Eşiniz size yardımcı oluyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zubeyde54

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
42
14
Eşiniz size yardımcı oluyor mu? Hasta olduğunuzda sizinle ilgileniyor mu? Uykusuz kaldığınızda, evde çok yorulduğunuzda size yardımcı oluyor mu? Çocuğunuz varsa onunla ilgileniyor mu?

temizliğe pek yardım edemiyor artık onun yerine çocuklarla tam gaz ilgileniyor. Bez değiştirme, yıkama, tırnak kesme, yemek hazırlama, haftasonları ben uyurken çocuklara kahvaltı hazırlayıp yedirme işleri onda hep. Bir de ütü yapar sağ olsun

yardimci olmaz cunku evde her is ortaktir .utuler,cam silme ondandir genel supurge bendedr .cocuklarla tabi ki ilgileniyor onda da her sey ortaktir emzirme haric her seyi yapardi simdi zaten her sey ortak

Düşünme yeteneğini ne kadar kullandığına bağlı olarak değişiyor yardım oranı. Sen bana söyle benim aklıma gelmiyor diyor bende öyle yapıyorum

temizliğe pek yardım edemiyor artık onun yerine çocuklarla tam gaz ilgileniyor. Bez değiştirme, yıkama, tırnak kesme, yemek hazırlama, haftasonları ben uyurken çocuklara kahvaltı hazırlayıp yedirme işleri onda hep. Bir de ütü yapar sağ olsun
Çalışıyor musunuz?

Çalışıyor musunuz?

Yardımcı olmak değilde aynı evde yaşanıyorsa, eşinizin işi ağır değilse ev işi, yemek bunlar ortak yapılmalı. Hadi bunları yapamıyorsa çocuğun herşeyiyle ilgilenmeli.

Ben çalışmadığım ve çocuk olmadığı için çoğu ev işi ben de🥴 masayı kaldırmaya yardım eder, bazen süpürge yapar o kadar. Çalışınca her şeyi sırtlamam tabiki

Eşiniz size yardımcı oluyor mu? Hasta olduğunuzda sizinle ilgileniyor mu? Uykusuz kaldığınızda, evde çok yorulduğunuzda size yardımcı oluyor mu? Çocuğunuz varsa onunla ilgileniyor mu?

Benim eşim evde bana yardım etmiyor ama gece bebek çok ağlayınca bakar, altını değiştirir, oyalar, oynar vs.. Bebeklede istediği için ilgileniyor bana yardım etmek için değil. Evi süpür, bulaşık yıka desem asla yapmaz, yapsada bana karşı bir gün kullanır. İlk doğum yaptığımda, eşime bir kaç ay spor salonuna gitmemesini gideceksede akşam gitmesini, sabah bebekle ilgilenmesini istememiştim ki ben biraz uyuyayım. Dedi yok arkadaşım uyanmıyor ben niye uyanıyım, böyle erkek varmı felan neyse bir daha istemedim zaten. Bugün konuyu acayım dedim sırası gelmişken, bana evde yardım ediyorsun bebekle vs ama o zaman senden yardım istediğimde yardım etseydin çok iyi olacaktı felan. Bu başladı bana, ozaman bundan sonra hiç bir şey yapmıcam evde bakalım anlıcak mısın değerimi, evde hiç bir iş yapmayan biriyle evlensen nasıl olurdu çok merak ediyorum felan böyle cins cins konuşmaya. Nefret ettim ondan resmen, ben beni anlasın ne yaşadım derken üstüne birde sıçtı.
"Yardımcı olmak", ancak ağır/asıl işi tek kişi yapıyorsa yapılır.
İdeali ağır işin tek kişiye yüklenmemesi, tüm işlerin ortak bölüşülmesi.

Erkeklerin evlenmeden önce kendi bekar evine çıkmasını ve birkaç yıl yalnız yaşamasını önemsiyorum.
Çünkü hayat boyu her işini anasına yaptırmış adamlar anasının evinden direkt eşiyle tuttukları eve gidince, annesinin yerine eşini koyup aynı şekilde g*tünü yaymaya devam ediyor. Ülke bunlarla dolu. "Kadın işi" diye koymuşlar adını, biz kadınlar da gık çıkarmamışız buralara kadar gelmiş.

Biz evde her işi ortaklaşa veya bölüşerek yapıyoruz. Eşim mutfaktan sorumlu (yemek, mutfak alışverişi, makine doldurup boşaltma, sofra vs) ben de çamaşır işlerini yapıyorum (çamaşır ayırma, işte makine doldurup boşaltma, katlama, ütü vs).. Haftanın bir günü de dip köşe temizlik yapıyoruz birlikte.

Dipnot: Görücü usulü evlenmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X