Erken hamilelik belirtileriniz nelerdi neler yasadiniz bilgilendirirmisiniz

kubradar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
18
3
22
Merhaba arkadaslar ben 10 aylik evliyim Bir süredir bebek düşüncesi aklımıza girdi 4 aydır deniyoruz ama ocak ayında denedik olmadı şubat ayında türkiyeye gittim deneme yapamadık ( yurt dısında yaşıyorum) mart ve nisan yanı bu ayla 2 aydır düzenli olarak deniyoruz geçen ay olmadı bu ayda 1 gün erken regl oldum. Hep düzenli regl olurum en fazla 1 gün gecikir yada iki gün erken regl olurum bu ay yumurtlama donemimden başlayan kasık ağrılarım hiç geçmedi kasıklarımda rahim bolgemde regli olacak gibi 2-4 saniyelik kramplar oluyor bu ayın 18 yumurtlama gözüküyordu uygulamada ama ayın 17 si sancılar kramplar başladı halada varr ara saniyelik sancılar oluyor ben yumurtlama zamanı o yumurta kıvamındakı berrak akıntıyı neredeyse her ay görürdüm ama 3.4 aydır görmüyorum olabilirmi o akıntı olmak zorundamı merak ediyorum açıkcası sizden merak ettiğim ne gibi belirtileriniz oldu yada hiç belirtiniz olmadıgı oldumu dünden bu yanada çok baş donmem var ama bayılacak yada yere yıgılacak kadar değil çok az migde bulantısı Tabi belirtiden saymiyorum bunları adet gecikmesi olmadan sadece ayın 17 si çok akıntım vardı sümük gibi ama beyazdı berrak değil dün akıntılarım kesildi bu gün az normal beyaz şekilde akıntım oldu ben enfeksiyondan dolayı kasıklarda rahımde ağrıdan şüheleniyorum ama sarı yada kötü kokulu bi akıntı değil Kaşıntıda yok (8 gün kaldı regl dongüme ) cevap vereceklere şimdiden çok teşekkürler😊

Kızımda belirti adete 7 gün kala başlamıştı bacak ağrım ve regl sancısı birebir. Adetim 2 gün geçince akıntım çoğalmıştı.

Şimdi 17 haftalık yine hamileyim hic bir belirti olmadı gibi akıntım yine vardı erken gebelik testi ile 6 gün önceden öğrendim.

Adet gecikmesi öncesi idrardan şüphelenmiştim ben. Normalde yatmadan önce bir kere gider rahat rahat uyurdum ama o zamanlar iki üç kere gitsem de rahatlamıyordum sanki enfeksiyon varmış gibi ama enfeksiyon yoktu sağlığım yerindeydi, koku falan da yoktu. Şahsen beni en şüphelendiren bu olmuştu çünkü vücudumu iyi takip ederim bu bana göre anormaldi. Bir de durduk yere midem yanıyordu ara ara yanıp sonra kesiliyordu bu da daha önce hiç başıma gelmemişti. Başka da fiziksel belirtim olmamıştı canım, akıntım aynıydı ikinci ayda falan arttı. Şimdi düşününce bir besini canımın biraz fazla istediği oluyordu ama o adet öncesi de olabildiği için gebeliğe yormamıştım, belki o da gebelik belirtisidir bilemiyorum. Bir parça duygusallaşmıştım, normalde kolay kolay ağlamam ama muhabbet kuşumun küçüklük fotosuna bakınca gözlerim dolmuştu 🥹

Bende kasık ağrısı regl olacak gibi ama alakasız bir zaman yani reglden 10-15 gün önce gibi diyeyim, göğüslerde hassasiyet (döngümde asla olmazdı), hafif akıntı, hafif mide bulantısı (kusacak kadar değil) vardı. Ama regl dönemi ve vücut denemeye başlayınca sapıtıyor biraz. Ben de vücudumu çok dinlerim beni şüphelendiren kasık ağrısı olmuştu mesela. Hatta eşime de bu ara bi tuhaf hissediyorum falan demiştim.

Kızımda belirti adete 7 gün kala başlamıştı bacak ağrım ve regl sancısı birebir. Adetim 2 gün geçince akıntım çoğalmıştı.

Şimdi 17 haftalık yine hamileyim hic bir belirti olmadı gibi akıntım yine vardı erken gebelik testi ile 6 gün önceden öğrendim.
Bendede dızlerimde agrı var ama vucudum yanarken ayaklarım donuyor evin içerisinde hep ip askılı ve sortla gezerdim aşırı ayaklarım ve ellerim donuyor ve üşüyorum kalın giyinmeme ragmen tabi belirti için çok erken

Ayrıca uygulama değil de bu yumurtlama dönemini tespit eden testlerden alın öyle daha kesin olur
Evet bi kaç aydır ovulasyon testı kullanıyordum bu ay kullanmadım ama ben her yumurtlama dongusunde sag yada sol kasıktan agrı hissederim aşırı şekilde hatta geçen ay 1 gün oncesinde ağrı hissettim ve 14 gün sonrasında yanı 1 gün erken regl oldum bu ayda yumurtlamadan beri geçmeyen sancı var ama bilerek yumurtlama takibi yapmadım

Bende kasık ağrısı regl olacak gibi ama alakasız bir zaman yani reglden 10-15 gün önce gibi diyeyim, göğüslerde hassasiyet (döngümde asla olmazdı), hafif akıntı, hafif mide bulantısı (kusacak kadar değil) vardı. Ama regl dönemi ve vücut denemeye başlayınca sapıtıyor biraz. Ben de vücudumu çok dinlerim beni şüphelendiren kasık ağrısı olmuştu mesela. Hatta eşime de bu ara bi tuhaf hissediyorum falan demiştim.
Gögüslerimde agrı var ama malesef doktora gittigimde bi gögüs hastalıgın var zararsız demişti adete 10 gün kala gögüslerim şişiyor yani belirti anlayamıyorum o yuzden🥹

Adet gecikmesi öncesi idrardan şüphelenmiştim ben. Normalde yatmadan önce bir kere gider rahat rahat uyurdum ama o zamanlar iki üç kere gitsem de rahatlamıyordum sanki enfeksiyon varmış gibi ama enfeksiyon yoktu sağlığım yerindeydi, koku falan da yoktu. Şahsen beni en şüphelendiren bu olmuştu çünkü vücudumu iyi takip ederim bu bana göre anormaldi. Bir de durduk yere midem yanıyordu ara ara yanıp sonra kesiliyordu bu da daha önce hiç başıma gelmemişti. Başka da fiziksel belirtim olmamıştı canım, akıntım aynıydı ikinci ayda falan arttı. Şimdi düşününce bir besini canımın biraz fazla istediği oluyordu ama o adet öncesi de olabildiği için gebeliğe yormamıştım, belki o da gebelik belirtisidir bilemiyorum. Bir parça duygusallaşmıştım, normalde kolay kolay ağlamam ama muhabbet kuşumun küçüklük fotosuna bakınca gözlerim dolmuştu 🥹
Evet sık idrara çıkıyorum ama ben enfeksiyon diye şüpheleniyorum ama ablam enfeksiyon olsan koku kaşıntı yanma akıntı rengı samsı olur diyor emin olamadım yurt dısındada hemen randevu alıp gidemiyoruz enfeksiyon falan varmı diye mecburen bekleyecegim artık çok erken zaten bnce bu kadar erken baş donmesi falan olmaz diye düşünüyorum

Benim ilk hamilelik belirtlerim sık acıkma ,göğsümde hiç ağrı yoktu ama şişti baya , adet olacakmış gibi ağrı bide ayıptır söylemesi gegirme vardı ondan mı bilmiyorum

Canim mide bulantısı hariç bu dediklerin bende de var şuan reglime 12 gün kala kasik ağrım başladı hafifliyor bazen ama geçmedi hiç belime de vuruyor hafif bende eşime dedim bi gariplik var yani böyle agrimaya devam ederse regl olacagimi da anlayamam çünkü aynı ağrı falan diye şaka yapmıştım hatta 😅 bilemiyorum inşallah vardır pazartesi reglime 3 gün kala kontrole gidicem betaya da baktiriyim diyorum bakalim ne olacak 😊😊

Canim mide bulantısı hariç bu dediklerin bende de var şuan reglime 12 gün kala kasik ağrım başladı hafifliyor bazen ama geçmedi hiç belime de vuruyor hafif bende eşime dedim bi gariplik var yani böyle agrimaya devam ederse regl olacagimi da anlayamam çünkü aynı ağrı falan diye şaka yapmıştım hatta 😅 bilemiyorum inşallah vardır pazartesi reglime 3 gün kala kontrole gidicem betaya da baktiriyim diyorum bakalim ne olacak 😊😊
Kaç günün var canım bn bu gün erken gebelik terti yaptım p hamile gozukuyorum tabi yinede regli günümü beklicem

Kaç günün var canım bn bu gün erken gebelik terti yaptım p hamile gozukuyorum tabi yinede regli günümü beklicem
6 günüm var daha canim ama ben pazartesi boş günümde tsh baktirmaya gidicem gitmisken betaya da baktiriyim dedim test var evde ama hiç yapmadım korkuyorum 😂 senin kac gün var bata

6 günüm var daha canim ama ben pazartesi boş günümde tsh baktirmaya gidicem gitmisken betaya da baktiriyim dedim test var evde ama hiç yapmadım korkuyorum 😂 senin kac gün var bata
Benim 5 günüm Dihitan 6 gün önce testi yaptım pregnant ciktim Ben hala inanamıyorum ama arkadasım o testle 10 gün kala öğrenmiş konuyu açtıgım zamanda bahsetmiştim çok aşırı adet sancısı kasık ağrısı yaşıyorum dün sebepsiz yere ateşim çıktı gece hastaneye gittik yurt dısında yaşadıgım için burda acilde saatlerce bekliyoruz doktora gözükebilmek için be kalcalarım belim çok agrıyodu dizlerime vuruyodu agrısı dayanamadım geri eve döndüm ve türk bi genç cocuk hastaydı orda arkadaşları annesine haber vermiş annesi içeri girip iyimisin annemm diyince beni bi ağlama tuttu orda ve kaç gündür vucudum titreyerek başım dönüyor

Benim 5 günüm Dihitan 6 gün önce testi yaptım pregnant ciktim Ben hala inanamıyorum ama arkadasım o testle 10 gün kala öğrenmiş konuyu açtıgım zamanda bahsetmiştim çok aşırı adet sancısı kasık ağrısı yaşıyorum dün sebepsiz yere ateşim çıktı gece hastaneye gittik yurt dısında yaşadıgım için burda acilde saatlerce bekliyoruz doktora gözükebilmek için be kalcalarım belim çok agrıyodu dizlerime vuruyodu agrısı dayanamadım geri eve döndüm ve türk bi genç cocuk hastaydı orda arkadaşları annesine haber vermiş annesi içeri girip iyimisin annemm diyince beni bi ağlama tuttu orda ve kaç gündür vucudum titreyerek başım dönüyor
Dijiltal test yaptım yazacaktım canım yanlış yazmısım

Anladim canım sen baya duygusallasmissin ya kıyamam 😂 bende de ayni şekilde bel kasik ağrım bacagima vuruyor bazen ama ateş yok bende sende farklı belirti vermiştir belki ama en azından pozitif görmüşsün ben daha görmedim bile bakalim inşallah hayırlısıyla görürüm pazartesi

Anladim canım sen baya duygusallasmissin ya kıyamam 😂 bende de ayni şekilde bel kasik ağrım bacagima vuruyor bazen ama ateş yok bende sende farklı belirti vermiştir belki ama en azından pozitif görmüşsün ben daha görmedim bile bakalim inşallah hayırlısıyla görürüm pazartesi
Aşırı bel agrın adet sancın varsa ve kalça kemiklerine buruyosa zaten dizlerini sızlatıyor canım inşallah hamilesindir güzel haberlerini alalım inşallah🥹❤️

Merhaba arkadaşlar isteyen herkeze nasip olur inşallah . benim sorunum şu ki lavabodayken 1 seferliğine koyu kıvamlı berrak yapış yapış top gibi bi parça geldi . yumurtlama akıntısı gibi değil uzamıyo ama yapış yapıştı sizce ne olabilir

X