Eşim ve annesi

Yani canıma tak etti zaten ben onlar yüzünden değil eşim yüzünden bu raddeye geldim ne için niye mücadele ediyorum ki tutup da snnesiyle aramız zaten çok da iyi değilken bana karşı saygısının sevgisinin olmadığını her olayda göstermesinden bıktım artık benimle burda evdeyken çok iyi olup oraya gidince hemen karşı takıma geçmesine gerek yok yani bilmiyorum belki böylesi hayırlıdır. Ben bi yuva kurmaya çalıştım en başından beri o kadar çok fedakarlık yaptım ki ama onun zaten bi ailesi yuvası vardı,benim yoktu olmadı da ben bunca zaman bunu görememişim onunla hiç bi zaman yan yana hissetmedim kendimi onların önünde o hep karşıdaydı.
Ben sizi çok iyi anliyorum. Bunu onunla son kez oturup konuşun bence. Güzellikle söyleyin.

Öncelikle merhabalar.
Bu aralar evliliğimde durumlar karışık çok fazla kimseye de anlatamadığım için buradaki arkadaşlardan görüşlerini rica edicem.
Şöyle ki iki yıllık evliyim çocuk yok eşimle nişan dönemimizden sorunlar var daha doğrusu annesiyle annesi beni değil başka bi kızı istiyormuş bende sonradan öğrendim bunu heralde bununla alakalı bana karşı kadının sürekli saygısız umursamaz rahatsız edici bir sürü davranışı oldu zamanında da çok kavgalar ettik. Son olayda eşimin eniştesi vefat etti cenazeye gittik bir gün öncesinde karnımın sağ tarafında şişlik vardı sancı giriyordu sürekli son iki günü o şekilde geçirdim ve cenazeden sonrada acile gitmek istedim biz cenazeden sonra eniştelerinde otururken kayınvalidem kızını dünürlerini alıp kendi evlerine geçmişler bende arkalarından gördüm açıkçası giderlerken hiç bana bir şey söylemediler. Bende orda tek başıma bir iki saat oturdum ve spnra çıkıp eşime acile gitmek istediğimi söyledim kendisi bi eve uğrayalım beş dk oturalım vs ısrar etti bende gitmek istemedim açıkçası neyse yollarda ısrar kıyamet yürü yürü diye bağırıp içer sokmaya çalışıyo camdan kv filan görmüş oda koşarak geldi ortalığı daha alevlendirdi bana bağırıyor işte niye girmiyon eve gelirsin oturursun bilmem ne öyle böyle derken arabaya bindik Buda hemen arkaya oturdu biz eşimle tartışıyoruz anneside arkadan bana laf yetiştiriyo habire seni kabahatli buldum bilmem ne.Eşime de kızgınım açıkçası genel olarak böyle davranışları var kv beni genelde bi ortamda tek bırakır çeker gider düğünlerde vs eşim zorla annemin yanına git peşinde gez diye ısrar eder zorlar hatta. Ben açıkçası bunu istemiyorum kırıldıysam eve girmek istemiyorsam bana bı şekilde müdahale etmesinde aşırı rahatsızım defalarca konuşulmuş konular benzeri her olayda davranır her zaman beni suçlar ben çok yoruldum artık karakterime davranışlarıma saygısı yok normalde böyle değil ailesi ile aynı ortama girdiği anda 180 derece döner.Şuan işten çıkıp eve bile gitmek istemiyorum yol yakınken bitirsem mi çocuk olmadan çünkü bundan daha ağır çok olaylar da yaşadık ve bi türlü anlamıyo beni.

Böyle eşiniz varken o daha çok ezer sizi.
Böyle birinden çocuk yapmayın pişmanlık olur.

Eşinizin size hiç saygısı yok. Bu sonradan edinilebilecek birşey değil. Yerinizde olsam çocuk yokken boşanırım.

Siz duruma göre tekrar yazın. Verdigi cevaplara göre konusalim tekrar.
Eve geldim çok büyük bi tartışma yaşadık eşyalarımı toplayıp gitmek istedim bırakmıyor da en son bugün kal yarın dilekçe verelim beraber gidip dedi hiç bişeyi kabullendiği upk değişmeyi düşünmüyor sürekli annesini savunup öyle yapmadı böyle etmedi bem böyle demedim vs üste çıkmaya çalıştı bende geri adım atmadım açıkçası şuan ben geçtim yatak odasında yatıyorum oda valizini topluyor yarın boşanma dilekçesi verilecek heralde

Eve geldim çok büyük bi tartışma yaşadık eşyalarımı toplayıp gitmek istedim bırakmıyor da en son bugün kal yarın dilekçe verelim beraber gidip dedi hiç bişeyi kabullendiği upk değişmeyi düşünmüyor sürekli annesini savunup öyle yapmadı böyle etmedi bem böyle demedim vs üste çıkmaya çalıştı bende geri adım atmadım açıkçası şuan ben geçtim yatak odasında yatıyorum oda valizini topluyor yarın boşanma dilekçesi verilecek heralde
Birakın toplasın. Hiç ses etmeyin. Bilerek yapıyor olabilir. Eger gercekten zaten valizi topluyorsa yarın dilekce verirse boşuna zaman gecırmissiniz demektir.icinizde rahat olur.

Madem olay bu raddeye geldi ve sizde artık uğraşmak istemiyorsunuz ki çok haklısınız. Blöfse bile gerçeğe dönüştürün. Boşanırsanız daha mutlu bi hayatınız olacağı kesin iki taraf içinde. Eşiniz sizinle evlilik yürütmek isteseydi 2 senedir çözüm üretirdi. 2 senedir yapmadığını bir ömür yapmaz zaten. Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun

Öncelikle merhabalar.
Bu aralar evliliğimde durumlar karışık çok fazla kimseye de anlatamadığım için buradaki arkadaşlardan görüşlerini rica edicem.
Şöyle ki iki yıllık evliyim çocuk yok eşimle nişan dönemimizden sorunlar var daha doğrusu annesiyle annesi beni değil başka bi kızı istiyormuş bende sonradan öğrendim bunu heralde bununla alakalı bana karşı kadının sürekli saygısız umursamaz rahatsız edici bir sürü davranışı oldu zamanında da çok kavgalar ettik. Son olayda eşimin eniştesi vefat etti cenazeye gittik bir gün öncesinde karnımın sağ tarafında şişlik vardı sancı giriyordu sürekli son iki günü o şekilde geçirdim ve cenazeden sonrada acile gitmek istedim biz cenazeden sonra eniştelerinde otururken kayınvalidem kızını dünürlerini alıp kendi evlerine geçmişler bende arkalarından gördüm açıkçası giderlerken hiç bana bir şey söylemediler. Bende orda tek başıma bir iki saat oturdum ve spnra çıkıp eşime acile gitmek istediğimi söyledim kendisi bi eve uğrayalım beş dk oturalım vs ısrar etti bende gitmek istemedim açıkçası neyse yollarda ısrar kıyamet yürü yürü diye bağırıp içer sokmaya çalışıyo camdan kv filan görmüş oda koşarak geldi ortalığı daha alevlendirdi bana bağırıyor işte niye girmiyon eve gelirsin oturursun bilmem ne öyle böyle derken arabaya bindik Buda hemen arkaya oturdu biz eşimle tartışıyoruz anneside arkadan bana laf yetiştiriyo habire seni kabahatli buldum bilmem ne.Eşime de kızgınım açıkçası genel olarak böyle davranışları var kv beni genelde bi ortamda tek bırakır çeker gider düğünlerde vs eşim zorla annemin yanına git peşinde gez diye ısrar eder zorlar hatta. Ben açıkçası bunu istemiyorum kırıldıysam eve girmek istemiyorsam bana bı şekilde müdahale etmesinde aşırı rahatsızım defalarca konuşulmuş konular benzeri her olayda davranır her zaman beni suçlar ben çok yoruldum artık karakterime davranışlarıma saygısı yok normalde böyle değil ailesi ile aynı ortama girdiği anda 180 derece döner.Şuan işten çıkıp eve bile gitmek istemiyorum yol yakınken bitirsem mi çocuk olmadan çünkü bundan daha ağır çok olaylar da yaşadık ve bi türlü anlamıyo beni.
Eşinin de çok saygısı var gibi durmuyor.

Bende kavgaliyim eşim annesine herşeyi söyledi böyle böyle karışmaya devam edersen benide torununuda göremezsin dedi oda bize çok çektirdi diğer gelinini eşime anlatıyordu oda yani anlayacagin eşin arkanda durmazsa kimse seni anlamaz durmazsada sen bilirsin ben böyle evlligi yürütemiyorum de bende demiştim ben gidiyorum annemin evine madem beni eziyorsun ben yokum annenin ettiği yeter demistim

Dönersen kestirmeden şahane olur yada çekenler gibi çeker annesine bağımlı erkeği eşe dondurmenin 101 yolu gibi çözümleri okursun bunlar sanırım ya elden ayaktan düşünce yada annesi ölünce bı değişiyor tabi senin en güzel genç fıkır fıkır yıllar çöp......artık takma diş ağrıyan bel ile evin kraliçesi olunuyor galiba 😂bu kayinvalideler de sanki pazardan kumaş seçiyor benim istediğim gelin bu da ne demekse aman dert etme onuda alsa ilk fırsatta gözünü oyar çoğu.....iki kadın biri iktidar meraklısı ise kocasi üstüne birsey yapamadiysa hıncını gelinden çıkarmaya calisir hep bozuk ilişkiler olmaması gerekenler.....ben bağımlı ilişkileri çok yorucu çok kavgalı ve bıktırici buluyorum.....eşiniz birey olduğunun farkinda olmayıp annesinin küçük oğlu modunda takıldığı ve ilişkide rolleri ayiramadigi sürece size mutluluk uzak

arkadaşlar durumun ciddiyetini kavrayınca aklı başına geldi ağlayıp yalvarmaya başladı ayaklarıma kapandı eğer sen beni bırakırsan ben zaten burda durmam yurt dışına giderim ailemde yüzümü göremez siz sebep oldunuz diye onlarla da görüşmem 30 yaşındayım neyin ne olduğunun faerkındayım diyo. Ben seni zorlamadım sen yanlış anladın içeriye geç demedim arabaya geç dedim diyo :))))
Sözler verdi ,sana kaerşı daha korumacı olucam hiç bişeye zorlamıcam ben zaten hastanede annemi çektim konuştum hareketlerine dikkat etsin diye falan dedi.
Ben açıkcası değişeceğini düşünmüyorum,ama ortada aldatma vs daha büyük durumlar olmadığı için devam etme karaerı aldım bakalım ne olacak.

Öncelikle merhabalar.
Anasınında oğlunun da canı cehenneme 3 günlük dünya için el karısı ve el oğluyla uğraşıyoruz.... Değmez aslında sen bilirsin ama ben bu konulardan muzdarip olduğum için koyacab bu ları kapının önüne şerefsiz kadın it..... Ben kendi kaynanama ve kocama sinirliyim de o yüzden biraz burdan saydırmak istedim.... Kocan olacak ve kaynanam olacak orospu ile uğraşacağıma boşanıp kendi evime 2 tane hayvan alıp süt satıp kafam rahat ederdi vallahi ya....

Bende orda tek başıma bir iki saat oturdum ve spnra çıkıp eşime acile gitmek istediğimi söyledim kendisi bi eve uğrayalım beş dk oturalım vs ısrar etti bende gitmek istemedim açıkçası neyse yollarda ısrar kıyamet yürü yürü diye bağırıp içer sokmaya çalışıyo camdan kv filan görmüş oda koşarak geldi ortalığı daha alevlendirdi bana bağırıyor işte niye girmiyon eve gelirsin oturursun bilmem ne öyle böyle derken arabaya bindik Buda hemen arkaya oturdu biz eşimle tartışıyoruz anneside arkadan bana laf yetiştiriyo habire seni kabahatli buldum bilmem ne.Eşime de kızgınım açıkçası genel olarak böyle davranışları var kv beni genelde bi ortamda tek bırakır çeker gider düğünlerde vs eşim zorla annemin yanına git peşinde gez diye ısrar eder zorlar hatta. Ben açıkçası bunu istemiyorum kırıldıysam eve girmek istemiyorsam bana bı şekilde müdahale etmesinde aşırı rahatsızım defalarca konuşulmuş konular benzeri her olayda davranır her zaman beni suçlar ben çok yoruldum artık karakterime davranışlarıma saygısı yok normalde böyle değil ailesi ile aynı ortama girdiği anda 180 derece döner.Şuan işten çıkıp eve bile gitmek istemiyorum yol yakınken bitirsem mi çocuk olmadan çünkü bundan daha ağır çok olaylar da yaşadık ve bi türlü anlamıyo beni.

normalde böyle değil
Bu adamin normali bu, önce bunu idrak etmelisiniz

Öncelikle merhabalar.
Sıkıntı eşinizde. Sizde aslında ana neden olarak eşinize sinir oluyorsunuz. Kv istediğini yapsın eşin höt dedi mi kapatır kapını oturursun. Güzellikle laf sokmadan bunun bir sorun olduğunu evliliğinizi etkilediğini kesin bir dille güzellikle anlatın. Daha sonrasında ciddiye almazsa bu sorunu kesinlikle halletmezse boşanacağınızı belirtin. Ama öyle dalga geçerek konuşunca yada dırdır edip laf sokarak konuşunca erkekler anlamıyor zaten dinlemiyor. Boşanacağım diye demekte ciddiyetini kaybediyor. Siz birkaç kez ciddi konuşun. Belli bir zaman tanıyın eşinize. Bu sürede de ciddi olun duygusal yakınlığınızı kesin. Çünkü eğer sorunu konusup aynı günlük hayatınıza eşlik gorevinize devam edince erkekler bunuda ciddi algılamıyor genellikle. Nasıl olsa eşim gibi normal devam ediyor diyor. Siz konusup gerisini serbest bırakın mesafe koyun yokmuş gibi davranın fakat laf sokmayın asla. Bütün herseyi deneyip olmuyorsa kaldıramıyorsaniz bosanin. Siz ayri bir bireysiniz. Hoş olmayan ortamda istemediğiniz yerde esiniz bile olsa size hele ki birde "yürü yürü"diye çekiştiremez. Kv dahil olup "seni kabahatli buldum"bilmem ne demiş. Ona laf yetiştirmeye uğraşmayın. Anne eşimle benim aramda seninle bu konuyu konuşmak istemem. Senin dahil olmanida istemem lütfen diyin

Anacı, ailesinden kopamayan hala anasının kurallarına göre yaşayan erkek. Böyle erkeklerin değişmesi çok uzun zaman alıyor. Kaynanaların gelini rakip gibi görmesi, oğlunu kıskanması... Türk aile toplum yapısının temel problemi. Eğer eşini seviyorsan kendi tavrını koy, ama değişmeyecekse böyle devam ederse sağlıklı bir evlilik bu şekilde yürümez malesef.

Neden erkekler yapması gerekeni bilmiyor da biz kadınlar olarak eşimize normali anlatmaya çalışıyoruz ki...

Anacı, ailesinden kopamayan hala anasının kurallarına göre yaşayan erkek. Böyle erkeklerin değişmesi çok uzun zaman alıyor. Kaynanaların gelini rakip gibi görmesi, oğlunu kıskanması... Türk aile toplum yapısının temel problemi. Eğer eşini seviyorsan kendi tavrını koy, ama değişmeyecekse böyle devam ederse sağlıklı bir evlilik bu şekilde yürümez malesef.

Neden erkekler yapması gerekeni bilmiyor da biz kadınlar olarak eşimize normali anlatmaya çalışıyoruz ki...
Erkekler sorumsuz ve akılsız da ondan...

Öncelikle merhabalar.
Ah be ablacım. Bu eşin hala annesinin ağzından çıkacak iki kelimeyle hareket edecek karakterde ama yinede sen bilirsin..

X