Eşimin “Erkek arkadaşlar buluşunca ya çapkınlık yapar ya da alkol içer..” cevabı

İnsan gerçekten çapkın da olsa bunu eşinin yanında söylemez. En azından ne yapacaksa gizli yapar. İnan bu bile iyi bi şey yani benim durumumdansa.. en azından yanlış olduğunu biliyor gizleyen kişi. Benimki iyice laçka ağızlı
Niye söylemesin kocan bir gün bir kadını tutup eve yan odaya bile sen ağzına bir parça ekmek atıp yarabbi şükür başımda errrkek var en azından diyeceksin.

Ne zaman boşanacaksın ? Kendine değer vereceksin ? Her kafana yatmayan şey için konu açmaya devam edip kendini ezdirmeye devam mı edeceksin,neden bu kadar şeye rağmen kalıyorsun ?
Bunların yanı sıra konforlu bi yerim de var çünkü. Kendimi yalnız hissetsem de eşimden bağımsız bi alanım var. Hem onu bozmak zor geliyor hemde cesaretim yok ve çok korkularım var. Tüm bunları yenmek çok çok zor ama mutlaka yeneceğim

Özür diliyerek, zihniyetinin kirli olduğu düşüncesindeyim.
Elbette ki iki erkek de kahve içebilir, alışveriş yapabilir yahut alkol de alabilir..
Oturduk birseyler içtik deyip geçebilirdi..
Canınızı sıkmayın. Yapmak isteyen her şekilde yapar zaten.

Bunların yanı sıra konforlu bi yerim de var çünkü. Kendimi yalnız hissetsem de eşimden bağımsız bi alanım var. Hem onu bozmak zor geliyor hemde cesaretim yok ve çok korkularım var. Tüm bunları yenmek çok çok zor ama mutlaka yeneceğim
Konforlu hayat ne mesela ? Ailenizde bu yok muydu ,ya da sen başka bir yerde çalışamaz mısın ?

Pazar günleri dahil çalışıyorsun maaşın yok bir kahve içmeye bile çıkamaz haldesin kocan izin vermez ailene bile izin alıp gidiyorsun kocisten.
bağımsız alan dediğin tuvalet falan mı?

Aile evinde şu halinden daha vasat,kötü bir hayat mı yaşıyordun cidden? Yaşadığınız hayat içerisinde bir konforun varsa öncesinde hiç gün görmememissin demek ki.
Korkularin falan bahane sadece zaten.

Pazar günleri dahil çalışıyorsun maaşın yok bir kahve içmeye bile çıkamaz haldesin kocan izin vermez ailene bile izin alıp gidiyorsun kocisten.
bağımsız alan dediğin tuvalet falan mı?
Bu dediklerinin hepsini özgürce yapabiliyorum yanlış anlamışsın. Bazen şehir dışı gezilerine gideceğim zman karışıyor sinirleniyorum tabi çünkü hakkı yok. Dediğin gibi haftanın 7 günü çalışıyorum ona da karışamaz. Ben eşimle etkinlik tatil vs yani çalışmak harici hiçbir şey yapmıyoruz onunla ortak. Kendi başıma çok mutlu ve özgürüm

Aile evinde şu halinden daha vasat,kötü bir hayat mı yaşıyordun cidden? Yaşadığınız hayat içerisinde bir konforun varsa öncesinde hiç gün görmememissin demek ki.
Aslaaa çok daha rahatım ailemin yanında. Ailem dünyanın en iyi anne ve babası. Asla bana karışmaz ve hep destekçim olurlardı her zaman. Hala da öyle. Yani hiç evlenmeyip çalışmasam dahi ömürleri oldukça bana bakarlardı. Bi dediğim asla 2 olmaz. Ailemin evindeyken neredeyse tüm gezilere gittim her yeri gezdim gördüm

Aslaaa çok daha rahatım ailemin yanında. Ailem dünyanın en iyi anne ve babası. Asla bana karışmaz ve hep destekçim olurlardı her zaman. Hala da öyle. Yani hiç evlenmeyip çalışmasam dahi ömürleri oldukça bana bakarlardı. Bi dediğim asla 2 olmaz. Ailemin evindeyken neredeyse tüm gezilere gittim her yeri gezdim gördüm
Çok gezdim birazda kölelik yapayım diyorsun yani.
Tek diyecğim iki anormal insan olarak sürdürdüğünüz şu saçma evlilikte bir çocuğunuz olmaz umarım. Yoksa ikiniz tam birbirinize göreviniz, senin eşinden hiçbir farkın yok.

O zaman neden hala katlanıyorsun
Eşinin bu saçma davranışlarını normalleştiriyorsun ve bağımlılıklarından kurtulamıyorsun,bazen konfor alanı bize zehir veren ortam bile olsa öyle hissederiz alıskanlıklarımızdır,sana maaş veriyor mu eşin ?Sigortan yatıyor mu ? Sosyal hayatın var mı ? Ev işlerine yardımcı oluyor mu,birlikte ortak bir şeyler yapıyor musunuz,sana saygı duyuyor mu ,sadakatli mi

Ekmek arası ekmek mi yiyordu, kırık kanepede mi yatıyordu acaba baba evinde ?

Eşinin bu saçma davranışlarını normalleştiriyorsun ve bağımlılıklarından kurtulamıyorsun,bazen konfor alanı bize zehir veren ortam bile olsa öyle hissederiz alıskanlıklarımızdır,sana maaş veriyor mu eşin ?Sigortan yatıyor mu ? Sosyal hayatın var mı ? Ev işlerine yardımcı oluyor mu,birlikte ortak bir şeyler yapıyor musunuz,sana saygı duyuyor mu ,sadakatli mi
Sen bütün bu saçmalıkları sürekli kabul ettikçe sana burda nasıl empat dolu yorumlar beklersin ki,bekleme yani,çünkü sen de normalleştirdikce ona benziyorsun

Bak ailen de varmış gidip çalışırsın orda ,çocuğun da yok,belki beklentin eşinden şu bana nasıl istediğim değeri vermez bir gün alacağım o değeri diyebilirsin kendi değerini ona ispatlamaya çalışıyor olabilirsin bazen böyle anlamsız ispat durumları olusuyor,çık o düşüncelerden sen değerliysen ona neden ispatlayasın kı,iyi düşün şuana kadar mutsuz olduğun şeyler mi daha çok mutlu oldukların mı,mutsuz olduklarınsa boşa şu adamı,ama boşamamak için kendine bahane uydurma aslında mutlu etti şurda da deme ,bir evlilikte olması gerekenler vardır bunlar lütuf değildir onun bilincinde olarak karar ver

Bu dediklerinin hepsini özgürce yapabiliyorum yanlış anlamışsın. Bazen şehir dışı gezilerine gideceğim zman karışıyor sinirleniyorum tabi çünkü hakkı yok. Dediğin gibi haftanın 7 günü çalışıyorum ona da karışamaz. Ben eşimle etkinlik tatil vs yani çalışmak harici hiçbir şey yapmıyoruz onunla ortak. Kendi başıma çok mutlu ve özgürüm
Bak ben sana şu konuda hak veriyorum insan nerede mutluysa orada olmalı her ne olursa olsun istersen beşinci kadın ol istersen kocan her gün aldatsın paranı alsın köle gibi çalıştırsın ama seviyorum başımda dursun dersen kimsenin hiçbir şey demeye hakkı yok hayat senin çünkü. Ama sen sürekli kocanı burada kötüleyip mutsuz olduğun izlenimini verirsen ve sürekli aynı şekilde kocanı yermeye çalışırsan sürekli konu açarsan elbetteki bizlerde böyle konuşuruz desen ki ben kocamı seviyorum bir daha bu konuyu açmayacağım onu böyle kabul ediyorum en azından başımda erkek var bak yemin ediyorum ki en çok ben savunurum seni çünkü senin hayatın herkesin kendi hayatı nasıl mutluysa öyle olmalı kimse karışamaz

X