Eskişehir'de yaşamak

ASDElmaliSekerim

вιℓιуσя&#96
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2011
617
4
Kizlar iki ay sonra dugunum var ve ondan sonra eskisehirde yasamaya baslicam. Hollandada dogup buyudugum icin bu benim icin cok buyuk bir adim olacak. Aldigim karardan keisnlikle pisman degilim Turkiyede yasamak herzaman hayalimde vardi ama yinede icimde bi korku var. Haa birde biz adanali oldugumuz icin eskisehirde hic ailemiz yok. Sadece kocam ve ben olacak..
Sizden istedigim (eskisehiri bilenler) eskisehirin guzel ve guzel olmayan yanlarini bana anlatabilirmisiniz. Bilgim olursa kendimi daha iyi hazirliyabilirim yeni hayatima.
Yardimlariniz icin simdiden cook tesekkekur ederiimm :KK54:

ben eskişehirli değilim ama 3-4 defa gittim eskişehire.detaylı gezme fırsatım olmadı ama beğendim eskişehiri Türkiyenin sayılı şehirlerinden biri.

ben ankarada yaşıyorum ama eski şehiri biliim
eskişehir bünyesinde iki üniverste barındıran güzel özgür bir şehir
size hollandayı aratmayacağından eminim
yapay plajı bile var

öğrencilerin hayalidir eskişehir
üniversite kentidir
herkesin hayalinde olan bir şehre gidiyorsunuz:)
akşamları cok güzel olurmuş ordaki arkadaşlarım söyler
çok gelişmiş bir şehir
ama nerde olursan ol sevdiğin yanındaysa orası dünyanın en güzel yeridir
mutluluklar diliyorum:nazar:

öğrencilerin hayalidir eskişehir
üniversite kentidir
herkesin hayalinde olan bir şehre gidiyorsunuz:)
akşamları cok güzel olurmuş ordaki arkadaşlarım söyler
çok gelişmiş bir şehir
ama nerde olursan ol sevdiğin yanındaysa orası dünyanın en güzel yeridir
mutluluklar diliyorum:nazar:

Guzel yorumlar aldikca rahatliyorum :))
nisanlim olmasa zaten hicbiyere gitmezdim, hersey onun icin.
cok tskr ederim cnm

Bir öğrenci olarak Eskişehir en büyük hayalimdi. Şahane bir yermiş... İnşallah öğretmen olarak giderim oralara.. Mutluluklar diliyorum size. Bir yastıkta kocayın. :nazar:

eskişehir'liyim :)

her yerini kısa sürede öğrenebileceğin kadar küçük ama her istediğini bulabileceğin kadar büyük ve gelişmiş bir şehirdir. yani neyi nerede bulabileceğini çabuk öğrenirsin.

istanbul-ankara-izmir e yakındır.

havası nemli değildir, yazın gündüz ne kadar sıcak olsa da akşamüstü serinliği paha biçilemezdir :) gece rahat uyunur yani :) kışın soğuktur.

parkları, piknik alanları güzeldir.
çok pahalı bir şehir değildir.

met helvası enfestir :) ama taşbaşında "balkan"dan alacaksın :) balkan'ın helvası da hem çok taze hem lezizdir.

papağan'da çibörek yenir :)

espark alışveriş merkezi var.

bol miktarda öğrenci vardır.

güzel memleketim! ben malesef eskişehirde yaşamıyorum. size mutluluklar dilerim :13:

Canım okuyunca nasıl da sevindim Eskişehir'e gelmene, bir yanda da azıcık içim gitti :KK8:
Ben üniversiteyi Eskişehir'de okudum. Ailem Ankara'da, ben yurtta kaldım. Masal gibi bir 4 yıldı. :KK69:
Şehir tiyatrolarının ve tiyatro Anadolu'nun hiçbir oyununu kaçırmadım. :KK55:
Eğer tiyatro seviyorsan sonuna kadar yaşarsın bu sevgini, biletler de çok ucuz. :nazar:
Festivali bol bir şehirdir, renklidir. Özellikle Anadolu Üniversitesinin çok güzel festivalleri olur baharda. Sinema, tiyatro ve caz festivalleri benim favorimdi. :KK24:
Odunpazarı belediyesinin ücretsiz çok kaliteli kursları var. Göstermelik değil, gerçekten bir şeyler öğrenmene, eğlenmene yönelik çoğu. Ben ebruya gittim ve çok eğlendim. Kurs sonunda sergimiz de oldu.
Belki bu biraz daha benim kendi yaşanmışlıklarımdan kaynaklanıyordur ama Eskişehir benim kendimi bulduğum, özgürlüğümü sonuna kadar yaşadığım şehirdir. :KK17:
Biraz da aklıma gelen olumsuz sayılabilecek taraflarını yazayım.
Kışları çok soğuktur. Özellikler ayazı insanı mahveder. :18:
Kıyafet pahalı. Mümkünse büyük alışverişlerini Ankara ya da İstanbul'dan yapmaya bak.
Hızlı tren geldikten sonra çok ama çok kalabalık bir şehir oldu. Hafta sonları dışarda biraz daralabilirsin:KK59: Çarşı kalabalık ama Hamamyolu ona nazaran biraz daha sakin olur.

Daha çok var ama çıkmam lazım, yazabileceklerim şimdilik bunlar. Eğer aklına takılan, sormak istediğin bir şey olursa çekinme, elimden geldiğince cevaplarım. Eminim Eskişehirli arkadaşlar da yazacaklardır.

Not: Yazmayı unutmuşum. Çarpa'sı ( çarşamba pazarı) ünlüdür Eskişehirin :KK76: Mutlaka uğra :90:

eskişehir'liyim :)

her yerini kısa sürede öğrenebileceğin kadar küçük ama her istediğini bulabileceğin kadar büyük ve gelişmiş bir şehirdir. yani neyi nerede bulabileceğini çabuk öğrenirsin.

istanbul-ankara-izmir e yakındır.

havası nemli değildir, yazın gündüz ne kadar sıcak olsa da akşamüstü serinliği paha biçilemezdir :) gece rahat uyunur yani :) kışın soğuktur.

parkları, piknik alanları güzeldir.
çok pahalı bir şehir değildir.

met helvası enfestir :) ama taşbaşında "balkan"dan alacaksın :) balkan'ın helvası da hem çok taze hem lezizdir.

papağan'da çibörek yenir :)

espark alışveriş merkezi var.

bol miktarda öğrenci vardır.

güzel memleketim! ben malesef eskişehirde yaşamıyorum. size mutluluklar dilerim :13:

Ayy oyle guzel anlattinki, cok tskr ederim canim ya. Yazin geceleri serin olmasinada cok sevindim.
Helavsindanda kesinlikle yerim artik. :114:

Canım okuyunca nasıl da sevindim Eskişehir'e gelmene, bir yanda da azıcık içim gitti :KK8:
Ben üniversiteyi Eskişehir'de okudum. Ailem Ankara'da, ben yurtta kaldım. Masal gibi bir 4 yıldı. :KK69:
Şehir tiyatrolarının ve tiyatro Anadolu'nun hiçbir oyununu kaçırmadım. :KK55:
Eğer tiyatro seviyorsan sonuna kadar yaşarsın bu sevgini, biletler de çok ucuz. :nazar:
Festivali bol bir şehirdir, renklidir. Özellikle Anadolu Üniversitesinin çok güzel festivalleri olur baharda. Sinema, tiyatro ve caz festivalleri benim favorimdi. :KK24:
Odunpazarı belediyesinin ücretsiz çok kaliteli kursları var. Göstermelik değil, gerçekten bir şeyler öğrenmene, eğlenmene yönelik çoğu. Ben ebruya gittim ve çok eğlendim. Kurs sonunda sergimiz de oldu.
Belki bu biraz daha benim kendi yaşanmışlıklarımdan kaynaklanıyordur ama Eskişehir benim kendimi bulduğum, özgürlüğümü sonuna kadar yaşadığım şehirdir. :KK17:
Biraz da aklıma gelen olumsuz sayılabilecek taraflarını yazayım.
Kışları çok soğuktur. Özellikler ayazı insanı mahveder. :18:
Kıyafet pahalı. Mümkünse büyük alışverişlerini Ankara ya da İstanbul'dan yapmaya bak.
Hızlı tren geldikten sonra çok ama çok kalabalık bir şehir oldu. Hafta sonları dışarda biraz daralabilirsin:KK59: Çarşı kalabalık ama Hamamyolu ona nazaran biraz daha sakin olur.

Daha çok var ama çıkmam lazım, yazabileceklerim şimdilik bunlar. Eğer aklına takılan, sormak istediğin bir şey olursa çekinme, elimden geldiğince cevaplarım. Eminim Eskişehirli arkadaşlar da yazacaklardır.

Not: Yazmayı unutmuşum. Çarpa'sı ( çarşamba pazarı) ünlüdür Eskişehirin :KK76: Mutlaka uğra :90:

Yazilarinizla icimi rahatlattiniz. Canim yazdiklarin arasinda en cok kurslara sevindim. Gittigimde su an yapacak bisey yok. Evde bos oturmayida sevmiyorum.

Sen zaten oyle guzel anlatmissinki baska sorum kalmadi.
Cook tskr ederim canim :KK54:

Konu içeriği nedeniyle "Bizim Eller" başlığına taşındı.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelm.

hiç korkma canım çokçok güzel bi şehre gidiyosun eminim ki hiç sıkılmıcaksın zaten sevdiğin insan yanında olcak.mükemmeldir eskişehir kısa zamanda heryerini öğrenirsin 2 gün ayrı kalsan özlersin.keşke iş imkanım olsa da orda ben de eskişehirde yaşayabilsem
mutluluklar dilerim sana :)

hiç korkma canım çokçok güzel bi şehre gidiyosun eminim ki hiç sıkılmıcaksın zaten sevdiğin insan yanında olcak.mükemmeldir eskişehir kısa zamanda heryerini öğrenirsin 2 gün ayrı kalsan özlersin.keşke iş imkanım olsa da orda ben de eskişehirde yaşayabilsem
mutluluklar dilerim sana :)

Eskisehire gittigim icin su anda gercekten cok mutluyum. Sadece guzel yorumlar aliyorum. Buyuk bi sehir olmamasinada sevindin. Cook tskr ederim cnm :KK9:

cnm ben hem eskişehirliyim hemde eskişehirde yaşıyorum eskişehir güzeldir güzel

X