Eşimle uyuyamıyorum

Şu insan halinden anlamayanlar beni kınayıp üsten üsten konuşanlar inşallah sizde uykunuzla panik atakla bir sınanında göreyim sizi konuşması kolay elimde değil diyorum yatamıyorum daha saçma sapan yok kocan seni boşasin yok diye evlendin o zaman seni aldatsa adam hakli bilmem ne hamile kadının üstüne bu kadar gelinmez .

Ben aynı yatakta uyumayı seviyorum ama eşim tam temas bağımlısı, ahtapot gibi 10 eliyle sarılıp uyumayı seviyor, bu durum biraz boğuyor beni ama ne yapayım adamı yataktan atamam🤷
Gece lavaboya kalktığımda bile sorar nereye diye. Mahalleyi turlayıp geliyorım derim. Bu arada 27 yıllık evliyiz :) yaş ilerledikçe de boğdukça boğuyolar.. 🤣🤣
Allahım yanı başımızdan eksik etmesin🙏

Gece lavaboya kalktığımda bile sorar nereye diye. Mahalleyi turlayıp geliyorım derim. Bu arada 27 yıllık evliyiz :) yaş ilerledikçe de boğdukça boğuyolar.. 🤣🤣
Allahım yanı başımızdan eksik etmesin🙏
Yaş ilerledikçe daha çok boğma kısmı kötüymüş🥲 maşallah size, daim olsun muhabbetiniz❤️

Zaten yani bende anlamış değilim
Geçen başka bir konu yazmıştım yine sorunlu bir durum o ani ruh bozukluğu ile adamı koşarak boşamam lazımdı buradakilere göre🤣
Ani ruh bozukluğu mu ? 🙄 1,5 senelik evliliğinizde sürekli kavga ettiğinizi, eşinizin evlendiğiniz günden beri para konusunda size yalan söylediğini, evin tüm idaresini çalışarak kendinizin karşıladığını, eşinize üstüne para verdiğinizi, eşinizin sorumsuz olduğunu yazan siz değil miydiniz ? 🙄

Başka bir konuda bu topikte linçlendiğinizi yazmışsınız merak edip konuya girdim ama okuyunca haklılar yani bu nasıl bir şeydir yahu kavga edecekmiş eşiyle bir de siz tedavi olmalısınız kocayla bunun için kavga etmek nedir bir de çocuk sahibi olmuşlar önce bir sorununuzu çözseydiniz bu ne hız şimdi çocuk gelince nasıl uyuyacaksınız bakalım?

Tam size hak verir, karı koca aslında aynı yatakta yatmamalı minvalinde bir post atacaktım ancak sizin 7 yaşında yeğeni para karşılığında seyahat ettirme konulu postun sahibi olduğunuzu öğrenince vazgeçtim. O zaman o postta fake üye diye düşünmüştüm. Ama ciddi ciddi gercek bir kisiliksiniz. Sizin ayrı, birleşik, ustuste yatmaktan daha büyük sıkıntılariniz var bence.

Ani ruh bozukluğu mu ? 🙄 1,5 senelik evliliğinizde sürekli kavga ettiğinizi, eşinizin evlendiğiniz günden beri para konusunda size yalan söylediğini, evin tüm idaresini çalışarak kendinizin karşıladığını, eşinize üstüne para verdiğinizi, eşinizin sorumsuz olduğunu yazan siz değil miydiniz ? 🙄
Evet topiği ben açmıştıımm çok doğru anımsıyorsun :)

Konuyu eşiminin benim aşırı komtrol etme isteğim yüzünden eşimin özgüven eksikliği yaşadığını ona göre maddi durumu daha iyi aileden geldiğim için birazcık çekinip gurur yaptığını bu sebeple evlenirken borçlandığımız eşya borçlarından kaynaklı olduğunu bana izah ederek kanıtladı gösterdi

Bu süreçte o borçlarımızı ödemiş ben evi geçindirmiş oldum borç ödediği için eve katkı sağlayamamış oldu
Bende olayım iç yüzünü öğrenmiş oldum vesilw oldu
Sandığım kadar vahim bir durum da değilmişim
3 aylık daha borcumuz kaldığını açıkladı
Para konusu dışındada bir yalan görmemiştim zaten
Aile gibi 3. Kişileride aramıza dahil etmeme kararı alarak tatlıya bağladık
Olayın detayı ve çözümü sizi ilgilendirmez ama bu takip ve merakınızı gidermek için detaylı açıklamak istedim:)
Gönül rahatlığıyla uykunuza dalabilirsiniz:)
İyi geceler 😘

Evet topiği ben açmıştıımm çok doğru anımsıyorsun :)

Konuyu eşiminin benim aşırı komtrol etme isteğim yüzünden eşimin özgüven eksikliği yaşadığını ona göre maddi durumu daha iyi aileden geldiğim için birazcık çekinip gurur yaptığını bu sebeple evlenirken borçlandığımız eşya borçlarından kaynaklı olduğunu bana izah ederek kanıtladı gösterdi

Bu süreçte o borçlarımızı ödemiş ben evi geçindirmiş oldum borç ödediği için eve katkı sağlayamamış oldu
Bende olayım iç yüzünü öğrenmiş oldum vesilw oldu
Sandığım kadar vahim bir durum da değilmişim
3 aylık daha borcumuz kaldığını açıkladı
Para konusu dışındada bir yalan görmemiştim zaten
Aile gibi 3. Kişileride aramıza dahil etmeme kararı alarak tatlıya bağladık
Olayın detayı ve çözümü sizi ilgilendirmez ama bu takip ve merakınızı gidermek için detaylı açıklamak istedim:)
Gönül rahatlığıyla uykunuza dalabilirsiniz:)
İyi geceler 😘

Konunuza yorum yapan insanlar hakkında farklı bir konuda suçlayıcı yorum yapan sizsiniz. Eş sizin eşiniz; konunuz vesilesiyle ev ekonominiz ve borçlarınız hakkında bilgi sahibi olmanız iyi olmuş.

Konunuza yorum yapan insanlar hakkında farklı bir konuda suçlayıcı yorum yapan sizsiniz. Eş sizin eşiniz; konunuz vesilesiyle ev ekonominiz ve borçlarınız hakkında bilgi sahibi olmanız iyi olmuş.
Bakin hanfendi ben bugün 5 buçuk saatt uyuyabildim sadace ve çok stresliyim gece uyuyamazsam diye o yüzden benim konumda tartışma yaratmayın.

Bu konu benim değil insanların hangi konuya girersem gireyim kötü negatif olumsuz kır dök bırak boşan iyi halt etmişsin demesi çok garip iyi yorum yapan kimse yok çok üzücü

Bu konu benim değil insanların hangi konuya girersem gireyim kötü negatif olumsuz kır dök bırak boşan iyi halt etmişsin demesi çok garip iyi yorum yapan kimse yok çok üzücü
Yazdıklarınıza göre yorum yapıyor insanlar. Kendi açtığınız konuyu bir başkası açmış gibi okuyun lütfen. Kocası 30 , kendisi 26 yaşında olan ve eşi tarafindan maddi manevi sömürüldüğünü yazan bir kadına sizin tavsiyeniz ne olurdu ?

Yazdıklarınıza göre yorum yapıyor insanlar. Kendi açtığınız konuyu bir başkası açmış gibi okuyun lütfen. Kocası 30 , kendisi 26 yaşında olan ve eşi tarafindan maddi manevi sömürüldüğünü yazan bir kadına sizin tavsiyeniz ne olurdu ?
Sömürülme kelimesini hiç kullanmadım yorulduğumu ve erkek rolü üstlenmişlik hissimden bahsetmiştim , sen ve senin gibilerin tam olarak bu çirkin üslübunuzdan bahsediyorum:)
Tam olarak bu.
O yüzden klavyeden çirkin ahkamlar kesmek yerine daha sempatik olmayı deneyebilirsiniz samimiyetle:)

valla zor bi durum ya ben hak verdim size ama çözüm ayrı yatmak değil.
annem yıllardır diş gıcırdatır bir de horlar😂 ben odamdan duyuyorum yanında yatıyormuşum gibi. çoğu zaman kulaklıkla uyuyorum. seslere çok duyarlıyım, tekrarlayan sesler bende çarpıntı yapar. babama diyorum ki sen 30 yıldır uyku uyuyabiliyor musun, alıştım diyo napsın. hiç bilmem şikayet ettiğini, söylendiğini. bana kızar hatta😂
çözüm eşinizde bitiyor malesef. ya doktora gidecek ya da dürteceksiniz🥲

İş güvenlik malzemeleri olan kulak tıkacı var sünger gibi onu tavsiye ederim ben ondan kullanıyorum kükreyen aslanla uyumakta zor🤣🙈

ben evlenmeden önce kimseyle uyuyamazdım. ablam defalarca benimle uyumak için bana yalvardığı halde istemedim. evlenmeden önce evdeki son gecemde ablam ve annem hepimiz birlikte uyuyalım dediler onu bile kabul etmedim. yanımda birinin nefes alıp vermesi bile beni rahatsız ediyordu ve 10-15 dkda bir sürekli uyanıyordum. esimle ilk uyuduğumda bi kaç saat deliksiz uyusam da erkenden uyanıyordum. balayından dönünce de esimin horlamaları başladı. hatta bir gece sabahın 5ine kadar uyuyamadım horlamasından ve en sonunda ağlayarak uyandırmak zorunda kaldım onu. ama hiçbir zaman yatağı ayırmadım esimle. bir süre ben uykuya daldıktan sonra geldi esim yatağa. su an da esim olmadığında daha uzun ve deliksiz uyuyorum. ama esimle de 7-8 saat deliksiz uyuyabiliyorum. zamanla alıştım yani.

ben eşle ayrı yatmayı doğru bulmuyorum ya. yani ne biliyim bence bi soğukluk sokuyor araya. en azından bende öyle.🙃🫣

Uyamama kaygısı bende de vardı ne zaman ki amann ne olacaksa olsun artık dedim o zaman çok azaldı. Tabii yaşın ilerlemesinin ve kaygı durumunun daha farklı konulara aktarılmasının da etkisi var. KAygı başlı başına bir sorun önce bunu çözmeliyiz sanırım. Ama bir süre için bu durumu konu edinmeyip takmayarak üstesinden gelmeye çalışın en azından.

Bebeğiniz doğunca ne yapacaksınız, size bağlı olscsl. Yapışacak uyutmayacak... Nasıl karşılayacaksınız bu durumu. Psikiyatristle konuşun, sizi psikoloğa yönlendirsin, terapiye de başlayın. Bebek doğduğunda zorlanırsınız..

Benim sorunum piskolojik aslında uykuma çok takan bir insanim uyuyama kaygısı yaşıyorum sürekli olarak bu zaten çok zor 22 haftalikta hamileyim evlendigimiz ilk zamanlar zorda olsa eşimle uyuyabiliyordum ama simdi hiç olmuyor bunu ona defalarca söyledim uykuya olan takıntımıda bildiği halde her gün elinde yastığı ve yorganı ile gelip ben bugün seninle yatmak istiyorum diyor.ben piskolojik olarakta aslında o yanımdayken uyuyamycam diye düşünüyorum ve o yüzden o şekilde de oluyor. Her gün aynı konu çok sıkıldım kendimi zorladım kaç kezde ama olmadı uyuyamadim sonra panik atagim geldi.horluyor da bazen zaten ben bunu nasıl aşabilirim sizce ve eşime nasıl anlatcam bunu artk kavga etmeyi düşünüyorum yani anlamiyor çünkü.
Psikiyatriye gittiniz mi hiç

Vurma daa öldü :KK70:

X