Eşinde Sorun Olanlar

hımm hiç duymadım başkenti ben gaziye gidiorum baya memnunum zaten doktorumun ismini duyup gittim tüp bebekte basarısı yüksek sen adanadamı yaptırıyorsun her işlemini

gebelik bölümüne bakim dedim ordada hatunlar bebişlerini çekiştirio piskolocim bosuldu gene buraya kaçtım::))))

Ben ilk tetkikler tahliler rahim filmini felan adanada yaptırdım.Ama aşılama konyada oldu.Ailem adanada.orda oldukça başkente gidiyorum.
Neyse benim çıkmam lazım öpüyoruz sizi görüşmek dileğiyle...

gebelik bölümüne bakim dedim ordada hatunlar bebişlerini çekiştirio piskolocim bosuldu gene buraya kaçtım::))))

canım dün ben de baktım biraz maşllah maşallah.....İnşallah biz de beraber hamiş olup çekiştiririz be gülüm...Allah hepimize yardım etsin! Şeniz

SERPİLCİK merhaba canım.şu anda o kadar moralim bozukki..bugün kan testi yaptırdım da.sonuç malesef yine negatif.offf çok yoruldum artık..ağlamaktan beklemekten...neyse canım benim eşimin kullandığı ilaçları sormuşsun.eşim 3 tane ilaç kullanıyor şu anda.ilki one daily mens healt formula diye bir vitamin hapı.bunu eşim amerikaya toplantıya gittiğinde kendisi ordan almış.ikincisi koenzim Q 10 diye bir hap.bitkisel bişey.doktorumuz tavsiye etti.üçüncüsü klomen.buda dr tavsiyesi.hepsinden günde 1 tane içiyor.inşallah faydasını görürsünüz canım benim.allah hepimizin yardımcısı olsun.

mrb canim yardimin icin tesekkur ederim uzzulme insallah olur seni anliyorumtup bebek denemedin sanirim daha natural yola biraktin guzel ama sansin yoksa dene derim ALLAH tan umut kesilmez canim bende bak ilk tutmadi dun ikinciyi yaptirdim suan icimde insallah birakmaz beni 10 gun sonra testim var bilemem gelecekle ilgili planlarini ama durumun musaitse ve yapabilirsen bence herseyin en cabuk yonden olanini secmelisin ALLAH tan saglikli ve hayirli evlatlar dilemekten baska maalesef elimden bisey gelmiyor kendine iyi bak morelde cok onemliymis simdi anladim ilkinde problemlerim vardi valla simdi yatiyorum gev=ce gunduz bakalim insallah size mujdeli haber veririm hoscakal:şutarafagitti

arkadaşlaar burda yazılanları çocuğu olmayanlar bölümünde okuduklarınızı kreter olarak değerlendirmeyiin. Kim bilir kimleer vardıır bizimle aynı sorunu yaşayıp da hamile kalan. onlar bu site de değiller çünkü bebek sitelerine takılıyorlardıır artık:) yani umutsuuz olmayıın, herks bizim gibiymiş hiç olumlu sonuç yok diye düşünmeyiin. doktorumuz baya tecrübeli ve neler neler görmüüş, bize sürekli siz kötünün iysisiniz çok daha az sperm ve çok daha az hareketle gebelik çok gördüm ben diyoor. Asla umutsuuz olmayıın, er yada geç bebeğimizi kucağımıza alacağız inş.

Kızlar benımde 1 senedir bebeğim olmuyor.Bu ay adetımın 3.günü hormon tahlıllerim yapıldı.yumurtalıklarda hıcbır sorun yok.Ama çok kafaya takıyorum hamıle kalamıyorum dıye.psıkolojık tedavıde goruyorum.Bu ay ılk defa dr esımle gıttım.dr bende sorun olmadıgını ama esımın sperm tahlılerıne bakınca sperm sayısı---46 milyon sayısını beğenmedi.Bana direk dediği sey neydı kızlar bılıyonuzmu 2 AŞILAMA yada TÜP BEBEK.Ben dr karsında soke oldum ıste kendı bılgılerımle dr anlatmaya basladım normal yolla kalabılırım dıye oda kalabılırsın ama tercıhımız asıla yapalım dedı.Benım morelım cook bozuldu aglamamak ıcın zor tuttum kendımı.Esımı ürologa gönderdi tahlılde bol lokosıt gözüktü.Eşimde ürologa sormuş 46 mılyon nasıl bır sayı dıye.ürologta sayın gayet ıyı demıs.hemde lokosıt sperm sayısının daha az cıkmasına sebebtır.sımdı 1 haftalık ilaç tedavısı eşim görüyor.ürolog tekrar sperm tahlili istedi ama hastanede yaptırıcaksın tahlılı.esım ılk tahlili evde yapmıştı.ARKADAŞLAR BENİM KAFAMA TAKILAN SORUN ŞUU KADIN DOGUMCU SAYIYI AZ,ÜROLOG SAYIYI NORMAL DİYOR 46 MILYONLA NORMAL YOLDAN HAMİLE KALAMAM MI?

Kızlar benımde 1 senedir bebeğim olmuyor.Bu ay adetımın 3.günü hormon tahlıllerim yapıldı.yumurtalıklarda hıcbır sorun yok.Ama çok kafaya takıyorum hamıle kalamıyorum dıye.psıkolojık tedavıde goruyorum.Bu ay ılk defa dr esımle gıttım.dr bende sorun olmadıgını ama esımın sperm tahlılerıne bakınca sperm sayısı---46 milyon sayısını beğenmedi.Bana direk dediği sey neydı kızlar bılıyonuzmu 2 AŞILAMA yada TÜP BEBEK.Ben dr karsında soke oldum ıste kendı bılgılerımle dr anlatmaya basladım normal yolla kalabılırım dıye oda kalabılırsın ama tercıhımız asıla yapalım dedı.Benım morelım cook bozuldu aglamamak ıcın zor tuttum kendımı.Esımı ürologa gönderdi tahlılde bol lokosıt gözüktü.Eşimde ürologa sormuş 46 mılyon nasıl bır sayı dıye.ürologta sayın gayet ıyı demıs.hemde lokosıt sperm sayısının daha az cıkmasına sebebtır.sımdı 1 haftalık ilaç tedavısı eşim görüyor.ürolog tekrar sperm tahlili istedi ama hastanede yaptırıcaksın tahlılı.esım ılk tahlili evde yapmıştı.ARKADAŞLAR BENİM KAFAMA TAKILAN SORUN ŞUU KADIN DOGUMCU SAYIYI AZ,ÜROLOG SAYIYI NORMAL DİYOR 46 MILYONLA NORMAL YOLDAN HAMİLE KALAMAM MI?

canım üzülme sperm değerleriniz hiçde düşük değil.benim hikayemi anlatayım sana kötü olmadığını görürsün ve belkide sana yardımcı olabilirim.bende 24 yaşındayım geçen sene dr gittik eşimle. benden bir sorun çıkmadı sendeki gibi.spermlerde bir problem olabileceğini düşündük.ilk spermiyogram sonucunda 11 milyon spermimiz vardı şu ilaçı deneyelim bu ilacı deneyelim derken aradan bir sene geçti ikinci tahlilde sperm sonucu 6 milyon üçüncü tahlilde 2.5 milyon oldu.sonunda öğrendikki ilaçların spermler üzerinde bir etkisi yokmuş.bunu dr larda söylüyor.şimdi ise tüp bebek tedavisine başlıyoruz bu ayın 17 sinde ilk iğnemi vurucam inş.benim sana tavsiyem canım hiç ilaçla aşılamayla uğraşma ve adam gibi bir tüp bebek merkezine git.aşılamada olma boşuna hormon alırsın vücuduna.tabi bu benim fikrim sen bilirsin.rabbim bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun.kendine iyi bak canım öptüma.s.

hituci canım yardımcı olduğun için çok sağol.Ama asılama istemiyorum.ben daha 2 yıllık evlıyım hemen tup bebek yaptırmak ıstemıyorum .bir ihtimalde olsa arkadaşlar kalamazmıyım normal yolla sperm sayısı 46 mılyon/cc

hituci canım yardımcı olduğun için çok sağol.Ama asılama istemiyorum.ben daha 2 yıllık evlıyım hemen tup bebek yaptırmak ıstemıyorum .bir ihtimalde olsa arkadaşlar kalamazmıyım normal yolla sperm sayısı 46 mılyon/cc

nekadar zamandır korunmuyorsun canım.birde normal yolla hamile kalabilmen için ileri hareketli sperm yüzdesinin en az 20 milyon olması gerekiyor.spermiyorgram sonucundan bulabilirsin bunu.normal yolla hamile kalma şansın herzaman vardır.kendine iyi bak cana.s.ım öpüyorum

nekadar zamandır korunmuyorsun canım.birde normal yolla hamile kalabilmen için ileri hareketli sperm yüzdesinin en az 20 milyon olması gerekiyor.spermiyorgram sonucundan bulabilirsin bunu.normal yolla hamile kalma şansın herzaman vardır.kendine iyi bak cana.s.ım öpüyorum

canım 11 aydır korunmuyoruz.CANLI-HAREKETLİ:%50,YAVAŞ İLERİ HAREKET%20,HIZLI İLERİHAREKT%10 yazıyor canım esım evden 25 dk.götürmüş labaratuvara bır ıhtımal sayıda azlık o yüzdendir inşallah

canım 11 aydır korunmuyoruz.CANLI-HAREKETLİ:%50,YAVAŞ İLERİ HAREKET%20,HIZLI İLERİHAREKT%10 yazıyor canım esım evden 25 dk.götürmüş labaratuvara bır ıhtımal sayıda azlık o yüzdendir inşallah

canım bence normal yollarla hamile kalma şansın herzaman var.spermleriniz çok kötü değil.tabiki labaratuvara geç götürmenin etkisi de olabilir ama bu sitede takip ettiğim kadarıyla 45 milyon spermi olanlar önce aşılama sonrada tüp bebek deniyo ama aşılamada sonuç alan çok az.12 aylık denemeden sonra eğer gebelik olmuyorsa bir tedavi yöntemi gerekir.bizimki 11 milyondan 2.5 milyona düşünce dr lara güvenim falan kalmadı ve zaman kaybettik.istersen biraz daha deneyin.ama benim sana demek istediğim eğer yardımcı tedavi yöntemlerinden yararlanmak istersen aşılama ile vakit kaybetme ve iyi bir merkez seç.birde tüp bebekte yaş çok önemli nekadar erken yaparsan tutma olasılığı okadar artıyo tabiki bunlar benim düşüncelerim sen daha iyi bilirsin kendine iyi bak canım kocaman a.s.öptüm

canım benim eşimin önceden 50 milyondu üstelik hareketlisi azdı.hem de varikosel ameliyatı oldu ama hamile kalmıştım.düşük oldu. neyse demem o ki doğal yollarla her zaman şans olabilir.şimdi tekrar hamile kalamıyorum 5 milyona düşütü. hem ileri hareketli %15 aşılamadan bile ümitli değilim ama denicez öbür ay.stres yapma ama tahlil sonucunu embriyolog olan bir yerde tekrar yaptır.eğer ilki embriyolog değilse çünkü eşimin 2 ay önce özel hastanede 40 milyon çıktı. 1 hafta sonra tüp bebek merkezinde 5 milyon çıktı.özel hastanede labarantlar olduğundan detaylı olmayabiliyormuş.

canım benim eşimin önceden 50 milyondu üstelik hareketlisi azdı.hem de varikosel ameliyatı oldu ama hamile kalmıştım.düşük oldu. neyse demem o ki doğal yollarla her zaman şans olabilir.şimdi tekrar hamile kalamıyorum 5 milyona düşütü. hem ileri hareketli %15 aşılamadan bile ümitli değilim ama denicez öbür ay.stres yapma ama tahlil sonucunu embriyolog olan bir yerde tekrar yaptır.eğer ilki embriyolog değilse çünkü eşimin 2 ay önce özel hastanede 40 milyon çıktı. 1 hafta sonra tüp bebek merkezinde 5 milyon çıktı.özel hastanede labarantlar olduğundan detaylı olmayabiliyormuş.

:sm_cool:CANIM çok sağol paylaşımların için çok sevindim.bu hafta sonu tekrar yaptırıcaz tahlili.canım kendıne ıyı bak a.s.a.s.

:sm_cool:CANIM çok sağol paylaşımların için çok sevindim.bu hafta sonu tekrar yaptırıcaz tahlili.canım kendıne ıyı bak a.s.a.s.

önemli değil ama sonucu söylersen sevinirim. çünkü biz de birdaha yaptırsak mı diyoruz da..

slm
6 yıllık evliyim ilk yıl korunduk daha sonrasında korunmayı bıraktık
4,5 yıl normal olamsı için çok dua ettim ama olmadı bir problem vardı ama eşim bir kere dr gitmedi sonra 2007 başlarında bir ara çok israr etmemin etkisiyle sperm testi verebildi kalpten gidiyorudm nedeni aman bişey demim şimdi vaz geçer bişeyleri bahane eder diye sesimi çıkarmadım çok zor geçirdim o dönemi
sonuç korkunçtu krugerli bir sperm testi yaptırdık yapısal bozukluk da vardı
a kalite hiç yoktu
b kalite %5
ml de 800,000 bindi
normal sperm%5
anormal%95 kısaca
işte eşim bu sonucu görünce artık söylicek bişeyi kalmadı düzelmesi için elimden geleni yaptım ama nafile ne harnup pekmezleri aldım neler neler vitaminler v.s s.v ama yok aradan aylar geçiyordu hadi gidelim de tedavi olayım yok şükür allahıma bana sabır verdi bir kaç ay sonrasında bir sperm tahlili tekrar verdi urolojiyle görüştük ve sonuç 2milyon a kalite %5 ve drekt tüp bebek dedi üzerinden 8-9 ay geçti eşimle ben start aldık yarin drla ilk randövümüz allah cümlemize sabır ve selamet versin bebişlerimize kavuştursun sağlıkla :))

canım inşallah hayırlısıyla tüp bebek tedavisi atlatıp bebeğine sağlıkla kavuşursun

X