Eşim kilolarımdan rahatsız olduğunu dile getirdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boyum 166-67 kilom şuan 88
2 ay önce 70 idim. Cinselliğimiz gerçekten sorunsuz. 70 kilo ile balık etli idim. Eşim de gayet beğeniyordu. Bende takıntı olsa da onun tarafından 1 kez bir şey işitmedim. Bunlar 2 ayda oldu. Hemen 2 ayda cinselliğimiz bozulmadı. Ama uzarsa bir yerde bozulacak biliyorum.
88 kg ile cinsellik nasıl normal oluyor. Misyonerden başka pozisyona geçemezsiniz haliyle. Kucakta vs hayal..olsa da zorlama olur. Yanımda annem gibisin derken biraz kırıcı olmuş,onun haricinde soylediklerinde problem yok. Ameliyat önerenler olmuş,asla tavsiye etmem,88 kg diyet ve spor ile verilir.

Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım. Kilolar aldım verdim. Aldım verdim. İnsanız sonuçta çeşit çeşit figür değiştirebiliyoruz elbette. Ama kilom 60’ın üstüne hiç çıkmadı mesela.
Kendimi diyet diyerek hiç şartlandırmadım. Sağlıklı beslenmeye çalıştım. Ne yararlı, değil neler yenir ergenliğimden beri hep not ala ala kendimi geliştirdim. Şu an yaşam biçimi haline geldiği için sağlıklı besleniyorum. Şart, kural, disiplin, hesaplama vs yok.

Sizde bence kendinizi yormadan az az öğün öğün yemeye geçip sağlıklı beslenmeye çalışın. Ekstra yanına spor gibi alışkanlıklarda kazanırsanız tadından yenmez.

88 kg ile cinsellik nasıl normal oluyor. Misyonerden başka pozisyona geçemezsiniz haliyle. Kucakta vs hayal..olsa da zorlama olur. Yanımda annem gibisin derken biraz kırıcı olmuş,onun haricinde soylediklerinde problem yok. Ameliyat önerenler olmuş,asla tavsiye etmem,88 kg diyet ve spor ile verilir.
Bir yandan ağlıyor bir yandan yorum yazıyorum ama mesajınız gülümsetti :)))
Geçiyoruz valla bir sürü pozisyona. Ama şöyle söyleyeyim ben fazlasıyla istekli cindelliği keyifle yapan bir kadınım. Başkası olsa yapamaz belki. Dümdüz yatarak yada tek pozisyonda ben tatmin olmam ve mutsuz olurum. Bu sebeple hala fazlasıyla renkliyiz. Gerçi bu konuşmadan sonra rahat edebilir mitim bilmiyorum eskisi gibi.

Küçük küçük başlayın. İlk olarak paketli gıdaları çıkarın hayatınızdan. Cipslerin bisküvilerin yerine kuruyemiş kuru meyveleri koyun. Buna gerçekten alıştıktan sonra (emin olun alışacaksınız ve canınız diğerlerini istemeyecek) yavaş yavaş karbonhidratı azaltırsınız. Böyle böyle sağlıklı beslenme düzenine geçersiniz.
Şuan en uygunu bu geliyor. Gönlüme sinen bir psikolog bulana dek adım adım ilerleyip en azından yeni kilolar almayacağım. Çok teşekkür ederim.

Herkese merhabalar
Zaten kilom az değildi. Son 2 ayda ise haddinden fazla kilo aldım.

Bugün eşim ilk kez ciddi anlamda karşıma oturdu ve çok rahatsız olduğunu söyledi. Gencecik insanlarız ama ben yanımda annemle dolaşıyorum gibi hissediyorum attık dedi. Fiziksel olarak haklı maalesef. Öyle biçimsiz kilo aldım ki çok garip duruyor bedenim. Uzun bir konuşma yaptı ve üzgünüm noktasına dek haklıydı.
Sorun da burada başlıyor. ben yapamıyorum. En rahat diyetisyene de gittim inanın her gün çikolata makarna vardı listemde. En katısına da gittim ekmek bile yazmadı. Aralıklı oruç yaptım. 2 ana 2 ara yaptım. Açlık orucu yaptım. 3 ana 3 ara yaptım. Eve gelen yemek paketlerinden de satın aldım. Aklınıza gelecek her şeyi yaptım arkadaşlar. Ama bir yerde kopuyor ve kendimi tıkınırken buluyorum. Sonra bu döngüyü kırana dek günlerce üst üste yemeler. Ve bir yerde farkedip tekrar diyete girip aldığım 3-5i vererek yıllarım geçti.

Kime anlattıysam yeme bozukluğun var altında psikolojik bir neden vardır dedi. Ancak ben bunun psikolojik neden değil sadece irade eksikliği olduğunu düşündüğüm için hep erteledim psikolog işini. Bugün konuşmadan sonra tekrar düşündüm.
Bunu daha iyi anlamanız için söylüyorum. Gerçekten mutlu evliliğim ve kiloma rağmen harika bir cinselliğimiz var. Ailemle alakalı bir travmam mutsuzluğum olmadı. Hep çok sevilerek büyüdüm. Hem başarılı idim. Kafama koyduğumu hep yaptım kilo dışında. Dostlarım vardır. Yalnız değilim. Mesleğim var. Kendi paramı kazanıyorum. Maddiyatımız da sorun yok. Yani gerçekten ben nereden bu psikolojiye girdim ve tıkanırcasına yiyorum bulamıyorum.

Bunların ışığında benimki zayıf karakter özelliği sadece irade eksikliği olabilir mi? Yoksa mutlaka yeme bozukluğunun altından bir sorun çıkar mı? Sizlerden akıl fikir tecrübeniz varsa tavsiye bilmiyorum her şeyi bekliyorum. Bildiğim gerçekleri duysam da kolum kanadım kırıldı. Binlerce kez başladığım için kendime güvenim yok. Kocamın da güveni yok. En kötüsü de bu sanırım.
Tıkınırcasına yeme kavramı psikolojide geçiyor. Bence bi psikolog deneyin.

Karatay tarzı beslenmeyle güzel kilo veriliyor, canın sağlıksız şeyleri istemiyor bi süre sonra

Spor salonuna gidiyorum her ay yağ kas ölçümü yapılıyor.
Tabii ki 70 kiloyken 0 yağ yoktu. Ama aldığım 18 tamamen yağ.
70 kiloyken de yağ olduguna göre 18 kilo tamamen nasıl yağ oluyor? Yazdığınız size mantıklı geliyor mu? Toplamda 18 kilo yağ olabilir vücudunuzda. Ama aldığınız 18 kilonun tamamina yağ demeniz kendinizi hırpalamaktan başka bir şey değil. Rakamlara degil amaca odaklanın.

70 kiloyken de yağ olduguna göre 18 kilo tamamen nasıl yağ oluyor? Yazdığınız size mantıklı geliyor mu? Toplamda 18 kilo yağ olabilir vücudunuzda. Ama aldığınız 18 kilonun tamamina yağ demeniz kendinizi hırpalamaktan başka bir şey değil. Rakamlara degil amaca odaklanın.
Dediğinizi anlayamadım. Açıklar mısınız.
Aldığım 18 kiloda kas yok yağdan aldım demek istemiştim. Yani kas kazanmamışım. 70den 88e çıktım. Yağ kg olarak da yaklaşık 16 kg arttım kalan da su ödem dediler.

Spor salonuna gidiyorum her ay yağ kas ölçümü yapılıyor.
Tabii ki 70 kiloyken 0 yağ yoktu. Ama aldığım 18 tamamen yağ.
Çok kesin ve ezber konuşuyorsunuz. Etrafınızdaki insanlar duygusal yeme olabilir demiş mesela "aa evet ya bi paikoloğa gideyim" demek yerine değildir ya tavrındasınız. 18 kilonun hepsi nasıl yağ olabilir mesela mantıklı mı?

Duygusal boşluktan değil diyorsunuz aklıma şöyle bir şey geldi; bazen benim beynim bana değişik oyunlar oynuyor (saçma gelebilir 🙃) bişeyi kesin yapmayı kafaya koyduğum zaman beynim beni ondan vazgeçirmek için elinden geleni yapıyor yani kendime meydan okuyorum belki sizin de böyle olabilir bir düşünün böyle hissettiğiniz oluyor mu? 😊

Çok kesin ve ezber konuşuyorsunuz. Etrafınızdaki insanlar duygusal yeme olabilir demiş mesela "aa evet ya bi paikoloğa gideyim" demek yerine değildir ya tavrındasınız. 18 kilonun hepsi nasıl yağ olabilir mesela mantıklı mı?
Aslında psikolog konusunda çok açık bir insanımdır. Her konuda ilk başvurduğum durumdur. Bu konuda haklısınız ertelediğimin farkındayım. Sanırım bunun sadece iradesizlik olduğuna inanmak istedim. Birazda burada dank eder yüzüme diye yazdım yalan değil.
Ben sporcu değilim. Tartıya çıkıyoruz. Bana söyleneni iletiyorum.
70 kilo iken ortalama 30 küsür yağ kg var idi. Tartıldım. Bilgisayardan sonuçlara bakıldı. 18 için 16 yağ kalan su ödem yani kastan kazanmamışsın dediler. Verdiğim yanlış bilgiyi anlamadım.

Duygusal boşluktan değil diyorsunuz aklıma şöyle bir şey geldi; bazen benim beynim bana değişik oyunlar oynuyor (saçma gelebilir 🙃) bişeyi kesin yapmayı kafaya koyduğum zaman beynim beni ondan vazgeçirmek için elinden geleni yapıyor yani kendime meydan okuyorum belki sizin de böyle olabilir bir düşünün böyle hissettiğiniz oluyor mu? 😊

Sanıyorum yasak psikolojisi o yasak bu yasak diyet yapacaksın derken daha da uzaklaştım. Hiçte saçma değil inanın.

Sanıyorum yasak psikolojisi o yasak bu yasak diyet yapacaksın derken daha da uzaklaştım. Hiçte saçma değil inanın.
Ya bana bunu beynim çok yapıyor mesela kendi kendime diyorum ki bugün kesinlike oturup bir şeyler yazacağım ama kesin diyorum sonra beynim beni dürtmeye başlıyor amaan ne yapacaksın bir şey yazıp boşver onun yerine bir şeyler izlersin 😂 bazen yenik düşüyorum bazen de kendimi bunu bile yapamayacaksan boş boş dur ömrün geçsin deyip hırslandırıyorum 😊 inanın kilo vermek kolay yeter ki kendinizi ve vücudunuzu bunun stresine sokmayın küçük adımlarla başlarsanız alıştıra alıştıra geçiş yapmış olursunuz ben size inanıyorum yaparsınız 🥰

2 ayda 18kg cok cok anormal bir kilo artisi degil mi? Fizyolojik bir problem olmadigina emin misiniz? Bence once buna baktirin.

Esinize haksiz diyemiyorum, cunku sizi boyle gorup begenmemis. Partnerimizin fiziksel ozellikleri konusunda da beklentilerimiz olabilecegini dusunuyorum. Sadece uslup konusunda problem var, ne olursa olsun laflarini secerek konusmaliydi esiniz. Sakin bir zamanda bunu konusurdum ben olsam.

Genel bir kontrole gideceğim evet ama açıkçası bu süreçteki yememin farkındayım. Gerçekten yememden olabilir üzgünüm ama gerçek.

O kelimesi beni o sırada üzmedi. Üste de demiştim zaten birisi bu yakıştırmayı daha önce yapmıştı. Eşim bunu bilmiyordu ama aynı yakıştırmayı yapınca garipsemedim sanırım.

Dediğinizi anlayamadım. Açıklar mısınız.
Aldığım 18 kiloda kas yok yağdan aldım demek istemiştim. Yani kas kazanmamışım. 70den 88e çıktım. Yağ kg olarak da yaklaşık 16 kg arttım kalan da su ödem dediler.
Tamam işte 18 kilonun 18'i de yağ diyordunuz. Şimdi 16 diyorsunuz. Ödem de var vücutta.

Evet sanırım ağır. Ama eşim o kadar üzgün o kadar sevecen söyledi ki ağır gelmedi. Eşimin haberi yok ama daha önce seni oğlunla gördüm demişti beni yeni tanıyan birisi. Bahsettiği eşimdi. Sanırım dışarıdan böyle gözüküyoruz zaten eşim neden böyle hissetmesin ki dedim kendi kendime.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Artık rahat olma lüksüm yok. Hepsini tekrar tekrar okuyup kendime göre harmanlayacağım.
Kiloyla yaşlılığın ne alakası var yahu?
Tutayım kendimi dedim, tutamadım.
Eşiniz değil, siz önemlisiniz.
Kendinizden memnun değilseniz ilk olarak gözünüze hitap edecek şeyler yapın.
Saç, makyaj, bakım, giyim kuşam vb şeylerle dış görünüşe çekidüzen verin.
Bu size şevk verecektir, ardından kilonuzdan ‘eğer’ rahatsızsanız o yönelik çalışmalar yapın.
Diyet değil, sizdeki sıkıntıyı kendiniz bulabilirsiniz ancak.
Kesmek yerine yer değiştirme uygulayın.
Gece 2 de acıkıyorsanız en basiti yoğurt yiyin, bir şeyler için.
Sonra su içmeye dönüştürün, olmadı mı beyaz lebleli.
Geldi mi o atak, sakı çiğneyin, çok mu geldi, ısıracaksınız kocaman bir tane canınızın istediğini, tadını alacak ağanızda 5 dk oyalanacaksınız.
Gerisi gelmeyecek.
Bu iş sizde biter, eş dost için zayıflanmaz.

Yaşlı durmanızı hala ama hala anlayamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X