Eşinizin ailesiyle aynı evde yaşar mısınız hemde eşiniz yokken?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer bu kadar şeyden sonra yok çok aşıktım deliriyordum her şeye tamam dedi evlendik derseniz size asla acımam…. Ama şu an köyde düşünülen o kızlara o kadar üzüldüm ki inşallah hiçbiri bu adamla evlenemez😿

Eğer bu kadar şeyden sonra yok çok aşıktım deliriyordum her şeye tamam dedi evlendik derseniz size asla acımam…. Ama şu an köyde düşünülen o kızlara o kadar üzüldüm ki inşallah hiçbiri bu adamla evlenemez😿

Ne kadar sinir bozucu degil mi. Ayni yurtdisinda olup "Köyden kiz aliriz, problemli oglumuzu adam eder" kafasinda olanlar gibi😖

İnsanların şunu anlaması lazım. Bizim dinimizde anne babaya bakmak kendi çocuğunun görevidir gelinin değil. Ayrıca gelinin ayrı ev isteme hakkı da vardır. Özellikle dini bir görünüm veren insanların bunu suistimal etmelerinden gına geldi. Eşiniz madem kapanmanızı istiyor dinine düşkün bu hükümleri de ona iletin.

İnsanların şunu anlaması lazım. Bizim dinimizde anne babaya bakmak kendi çocuğunun görevidir gelinin değil. Ayrıca gelinin ayrı ev isteme hakkı da vardır. Özellikle dini bir görünüm veren insanların bunu suistimal etmelerinden gına geldi. Eşiniz madem kapanmanızı istiyor dinine düşkün bu hükümleri de ona iletin.

Böyle insanlarin bastan niye tesettürlü birini tercih etmiyorlar hic anlamiyorum. Yok ailemle yasa, yok basini kapat, yok su bu. Resmen annesinin babasinin gönlünü yapma pesinde adam

Teşekkür ederimm. Köy dediğimde Karadeniz yahu. Karadenize giden bilir. Köyler şehir gibi, millet oradan okula gidiyor, üniversite gidiyor akşam evine geri dönüyor. Yaşantı sadece şehir yerine köy. Geri kalan her şey aynı.
Belki elektriğin olmadığı, okulun olmadığı, yol gitmeyen bir köy bulursa aradığını oradan bulabilir.
Inşallah kimseyi bulamasın, hiç bir kızın canı bu hödük yüzünden yanmasın.

Taviz vermissin, kucuk seyler saysan da, senden daha fazlasini istemeye yuz bulmus. Sanma ki sen ayrildin bir sure sonra o kafasina uyan birini bulabilecek, hayir. Tamam hayatim sen nasil istersen diyecegi bir kadin cikacak onla evlenecek büyük ihtimal. Cunku hicbir kadin bu sartlari kabul etmez. Sen yola getirememissin tavrini koyamamissin. Bosver kurtuldun gerizekalidan. Igrenc herif

Okurken için şişti. Hiç mi derdin yok dert arıyorsun kendine. Bu zihniyette biri ile olur mu?
Ayrıl gitsin. Şimdi ayrılmazsan evlenince mutlaka ayrılacaksın ya da berbat bir evlilik süreceksin

Böyle insanlarin bastan niye tesettürlü birini tercih etmiyorlar hic anlamiyorum. Yok ailemle yasa, yok basini kapat, yok su bu. Resmen annesinin babasinin gönlünü yapma pesinde adam

Açıklar hoşlarına gidiyor ondan,gözleri açıklarda. Bana da böyle çok teklif geldi anında reddettim kapalı isteyen kapalı alır ben Allah için kapanmadım kul için hiç kapanmam

Taviz vermissin, kucuk seyler saysan da, senden daha fazlasini istemeye yuz bulmus. Sanma ki sen ayrildin bir sure sonra o kafasina uyan birini bulabilecek, hayir. Tamam hayatim sen nasil istersen diyecegi bir kadin cikacak onla evlenecek büyük ihtimal. Cunku hicbir kadin bu sartlari kabul etmez. Sen yola getirememissin tavrini koyamamissin. Bosver kurtuldun gerizekalidan. Igrenc herif
Haklısın, oh okurken içimin yağları eriyor öyle bir sinir var ben de şu an bu duruma karşı.

Kalmam kalmadım. Eşim askere gittiği zaman kendi anne babamla kaldım niye onun ailesi ile kalayım kendi annem babam varken ne münasebet. Kp bozuldu istedi ama eşim giderken orda kalmayacağımı söyledi konu kapandı. Ara ara günlük ziyaretler yaptım o kadar.

Kapanma mevzusu bundan 4 5 ay önce konuşuldu. Ben kapanmam dedim. Konu orada kapandı bir daha da asla açılmadı. Geri kalan her konu pat diye konuşuldu.
Dövme konusu da hariç. Bunu anlayışla karşıladım, dövmeden hoşlanmayabilir. Herkes sevecek diye bir şey yok. Büyük bir dövmeydi, minimal olana bir şey dediği yoktu zaten. Ama dediğim gibi geri kalan her şey pat diye konuşuldu. Benim bunu idrak etmem 1 hafta sürdü. 1 hafta sonra tekrar iletişime geçtik ve ben tamamen bitirdim.
Hayatıma ben de robot almıyorum sonuçta. Bir şey yaparken karşı tarafında fikrini danışırım. Dövme olayı bu şekildeydi. Kapanma konusuna gelince de, bir daha açılmadığı için rahatsızlık duymamıştım.

işte kapanma mevzusunu açtığında kafasını belli etmiş ama siz aşık olduğunuz için muhtemelen konu kapandı olarak bakmışsınız.
neyse yani sonuç olarak bitirmişsiniz.

Adam cimri,ailesine hizmetli arıyor,ilerde couluk çocuk olacak.Adam bı gidecek aylarca gelmeyecek.Bu adamla nasıl bir evlilik düşünüyorsunuz.mutsiz olmak için maddi manevi zaman harcayacaksiniz boşuna.Ama ben bu deveyi giderim derseniz bilemem

Aslında kararımı verdim. İçim çok dolu ve yazma ihtiyacı hissediyorum. Ancak bu şekilde rahatlıyorum. Konuya gelirsek:

Birçoğunuz yaşamam dersiniz. Ben de yaşamam dedim -bundan önce ayrılık yaşamıştık, konuyu buraya açmıştım zaten- ve tamamen bağları kopardık.

Erkek arkadaşım denizciydi. İlişkinin başlarında "güçlü kadın isterim, çalışsın bensiz ayakta durabilsin vs ve sen de öylesin" derdi. Şimdi ise ben denize çıkınca, evlenince anne babamla yaşamanı isterim. Babam zaten köyden gelin alalım bize baksın kafasında dedi. Büyük bir kavga çıktı, dedim ki benim öz annem benim sorumluluğumda, senin ailen senin ve kardeşlerinin sorumluluğunda. İlerde çok yaşlanırlar ya da hastalık vs. kimse bakmazsa bakarım ama eşimden razıysam bakarım. Yani durduk yere annemden genç bir insana neden bakayım bu yaşta?

Yani sen benim yalnız kalmamı istemiyorsan ben kendi annemle de kalabilirim. Benim annem yalnız bu arada. Kayınbaba evinde kalınır mı? Kocanın kendisi bile ortalıkta yokken. Bunun üzerine gidersin 1 2 ay kalırsın dedi, babam uzakta yaşamanı istemez dedi. Dedim atanırsam bunu ben seçemem. Kalmam da 1 2 ay, benim kendi düzenim olacak sonuçta. Sen yokken neden ben 1 2 ay ailenin yanında kalayım?

Sert bi sınır çizdim, bu kez ailemle ayrı insanlarsınız. Uyumsuzsun, sinirlisin, düşüncelerin bana uymuyor (dövme yaptırmak istedim, kendisi istemiyor. ben de yaptırmam bunlar küçük meseleler dedim. bu kez de başıma kakarsın yaptırmadığını dedi)

Ailemle tartışırsan kavga büyür, alttan almazsın. Sana bir şey demezler ama bana senin kusurlarını söylerler falan dedi. (Ben başı açık bir insanım, giyimim de normal. Açık kıyafetler tercih etmem. Annesi başı kapalı birini istiyor. Kapanır mısın tarzı sormuştu bana daha önce. Dedim ne annene ne bana sevap, kapanmam. Bu da ayrı bir sorun)

Yani anlamıyorum, senin ailen bu tarz insanlarsa kusursuz birinde bile kusur bulurlar o zaman.

Babası zaten cimri, çok dilli. E kendisinde de var cimrilik. Ben kendi cimriliğini geçtim açıkçası, ben de çalışırım çok da önemli değil kafasında baktım hep. (Yani eşime pahalı takı almam tarzı bi konuşma geçmişti. Siz düşünün)
Ben düşünmekten kafayı yiycem aslında. Nasıl bu kadar kör olabilir bu adam? Robot al o zaman. Bakıcı tut o zaman. Çok sinirliyim, bu sinir nasıl geçecek?
Şimdi bana diyeceksiniz aklın neredeydi? Bu zamana kadar bu kadar derinlemesine konuşmadık ve bu tarz fikirleri yoktu. Ona da söyledim, o da şimdi bu düşüncelerim oluştu dedi. Yahu o kafanın içi boş mu senin?
İnsan sevdiğine bunu yapabilir mi? Demekki sevgisi bitti diye düşünüyorum, bir yandan da deniz bunun psikolojisini bozdu diyorum, diğer yandan hep böyleydi göstermedi diyorum.
Yani dediğim gibi ben kararımı verdim, bağları kopardım ama sinirim geçmiyor.
Bu şekilde paylaşmak istedim. Belki bu yazı benimle aynı düşüncede olan insanlar için bi ses olur. Bi fikir oluşturur. Sizi okutup büyüten ailenizin emeklerini hiçe sayan, hayatınıza göz dikecek hadsizliği yapan insanlara fırsat vermeyin. Değişmezler.
Kaç kaç kaç 1 sene dolmadan boşanma görülüyor

Yahu bu yorumunuzda ben art niyet ararım. Bir buçuk tık birlikteydik biz. Bir buçuk yıl. En başta güçlü kadın olsun minvalinde konuşmalar yaptı da yazmışım. Kör olan sizsiniz. Derdimi paylaşıyorum, yargılanmak için değil. İçimden atmak için, benim gibilerine ses olmak için. Ben de bu sitede takılıyorum. Kp-Kv konularını okuyorum. Belki benim gibi biri girip bunu okur yazılan yorumlardan kendine fikir çıkartır. İnsanı zorla gerçekten sinir ediyorsunuz ya. Bile bile bu noktaya kadar gelip, ay ben yapamam ama diye bir şey geçmedi aramızda sonuçta. Bunu da yukarda belirttim
Okey. O zaman mükemmel erkek arkadaşınız bir sabah kalkıp aile kuzusu olmaya karar verdiği için çok üzüldüm. Bundan sonra vereceğiniz mantklı kararlarda size başarılar..Herkese ışık olursunuz inşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X