Estetikte yeni bir dönem: 3 boyutlu cilt toparlama

XSXaXSXKxixN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2007
189
3
45
New Thermage CPT Yöntemiyle Cilt ıyileştirmede Acı Çekme Devri Sona Eriyor

Estetik dünyası, cerrahi müdahale olmaksızın cilt iyileştirmede yepyeni bir yöntem tanıklık ediyor. New Thermage CPT. Bu yöntemin uygulayıcılarından biri de önde gelen Medikal Estetik hekimlerinden Dr.Mustafa Karataş. Şimdiye kadar hiçbir sistemin 3 boyutlu anlamda cilt toparlama ve sıkılaşmayı hedeflemediğini belirtiyor. Dr.Karataş’a göre, New Thermage CPT yöntemi özellikle yüz göz kapağı, karın bacak ve kollar gibi bölgeler için sarkmaya karşı en etkili yöntemlerden biri. “ Bu yöntemin güvenirliliği FDA onayından yapılan 500 bin uygulamayla kanıtlanmıştır diyor.

New Thermage CPT Yöntemiyle cilt ıyileştirmede Acı Çekme Devri Sona Eriyor.
New Thermage CPT cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini toparlamada FDA onayı ve tartışmasız 500 bin uygulamanın tecrübesi ile yenilenmiş göz kapağı, karın bacak ve kollar gibi çaresiz ayrıntılarda iyilik sağladığı için detaycı sıfatlarını almış ve estetikle ilgilenen aklıselim herkese cerrahisiz cilt iyileştirmede yüksek verimli olduğunu kanıtlamıştır.

Göz Kapaklarımdaki ağrılık azaldı.

New Thermage Eye cerrahisiz olarak üst göz kapağındaki yığılmayı azalttığı ve cildi iyileştirdiği konusunda FDA onayı ile devreye giriyor ve tek seanslık uygulama sonrası iyileşmeyi hasta bize artık “Eye Liner’ım dağılmıyor” diye tarif ediyor. Daha ileri yaş grubu ise “göz kapaklarımdaki ağırlık azaldı” diye yorumluyor. Görüldüğü gibi küçük ayrıntı gibi algılanıyor ve gözden kaçabiliyor; oysaki yapılması gerekenler listesinin en başında olmayı hak ediyor.

Üç boyutlu cilt toparlama ne demek?
New Thermage CPT ile yüz ovali orta yüz ve çene altında yakalanabilecek iyiliği tarif etmenin en iyi yolu sanırım oturur pozisyondan sırt üstü yatar pozisyona geçtiğinizde aynadaki olumlu değişiklikler diye özetlenebilir. Şimdiye kadar hiçbir sistem 3 boyutlu anlamda cilt toparlama ve sıkılaşmayı hedeflememişti. Bu, cilt kalitesini arttırmak veya pürüzsüzlük, hatta çizgileri hafifletme ile aynı şey demek değildir. Diğerleri için onlarca tedavi seçeneği varken, New Thermage CPT yüz ovalini toparlamada tek seçenek gibi duruyor.

Nasıl ve Kimlere Uygulanıyor?
CPT Thermage da standart bir gövdenin üzerine oturan yüz, vücut ve göz kapağı için ayrılmış başlıklara sahip sistemde herhangi bir girişim yok. Yüze, bize verilen şablonlar üzerinden küçük kareler bölünmüş kâğıtlarla işaretledikten sonra soğutma güçlendiren ve enerjisi iletimini sağlayan özel jeli sürüyoruz ve bölgeye özel başlık yardımıyla yüzeyden cilt ile temas ettiriyoruz.. Yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 45 dakika ile 60 dakika arasında sürüyor. . Uygulamadan 30 ile 60 yaş aralığındaki herkes yararlanabilir.

Hollywood yıldızlarının tercihi

New Thermage CPT, yurt dışında sahne, sanat ve podyum dünyasında birçok ünlü isim tarafından tercih ediliyor. Madonna, Oprah Winfrey, Susan Walters, Cliff Richards, Kim Basinger, Demi Moore, Katie Holmes, Nicole Kidman, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker, Mel Gibson, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, Kirsten Dunst, Lindsay Lohan, Kate Winslet, Kim Kardashian, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford kullanan isimlerden bazıları.

Cerrahi facelift'e alternatif olarak tercih edilen New Thermage CPT yüze, göz kapağına, boyun bölgelerinde, karın, bacak, el ve kol gibi bölgeler için sarkmaya karşı en etkili yöntem. Tedavinin görevi yaşlanma sürecini durdurmak, doğal yaşlanmaya bağlı olarak yıllarca süregelen genç görünümü korumak... Yaşla birlikte kazanılan deneyimler ile kaybedilen kolagenin hayatımıza yansımasındaki mutsuzluk, mutluluk dengesini kurabilmiş, yaşı ilerlemiş ve daha çok kendine yatırım yapan şehirli kadınlarla yolculuğumuz botoks ile başladı yıllar önce. Botoks ile gergin duran alın ve göz çevresinin yanında, giderek artan göz kapağı çizgileri ve ciltteki sıkılık kaybını, hastamız bize "5. botoks'um ama neden eskisi gibi olmuyor" dediği zaman fark ettik ve anladık ki bir ayrıntıyı daha atlamışız.

Dr. Mustafa Karataş

Son düzenleme:
canim paylasimin için tesekkürler Thermagin faydali birsey oldugunu zaten biliyordum yenilenmesi dahada güzel olmus kaliciligida arttiysa birde uygulanirken o yakici etkisi ortadan kalktiysa gerçekten müthis.

evet yenilenmiş tatlım biraz önce Mustafa Karakaş programda anlatıyordu
endoskopik yöntemdeki gibi yüzü 3 boyutlu olarak şekillendiriyorlar
Youtubede operasyon videoları var ama linklerini ekleyemiyorum hata veriyor link uzantısını yazayım bari
baJIkNJ5IP0
Youtubeye New Thermage CPT yazınca 2,3 operasyon videosu çıkıyor
Devamlı yeni yöntemler çıkıyor ama hiç birisi endoskopik yöntemin yerini tutmuyor hep boş vaat ama bu geliştirilen 3 boyutlu teknikle facelifte gerçek anlamda bir alternatif olduğunu belirtmişler umarım da öyle olur bekleyip görmek lazım:hulya:
Gerçi sen endoskopik facelift yaptırdın rahatladın dünya sana güzel tadını çıkart kaydirigubbakcemile3

Bu arada moderatör arkdaşlar konu başlığını aşağıdaki gibi düzenlerse sevinirim başlık daha anlaşılır olur.
Estetikte Yeni Bir Dönem - 3 Boyutlu Cilt Toparlama: New Thermage CPT

Son düzenleme:
evet ben yaptim ameliyatimi eskiden kafaya takardim yok yanak eridi yok yüzüm yorgun yok allik bile yakismiyor artikk degip kendimi yerdim benden geçti ama ardimda annem var ben gibi ayni ameliyati olsa yeterli gelmez kesinlikle birde benim yasadigimi yasasin istemiyorum onun için bunu yaptirabilirim genelde thermage tek seansta etkili oluyor diyorlar fakat genede asimetri oluyor yaptiriyorsun 6ay sonra etkisini gösteriyor tamolarak ve bi bakiyorsun yanaginin biri diyerine göre daha bozuk sarkik falan diyeri derli toplu sonra bidaha hop gidip yaptiriyorsun yani asla tek seanla bitmiyor aradan bikaç yil geçiyor göz çevresinede yaptiriyorsun sonra gIdI sonra yanak derken baya uzun sürüyor aslinda böle bi elle uygulama yerine maske seklinde yüze geçirilse her taraf ayni oranda o dalgalardan nasibini alsa süper olabilir ben göz çevreme yaptirdim thermage en ufak bir degisiklik olmadi sakaklarada alnimada uygulattim ordada hiç bir degisklik yok ben tek degiskligi gIdI da yasadim doktorum oraya çok atis yapmisti bide hamilelikten sonra kiloda verince gIdI süper olmustu yanaklarada çok atis yapildi benim ordada pek mucizevi bi gelisme olmamisti cihazin 3boyutlu etki etmesi güçlenmesi bence denemege deger diyorum kaydirigubbakcemile5

Yeni Thermage'nin en belirgin farkı tek uygulama olmasıymış .
Hasta eğer yeterli sonuç aldığını düşünüyorsa tekrar yaşlanana kadar yaptırmak zorunda değilmiş yani işlemin 3 yıl 5 yıl 10 yıl gibi belirli bir ömrü yok tamamen kişiye bağlı ama yeterli olmadığını düşünürse 1 yıl sonra tekrarlatabilirmiş..

Op. Dr. Naci Çelik röportajını buldum orada daha detaylı bilgi verilmiş.
Benjamin Button, film olmaktan çıkıyor!... Thermage ile tek seferde zamanı geriye döndürebilirsiniz. ışte o mucize yöntem...
Modern cerrahi 2010 yılında da hızla ilerlemeye devam ediyor, teknolojinin cerrahiye kazandırdığı yeni model Thermage ile sadece tek seans da Benjamin Button hikayesi neredeyse gerçek oluyor.
Sadece tek seans uygulanabilen son Thermage CPT teknolojisi, ciltte sıkılaşma ve toparlama sağlayıp uygulama işlemini oldukça kolaylaştırıyor, radyo dalgaları kollagen dokuda yenilenme sağlıyor. Uygulamanın öncülerinden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Naci Çelik’e Benjamin Button olmanın yolunu yani zamanı geri döndüren Yeni Thermage’ı sorduk.
- Thermage CPT sisteminden bize kısaca bahseder misiniz?
Klasik Thermage, cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili bir yöntemdi. Çalışma esası şu: cildinizin derin tabakalarındaki liflerin kollajen moleküllerinin kısalıp, gerginleşmesini ve destek dokulardaki sarkıkları toparlayarak, cildinizi eskisinden daha genç görünmesini sağlıyor. Yalnızca tek seans uygulanan monopolar bir radyofrekans yöntemi olan Thermage’ın en büyük artısı ise sonuçların yavaş yavaş ve artarak ortaya çıkması, oldukça etkili olması ve her deri tipinde uygulanabiliyor olmasıdır.
- Yeni Thermage CPT’nin eski Thermage ve radyo frekans esaslı çalışan cihazlardan farkı nedir?
Diğer cihazlardan farklı olarak en önemli özelliğinin tek seanslık bir işlem olması diyebiliriz. Thermage; facelift, blepharoplasty, liposuction ile karıştırılmaması gereken, cerrahi olmayan farklı bir uygulama. Yurtdışında özellikle Amerika’da da bugünlerde oldukça yaygın olan bu yöntemin en önemli farkı, tedavinin derinliğinin cihaza değil hastaya özel kullanılan başlıklara bağlı olması. Yani her hastaya farklı uç kullanıyoruz. Derin dokuları eşit şekilde ısıtıp gerginleştiriyor ve cryogen soğutma sistemi ile epidermisi koruyor.
- Uygulama tam olarak ne kadar sürüyor ve etkilerini ne zaman görebiliyoruz? Uygulamadan hemen sonra günlük yaşantımıza devam edebiliyor muyuz?
Tabiî ki uygulanan bölgeye göre uygulama süresi değişiyor. Ama minimum 20 dakika ile maksimum 2 saat süren tek bir seanslık sıkılaşma ve incelme sağlayan bir yöntem diyebiliriz. Uygulamadan hemen sonra gözle görülebilen bir değişim olabiliyor ama etkiler 6-9 ay içinde artarak devam ediyor. ışlemden hemen sonra, çıkıp işinize geri dönebilir ve günlük aktivitelerinizi sürdürebilirsiniz.
- Uygulama esnasında ağrı, sızı hissediliyor mu?
Yeni Thermage’ın özelliklerinden birisi kişiye “özel başlıkların” kullanılması ve ısının kollagen dokuya transferi esnasında radyo dalgalarının etkisiyle derinin derin kısımlarında ısı hissedilmesidir. Bu ısınma kolajenin sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Dolayısıyla özellikle boyun, karın bölgesi ve kollarda yapılan uygulamalarda daha fazla, göz kapağı ve yüz uygulamalarında daha az olmak üzere ağrılı bir işlemdir. Bu ağrının hissedilmesi tedavinin olmakta olduğunu gösterir ve gereklidir. ıyi tarafı işlem sonlandığında bir ağrı hissedilmemesidir ve bu ağrı herhangi bir anestezi kullanılmadan hasta tarafından tolere edilebilir. Aynı zamanda bu yeni sistemde ısı hastanın toleransına göre azaltılıp çoğaltılabilme özelliğini taşıyor. Cryogen soğutma sistemi ile epidermesi korunuyor böylelikle hasta bu yanma ağrısını daha az hissediyor.
- Yüz germe ameliyatı kadar etkili mi?
Bıçak altına yatmaktan korkan ve sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olamayan hastalar için kullanabileceğimiz ilk seçenektir. Elbette estetik cerrahi kadar etkili değil. Çok sarkmış ciltlerde ve kalın derilere yapılan uygulamalardan çok etkili sonuç alamayız. Ama yüz germe veya karın germe yaptırmış ya da liposuction sonrası istediği sonucu elde edememiş hastalarda kesinlikle öneriyoruz. Çünkü cerrahi işlemler konturu düzeltebilir ancak deri yapısında bir değişiklik oluşturmaz. Thermage ise deriyi gençleştirir.
- Peki Thermage uygulamasının sonuçları ne kadar kalıcı oluyor?
Thermage uygulamasının kolajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlıyor ve zaman içinde de bu sıkılaşma artış gösteriyor. Yani şöyle düşünün, saç teli yakıldığı an hemen nasıl kısalıyorsa yaşlanmış cilt yani gevşemiş kolajen yapısı da, aynı saç gibi, uygulama yapılır yapılmaz kendini toparlıyor ve gerginleşiyor. Hasta en erken bir yıl sonra olmak üzere isterse tekrar işlem isteyebilir. Ama eğer hasta yeterli sonuç aldıysa tekrar yaşlanana kadar bir daha yaptırmak zorunda değildir.
- En çok kimler tarafından tercih ediliyor? Kimler için ideal hasta diyebiliriz?
En çok hamilelik ve kilo kaybı sonrasında tercih ediliyor. Ayrıca cerrahi müdahaleye zaman ayıramayacak olan çalışan hastalar bize başvuruyor. Kozmetik olarak kullanılan krem ve jellerden daha etkili olan bu sistem cerrahi olmayan bir sistem olmasıyla sarkıklarından ve selülitlerinden şikayet edenlerin başvuracağı bir tedavi oluyor. Özellikle 35-60 yaş aralığındaki hastalar bizim için ideal diyebilirim.
- Thermage işlemini kimlere uygulamıyorsunuz?
Kronik NSAI türü ağrı kesici veya kortikosteroid ilaç kullanıcılarına, sürekli kilo-alıp veren kişilere ve kalitesi kötü deriye sahip yani aşırı güneş hasarı almış kimselere uygulamayı gerçekleştirmiyoruz. Ayrıca kalp pili veya orta kulakta işitme cihazları yerleştirilmiş hastalara bu işlem uygulanamaz.

Son düzenleme:
37 yaşındayım. Yaşımı hiç göstermediğim halde son birkaç yıldır yüzümde oluşan hafif sarkmalar, yorgun ifade ve mimik çizgilerini fena halde kafaya takmaya başladım. Bu nedenle geçen aylarda bir güzellik merkezinde toplam 15 seanstan oluşan bir uygulama yaptırdım. Şu an adını hatırlayamadığım bu uygulamanın bir seansı, yaklaşık 35-40 dakika sürüyor. Cildinizi önce temizliyorlar, sonra bir jel sürüp hafif elektrik akımı uyguluyorlar, ardından da nemlendirme ve kırışıklık toparlama özelliği olan bir kremi masajla yüzünüze yediriyorlar. Bu yöntemin adını hatırlayamadığım için detaylı anlattım, çünkü ben arkadaş tavsiyesiyle gittiğim halde hiç faydasını görmedim, bilginiz olsun istedim. Özellikle boyun bölgemde cildim öyle ince ki, başımı sağa sola çevirirken kağıt gibi buruşuveriyor. Bu konuda aynı anneme çekmişim maalesef. 15 seansa rağmen hiçbir sonuç alamayınca, doğal olarak demoralize oldum ve yeni bir yöntem arayışına giriştim. İnternette arama yaparken en çok New Thermage CPT yöntemiyle ilgili yazılara rastlar oldum. Sanırım bu henüz çok yeni bir yöntem ama sizlerden ricam, aranızda yaptıranlar varsa lütfen iyi, kötü deneyimlerinizi, sonuçları burda bizimle paylaşın ki, tekrar emek ve para harcayıp demoralize olmak istemiyorum. Gerçi New Thermage CPT ile sadece 1 seansta sonuç alınabiliyor deniyor ama ne zaman yeni yöntem çıksa hep övülüyor. Ben ise gerçekten uygulatan arkadaşların cevaplarını heyecanla bekliyorum...

yaptıran biri bilgi verse ne iyi olur. Fiyatı ne kadar, ne kadar gidiyor?
hemen etki ediyor diyor, ediyor mu?

X