Eşimde böbrek yetmezliği var lütfen yardımcı olur musunuz

Diyaramo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2024
18
8
35
Merhaba 1 yıllık evliyim, eşim böbrek yetmezliği hastalığı var, keratinin 7.8 , ure 200 , idrarda protein kaçağı mevcut, idrarda bol lökosit ve lökosit var, karaciğerde polikistik kistler mevcut , genetik hastalıkmış anne babası bu hastalıktan dolayı vefat etmiş genç yaşlarda, bana söylemedi hç bunu ben bilmiyordum😢 mide bulantısı kramp giriyor kilo kaybı var iştah yok cabuk doyma tek ayakta şişlik, kaşıntı dan dolayı doktora gitmeye zor ikna ettim. Ürologa gitmiştik bize nefrolojiye gitmemiz gerektiğini söyledi pazartesine randevu alacağız. Çok korkuyorum eşimi kaybetmekten😢 3 gun oldu öğrenim hastalığını, yemek boğazımdan geçmiyor tansiyonum yükseliyor düşünmekten. Eşim iyileşecekmi ? Diyete başladık, ama herşey yasak

Gecmis olsun
Suana kadar tedavi olmamismi?

Yeni üye oldum yanlış olursa kusura bakmayın, tek böbreğimi vereceğim uyar inşallah 🙏 sanki kotu rüya görüyorum, eşim göz önümde eriyor dayanamıyorum Allah kimseye göstermesin

Çok geçmiş olsun böyle genetik rahatsızlıklar varsa mutlaka erken yaşlarda düzenli doktor kontrolünde olmak lazım eşinizin şikayetleri yeni değildir muhtemelen önceden sinyaller vermiştir bedeni. Üzmek istemem çok zor bizim ailede de biri kanser. Bu yüzden çok zor olsa da eşin için soğuk kanlı olmalısın psikolojik olarak kendisi içinde zor. Eşinizin hastalığı baya ilerlemiş bukadar ihmal etmesi zaten büyük hata arkadaşlar lütfen doktor kontrollerinizi yaptırın sakın ihmal etmeyin hele bilaki bedeniniz sinyal veriyorsa aile de genetik hastalık varsa çok dikkatli olmanız gerekiyor

Çok geçmiş olsun böyle genetik rahatsızlıklar varsa mutlaka erken yaşlarda düzenli doktor kontrolünde olmak lazım eşinizin şikayetleri yeni değildir muhtemelen önceden sinyaller vermiştir bedeni. Üzmek istemem çok zor bizim ailede de biri kanser. Bu yüzden çok zor olsa da eşin için soğuk kanlı olmalısın psikolojik olarak kendisi içinde zor. Eşinizin hastalığı baya ilerlemiş bukadar ihmal etmesi zaten büyük hata arkadaşlar lütfen doktor kontrollerinizi yaptırın sakın ihmal etmeyin hele bilaki bedeniniz sinyal veriyorsa aile de genetik hastalık varsa çok dikkatli olmanız gerekiyor
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun ❤️‍🩹 6 ay onceden başladi belirtileri kramp girmesi ile , ama bana hiç söylemedi 14 yaşındayken böbreklerinde kist varmış, kendim hemşireyim ama bu branşta değil, senede 1 kez doktor kontrolü şart ikna edemedim hatta yalvardım gitmesi için kahva ettim küstüm konuşmadım yine de gitmedi doktor korkusu var, kız kardeşi fenalaştı şu an yeni diyalize girmeye başladı kardeşi sonra gittik kontrole, dunya yıkıldı başıma anne babasını bu rahatsıztan kaybetti erken yaşlarda vefat etmişler hiç tedavi olmamışlar kontrole de gitmemişler diyet uygulamamışlar .

Bu hastalıkla yaşayacakmı eşim ?😢😢 onu kaybetmekten korkuyorum her gun salı gunu nefrolojiye rendevumuz var, lütfen 🙏 bilgilerinizi paylaşır mısınız, çalışıyor çok şukur iyi , işe gidip geliyor, 6 ayda 6 kilo verdi, iştahi yok , ayaklar kaşınmadan yaraları var , sağ ayağında ödem varsı geçti 😢 diyet uyguluyoruz yuksek potasyum protein fosfor yasak ama nasıl vücut dayanacak bu diyete proteinsiz kemikler gucsuz kalır herşey yasak .. ölçülu az miktarda sebzeleri on haşlama yaparak suyu atıyorum yemek öyle yapıyorum ama bu seferde vücudun itiyaci olan besinler de gidiyor 🥺🥺

Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun ❤️‍🩹 6 ay onceden başladi belirtileri kramp girmesi ile , ama bana hiç söylemedi 14 yaşındayken böbreklerinde kist varmış, kendim hemşireyim ama bu branşta değil, senede 1 kez doktor kontrolü şart ikna edemedim hatta yalvardım gitmesi için kahva ettim küstüm konuşmadım yine de gitmedi doktor korkusu var, kız kardeşi fenalaştı şu an yeni diyalize girmeye başladı kardeşi sonra gittik kontrole, dunya yıkıldı başıma anne babasını bu rahatsıztan kaybetti erken yaşlarda vefat etmişler hiç tedavi olmamışlar kontrole de gitmemişler diyet uygulamamışlar .
Çok geçmiş olsun ama bu eşinizin sorumsuzluğu böyle yaşamayı kendisi seçti bişey yapamazsın ,biraz ağır gelebilir dediklerim ama benim ailemde de başka rahatsızlıklar var yalvar yakar doktorlara götürdüm ilaçlara ikna ettim ne bileyim kötü alışkanlık sigara gibi şeyleri bırakmaları için yıllarca yalvardım ama istemiyorlar onların hayatı kendileri böyle yaşamayı seçti yapacak birşey yok enerjiyi daha fazla harcayamam yeter dedim bıraktım. Doktora gidilmezse Zaten bu iş diyalize kadar gidiyor benim eşimde böbrek yetmezliği yok kist vardı böbreğin dışında ama öyle Berbat yerindeydi ki ameliyat etmediler başka yöntemle küçültüler şuanda sürekli beslenmeden dolayı taş üretimi oluyor kilo da var.. Ben hemşire değilim ama gerçekten anlamıyorum bir insan neden yani yaşamak için sevdiklerinin yanında durmak için neden savaş vermez ben eşim dahil ailedeki büyükler dahil çok büyük travma yaşadım Allah kimseye vermesin henüz hiç birini kaybetmedim ama hepsinin ayrı hastalıkları var ve sürekli tedavi kontrol için yalvardım artık bıraktım yani bir insan yaşamak için sevdiklerinin yanında kalmak için savaşmiyorsa yapacak birşey yok kendi seçimleri 🤷🏻‍♀️

Çok geçmiş olsun ama bu eşinizin sorumsuzluğu böyle yaşamayı kendisi seçti bişey yapamazsın ,biraz ağır gelebilir dediklerim ama benim ailemde de başka rahatsızlıklar var yalvar yakar doktorlara götürdüm ilaçlara ikna ettim ne bileyim kötü alışkanlık sigara gibi şeyleri bırakmaları için yıllarca yalvardım ama istemiyorlar onların hayatı kendileri böyle yaşamayı seçti yapacak birşey yok enerjiyi daha fazla harcayamam yeter dedim bıraktım. Doktora gidilmezse Zaten bu iş diyalize kadar gidiyor benim eşimde böbrek yetmezliği yok kist vardı böbreğin dışında ama öyle Berbat yerindeydi ki ameliyat etmediler başka yöntemle küçültüler şuanda sürekli beslenmeden dolayı taş üretimi oluyor kilo da var.. Ben hemşire değilim ama gerçekten anlamıyorum bir insan neden yani yaşamak için sevdiklerinin yanında durmak için neden savaş vermez ben eşim dahil ailedeki büyükler dahil çok büyük travma yaşadım Allah kimseye vermesin henüz hiç birini kaybetmedim ama hepsinin ayrı hastalıkları var ve sürekli tedavi kontrol için yalvardım artık bıraktım yani bir insan yaşamak için sevdiklerinin yanında kalmak için savaşmiyorsa yapacak birşey yok kendi seçimleri

Allah razı olsun teşekkür ederim ailenizde şifa bekleyen yakınlarınıza Rabbim şifa versin benim eşime de🤲🤲 çarşamba günü nefrolojiye rendevumuz var😢 diyalize girmesini istemiyorum kalbi yoruyor , çapraz organ nakli varmış, benimki uymuyor baktım ama çapraz için tek böbreğimi vereceğim Allahın izniyle yaşar uzun yillar🤲 Rabbim tum şifa bekleyenlere şifa versin 🤲

Yeni uye oldum yorum yazan herkese çok teşekkür ederim fazla anlamıyorum bu siteyi Allah acil şifalar versin tum hastalarımıza🤲🤲

Bilmiyorum ben esinizi sucluyorum boyle bir konu neden nasil saklanir. Hele de anne babasi da bu sebeple vefat etmis. Bana hic iyi niyetli gelmedi, uzgunum. Gecmis olsun
Anne babası böbrek yetmezliğinden vefat ettiğini söylemiştiama kendisinde de kist olduğunu söylemedi hiç, evde tatsızlık çıkmasın diye söylemedim diyor, eşim çok iyi bir insan kardeşleri ailesi gariban insanlara yardımcı oluyor herkese el uzatan biri çok iyi kalpli😢

Anne babası böbrek yetmezliğinden vefat ettiğini söylemiştiama kendisinde de kist olduğunu söylemedi hiç, evde tatsızlık çıkmasın diye söylemedim diyor, eşim çok iyi bir insan kardeşleri ailesi gariban insanlara yardımcı oluyor herkese el uzatan biri çok iyi kalpli😢
İyilik baska sey, size agir yukler bindirebilecek bir konuyu sizden saklamasi baska sey. Ben katlanmazdim, yani hic bilmedigi bir hastalik ciksa omrunun sonuna kadar bakarim esime ama bu sekilde kurnazca benden sakladiysa hayatta bakmam, ilgilenmem ve buyuk ihtimalle bosanirim.

Bu benim affedecegim, sindirecegim bir konu degil

Hanımefendi bu kadar ilerlediğini falan nerden biliyorsunuzda kadına negatif negatif konuşuyorsunuz.Kanser hastalarida okuyor bu arada yazılarınızı bu kadar umutsuz karamsar konusmasaniz.Yani birşeyleri daha usduruplu söylemek bu kadar zor olmasa gerek.

Bugun muayene için gittik ❤️‍🩹 eşimin böbrekleri bitmiş 😢yemek yiyip kusuyor, o duymasın diye sessiz ağlamak ne acı. Cuma kalıcı kotetr bağlanacak diyaleze başlıyor. Kan grubu da 0RH+ uygun organ bulmak zor diyor doktor, benimki ARH+ Allahtan umut kesilmez kayıt yaptıracağız inşallah çapraz organ veya kadavradan eşime uygun böbrek çikar. Kelimelerle anlatamam eşini bu haline çaresizçe bakmak ve yardım edememek. Bu hastalıkla nakil olanlar varsa yorum yazarsanız bana umut olacak🙏 lütfen eşimi suçlamayın ❤️‍🩹🙏 bana soylememiş doktora hiç gitmemiş evet her insan hata yapar Rabbim tum şifa bekleyenlere acil şifalar versin

Ne kadar kotu bişey elinden bişey gelmemesi.. Ben bağişci olarak kayıt yaptırsam bile doktor umutsuz konuştu çapraz nakil için, bizim 0RH+ kan gurubunda organa ihtiyacımız var cunku eşim 0RH +, benim kan grubum ARH+, benim organım A ve AB kan grubundeki hastalara uyuyormuş. A , AB kan grubundeki hastalara 0 kan grubu zaten uyuyormuş yani takas yapmazlar gibi konuştu doku uymazsa belki ama o da bi ihtimal. Mum gibi sondum eşimin kan grubu da sıkıntılı eşim sadece kendi kan grubunundan nakil olur ama kendi her gruba verici olabilirmiş . ben verirsem diğer hasta verici ile takas yaparız diye umut vardı içimde.. o da yok. Allahtan umut kesilmez inşallah . Yine de kayıt yaptıracağım çapraz nakil için diyorum belki diğer hasta vericisinin dokusu uymaz yakınına benim eşiminkine uyar , benşm dokum diğer alıcıya uyar diye. Umudumu kaybetmeden sonuna kadar savaşırız inşallah Rabbim tüm hastalara şifa yakınlarına güç kuvvet versin

Ne kadar kotu bişey elinden bişey gelmemesi.. Ben bağişci olarak kayıt yaptırsam bile doktor umutsuz konuştu çapraz nakil için, bizim 0RH+ kan gurubunda organa ihtiyacımız var cunku eşim 0RH +, benim kan grubum ARH+, benim organım A ve AB kan grubundeki hastalara uyuyormuş. A , AB kan grubundeki hastalara 0 kan grubu zaten uyuyormuş yani takas yapmazlar gibi konuştu doku uymazsa belki ama o da bi ihtimal. Mum gibi sondum eşimin kan grubu da sıkıntılı eşim sadece kendi kan grubunundan nakil olur ama kendi her gruba verici olabilirmiş . ben verirsem diğer hasta verici ile takas yaparız diye umut vardı içimde.. o da yok. Allahtan umut kesilmez inşallah . Yine de kayıt yaptıracağım çapraz nakil için diyorum belki diğer hasta vericisinin dokusu uymaz yakınına benim eşiminkine uyar , benşm dokum diğer alıcıya uyar diye. Umudumu kaybetmeden sonuna kadar savaşırız inşallah Rabbim tüm hastalara şifa yakınlarına güç kuvvet versin

X