Jinekoloji Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım

Aysendkmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
293
214
26
Merhaba arkadaşlar dış gebelik yaşadım tüpümün birisi alındı doktorum 3 ay korunmamı söyledi ilişki sırasında prezervatifin yırtıldığını farkettik reglime 13 gün var ertesi gün hapı kullanmalı mıyım sizce

Merhaba arkadaşlar dış gebelik yaşadım tüpümün birisi alındı doktorum 3 ay korunmamı söyledi ilişki sırasında prezervatifin yırtıldığını farkettik reglime 13 gün var ertesi gün hapı kullanmalı mıyım sizce
Bosalma olmus muydu?

Hemen sabah bir kadın doğum uzmanına danışın. İhmale gelecek bir konu değil. Şahsi fikrim kullanmanız yönünde ancak tıbbi öneri değildir kadın doğum hekimi değilim.

Valla riske atmayin kullanın

çok risk bence kullanın ama yılda üç kereden fazla ve ayda bi kereden fazla kullanılmaması öneriliyor bu sayıyı aşmadıysanız kullanın bence

Kullanırsam ilk olacak
ben de kullandım daha önce ella en iyisi onu tavsiye ederim diğerlerinden az daha pahalı ama en etkilisi ama şöyle bi gerçek var ki hormonlarla çok oynuyor kullandıktan sonra regliniz bi süre gelmezse ya da gelip çok uzun sürerse normalden şaşırmayın

ben de kullandım daha önce ella en iyisi onu tavsiye ederim diğerlerinden az daha pahalı ama en etkilisi ama şöyle bi gerçek var ki hormonlarla çok oynuyor kullandıktan sonra regliniz bi süre gelmezse ya da gelip çok uzun sürerse normalden şaşırmayın
Teşekkür ederim bilginiz için başka yan etkisi oldu mu

Doktora gidemezseniz aile hekiminizede sorabilirsiniz. Ben hemsireyi arayıp soruyorum benimde başıma gelmişti. Hap kullandim

Selamlar, ektopik gebelikten sonra 3 ay korunma sebebiniz gebeliği önleyip hCG değerinizi takip ederlerken onu etkilememek için. Böylelikle ektopik gebelik tedavisinin kontrollerinde konuyla ilgili doğru bir değerlendirme yapılabilsin.
Ertesi gün hapı içeriğinde yüksek doz progesteron hormonu içeriyor bu da kişide hCG yüksekliğine sebep olabilir. Bu da kontrol değerlerini yanıltabilir. Bence kendi uzmanınıza danışmadan ertesi gün hapını almayın :)

ben de kullandım daha önce ella en iyisi onu tavsiye ederim diğerlerinden az daha pahalı ama en etkilisi ama şöyle bi gerçek var ki hormonlarla çok oynuyor kullandıktan sonra regliniz bi süre gelmezse ya da gelip çok uzun sürerse normalden

Teşekkür ederim bilginiz için başka yan etkisi oldu mu
bende şöyle bir şey oldu 20 gün kadar reglim devam etti ve korkup jinekoloğa gittim çikolata kistim olduğunu söyledi belki de o ilaç yüzünden oldu zararsız kistlermiş ama olmuyor değil yan etkileri olabiliyor hiç sağlıklı değil bu ilacı kullanmak mecburen hamilelik şüphesine karşı kullanıyoruz ama cidden korkmuştum böyle bir şey başıma geldiğinde

İlk 12 saat çok önemli biliyorsunuz bu hap için. Doktora danışın mutlaka.
Yan etki olarak da yoğun bir halsizlik ve baş ağrısı yapabilir

Bunun için zamanla yarisiyorsunuz. En etkili olduğu dönem ilk 12 saat. Yine de garanti bir yöntem değil tabi.

Bu ilaç aşırı zararlı, bizim ülkemizde ebilinçsizlikten dolayı parol gibi atıyorlar ama kalp krizi veya felç bile geçirtebilir, o yüzden doktorunuzla konuşun.

Selamlar, ektopik gebelikten sonra 3 ay korunma sebebiniz gebeliği önleyip hCG değerinizi takip ederlerken onu etkilememek için. Böylelikle ektopik gebelik tedavisinin kontrollerinde konuyla ilgili doğru bir değerlendirme yapılabilsin.
Ertesi gün hapı içeriğinde yüksek doz progesteron hormonu içeriyor bu da kişide hCG yüksekliğine sebep olabilir. Bu da kontrol değerlerini yanıltabilir. Bence kendi uzmanınıza danışmadan ertesi gün hapını almayın :)
Bu şekilde yazdığınız için bilginiz var sanırım bir şey danışmak istiyorum. Ekropik gebelikten sonra kimi doktor 2 ay kimisi 3 ay benim doktorum ise en az 6-8 ay korunma önerdi sebebi ne olabilir peki farklı söylemlerin? Bu arada laporoskopi ile sonlandirilan ekropik gebelikte

merhabalar reglim 8-9 gün sürer normalde ella içtim 11.gündeyim az da olsa geliyor normal mi

X