Eşimin Ailesiyle Sorunlarım ve Bebeğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tekrar ediyorum yapmanız gereken mesafe.
Buradaki kimsenin eş ailesi böyle değildir olsa kimse bir dakika çekmez.
Eşine söyle uzaklaşmaya bak.
Dip dibe bunlar seni rahat bırakmaları.
Hergun bu işkence çekilir mi?

Tüm büyüyü bozdunuz. Açık açık nefret ediyorum dememiştim herkes öğrendi şimdi tüh.
Eski konularınız ortada ne bekliyorsunuz .Evet nefret ediyor bu yüzdende insanı isteklerini bile tiksinerek yazıyorsunuz.Almasaydiniz eşinizi hem yalanda demişti size öyle basit bir konuda değil üstelik.

Cahil yaşlı yoksul ve görgüsüz olabilirler ama sizi seviyorlar, değer veriyorlar, seni de aileye dahil etmek için çirpiniyorlar gördüğüm kadarıyla. Siz onlardan daha iyi niyetli gelmediniz bana. En basitinden amcaları görmeye gelmiyor diye defalarca şikayet etmişsiniz ama gelselerdi yine şikayet edecektiniz rahatsız ediyorlar , ne biçim insanlar diyecektiniz. Belki o begenmedigimiz cahil kv. "zırt pırt abinizle yengenizi rahatsız etmeyin, yegeninizi burda görün" demiştir. Sizin soğuk tavrinizdan çekiniyorlardir ziyaret etmeye... Ayrıca doğumdan sonra mi tanıştınız bu aileyle? madem bu kadar tiksiniyordunuz evlenmeseydiniz, hadi evlendiniz, dogurmasaydiniz?

Eski konularınız ortada ne bekliyorsunuz .Evet nefret ediyor bu yüzdende insanı isteklerini bile tiksinerek yazıyorsunuz.Almasaydiniz eşinizi hem yalanda demişti size öyle basit bir konuda değil üstelik.

Yemeyip içmeyip eski konuları okuyup gelmişsiniz. Bir de insanı en üzüldüğü yerden vurmaya çalışıyorsunuz. Boşuna demiyorlar kadın kadının kurdudur diye. Çirkinleşeceksiniz belli. Siz devam edin. Ben uymayacağım daha fazla.

Cahil yaşlı yoksul ve görgüsüz olabilirler ama sizi seviyorlar, değer veriyorlar, seni de aileye dahil etmek için çirpiniyorlar gördüğüm kadarıyla. Siz onlardan daha iyi niyetli gelmediniz bana. En basitinden amcaları görmeye gelmiyor diye defalarca şikayet etmişsiniz ama gelselerdi yine şikayet edecektiniz rahatsız ediyorlar , ne biçim insanlar diyecektiniz. Belki o begenmedigimiz cahil kv. "zırt pırt abinizle yengenizi rahatsız etmeyin, yegeninizi burda görün" demiştir. Sizin soğuk tavrinizdan çekiniyorlardir ziyaret etmeye...

Ne kadar iyi niyetlisiniz. Tam tersi kv sürekli onları da bizimle iletişime zorluyor. Onlara sürekli abinize gidin diyor. Bana da sürekli davet et diyor.
Ayrıca abartıyor diyeceksiniz ama ortanca kardeşi iki yılda toplam 10 defa ya gördüm ya görmedim. Eve gelmez zaten gece uyumaya gelir. Dolayısıyla karşılamıyoruz. Çalıştığı yere birkaç defa uğradık çocuğu öyle gördü. Ben de gördüğüm zaman eve de bekleriz diye davet ediyorum zaten. Açıkçası onlarla bir problemim yok. Onlar da bence annelerinin ısrarından hoşlanmıyor.

Kv kendini de paralasa kendi çocuklarının onu taktığı yok kendileri gelmek istemiyor. Küçük kardeş de ortancanın yanında çalışıyor ama gelip çocuğun yüzüne bile bakmıyor. Kimse kimsenin umrunda değil maalesef. Keşke kv bunu kabullense biraz kenara çekilse belki insanlar kendi iradeleriyle iletişim kuracaklar. Çevresindeki herkesi birbiriyle iletişime zorladığı için herkes herkesten kaçıyor şu an.

Bizi eşimin teyzelerine gitmemiz için darladığından hiç bahsetmedim değil mi? Gün bile söylüyor. Eşimin vardiyasını takip ediyordu önceden. Bu hafta evdesin akşama teyzene gidin oturun diyordu. 🤷🏻‍♀️

Teyzeleri de bize gelmeye zorluyordu. Bir keresinde teyzelerden bir bana demişti ki ablam ısrar ediyor gidelim diye ama çalışıyorsun sana kıyamıyorum. Sen istediğin zaman uğra hatta yemeğe gelin ben çok gelmek istemiyorum demişti😂

Yemeyip içmeyip eski konuları okuyup gelmişsiniz. Bir de insanı en üzüldüğü yerden vurmaya çalışıyorsunuz. Boşuna demiyorlar kadın kadının kurdudur diye. Çirkinleşeceksiniz belli. Siz devam edin. Ben uymayacağım daha fazla.
Hayat böyledir hanımefendi gerçekler görmek istemesenizde orada durur.Size bunu birisi hatırlattığı da bu çirkinlik olmaz(çirkinlikten dem vuran birinin eş ailesi hakkında paragraflarca yakışıksız ithamlari)Sorun eşinizi sevmeniz yalanını hoş görmeniz fakat eş ailesinden nefret ettiğiniz için onların hiçbir şeyleri ne tahammül edememeniz.

Hayat böyledir hanımefendi gerçekler görmek istemesenizde orada durur.Size bunu birisi hatırlattığı da bu çirkinlik olmaz(çirkinlikten dem vuran birinin eş ailesi hakkında paragraflarca yakışıksız ithamlari)Sorun eşinizi sevmeniz yalanını hoş görmeniz fakat eş ailesinden nefret ettiğiniz için onların hiçbir şeyleri ne tahammül edememeniz.

Bu da gayet insani bir şey değil mi? Eşimi seviyorum ama ailesini sevmiyorum. Bu ilk defa karşılaştığınız bir durum değildir herhalde. Uzayda yaşamıyorsanız eğer.

Ne kadar iyi niyetlisiniz. Tam tersi kv sürekli onları da bizimle iletişime zorluyor. Onlara sürekli abinize gidin diyor. Bana da sürekli davet et diyor.
Ayrıca abartıyor diyeceksiniz ama ortanca kardeşi iki yılda toplam 10 defa ya gördüm ya görmedim. Eve gelmez zaten gece uyumaya gelir. Dolayısıyla karşılamıyoruz. Çalıştığı yere birkaç defa uğradık çocuğu öyle gördü. Ben de gördüğüm zaman eve de bekleriz diye davet ediyorum zaten. Açıkçası onlarla bir problemim yok. Onlar da bence annelerinin ısrarından hoşlanmıyor.

Kv kendini de paralasa kendi çocuklarının onu taktığı yok kendileri gelmek istemiyor. Küçük kardeş de ortancanın yanında çalışıyor ama gelip çocuğun yüzüne bile bakmıyor. Kimse kimsenin umrunda değil maalesef. Keşke kv bunu kabullense biraz kenara çekilse belki insanlar kendi iradeleriyle iletişim kuracaklar. Çevresindeki herkesi birbiriyle iletişime zorladığı için herkes herkesten kaçıyor şu an.

Bizi eşimin teyzelerine gitmemiz için darladığından hiç bahsetmedim değil mi? Gün bile söylüyor. Eşimin vardiyasını takip ediyordu önceden. Bu hafta evdesin akşama teyzene gidin oturun diyordu. 🤷🏻‍♀️

Teyzeleri de bize gelmeye zorluyordu. Bir keresinde teyzelerden bir bana demişti ki ablam ısrar ediyor gidelim diye ama çalışıyorsun sana kıyamıyorum. Sen istediğin zaman uğra hatta yemeğe gelin ben çok gelmek istemiyorum demişti😂
E tamam işte, kv cahil yaşlı, ilk torun çılgınlığına kapılmış gariban bir kadın ama belli ki ailenin diğer fertleri gayet makul hareket ediyor. Toptan düşüncesiz kötü bir aile olsa misafirden hizmetten başınızı kaldiramazdiniz ama hiçbir rahatsızlıkları yok insanların size...ya bilmiyorum kv ve kp ye içim çok buruldu benim. Benim kv yle tanismaniz gerekiyor bu ailenin kiymetini anlayabilmeniz için. Felak nas okumadan telefonlarını bile acamadigin insanlar var hayatta haberin yok.

Bu da gayet insani bir şey değil mi? Eşimi seviyorum ama ailesini sevmiyorum. Bu ilk defa karşılaştığınız bir durum değildir herhalde. Uzayda yaşamıyorsanız eğer.
O zaman dürüst olacaksınız milletin aklı ile alay etmeyeceksiniz.İsime geleni hoş görürüm gelmeyeni gömerimi benimsemiş siniz siz.Sevmeyin fakat insanı davranislari millete kusur diye pazarlamayin.O kötü yengenizden ne farkıniz kalır sonra.

E tamam işte, kv cahil yaşlı, ilk torun çılgınlığına kapılmış gariban bir kadın ama belli ki ailenin diğer fertleri gayet makul hareket ediyor. Toptan düşüncesiz kötü bir aile olsa misafirden hizmetten başınızı kaldiramazdiniz ama hiçbir rahatsızlıkları yok insanların size...ya bilmiyorum kv ve kp ye içim çok buruldu benim. Benim kv yle tanismaniz gerekiyor bu ailenin kiymetini anlayabilmeniz için. Felak nas okumadan telefonlarını bile acamadigin insanlar var hayatta haberin yok.

Kusura bakmayın güldüm yorumunuza😂 inanın kv kp için içinizin burulmasana gerek yok. Çünkü onların hiçbir şey umurlarında değil. Benim buraya yazdıklarımın çeyreğini bile yansıtmıyorum onlara. Yansıtabilsem zaten bu kadar yazacak şeyim olmazdı. Yine de bir anne baba oldukları için kendimi her seferinde frenliyorum üzülmesinler diye birçok şeyi içime atıyorum sonra gelip buraya döküyorum.

Bir de şuna karşıyım. Seninki yine iyiymiş benimki daha beter neden sorun ediyorsun deniliyor da herkesin tahammül eşiği de farklıdır. Örneğin kv kp küfür edenler kavga edenler vs var diye kendi başıma gelenlere şükretmemin beklenmesi de saçma geliyor. Küfür etmiyorlar kavga çıkarmıyorlar diye teşekkür mü edeyim?

O zaman dürüst olacaksınız milletin aklı ile alay etmeyeceksiniz.İsime geleni hoş görürüm gelmeyeni gömerimi benimsemiş siniz siz.Sevmeyin fakat insanı davranislari millete kusur diye pazarlamayin.O kötü yengenizden ne farkıniz kalır sonra.

Kaynanam üye oldu herhalde. Merhaba kaynanam.

Destansı konularınıza bir yenisini eklemişsiniz, hayırlı olsun.

Kayınvalide , kayınpederde rahatsız olunacak noktalar var evet ama sizde eş ailesi ne yapsa memnun olmayacak tavırdasınız en başından beri.
Amcalar eve gelmiyor diye o kadar yazmışsınız, gelseler onu da dert ederdiniz. Ailenin yemesi, içmesi bile dert olmuş size. Kayınvalide ailesini bağlı, birarada görmek, göstermek istiyor olabilir. He deyip geçilecek konular bunlar. Eşiniz de birşeye zorlanıyormuş. Ne yapabilirsiniz başka, bir şekilde idare edeceksiniz.

Sizin ailenizle de kıyaslamayın ayrıca. Her aile farklı. Pek tabi ki kız aileleri her zaman mükemmel oluyor. 🥴

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X