Düğün Erkek ailesinin hiçbir şey yapmaması

Mutluluklar size, takılmayın kimin ne yaptığına. Durumu var gibi gözükebilirler ama yoktur. Bunu da göz önünde bulundurun onlara kızmadan önce.
Teşekkür ederim. Durumlarının olduğunu biliyorum fakat biraz cimriler galiba. Yapacak bir şey yok nişanlım için görmezden geleceğim. Teşekkürler cevabınız için

Merhaba herkese ben 2 yıldır nişanlı bir kızım. Nişanımda altın talep etmedim onlar da teklif etmedi zaten her şeyi olabildiğince sade ve masrafsız istedim. Düğün zamanımız yaklaşıyor nişanlımın ailesi maddi olarak hiçbir yardımda bulunmuyor. Bilezik ve seti bile nişanlım aldı. Gelinliğimi bile o alacak. Asıl sorun bu da değil ben buna da razıyım fakat nişanlım bana diyor ki ailen bu durumu bilmesin ailem onların gözünde küçük düşmesin kendince o da haklı ama düğün zamanı iki taraf oturup konuştuğunda ailesi her şeyi yapıyormuş gibi konuşursa ben ailemi küçük düşürmüş olmaz mıyım ? Çünkü nişanlımın ailesi bir şey yapmayacaklarını bildiğimi biliyor. Bu arada benim ailem üzerine düşeni yapıyor. Yorumlarınızı bekliyorum
Merhaba, çok sinir bozucu bir durum. Bende yaşadım babam eşimin babasından nefret eder sırf bu yüzden durumu yok anlıyorum ama borç almaya gelince kendi keyfi için çatır çatır borç alıyordu. Bence kendi ailenizi yüceltin sizin için önemli olan başta sizin ailenizin. Hicbirsey yapmıyorlarsa bu böyle bilinmeli..
Bu arada birsey sorucam kaynananız ve kayinbabaniz sırf tüm yükü nişanliniza yıkıyor onun strese girmesine sebep oluyor diye sizinde gıcığınıza gidiyorlar mı?
Benim aşırı zıttıma gidiyorlardı gerçi hala gidiyorlar😬

Merhaba, çok sinir bozucu bir durum. Bende yaşadım babam eşimin babasından nefret eder sırf bu yüzden durumu yok anlıyorum ama borç almaya gelince kendi keyfi için çatır çatır borç alıyordu. Bence kendi ailenizi yüceltin sizin için önemli olan başta sizin ailenizin. Hicbirsey yapmıyorlarsa bu böyle bilinmeli..
Bu arada birsey sorucam kaynananız ve kayinbabaniz sırf tüm yükü nişanliniza yıkıyor onun strese girmesine sebep oluyor diye sizinde gıcığınıza gidiyorlar mı?
Yeni evlisin simdi, bana da boyle geliyordu basta. Bynun haricinde sana ve evliliginize bir kötülükleri yoksa insan zamanla unutuyor.

Aslında biz çok iyi anlaşıyoruz maddi konular dışında beni sever ve sayarlar ama maddi konulara gelince hiç yardımcı olmazlar. Ben nişanlıma üzülüyorum çok çalışıyor bizim için bu yüzden belki de kızıyorum ailesine ☺️ teşekkür ederim yorumunuz için

Nisanliniz ailem mahcup olur deyince ben de durumlar yok sandim. Bu durumda mahcubiyet falan olmaz. Gizlemeye gerek yok bence.
Bilmiyorum galiba söylemeyeceğim nişanlımın üzülmesini istemiyorum kendiliğinden ortaya çıkarsa da yapabileceğim bir şey yok sağ olun

Valla sözde gelinleriyim hediye olarak 1 cift çorap bile getirmediler insan ister istemez gönül koyuyor
Ben de oyleydim. Simdi yenisin, gençsin, arkadaşlarinin neler yasadigini neler yapıldığını görüyorsun ister istemez heves ediyorsun. En mutlu gunlerinizde sorunlar cikarmadilarsa unutulup gider. Ben hem bir sey gormedim hem de en mutlu gunlerimde rezillik çikardilar. Simdi kimin guzel düğününü gorsem icim ciz ediyor. Senin icine sindiyse bosver doldurma hiç kendini.

Ben de oyleydim. Simdi yenisin, gençsin, arkadaşlarinin neler yasadigini neler yapıldığını görüyorsun ister istemez heves ediyorsun. En mutlu gunlerinizde sorunlar cikarmadilarsa unutulup gider. Ben hem bir sey gormedim hem de en mutlu gunlerimde rezillik çikardilar. Simdi kimin guzel düğününü gorsem icim ciz ediyor. Senin icine sindiyse bosver doldurma hiç kendini.
Keşke en mutlu günümde olay cikartmasalardı alttan alttan yine yaptılar yapacaklarını sinirlerim tepeme çıkıyor onları gördükçe 😐

Keşke en mutlu günümde olay cikartmasalardı alttan alttan yine yaptılar yapacaklarını sinirlerim tepeme çıkıyor onları gördükçe 😐
2 sene bitti benim. 3.'den haber veriyorum. Eşinle mutluysan ailesi yuzunden sakin onun kalbini kirma. Eşin iyi bir insansa, evinizde mutluysaniz birbirinize sarılın. Simdi duygularin cok taze. Büyüdükçe zaman gectikce azalacak merak etme.

Nişanlın ailesine posta koysun diyecek halim yok ama en azından “nişanlım biliyor her şeyi benim alacağımı, siz de ailelerin bir araya geldiği ortamlarda üç beşten atmayın” diyebilir. Bunu demeyip susma eylemini sendenbekliyorsa ileride de bir çok şeyi yutman gerekebilir.

X