EŞİMİN UZUN İLİŞKİDEN SONRA EVLENDİĞİ KİŞİYİM KAFAMI KARIŞTIRAN ŞEYLER VAR

Gerçekten aynısı kendini suçluyor insan. Teşekkür ederim siz ucuz yırtmışsınız ben nişandan sonra bir şeylerin ters gittiğini fark etmeye başlamıştım ama konduramadım

Başta bilmiyordum yaşadıkça bir gariplik olduğunu hissedip araştırıp öğrendim
Bence terapi öner.
Evliliginize zarar verir bu durum.
Ben mutsuzum terapiye gidelim dersin .

Bu kadar aklı başında olup bu adamla evlenmek neden peki ?
Ben anladım başta olay başka sandım .
Kadını etkisi altına almış piskolojisiyle oynamış .
Bu şey gibi yanlis bir şey var biliyorsun ama buyulenmis gibi oluyorsun .
Gerçekten çok tehlikeli bir şey bu .

Gerçekten aynısı kendini suçluyor insan. Teşekkür ederim siz ucuz yırtmışsınız ben nişandan sonra bir şeylerin ters gittiğini fark etmeye başlamıştım ama konduramadım

Çok geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar eşimle birbirimizi severek ani bir kararla evlendik. Eşimin benden önce 5 yıllık uzun ilişkisi varmış onunla ayrılıyorlar 5 ay sonra tanışıyoruz tanışmamızın üzerinden 1 yıl geçtiğinde evleniyoruz. Eşim ilgilidir bana olan sevgisinden şüphem yok ancak bir gün yakın bir arkadaşıyla otururken evlilik konuları konuşuluyordu çocuk da ben de biten uzun ilişkimden sonra unutmak için biriyle evlenmeyi düşündüm direk erkeklerde böyledir birini bulayım unutayım derler ama sonra düşündüm karşı tarafa da yazık oluyor bu durumda dedi. Bunu söylerken eşime baktı ve ben yadırgadım ne yalan söyleyeyim ne diyeceğimi bilemedim. Eşim de bence de başkalarına olan hisler hala devam ediyorsa yeni bir ilişkiye başlanmaz dedi. Eşimle tanıştığımda da arkadaş olarak tanıştık o zamanlar bana eski kız arkadaşını çok sevdiğinden söz ediyordu. İlerleyen zamanlarda bu aklımı çok kurcadı ona birkaç kez sordum seni etkilemek için öyle anlatmıştım kıskanırsın diye demişti. Ben bu konuyu çok kafaya taktım sürekli kızı stalklıyorum fotoğraflarına bakıyorum kendimle kıyaslıyorum kafayı yemek üzereyim. Arkadaşı da öyle bir cümle kurduğunda acaba evlilik kararımızla ilgili böyle bir şey mi söyledi arkadaşına diye düşündüm. Annesi de bir gün babasının evlenmeden önceki eski ilişkisinden söz ederken o aslında başkasını seviyordu kız onu annesi ölünce bıraktı dedi eşimin geçmiş ilişkisi de benzer şekilde o yüzden bu cümleyi her kurduğunda bana söylüyormuş gibi hissediyorum kötü hissediyorum. Kızla ayrıldıklarında eşim psikolojik tedavi almış zor atlatmış ve kız aldattığı için ayrılmışlar. Sürekli aklıma ona inat mı benimle direk evlendi acaba sorusu geliyor aklıma. Ama diğer yandan düşününce de senelerce karı koca hayatı yaşayıp evlenmemişler eğer gerçekten isteseydi zaten evlenirdi diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Bu artık bana çok yük gelmeye başladı bunun ağırlığından kurtulmak için boşanmayı bile düşünüyorum. sizce bunu nasıl aşabilirim benzer durumu yaşayan var mı ben mi kafada kuruyorum acaba ? Düşüncelerinizi bekliyorum. Gururum çok kırıldı kimseye de anlatamıyorum. Kız da biz birlikteyken defalarca beni ve eşimi stalkladı yakaladık.
Eşinizde eski kıza karşı bir özlem ne bilim bir bakma gibi bir durumu yakaladınız mi anlamadim böyle birşey yoksa neden mutlu evliliğinizi boşuna bozuyorsunuz bence biraz bu durumu iclestirmissiniz ve doktor yardımi alabilirsiniz

Anladığım kadarıyla yara bandı olarak kullanılmışsınız, konumunuzu korumanızı istiyor, bantken iyisiniz akarınız kokarınız yok yani nasılsa. Bu adama çocuk vermeyin, şimdi gidersiniz diye korkuyor, korkmayan halinden korkun bunun.

Yani şimdi ben de soru işaretleri oluştu bu konuda.
Sizin şu satırlarınız özellikle ;
“ben de biten uzun ilişkimden sonra unutmak için biriyle evlenmeyi düşündüm direk erkeklerde böyledir birini bulayım unutayım derler ama sonra düşündüm karşı tarafa da yazık oluyor bu durumda dedi. Bunu söylerken eşime baktı”

Eşinizin arkadaşı altını çiziyorum onun arkadaşı.
Demekki bu konu konuşuldu ki zaten muhtemelen konuşulmuştur arkadaşlar yani hangimiz eski sevgilimiz hakkında yakın arkadaşımızla konuşmamışızdır hepimiz konuşuyoruz. Arkadaşı patavatsızlık yapmış o ayrı ancak aralarında geçen bir konu olduğu çok aşikar. Ve özellikle eşinize bakması “ eyvah pot kırdım” tarzında bir bakış olduğunu hissettirdi.
Ben açıkçası eşinizin unuttuğunu zannetmiyorum. Yani burada sizi rahatlatmak için yalan şeyler söyleyemem maalesef çünkü ben de evham yapardım üstelik siz öylesine durduk yere de yapmıyorsunuz arkadaşının cümleleri normal cümleler değil muhtemelen zaten bu cümlelerden sonra sizde pik yapmıştır bu evhamlar.
Ama bu noktada ne yapılır tabii ki de ayrılın boşanın denmez. Gözlemleyin bir süre Akışta kalın eşinizin üstüne çok gitmeyin çünkü bu seferde eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak olur. Neticede ondan yana elle tutulur bir şey görmemişsiniz.

Yani şimdi ben de soru işaretleri oluştu bu konuda.
Sizin şu satırlarınız özellikle ;
“ben de biten uzun ilişkimden sonra unutmak için biriyle evlenmeyi düşündüm direk erkeklerde böyledir birini bulayım unutayım derler ama sonra düşündüm karşı tarafa da yazık oluyor bu durumda dedi. Bunu söylerken eşime baktı”

Eşinizin arkadaşı altını çiziyorum onun arkadaşı.
Demekki bu konu konuşuldu ki zaten muhtemelen konuşulmuştur arkadaşlar yani hangimiz eski sevgilimiz hakkında yakın arkadaşımızla konuşmamışızdır hepimiz konuşuyoruz. Arkadaşı patavatsızlık yapmış o ayrı ancak aralarında geçen bir konu olduğu çok aşikar. Ve özellikle eşinize bakması “ eyvah pot kırdım” tarzında bir bakış olduğunu hissettirdi.
Ben açıkçası eşinizin unuttuğunu zannetmiyorum. Yani burada sizi rahatlatmak için yalan şeyler söyleyemem maalesef çünkü ben de evham yapardım üstelik siz öylesine durduk yere de yapmıyorsunuz arkadaşının cümleleri normal cümleler değil muhtemelen zaten bu cümlelerden sonra sizde pik yapmıştır bu evhamlar.
Ama bu noktada ne yapılır tabii ki de ayrılın boşanın denmez. Gözlemleyin bir süre Akışta kalın eşinizin üstüne çok gitmeyin çünkü bu seferde eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak olur. Neticede ondan yana elle tutulur bir şey görmemişsiniz.
Normalde böyle bir şey aklıma gelmiyordu zaten unutmuş mudur unutamamış mıdır falan ben de unutamasa neden evlensin diye düşünenlerdenim. beni de bu muhabbetin kendi aralarında geçmiş olma ihtimali tedirgin etti yani arkamdan bu tarz bir muhabbet dönmüş olabilir mi diye düşündüm açıkçası . Ama öylesine zarflamak için de söylemiş olabilir mi diye düşündüm fakat bunu kadınlar yapar ama erkekler olmayan yerden laf uydurmaz gibi geldi bana da kimsenin günahına da girmiş olmak istemem ama yoksa durduk yere neden bizim yanımızda bu muhabbeti açsın diye sorguladım. Ya atıfta bulundu bulundu ya öyle ortalığı karıştırmak için ortaya bir şey attı diye düşündüm . Ben de hayatım boyunca çok garip olaylarla karşılaştığım için hiçbir şeye olamaz gözüyle bakmıyorum . Hepsi mümkün bir ihtimal gibi geliyor.

Bı arada eşime eve gelince biraz surat yaptım falan yanıma geldi böyle demesine mi bozuldun tahmin ettim dedi ben orda görüşümü belli ettim farkındaysan dedi . Ama görüşünü de pasif bi dille belli etti gibi geldi bana . “Ne alaka ya ben de bu şekilde evlendim kimseyi de unutmak için falan değildi” diyebilirdi.

Özgüven sorununuz mu var ?
Adam aldatılmış ne sevgisinden bahsediyorsunuz.
Yara bandı olsanız yıldırım nikahı kıyardı.
Bir yıl ilişkiyi tartıp biçip öyle evlenmiş adam.
Tedavi alması aldatıldığı için çöküş yaşamış adam kızı unutamadığı için değil.
Sapla samanı karıştırmayın.

Yıldırım nikahı yapan görmedim. Ama uzun bir ilişkiden çıkıp 6 ay-1 sene de evlenen çok. Bunların bir kısmı evliliği yara bandı olarak görüyor. Bir kısmı da uzun ilişkiden sonra artık ne istediğini bilip hemen evlilik kararı alıyor.

1 sene pek de uzun bir süre değil.
Hatta belki de 3. aydan evlilik teklifi etti, söz, nişan, nikah derken 1 sene geçti.

Şu aldatılan erkeklerin afedersin kuyruk acısı da hiç çekilmiyor. Nerede böyle aldatılmış, terk edilmiş bir erkek görsem hala eski sevgiline aşık ya da takıntılı. Otur evinde ağla yas tut o zaman. İnşallah seninki öyle değildir

Merhaba arkadaşlar eşimle birbirimizi severek ani bir kararla evlendik. Eşimin benden önce 5 yıllık uzun ilişkisi varmış onunla ayrılıyorlar 5 ay sonra tanışıyoruz tanışmamızın üzerinden 1 yıl geçtiğinde evleniyoruz. Eşim ilgilidir bana olan sevgisinden şüphem yok ancak bir gün yakın bir arkadaşıyla otururken evlilik konuları konuşuluyordu çocuk da ben de biten uzun ilişkimden sonra unutmak için biriyle evlenmeyi düşündüm direk erkeklerde böyledir birini bulayım unutayım derler ama sonra düşündüm karşı tarafa da yazık oluyor bu durumda dedi. Bunu söylerken eşime baktı ve ben yadırgadım ne yalan söyleyeyim ne diyeceğimi bilemedim. Eşim de bence de başkalarına olan hisler hala devam ediyorsa yeni bir ilişkiye başlanmaz dedi. Eşimle tanıştığımda da arkadaş olarak tanıştık o zamanlar bana eski kız arkadaşını çok sevdiğinden söz ediyordu. İlerleyen zamanlarda bu aklımı çok kurcadı ona birkaç kez sordum seni etkilemek için öyle anlatmıştım kıskanırsın diye demişti. Ben bu konuyu çok kafaya taktım sürekli kızı stalklıyorum fotoğraflarına bakıyorum kendimle kıyaslıyorum kafayı yemek üzereyim. Arkadaşı da öyle bir cümle kurduğunda acaba evlilik kararımızla ilgili böyle bir şey mi söyledi arkadaşına diye düşündüm. Annesi de bir gün babasının evlenmeden önceki eski ilişkisinden söz ederken o aslında başkasını seviyordu kız onu annesi ölünce bıraktı dedi eşimin geçmiş ilişkisi de benzer şekilde o yüzden bu cümleyi her kurduğunda bana söylüyormuş gibi hissediyorum kötü hissediyorum. Kızla ayrıldıklarında eşim psikolojik tedavi almış zor atlatmış ve kız aldattığı için ayrılmışlar. Sürekli aklıma ona inat mı benimle direk evlendi acaba sorusu geliyor aklıma. Ama diğer yandan düşününce de senelerce karı koca hayatı yaşayıp evlenmemişler eğer gerçekten isteseydi zaten evlenirdi diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Bu artık bana çok yük gelmeye başladı bunun ağırlığından kurtulmak için boşanmayı bile düşünüyorum. sizce bunu nasıl aşabilirim benzer durumu yaşayan var mı ben mi kafada kuruyorum acaba ? Düşüncelerinizi bekliyorum. Gururum çok kırıldı kimseye de anlatamıyorum. Kız da biz birlikteyken defalarca beni ve eşimi stalkladı yakaladık.
Uzun ilişkimi bitirip eşimle tanıştım bir süre sonra evlendim.Eger onu sevseydim onunla evlenirdim.7.5 yıllık evliyim çok kötü günlerimizde oldu ama o aklıma hiç gelmedi bile.Bence başta düşüneceğiniz şeyleri şimdi düşünüp eşinize ve kendinize evliliği zehir etmeyin.

Gururunuz niye Kırıldı? Sanki aldatıldınız. Ay böyle didikleyen insanla ömür geçmez tedavi olun. Adam aldatmamış etmemiş. Kız sizi stalklamış kocanız onu değil. Yani gerçekten toksik davranmayın, hem kendi huzurunuzu hem de kocanızın huzurunu kaçırmayın. Cidden terapi faydalı olabilir.

Bu eşim isteseydi evlenirlerdi durumu öyle olmuyor ya. Muhtemelen eski sevgilisi eşinizle evlenmeyi düşünmedi ki aldattığına göre de öyle cepte tutuyordu sadece.
Açıkçası ben bana birine olan aşkını anlatan biriyle olmazdım. Çünkü erkek sevgisi narsistik durumlarından dolayı daha idealize, hele böyle egosunu yaralayan birine daha da takıntılı işleyebiliyor. 60 yaşında adamlar 20 yaşında birini sevmiş hala onun için ah edebiliyor. Sizin de hemen üzerine ve biraz kısa zamanda olmuş açıkçası.
Size yaptığı bu manipülasyon da muhtemelen aldatıldığı için bak garantide değilim ha gibi bir şey bence. Korkuyordur.
Ha bunlar illa olacak da değil, tedavi görmüş. Belki onunki de sadece alışkanlık, yeni birini bulamama korkusu vs. İdi. Siz bir şeyini yakalamadıysanız, sevgisini hissediyorsanız bilemeyeceğiniz şeylerle kafanızı doldurmayın bence. Sorun olduğunda düşünürsünüz. Bu boşa kendini sıkmak. Her insan kendine özgü, her ilişki de. Hatta bu konuda tavsiye de almayın bence.

Uzun ilişkimi bitirip eşimle tanıştım bir süre sonra evlendim.Eger onu sevseydim onunla evlenirdim.7.5 yıllık evliyim çok kötü günlerimizde oldu ama o aklıma hiç gelmedi bile.Bence başta düşüneceğiniz şeyleri şimdi düşünüp eşinize ve kendinize evliliği zehir etmeyin.
Ben zaten onu düşünmüyordum ama arkadaşının bu konuyu açması sanki aralarında böyle bir konuşma geçmiş gibi bi his yarattı ona bakarak söylemesi falan. Yoksa ben de unutamadı vs diye süşünmüyorum ama arkadaşlarına acaba böyle bir şey mi söyledi diye düsündüm

Ben zaten onu düşünmüyordum ama arkadaşının bu konuyu açması sanki aralarında böyle bir konuşma geçmiş gibi bi his yarattı ona bakarak söylemesi falan. Yoksa ben de unutamadı vs diye süşünmüyorum ama arkadaşlarına acaba böyle bir şey mi söyledi diye düsündüm
Aralarında konuşmuş olabilirler ama emin ol eşin pişman falan değildir.Uzun bir ilişki bittiyse bir tarafta kesinlikle bittiği için olur.Yillarini geçirdiğin insan bir yerde her şeyin oluyor.Ama dediğim gibi bittiyse bu ciddi bir durum her şeyden vazgeçip yürüyorsun.İcin rahat olsun aksi durumda seninle evlenmezdi

dertsiz basiniza dert ariyorsunuz. esiniz zaten eskisi bitmeden digeri baslamaz deyip, benimki bitmisti coktan oyle iliskiye basladim demek istemis. zaten evlilik ayri bir sey, bence hic bi eski sevgili insanin esi gibi olamaz, karsilastirilmasi bile sacma. beraber soz veriyorsun, ev kuruyorsun, geciniyorsun, cok baska bir baglilik bu. kendinizi uzmeyin.

Seninki biraz takıntı olmuş sonuçta herkesin bir geçmişi var kimse kimsenin ilk aşkı değil tabi 15 ,16 yaşında ergen değilseniz.Boyle şeyleri kafana takip kendini huzursuz etme önemli olan seninle bir hayat kurmuş seninle hayatını paylaşıyor mutlu olmaya bak . Geçmiş gitmiş senden önceki olaylar bunlar önemli olan seninleyken yanlış yapmaması kal sağlıcakla 🥰

En kötüyü düşünüyorum şu an.
Sandığın gibi eşin ilişkisini unutamadı diyelim.
Öyle dahi olsa zaman çok güzel bir ilaçtır, böyle şeylerle kafanı yorma sevginizi, evinizdeki huzuru, iç huzurunuzu , beraber geçirdiğiniz geçireceğiniz vakitlerin kalitesini düşün onlara odaklan , ne geçmişi kalbine yük et , ne gelecek kaygısı taşı şu anı öyle güzel yaşa ve yaşatki sen de eşinde yuvanda inşallah huzurla dolsun…geçmiş , hisler vs zamanla sönüp gidecektir ..Bunu en önce kendin için yap 🌿 Yorma güzel kalbini hayatını yaşa , eşin senin yanında.

açıkcası o kadar uzun bir ilişkiden cıkmış bir erkekle 5 ay kadar kısa bi sürede ilişkiye başlayarak şuan içinde olduğunuz şüphe durumunu siz yaratmışsınız. adam ters bişe yapmasa da rahatsızlık hissi olması içinizde normal. bence cok kısa bi sürede evlenmişsiniz uzun ilişkiden çıkan bi adamla. aynı şey benim de başıma geldi. onun 3 yıllık ilişki sonrası çıkmaya başladık. sevgilim bir şey yapmasa da benim içimde hep o kıskançlık, mı acaba hissi kaldı sizi anlıyorum. ama artık evlenmişsiniz yani şuan olan küçük bir şeyi bence kafanıza takmayın. yapacak çok birşey yok çünkü. sevgili olsanız gerçekten derdim çok içinizi kemiriyorsa ayrılın diye. kötü bi hissiyat çünkü. ona bir şey belli etmeden tartar gözlem yapardım ben şahsen. bebek yapmayın diyebilirim en fazla kafanız berrak olana kadar.

X