Jinekoloji Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Doktor için erken mi?

kendihalince

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
134
-15
25
Evleneli yaklaşık bir hafta oldu. Deneme aşamalarında aşırı kasıyorum kendimi. O da beni kontrol etmekte zorlanıyor. Çok yoruldum artık. Bugün hafif bir kan geldi ama ne kanı anlamadık. Sanki duvar var gibi.. ne yapmamızı önerirsiniz? Arkadaşlarım sürekli kasma diyor ama olmuyor

En korktuğum şey, başıma gelir mi diye konu bile açtım. Yakında evleniyorum, endişem gitti ama siz bunu yaşıyorsunuz. Bir an önce tedaviye gidin. Birkaç seansta çözenler var. İlk gece, kızlık zarı, kendini kasma gibi konular bende de takıntı oluşturuyordu, arkadaşlarımın ve buradakilerin önerileri beni rahatlattı. Siz hiç vakit kaybetmeden doktora ve psikoterapiye gidin.

Arkadaşlarım sürekli kasma diyor ama olmuyor
[/QUOTE]
Konuştuğunuz arkadaşlarınız iyi niyetleriyle size 'kasma' diyorlar da yaşadığınız şey sizin elinizde değil ki anladığım kadarıyla. O yüzden yardım almalısınız. 🤗

İlk bir hafta benim içinde öyleydi. Eşinizin tavrı sizi rahatlatıcı olmalı, belki ön sevişmeyi uzatabilirsiniz ve olmayacak fikrinden çıkmaya çalışın. Kayganlaştırıcı kullanın, parmak egzersizleri deneyin. Eğer bir süre daha devam ederse geciktirmeden doktora gidin çünkü bu aşılacak bir konu.

O tsbir ettiginiz duvsr var hissi ya vajinusmus ya da cok yakini. Ben de cok yakinindan gectim. Zarim zedelenmisti ama tam birlesme olmamisti. Hemen doktora gittim. Parmak egzersizi verdi yaptim. Ikinci muauenede ultrason ucunu komple yerlrstirdim kendim. Oyle oyle atlattik. Ilk zamanlar islanma problemi sebebiyle tahris yanma vs olabilir kasma dedikleri sey kendinizi olaya kaptirmaniz normalleetirmeniz. Hemen doktora gidin cabucak cozulsun. Bekledikce derinlesir. Gitmeyecekseniz kegel egzersizi ile parmak egersizi yapmaya calisin. Parmagi yapamazsaniz mutlaka doktora gidin.

Evleneli yaklaşık bir hafta oldu. Deneme aşamalarında aşırı kasıyorum kendimi. O da beni kontrol etmekte zorlanıyor. Çok yoruldum artık. Bugün hafif bir kan geldi ama ne kanı anlamadık. Sanki duvar var gibi.. ne yapmamızı önerirsiniz? Arkadaşlarım sürekli kasma diyor ama olmuyor
Bir hafta çok uzun değil, denemeye devam edin ama girise değil sevismeye odaklanın. bedenlerinizi tanıyın

Aşırı kaygı durumu..bence önce kafanızda bu durumu çözmelisiniz..birkac saniye içinde bu olayı aşmış olacağınıza odakların..

Mutsuz oluyorsanız bence hemen gidin.

Bu sitedeki jinekoloji bölümünde vajinismus başlığı var. Orayı takip etmenizi öneririm. Aparat hazırlama, egzersiz tavsiyeleri var. Bakın okuyun aklınıza yatarsa uygulayın. Bu işin en önemli sebebi kadınların bedenlerini, cinsel organlarını tanımıyor olmalrı.

ACELE ETMEYİN. Ben de normalde de seviştiğim sevgilimle evlendim ve üç ya da dört denememizde başarısız olduk çünkü canım acıdıgı için ben onu itiyor onun da libidosu düşüyordu. Sonra akışına bırakmaya karar verdik tatile gittik ve orada oldu. Bense o zamana kadar buradaki birçok başlığı okuduğum için vajinismus olduğuma emindim, ilk başarısızlıktan sonra hemen dilatör falan almayı teklif ettim ve eşim reddetti kendini hazır hissettiğinde kolay bir şekilde olacak diyerek.
Tavsiyelerim: 1. Buradaki olumsuz ve hastalığa yönelik yorumları okumamak
2. Nefes egzersizi ve imgeleme. Karnınızı şişirerek derin nefesler alın ve kocanızla ilişkiye girdiğiniz anı hayal edin. İçinize girdiğini açık bir biçimde düşünün.
3. Hazır olmayı bekleyin. Yani bu şu demek gerçekten istediğinizde "biraz acıyacak ancak nefes alıp kendimi rahat bırakacağım, dişimi sıkacağım ve bitecek buna alışacağım" diye düşünün bu düşünceyi telkin edin
4. Sıcak bi duş alın güzel giyinin ve mümkünse bir ayna karşısında sevişin. Üstünde biraz deneyebilirsiniz; ben üstteuken biraz aldım ve yine o kaçtığım acıyla karşı karşıya kaldığımda aynadan baktım ve içime az da olsa girdiğini gördüm. Demek biraz dayansam gerisi de gelecekti. Sonrasında ben daha fazla oturmaya cesaret edemediğim için ondan istedim ve ben yatar pozisyonda yüzyüzeylen gerçekleşti. Kocam her yine kendini kastın dediğinde nefes alıp bacaklarımı rahat bıraktım ve ıkındım. Acıya tahammül ettim ve oldu. 6-7 yapışımda da acısız hale geldi. BUNU TÜM KADINLAR YAŞIYOR BU NORMAL HEMEN HASTALIĞA ADAPTE ETMEYİN KENDİNİZİ. Belki ilk 10-15 sekste hala ilk girerken acıyor. Vücudunuza da aklınıza da duruma alışması için zaman tanıyın.
Derin nefes,yavaş hareketler, acıya tahammül (ölmeyeceksin ben yaptıysam herkes yapar), bacakları rahat bırakma ve hafif ıkınma bu. Bacaklarını rahat bırakmazsan giremez bir kaç dk gerekiyorsa bekle ve sal bacağını

X