eşim hem cimri hem çalışmamı istemiyor :(

Annem yakınımda buraya taşındılar ben hamile olunca benden uzakta durmak istemedi.. çocuğu ona emanet edebilirim bi de ayrıca grafikerlik yapabilirim ayrıca 2 yıllıkk eğitimim var graferlik. ve muhasebeci olarak çalışabilirim. daha önce bu iki mesleği yaptım burası büyük şehir rahat iş bulabilirim. eşim o konuda haklı ama bana biraz moral vermesi lazım inanın evlendiğim günden beri evde tıkılıyım hiçbir yere gitmiyoruz doğru düzgün... annem gelmese kafayı yiyecektim... Bi hava aldırayım kıza demiyor hiçi eşim kendisi sürekli tv izliyor halinden memnun iş arkadaşları var ama ben sıkıldım artık bunu hiç anlamıyor. bahçe katında oturuyoruz evim çok karanlık ve küçük ruhum daralıyor geçtm ay da 1 kez bari bi yerlere gidelim. memlekete gidelim diyorum şimdi paramız gidecek diyor.. sürekli paramız az paramız gidecek diyor bende sürekli işe girmek istiyorum :KK43: Hamileyim şu an tabi olmaz da bebek 6 aylık olunca annneme bırakma imkanım var nasıl olsa

ama hem büyük şehir diyorsunuz hem LYS başka şehirde diyorsunuz

KPSS de öyle diyorsunuz

o zaman doğuda bir ildesiniz desem büyükşehir ve iş bulurum kolay kavramı çelişik olur

neyse bir de hamile kaldığınız diye anneniz neden taşındı

cidden algılayamadım

zira haftanın 6 günü 8.30-18.30 çalışıyor idim annem doğumda 20 gün kaldı

yani biraz bağımsız olmak lazım

çalışmıyorsunuz bu aşamada anneniz acele etmemiş mi taşınmak için

takıyı, altını düğünü unutun, unutmazsanız sadece siz üzülürsünüz hayatınıza olumlu bir şey katmaz

bebek yapmasaydın vs de geçmiş kocaman olmuş zaten sağlıkla büyüsün sağlıkla kucağına al

bundan sonra da kafanda kurma bir şeyler

eşinden bağımsız hayat kur kendine o gezdirmesin, sen gez

onu evde bırak yani o evde iken gez

gezmekten bir şey anlamasan da çık işte markete dahi olsa git

bir çorap al bebeğe mesela

eşinin bebek geliyor diye para kısıtlaması önemli olmuştur

bir de yani düğünde set yerine 30 tl lik bir şey takan birinin ille de altın kolye diye tutturması bana anlamsız geldi, belki de eşinize de öyle geliyordur, ona kibarca anlatın bunu tekrar

çalışsanız da alamayabilirdiniz ayrıca zira aile bütçesi farklı programlanabilir

burada kadınların kendi maaşı istediklerini alsınlar derken adamların kendi maaşı olmuyor hepsini karısının istediği doğrultuda harcasınlar deniyor ama maalesef aile bütçesi başka yerden ekside iken ben kendi maaşım ile kolye alacağım demek de çok kolay olmuyor

adamın parası yok bir yıl bekleyin para biriksin demişler dinlemeyip parasız adamla evlenmişsin bıraksaydınızda 18000 verene kadar askere gidip gelseydi şimdi daha az borç öderdiniz..çocuğunuz hayırlsııyla doğsun siz beklemek isteyeceksiniz muhtemelen..eşiniz memuriyet konusunda çok mantıklı konuşmuş fakat bebek varken nasıl çalışırsınız orası muamma ..dersane şart.

ama hem büyük şehir diyorsunuz hem LYS başka şehirde diyorsunuz

KPSS de öyle diyorsunuz

o zaman doğuda bir ildesiniz desem büyükşehir ve iş bulurum kolay kavramı çelişik olur

neyse bir de hamile kaldığınız diye anneniz neden taşındı

cidden algılayamadım

zira haftanın 6 günü 8.30-18.30 çalışıyor idim annem doğumda 20 gün kaldı

yani biraz bağımsız olmak lazım

çalışmıyorsunuz bu aşamada anneniz acele etmemiş mi taşınmak için

takıyı, altını düğünü unutun, unutmazsanız sadece siz üzülürsünüz hayatınıza olumlu bir şey katmaz

bebek yapmasaydın vs de geçmiş kocaman olmuş zaten sağlıkla büyüsün sağlıkla kucağına al

bundan sonra da kafanda kurma bir şeyler
eşinden bağımsız hayat kur kendine o gezdirmesin, sen gez

onu evde bırak yani o evde iken gez

gezmekten bir şey anlamasan da çık işte markete dahi olsa git

bir çorap al bebeğe mesela

eşinin bebek geliyor diye para kısıtlaması önemli olmuştur

bir de yani düğünde set yerine 30 tl lik bir şey takan birinin ille de altın kolye diye tutturması bana anlamsız geldi, belki de eşinize de öyle geliyordur, ona kibarca anlatın bunu tekrar

çalışsanız da alamayabilirdiniz ayrıca zira aile bütçesi farklı programlanabilir

burada kadınların kendi maaşı istediklerini alsınlar derken adamların kendi maaşı olmuyor hepsini karısının istediği doğrultuda harcasınlar deniyor ama maalesef aile bütçesi başka yerden ekside iken ben kendi maaşım ile kolye alacağım demek de çok kolay olmuyor
Ben kocaelinin ilçesinde yaşıyorum istanbul un dibindeyim. gebze organize sanayiye yakınım ama sınavlar izmit merkezde yapılor. Annem bana çok düşkün geldi erkek kardeşime de burada iş bulduk. kendimi iyi anlatama dığım için yanlış anlaşımış

D damdan zaten köşeye attğım demir paralardan annemin verdiği harçlıklardan bebeğe şimdiden bi sürü şey aldım eşime kalsa son dakka alacak başkasının kıyafetlerini giydirecek. altın a önem vermekten ziyade memlekette herkes kalbimi kırıyor sen nasıl yeni gelinsin bi tane altın olur gelin dedğinde diyorlar aslında bunlara takılmamak gerek ama benim takıldığım eşimin evlenmeden önce yaparım deyip de yapmadığı şeyler yani neden böyle beni kandırdı diye sorguluyorum

kIZLAR konuyu yazarken kendimi yanlış ifade etmişim düzellttim. psikolojm karışık aklımdan ne geçiyorsa yazmışım sonra sizin yorumları görünce okudum bende olsam sizin gibi düşünürdüm dedim sonra düzelttim

konunun düzenlenmiş halini de, okudum.kpss konusunda,hala eşinizin haklı olduğunu düşünüyorum.özel sektör çok zor ve yorucu çünkü.yaşım geçti diye düşünmeyin,benim oğlumdan bile küçüksünüz.düşünün,o seneye 2.üniversitesini okumayı düşünüyor.
cimrilik konusuna gelince,başkalarına verip,size vermemesi yanlış ama.onlara da borç olarak veriyormuş yani.belki kendisi de onlardan,ihtiyaç duyduğunda borç alabildiği için,veriyordur.gezmeye gitmek,konusunda,açıkca fikrinizi söyleyin.bir dolmuş parası,bir simit, çay.,,bütçemizi sarsmaz diyin.evlilikte açıkça konuşulması taraftarıyım.öyle,söylemeden yapan erkek modeliyle,henüz karşılaşmadım.

Canım çok bunalmissin belli..bak yakinda bebeğin olacak..Sağlıkla doğdun inşallah. .çok plan değiştirirsin. .Esin haklı aman esine tatlı dille çok bunaldigini ve hissettiklerini anlat..erkekler imalardan anlamıyor. .sana bir harçlık belirleyip vermesini işte. .kendini kötü hissettiğini söyle. .ben ücretsiz izindeyken konuşup öyle anlasmistik..bende kafama göre harcıyordum..mesela canın birsey çeker. .yada birsey alıp kendini simartmak istersin..bunlarda ihtiyaç. .biz çok fedakâr davranıyoruz. .tatlı dille konuş. .halledersiniz:KK66:

Ayrıca biraz çevren olsa..birkaç arkadaş falan..Bu kadar sıkılmazsin..inan hepimizin bunaldigi zamanlar oluyor ..esinle net konuş. .işlerine gelmiyor ama sorumluluğunu alsın. .kimse fedakarlık için madalya takmiyor. .burdakilerin hepsi aynı fikirdedir benle..:KK53:

Sana hic para vermiyo mu
Aylik belli miktar harclik vermesi lazim

Tutumlu olmak onemli ama bu kadari da asiri
Dolmusla sahile gidebilirsiniz ayda bir en azindan
Yiyecekleri yaninizda goturun borek pogaca filan yapin
Bi de soguk icecek alirsiniz

Nevar bunda
Esiniz de abartmis o kismi
Huyuna giderek ikna etmeye calisin cok bunaldim diyin
Taviz vermeyin bence o kadar omur boyu evi mi kapanacaksiniz
Bebek olunca zaten vaktiniz kalmaz en azindan simdi biraz gezin

Calismayi bebek biraz buyudukten sonra dusunun bence suan zaten calisamazsiniz bosuna sorun yapmayin simdilik

D damdan zaten köşeye attğım demir paralardan annemin verdiği harçlıklardan bebeğe şimdiden bi sürü şey aldım eşime kalsa son dakka alacak başkasının kıyafetlerini giydirecek. altın a önem vermekten ziyade memlekette herkes kalbimi kırıyor sen nasıl yeni gelinsin bi tane altın olur gelin dedğinde diyorlar aslında bunlara takılmamak gerek ama benim takıldığım eşimin evlenmeden önce yaparım deyip de yapmadığı şeyler yani neden böyle beni kandırdı diye sorguluyorum

ama işte daha önce yaparım dedikleri hep paramız olursa şartına bağlanmış

şimdi bebek geliyor demek ki acil olmayan ihtiyaçlara harcanacak para yok

ben sana bir şey al derken gerçekten almak değil eşinsiz hayat kurmak
ona göstere göstere sen gezdirmezsen ben yine de gezerim demek olarak yazdım onu

bak eşin zaten ailesinini durumu da iyi değilmiş bolluk içinde büyümemiş

çocuğunun daha rahat yaşamasını istiyordur yine memur ol düzenli iş saatin olsun diyordur

yani düğünde bile altını önemsemeyen birinin ille de altın kolye demesini adamın anlamasını bekleme

ayrıca da boş ver çevredekilerin ne dediğini

kim altın bir şey takıyor ki artık de geç

bak parmağımda yüzük bile yok şu an

zira sıcak

bana kalsa o sınava hiçbir şey hatırlamasam da girerdim

neyse olmuş bitmiş

zaten sınavı kazansan da tayin vs garanti değil

şimdi bunları dikkate alma

sınava iki yıl var

zaten bebek gelecek ,o zaman çalışamazsın sınava

yani seneye düşünülecek konular bunlar

bence eşin parasını biriktirsin seni 2018 de dershaneye gönderdin

düzenli çalışırsan kazanılmayacak sınav değil ama kadro garantisi hiççç yok

bir de ailene özellikle annen bu durumları yansıtma zira bana düşkün yazmışsın o durumda annen seni olumsuz doldurabilir ve mutsuzluğun kucağında bulursun kendini

bir şey daha soracağım ama haddimi aşar mıyım bilemedim

annenin verdiği harçlığı eşin biliyor mu

ya da ne bileyim eşimden isteyemiyorum deyip de annenden nasıl alıyorsun

annem harçlık vermeye kalkmadı ama alamazdım herhalde diye düşünüyorum

yani yeni evlisin ama artık annenin küçük kızı değil o evin hanımı olduğunu ve parayı da bu aşamada eşinden alman gerektiğini içselleştirmen lazım

kolay mı istemek vs değil ama başka bir çözüm bu aşmada yok

bebek doğsun azıcık ele avuca gelsin belki iyi bir iş çıkar ya da bir iş dener pişman olur KPSS çalışırsın vs vs

Gezmeye istediklerinizi almaya para yok ama sigaraya millete var. Nereden buluyorsunuz boyle hodukleri. Cocuk dogunca ihtiyaclar arttiginda ne yapacak acaba.

Sigara içiyor, dolmuş parası yok.
Borç veriyor ama seni sahile 1 kez çıkarmıyor.
10 ayda seni hiçbir yere götürdü.

MUMLA MI ARIYORSUNUZ BÖYLELERİNİ?
HANİ BULDUN, NASIL HEMEN EVLENME KARARI ALIYORSUNUZ, PES?

Peki siz ise girdiginizde paranizi istediginiz gibi harcamaya esiniz izin verecek mi. Oyle olursa calismanin da bir mantigi olmaz. Aksine sorumluluklariniz artar.

bnm eşm para yok deynce diyormki para harcamadanda gidebileceğmz yerler var götrmek istemiyosan söyle :KK12:
ve ertesi güne mutlaka bi yere giderz. söyleynce bi anlamı kalmıyo ama dmi :işsiz:

2016 kpss ye de gir. Ortami gor, bi sonraki sinavda neyi nasil yapacagini bilmiş olursun stresini azaltir.

Esin seninle vakit gecirmekten hoslanmiyor olabilir. Bana biraz miz miz ve birilerine bagimli yasamak istiyorsun gibi geldi.

Bazi insanlar gezmeye verilen dolmuş parasini bile fazla bulur bu daha cok eski kafali memurlarda var ne yazık ki, yokluktan geldikleri icin kurusun hesabini yaparlar esiniz de oyle bir tip belli ki ama daha gencsiniz elbette bir banka oturup denizi izleyebilirsiniz bu parayla yapilacak bir sey değil insan hava almak ister
Bence hamileliği bahane edip biraz naz yapabilirsiniz burnuma deniz kokusu geliyor bir sahile inelim tarzinda konusup ikna edebilirsiniz
Valla esinizi babamin konusmalarina benzettim :) atanmadan once de babam ders calis derdi (kpss icin degil - liseden beri hep ders calisin kitap okuyun der, diline pelesenk olmustur :) )

" Eşim beni gezmeye götürmüyor " cümlesini anlayamıyorum.

Karşı taraf sizinle vakit geçirmek istemeli. Söyleyince anlamı yok. Kendi başınıza gidip gezebilirsiniz. Arkadaşlarla program yapabilirsiniz.
Eve tıkılıp kalmak zorunda değilsiniz ki ?

Ben 12 senelik devlet memuruyum bu gune kadar hep calıstım ama 13 aydur ara verdım benısımdem dolayı ekımde ıse baslayacagım ınan bebegımı bırakıp calısmak hıc ıcomden gelmıyor demem o ki bebek 6 aylık olunca ıse gıreyım dıyorsun ya emın ol calısmak ıstemeyeceksın bence 2 sene cocunu buyut kpss ye gır

" Eşim beni gezmeye götürmüyor " cümlesini anlayamıyorum.

Karşı taraf sizinle vakit geçirmek istemeli. Söyleyince anlamı yok. Kendi başınıza gidip gezebilirsiniz. Arkadaşlarla program yapabilirsiniz.
Eve tıkılıp kalmak zorunda değilsiniz ki ?
burada kimsem yok annem den başka... Hiç kimseyi tanımıyorum zaten işe o yüzdende girmek istedim biraz çevrem olsun diye... tek başıma da gitsem hiçbir anlamı yok :KK43:

X