Estetik ve Spor

cansoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
233
43
mrb arkadaşlar ben 18 haziranda burnumdan ameliyat oldm kilo vermek istiorum ama spor yapmamın sakıncası olur mu bilginiz varsa paylaşırsanz çok sevinirim...

Son düzenleme:
18 temmuz dediğin geçen sene mi? bir yıl mı oldu ameliyat olalı? hafif sporlar için 3, ağır sporlarda 6 hafta sonra başlanıyor diye biliyorum. burna darbe alınacak sporlar da en az 3 aymış. ama senin için ne sakıncası olabilir ki herhangi bir sporun? yani 1 yıl baya yeterli bir zaman bence

Son düzenleme:
peki ne sporu yapıcaksın? 18 haziran da çok erken değil mi daha 10 gün olmuş

:1shok: amanın millet ameliyat sonrası spor hemde 10 gün sonra yahu ben bırak sporu dişime dolgu yapılacak kara kara ağzımı nasıl okadar açıcam diye kara kara düşünüyorum spor yaparken seri hareketler nefes alırkenki düzen ne biliyim ben riske atmazdım sanırım yani ne olur ne olmaz
bende nefes sorunuda olduğu için belkide çünkü şimdi bile aldığım nefes sıklaştıkça kulağıma basınç yapıyor rahat veremediğim için poff allahım yardım et en azından kafam rahatlasın :çok üzgünüm:

18 temmuz dediğin geçen sene mi? bir yıl mı oldu ameliyat olalı? hafif sporlar için 3, ağır sporlarda 6 hafta sonra başlanıyor diye biliyorum. burna darbe alınacak sporlar da en az 3 aymış. ama senin için ne sakıncası olabilir ki herhangi bir sporun? yani 1 yıl baya yeterli bir zaman bence
kafam gitmiş yaa haziran olucaktı o düzelttim pardon :)

peki ne sporu yapıcaksın? 18 haziran da çok erken değil mi daha 10 gün olmuş
yani hafif hafif yürüyüşle başlayıp pilatesle fln devam etmei düşünüodum ama sabrediim en iisi :)
şu an yanaklarım da çok şiş halde her aynaya baktıımda psikolojim daha bi bozuluyo

bu arada cvp yazan herekese teşekkür ederim

Son düzenleme:
ben 8.günümde yüzüyordum güneşleniyordum hihoyyyt şuan 59.günüm trambolinde zıplıyorum ve amelıyat gununden berı hıcbızaman yuzustu yatmadım hep yan yatıyorum bişey olmuyo vala:jeyyar:

ben 8.günümde yüzüyordum güneşleniyordum hihoyyyt şuan 59.günüm trambolinde zıplıyorum ve amelıyat gununden berı hıcbızaman yuzustu yatmadım hep yan yatıyorum bişey olmuyo vala:jeyyar:

sen pek rahatmışsın ama ben cansooya bu kadar rahatlığı tavsiye etmem.

cansoo bence biraz daha sabret yerimseniben

valla bence dee, herkes çilek kadar şanslı olmayabilirr :KK70: ama yüzme o kadar burnu zorlayan bir spor degil, ama yürüyüste fln insan daha cok zorlanıyor gibi bilemiyorum daa neysee bence de beklemek en iyisi, bir de bünye de cok farkediyor yaa ben bir ay oldugunda bile hala ani agır hareketler yapamıyordum simdi bile basımı fazla egemiyorum bende agır gecti bu ameliyatt

valla bence dee, herkes çilek kadar şanslı olmayabilirr :KK70: ama yüzme o kadar burnu zorlayan bir spor degil, ama yürüyüste fln insan daha cok zorlanıyor gibi bilemiyorum daa neysee bence de beklemek en iyisi, bir de bünye de cok farkediyor yaa ben bir ay oldugunda bile hala ani agır hareketler yapamıyordum simdi bile basımı fazla egemiyorum bende agır gecti bu ameliyatt

haklısın valla cnm bende yururken koşarken zorlanıyordum böle burnum sallanıyordu yere sert bastıkçaa.s ama dikkatli olmak lazım ben üstümü değişirken mesela dirsegımı burnuma defalarca çarptım çokta korkmustum ama bişey olmadı çünkü kontrole gittigimde doktorumda burnuma cok hoyrat davranıyordu gozumden yaş geliyodu vallahi :) bencede bunyeden bunyeye fark olabılır beklemek garantıye almak en iyisi yerimseniben

8.günde güneşlenmek falan bence cok sakıncalı..sonucta hala orda yara izi var ve güneşin etkisiyle izler kalıcı hale geliyo.benim 2 bucuk ay oldu degil güneşlenmek,dışarı cıkarken bile yüksek faktorlu koruyucular sürüyorum.10 gün de spora baslamak için cok erken gibi geldi bana,doktoruna sormalısınyasakkelime

cilekcim benm de öyle oluyordu yaa böle yürürken yere biraz sert bassam sanki burnum yerinden düsecekmisim gibi hissediyordum hatta hala bazen öyle oluyor, kisi kendini en iyi bilir bir de yani bende agır gecmez baskasında agır gecer, ya da tam tersi o nedenle insan en iyi kendinin doktoru derler yaa aynen öyle valla, tedbiri de elden bırakmamak en iyisi doktor bir ay diyorsa sen iki ay dikkat edeceksin :KK70: bence öyle yanii, doktor bana günes gözlügü takabilirsin dedi misal ama benm hiiic niyetim yok noolur nolmaz :p

8.günde güneşlenmek falan bence cok sakıncalı..sonucta hala orda yara izi var ve güneşin etkisiyle izler kalıcı hale geliyo.benim 2 bucuk ay oldu degil güneşlenmek,dışarı cıkarken bile yüksek faktorlu koruyucular sürüyorum.10 gün de spora baslamak için cok erken gibi geldi bana,doktoruna sormalısınyasakkelime

evet cnm guneslenmek cok sakıncalıymıs ben kapalı teknıkle oldugum ıcın yara ızı fılan bısey yoktu bende,o acıdan sorun olmadı ama burnumun ucu arı sokmus gıbı şişti megerse sıcak havalar gunesın etkısıyle şişiriyomus aklınızda olsun
yuksek faktorlu kremlerı sadece morlukların gecene kadar sür sonrasında gerek yok dedi doktorum ben artık kullanmıyorum

bn de kapalı oldum da evet haklısınz sabretmem gerek sanırım yağlarımla bi süre daha boğuşucm :)

Açıkçası eğer aktif spor yapmıyorsan 2 ay içinde spor yapacak kadar rahat nefes alabilecek duruma gelirsin ama şahsen ben aktif spor yapılmasını tavsiye etmiyorum ki profesyonel olarak oynadığım basketboluda ameliyattan sonra bıraktım...

evet bi kaç gün önce doktorla görüştüm hafif hafif yürüyüş gibi sporlar yapabilirsn ama aktif sporlar için 1 ayını doldurman gerek dedi beklicez artık bi süre daha tombul napalm :)

evet bi kaç gün önce doktorla görüştüm hafif hafif yürüyüş gibi sporlar yapabilirsn ama aktif sporlar için 1 ayını doldurman gerek dedi beklicez artık bi süre daha tombul napalm :)

Sen birde düşünsene ameliyattan çıkıp sonra basketbol oynadığımı yüzüme bir top geldimi işim bitiktir!!! Zaten burnumu maçta kırdığım için ameliyat olmuştum annem beni gebertirdi kesin!!!

X