Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Erkek arkadasim ankilozan spondilit as hastasi ne yapmaliyim ?

Sel89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2015
10
2
34
Yeni baslamk uzere olan bir iliskim var mutluyum sorun yok gibi girunuyr.Ama yaklasik 15 yillik as yani ankilozan spondilit hastasi iltihapli romatizma.Ama vucudunda en ufak bir hasar yada deforme yok.Duzenli olark haftada 3 4 gun 15 20 km spor yapan kosu ve yuruyus yapan biri.Bu hastalikla resmen dalga g3ciyr korkmuyr.Doktorlar hstaliginin bu kdr ileri olmaasina ragmn nasil sekil bozuklugu yasamdigina nasil kosu yaptigina sasirip anlam veremiyorlr.Yani biraz sira disi bir vaka.Ama bu hastalik bazen kalbe vurabiliyorms ve ben bundn cok korkuyrm sizce ne yapmaliyim.Esi yada sevgilisi bu hstaliktn olan varmi.Yada boyle bu kadr ilrri derecede hasta olmasina ragmen bu kdr pozitif olup kosmayi yurumeyi basaran varmi.

Biraz acımasızca olacak ama madem daha yeni başlamak üzere ilişki,kırmadan ayril..
ilişki 2-3 senelik değil ki ömürlük...yani suan yoksa bile çok yakın zamanda başlayacaktır sıkıntılar...
Eğer ben çok fedakarim dersen yine sen bilirsin tabi..

Cok iyi proflara gidiyr ve onlar bile bu hastaliga ragmn bu kdr iyi durumda olmsna saskinlr ve kafam cok karisik tsk cvbiniz icin...

benim abimde bu hastalık var :KK43: sevglinize geçmiş olsun. Benim abim çok şükür şuan iyi

Çok iyi profesörler arkadaşının durumunun bu kadar iyi olmasına, deforme olmamasına şaşırıyorsa, demek ki bu hastalıkta daha kötü bir durum bekleniyor. Yani arkadaşın böyle kalacak diye bir şey yok. İnternette bu hastalığı araştırabilir, ilerisinde ne durumlar görülebileceğini öğrenebilir, ona göre karar verebilirsin.

Benim dedem bu hastalik nedeniyle vefat etmiş.. Kalbine vurduğu için kriz geçirmiş maalesef. Hatta babaneme evlendikten sonra soylemisler hastaligi,olur da vazgecerler diye.. Gecmis olsun demekten başka aklıma bir şey gelmiyor sevgiliniz için..

Yeni baslamk uzere olan bir iliskim var mutluyum sorun yok gibi girunuyr.Ama yaklasik 15 yillik as yani ankilozan spondilit hastasi iltihapli romatizma.Ama vucudunda en ufak bir hasar yada deforme yok.Duzenli olark haftada 3 4 gun 15 20 km spor yapan kosu ve yuruyus yapan biri.Bu hastalikla resmen dalga g3ciyr korkmuyr.Doktorlar hstaliginin bu kdr ileri olmaasina ragmn nasil sekil bozuklugu yasamdigina nasil kosu yaptigina sasirip anlam veremiyorlr.Yani biraz sira disi bir vaka.Ama bu hastalik bazen kalbe vurabiliyorms ve ben bundn cok korkuyrm sizce ne yapmaliyim.Esi yada sevgilisi bu hstaliktn olan varmi.Yada boyle bu kadr ilrri derecede hasta olmasina ragmen bu kdr pozitif olup kosmayi yurumeyi basaran varmi.
kuzenim as hastası
10 yıl oldu hastalığı ama yüzüyor o da ve henüz vucudunda bi deforme yok yaklaşık 40 yaşında şu an. bi de ona damardan bi ilaç uygulanıyor 3 ayda bir galiba. o ilaçtan önce kötüydü yürürken kitleniyordu falan. ama şimdi iyi size de geçmiş olsun

Bende var bu hastalıktan.

Pilates yüzme omega 3 haplarım sayesinde ben de çok sağlıklıyım henüz deformasyon yaşamadım. Ama erkeklerde daha hızlı ilerlediğini biliyorum. Benim endişem hamilelikte zayıflayacak olan kemiklerim sadece. Bir de çocuklara geçme riski %50.

Erkek arkadaşın kaç yaşında bilmiyorum ama 30unda çoğu erkek hafif kamburlaşmış oluyor erkek arkadaşın hastalığa yenilmemiş demek ki. 15 yıl da çok uzun bir zaman deformasyon başlaması için.

Hastalık herkeste farklı seyrediyor. Herkeste kalbe zarar vermez. Bende behçet belirtileri çıktı hastalıktn sonra. Herkes farklı etkiler yaşıyor. 1000 çeşit hasta var. Teşhisi çok zor doktorlar bile spesifik bir şey söyleyemiyor.

Ama deformasyon 10 sene sonra da başlayabilir hiç başlamayabilir de. Kendine bakan çoğu insan çok rahat atlatıyor yine de kesin şeyler söylenemez. Söyleyebilceğim bir şey var ki bu devirde tedavi olup kendine bakan kimse ahmet mete ışıkara ya da suna pekuysal kadar eğrilmez. Düzenli pilates ve yogaya bŞlamasını tavsiye ederim omurga için çok faydalı.

Allah şifa versin. Benim eşimdede aynı hastalık var ve düzenli tedavisini olursa hiçbirşeye engeli yok bu hastalığın.. hem olsa ne olacak terkmi ediceksin?

Nikah salonunda ne der memur hatırla HASTALIKTA SAĞLIKTA. Hastalıklar bi anda türeyen bişey hadi bu çocuğu terkettin hasta diye diyelim , evleneceğin adamda da düğüne 5 kala kanser manser bişiler çıkabilir hayat bu . bu yüzden bence hastalığa takılma , sende hasta olabilirdin unutma.

bu da Allah ın bir sınavı bence sana gelmiş birine yüz çevirmek olmaz ben olsam ne olacaksa olsun deyip devam ederdim ama sen iblirsin. geçmiş olsun

Hepinize tsk ederim ama o kdr farkli yorumlar var ki sanirim kalbim daraldi su anda.Yani bu arada cok iyi proflar bu durumuna sasiriyor derken hastalik vucunda ileri durumda olmasina ragmen bir cok saglikli insanin bile yapamadigi agir kosulari sporlari yapmasi ve su an ne kalbinde nede vucudnda ufak bir hasar bile olmamsi.Hastalik en az 15 yildir var.Yani doktorlar cok saskin ve umutluda.Anlam verwmiyorlar.Ve cok guclu cok pozitif biri.Atak donemlerndeki agriyi bile ustune giderek asıyor yuruyor zorluyor gunune devam ediyor.Ahlanip sizlanip yataga gommuyor kendini.Boyle bi durum boyle bi vaka ve en az 15 yillik.Benim tek korkum sanirim kalbine vurmasi ve onu kaybetmem.Haklisinz evlenincede olabilir ama ne yapmaliyim bikmiyrm.Daha cok yeni bir iliski zaten.

Allah şifa versin. Benim eşimdede aynı hastalık var ve düzenli tedavisini olursa hiçbirşeye engeli yok bu hastalığın.. hem olsa ne olacak terkmi ediceksin?
Sizin esiniz kac yillik as hastasi acaba v3 hastalik ne boyutta.Oda cok aktif bir hayat siruyormu deforme vs varmi.Allah hepsine sifa versin ins...

X