve euthyrox 25 bu ilacı verdi.
Bu problemi çok kafasına takıyor ve ben kendisi için ciddi araştırma içindeyim daha çok genç. Süreci yaşayanlardan bilgi rica ediyorum

Ben bi buçulk yildir gebelik eld edemedim tsh 3 lerdeydi şuan 2.45 acaba ondan mi elde edilmedi etkisi var midir gebelik olmamasina
Tsh gebeliğin ilk 12 haftasında 0,18 - 2,99 , 13 ve 27 hafta arası 0,11 - 3,99 , son 28'den doğuma kadar 0,48 - 4,71 arası olmalı. Siz de bir problem yok gibi ama yine de bir doktora sorulabilir.

Arkadaşlar selam
Bİz ailecek kilo problemi olan kişiler değiliz ama kız kardeşim 23 yaşında son 2 senede aşırı kilo aldı 25 kg kadar.
Hormon testi vs yaptırdı hasshimato dediler ve euthyrox 25 bu ilacı verdi.
Bu problemi çok kafasına takıyor ve ben kendisi için ciddi araştırma içindeyim daha çok genç. Süreci yaşayanlardan bilgi rica ediyorum
Endişelenecek bir şey yok. Ölümcül bir şey değil ya. Ayrıca ilaç kullanımından sonra değerleri normale dönecek kısa sürede. Doğal bir çözüm arıyorum ben de bu ilacı ölene kadar kullanmak istemiyorum.

Dozajım şuan 0.75 mg öncesinde 2.45 değrde iken
0.50 mg idi ilacim
şuan 0.75 mg kullaniyorum son bi aydır 1.55 çikti iki gün önce değer cok güzel t4 üm de 1.11 çikti onu tam bilemiyorum ama olsun yine de iyi bi değer gibi geldi inositol kullaniyorm d vit ve folik asit kullaniyorum ekstra quenzim 10 da kullaniyorm 🥰🥰

Dozajım şuan 0.75 mg öncesinde 2.45 değrde iken
0.50 mg idi ilacim
şuan 0.75 mg kullaniyorum son bi aydır 1.55 çikti iki gün önce değer cok güzel t4 üm de 1.11 çikti onu tam bilemiyorum ama olsun yine de iyi bi değer gibi geldi inositol kullaniyorm d vit ve folik asit kullaniyorum ekstra quenzim 10 da kullaniyorm 🥰🥰
Harika Full vitaminleniyosun şifa olsun inşallah🙏🏼 iyi olucağına inan kafana takma stress bile bütün bedeni etkiliyor benden daha yüksek kullanıyorsun benimde değerlerim 1.7 felan şuan 50 mikrogram kullanıyorum

1 in altına değil 3 altına düşse yeterli tüm doktorlar öyle diyor..
Ben yurt dışında yaşıyorum hem burda hem Türkiye’de doktora göründüm gebelik için 1in altında düşmek gerekiyor dediler bende doktorların yalancısıyım ozaman ben bildiğimi paylaşıyorum sizde bildiğinizi paylaşın ama 4 doktorunda birden yalan söyleyeceğini sanmıyorum ..

Ben yurt dışında yaşıyorum hem burda hem Türkiye’de doktora göründüm gebelik için 1in altında düşmek gerekiyor dediler bende doktorların yalancısıyım ozaman ben bildiğimi paylaşıyorum sizde bildiğinizi paylaşın ama 4 doktorunda birden yalan söyleyeceğini sanmıyorum ..
Benim 2.5 ve 2 kez gebe kaldım burda doktorlar 3 altı yeterli diyor ve benim değrirme hiç yüksek demediler

Muhtemelen referans aralığı farklıdır ülkeden ülkeye ondan zaten olması gereken Aralık burda 1 ile 4 diyor ki

Benim 2.5 ve 2 kez gebe kaldım burda doktorlar 3 altı yeterli diyor ve benim değrirme hiç yüksek demediler
Nasip işi bu durumlar siz şanslıymışsınız tüp bebekten tutun endokrine kadar hepsi bana maalesef bunu söylediler bende buraya bildiklerimi aktardım hayırlı olsun bu arada

X