Eşim ile sorunlarımız var 😔

1. inşaat devam ederken evlenmeseydiniz de bekleseydiniz.
2. bunu kocanızı savunmak için yazmıyorum ama bile bile birşeye adım atıp sonra da ben mutsuzum moduna girmek bana tuhaf geliyor. o şartı kabul etmeseydiniz keşke.
3. şiddet kabul edilemez birşeydir.

Sizin tek bir sorununuz yok ki.Uyuşturucu gibi çok büyük bir problemi var maalesef.Yuva dediğimiz şey tek taraflı yürümez.Eşinin ciddi bir tedaviye ihtiyacı var.Yazık değil mi gençliğinize? Aileniz böyle bir adamın kahrını çekesiniz diye mi büyüttü sizi? Yuvaların kolayca dağılmamasi taraftarıyım ama şiddet ve madde bağımlılığının sonu kötü biter.

Şu an çalışmıyorum işyerim kapandı. İş arıyorum. İnanın bende bilmiyorum ne içiyor. Kuru Ot gibi birşey. Böyle filmlerde gördüklerimiz gibi olmuyor. Sadece sakin sakin oturuyor mesela herşeye kızmıyor sinirleniri aldırmış gibi.
Bide yanınız da mı içiyor 😳

Merhabalar
1yılllık evliyim. Onun öncesinde de 4 yıl arkadaşlığımız oldu. Ufak tefek sorunlar oluyordu ama geçer diye düşündüm hep. Evlendik, evimizin inşaatı bitmedi kayınvalidemin evinde kaldık, o yazlıkta kaldı. Sadece kıyafetlerimi aldım gittim. Çok zordu o dönemler. Bana ait hiç birşey olmayan bir yerde yeni gelindim. Eşim bunu sorun yapmamın anlamsız olduğunu düşündü hep, tartışırdık. Bir gün öfkesini kontrol edemedi ve vurdu bana. O an ne yapacağımı bilemedim. Ne gidebildim ne kalabildim. Normalde çok merhametli, yardımsever, eli açık, neşeli, pozitif bi insan. Neyse evimiz bitti. Taşındık. Tabi gözyaşıyla. Yaşadığım şeyi kolay kolay kabul edemedim. Annesine anlattım. Ona çok pişman olduğunu anlatmış. Öfkeme yenildim diye. Ara ara düzeldik ara ara yine kavga ettik. Bir anda hiç olmadık birşeye sinirleniyor. Canı ne zaman isterse o zaman konuşuyor. Kaç kere evden kovdu. Gidersem bir daha dönmeyeceğimi biliyorum o yüzden sabretmek istedim. Herkes ilk yılların böyle geçtiğini söylüyor. Tabi ailemin haberi yok hiç birşeyden. Aldattı beni. Yatmış kadının biriyle. Yakaladım mesajını. Çok pişman oldu bir daha olmaz dedi. Ot gibi birşey içiyor arada. O zamanlar sinirlerini aldırmış gibi oluyor. Araştırdım internetten. Keyif verirmiş. İleriye gitmediği sürece sorun yokmuş. O zamanlar bana yaptıklarının hesabını soruyorum çünkü sinirlenmiyor. Hataydı diyor belkide Allah seni benimle sınıyor diyor. Onu içtiğinde sabaha kadar benimle olmak istiyor ama bende sırf onu içtiği için istemiyorum. Benim ona soğuk olmamdan şikayetçi. Ama bunları yaşarken nasıl yaklaşabilirim ki. Bunu anlatamıyorum. Herkese herşeyi anlatıyorsundur diyor. Bana zerre güveni yok. Ki benim ona güvenmemem gerekirken. Belki okurken diyeceksiniz ne duruyorsun diye. Her hatasını 1 kerede affettim. Daha evliliğimiz oturmadı diye. Yuvamı yıkmak istemiyorum ama bu ezik bir hayat yaşamaya devam edeceğim anlamına gelmiyor. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sadece tahammülüm yok sana her dediğim batıyor diyor. Aramız iyiyken haklısın öfkemin farkındayım diyor. Ne yapacağım lütfen ahkam keserek konuşmayın. Ben ayaklarının üzerinde duran güçlü bi kadındım sadece seviyorum hepsi bu. Körü körüne olmasa da yuvamı yıkmak istemiyorum.
2 evlilik yapmış biri olarak yorum yapacağım(2. Evliliğim devam ediyor)
Bence bir ilişki nasıl başlarsa öle gider kısa Ve net durum bu şekilde

yanlışsıınz
@Laale hemen ön yargı yapmaz
ben yaparım o yapmaz
biranda siz toparlanıyorum yazınca sihirli değnek mi deydi dedim bende
Sağlıklı bir insan olmadığını bende biliyorum ama böyle değildi. O yüzden kabul edemiyorum. İyileşmek için çözüm arıyorum. Tamam hatalı. Bende aptallık ediyorum. Ama ne emeklerle geldik kurduk bu günleri. O yüzden zorlanıyorum. Bilinçsiz biri değilim. Farkındayım herşeyin.

1. inşaat devam ederken evlenmeseydiniz de bekleseydiniz.
2. bunu kocanızı savunmak için yazmıyorum ama bile bile birşeye adım atıp sonra da ben mutsuzum moduna girmek bana tuhaf geliyor. o şartı kabul etmeseydiniz keşke.
3. şiddet kabul edilemez birşeydir.
Biz evlilik tarihi alırken 2ay öncesine biter dediler. Ona göre tarih alındı. Bu hatalar biz arkadaşken ya da nişanlıyken yoktu. Şiddetin her türlüsü kabul edilemez bunu savunan biriyim ancak sağlıksız düşünmeye başladığı için acaba düzelir mi diyor insan.

Sağlıklı bir insan olmadığını bende biliyorum ama böyle değildi. O yüzden kabul edemiyorum. İyileşmek için çözüm arıyorum. Tamam hatalı. Bende aptallık ediyorum. Ama ne emeklerle geldik kurduk bu günleri. O yüzden zorlanıyorum. Bilinçsiz biri değilim. Farkındayım herşeyin.
amacım kınamak cık cıklamak yargılamak değil bir şeyi merak ediyorum
hani dediniz ya aldattı sonra onunla birlikte olurken içiniz kaldırdı mı gerçekten?
bende çok seviyorum eşimi.. herşeyi affederim de bunu midem kaldırmaz dayanamam artık yatamam derim hep

yani düşünüyorum da başka tene dokun ilişkiye gir vs
tabi hep diyorum Allah kimseye vermesin

hani dediniz ya aldattı sonra onunla birlikte olurken içiniz kaldırdı mı gerçekten?
bende çok seviyorum eşimi.. herşeyi affederim de bunu midem kaldırmaz dayanamam artık yatamam derim hep

Aynı şekilde düşünüyordum , asla olmaz yapamam diye. Diyorum ya pişman olduğuna inanmak istiyorsunuz ondan sonra hiç bi hatasını görmedim sadece öfkesi kaldı. Ara ara yüzüne vurduğumda hataydı bir daha olmayacak diyor.

Bende sizin gibi düşünüyordum asla yapamam duramam diye. Ama pişman olduğunu söyledi ve gerçekten hata yaptığına inandım ya da öyle istedim. Sonrasında bir daha görmedim hatasını. Çok çabuk öfkelenmesi dışında. Böyle biri değildi. Sağlıklı düşünmüyor. Tabiki yaptıkları affedilir gibi değil. Ama düzelir belki umudu..

Aman ne yapmış altı üstü dövmüş, kovmuş, aldatmış, hakaret etmiş, yediği her haltın suçlusu seni görmüş ve bunları yaptığı her hatanın üzerini senin bir pişmanım lafı ile affetmen üzerine yapmış, pişmanlığını göstermiş yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir demiş. Sen sıkı sıkı sarıl kocana böyle eşsiz adamı başkası kapar mazallah, herkeste bu kadar boşanma sebebini bir arada yapan koca bulunmuyor. Bunlar ufak şeyler boğazınıza sarılıp öldürmemiş en azından. Tabi kafa dumanlıyken ne yapacağı belli olmaz öyle birşey yaparsa düşünürsünüz boşanmayı. Sonuçta bir yuva kolay kurulmuyor.

Aman ne yapmış altı üstü dövmüş, kovmuş, aldatmış, hakaret etmiş, yediği her haltın suçlusu seni görmüş ve bunları yaptığı her hatanın üzerini senin bir pişmanım lafı ile affetmen üzerine yapmış, pişmanlığını göstermiş yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir demiş. Sen sıkı sıkı sarıl kocana böyle eşsiz adamı başkası kapar mazallah, herkeste bu kadar boşanma sebebini bir arada yapan koca bulunmuyor. Bunlar ufak şeyler boğazınıza sarılıp öldürmemiş en azından. Tabi kafa dumanlıyken ne yapacağı belli olmaz öyle birşey yaparsa düşünürsünüz boşanmayı. Sonuçta bir yuva kolay kurulmuyor.
Ne kadar da kırıcısınız. Olurda dedikleriniz başıma gelirse ben demiştim der havasını atarsınız. Ne diyeyim ki. Sağolun.

Bana göre aldatmanın ve el kaldırmanın ne haklı bir sebebi olabilir ne de affedilecek bir tarafı. Tabii bu benim fikrim, fikirlerimizi sorduğunuz için yazmak istedim.

şiddet , hakaret, uyuşturucu, aldatma ve sen hala diyorsun ben bu adamı koca yapıp ilerde de buna çocuk doğurucam. Kendine gel ve silkelen diyorum... Yapan yine yaparrrrrr değiştiremezsinnnnnn...

X