Eşime karşı haksız mıyım yaa yoksa bende mi sorun

Mrv252525

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
84
23
29
Arkadaşlar bugün eşimin kuzeninin kına gecesi var. Dayısı da yazmış ki gelin bizde kına gecesi salonunun kafesinde oturalım burayı boş bırakmayalım. (kına salonuna erkekler gitmeyecek bayanlara sadece) Evet buraya kadar bir sorun yok. Sorun şu ki ben eşimin gelmesini istemiyorum. Çünkü benim kına gecem olduğumda eşimin abisi de dayısı da kuzeni de kimse yanında yoktu yalnızdı. Benim arkadaşımın eşi elin oğlu geldi eşimin yanında durdu. Bende eşime onlar senin yanında yoktular sen yalnızdın elin oğlu yanındaydı. Şimdi seninde gelmeni istemiyorum değerini düşürme ağırlığını koy dedim. Şimdi bu durumda haksız mıyım Allah aşkına yoksa abartıyor muyum?

Siz sürekli kaynananızın olsun eşinizin akrabalarının yaptıkları olsun kendi yaşadıklarınızla kıyaslayıp etkiye tepki yaparak hayat sürdürüyorsunuz bunun hakkında açtığınız başka konu da var. O böyle yaptı ben böyle yaptım o şunu yapmadı ben bunu yapmak zorunda mıyım vs vs. Bu kadar detaya inip hem kendinizi hem çevrenizdekileri yıpratırsınız bence çok abartıyorsunuz

Bırakın bunu da eşiniz düşünsün.
O zaman öyle olmuş olabilir, belki bir sebepleri vardır, aile içinde en ufak şeyde böyle hesaplara girmeye gerek yok.
Eşlere çocuk muamelesi yapmayın bırakmak lazım.

Herkes kendinden sorumlu. Kocanız gitmek isterse gitsin. Zorla kavga çıkaran kötü gelin rolünü oynamayın. Kocanızın aklına hasetlik sokmayın. Olan size olur. Kocanla da aranı millet için bozarsın

Aile ve sülale içinde sizin bilmediğiniz pek çok denge ve durumlar olabilir. Bazen bir şey olmuşsa öyle olması gerektiği içindir. Eşiniz neden ses çıkarmadığını size doğru anlatmamış, hatta hiç anlatmamış olabilir. Sizi etkileyen bir durum olmadıkça kendi tarafı ile ilişkisine karışmayın. Adam yapsa her şeyime karışıyor olur.

askim esin bu kadar kinlenmemis sen neden kinlendin? 😂 sürekli kimin ne yapıp yapmadığının hesabını tutarsan hayat cekilmez olur senin için. onlar gelmemis ayip etmis, esin gitmek istiyor ama demek ki senin esin onlar gibi değil. bence bu abartmak da değil de baska bir sey..

Aile ve sülale içinde sizin bilmediğiniz pek çok denge ve durumlar olabilir. Bazen bir şey olmuşsa öyle olması gerektiği içindir. Eşiniz neden ses çıkarmadığını size doğru anlatmamış, hatta hiç anlatmamış olabilir. Sizi etkileyen bir durum olmadıkça kendi tarafı ile ilişkisine karışmayın. Adam yapsa her şeyime karışıyor olur.
Aynen ya.
Kalabalık bir sülalem var, yakin da oturduğumuz için sık görüşürüz ama arada tatsızlıklar olabiliyor. Eşimin bunlara karışıp oraya gitme, o sana böyle yapmıştı dediğini düşünemiyorum. Çok ekstra bir şey olur ayrı ama onun haricinde yetiskin insanlar ne yapacağına, hangi akrabasiyla nasil görüşeceĝine kendi karar verebilsin bir zahmet.

Gelmesini ben de istemem ve fikrimi söylerim. Ama sonrasında gelmek isterse de surat asıp tavır yapmam kendi enayiliği der geçerim. Herkesin hakkını koruyamazsınız.

Gelmesini ben de istemem ve fikrimi söylerim. Ama sonrasında gelmek isterse de surat asıp tavır yapmam kendi enayiliği der geçerim. Herkesin hakkını koruyamazsınız.
İşte tam da bende böyle yaptım. Gelmesini istemedim açıkça söyledim gelirsen de kendin bilirsin dedim. Ama insanlar öyle abarttı ki kötü gelin ilan edildim valla

İşte tam da bende böyle yaptım. Gelmesini istemedim açıkça söyledim gelirsen de kendin bilirsin dedim. Ama insanlar öyle abarttı ki kötü gelin ilan edildim valla

Yok hayır hemfikir. Ayrıca onunda aklına gelmiş sadece eşim saf ve iyi niyetli olduğu için gelecekti. O da gelmedi zaten
2 mesaj arasındaki 12 dakikada gelin kınası başladı ve bitti galiba.🤔😏

X