Epilepsi olabilir mi?

Falan Filan

Çünkü neden olmasin?
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
2.934
9.596
Kızlar merhaba, bayramın ilk günü anneme gecmeden evvel rahmetli ablamın mezarını ziyaret ettik.Kızımda yanımızdaydı ve agladı.Sarılıp sakinlestikten sonra mezarlıktan cıkmak icin epeyce de yokus yukarı mezar tepelerinde in cık yapmak zorunda kaldık.Hava da sıcaktı malum.Cocuklar cok yorulduk diye söylenmeye basladi ama hepimiz yoruldugumuz icin o an pek dikkate almamıstım.

Düzlüge cıkınca oglum dondurma almak icin gitti ve kızım yanımdayken birden gözleri dondu kaldı.Gözleri sabit bir noktaya kenetlenmisti inleme sesi cıkarıyordu ve ellerini boks yapar gibi tutuyordu ama kasılma yoktu.15-20 saniye kadar bu sekilde kaldıktan sonra kendine geldiginde hiçbirşey hatirlamiyordu.Sonrasinda halsizlik yok sadece bacak kasında spor sonrasi agrı gibi hafif tutulma agrısı oldugunu söyledi 1-2 günde gecti.Dedigim gibi mezarlık ici cok fazla in cık yaptık diye mi oldu kestiremiyorum durumu.

Olay sonrası 112 acil servisten hekimle görüstüm ve aksam da acile gittik.Ekgsi temiz kan tahlilleri temiz doktor psikolojik dedi ama ben yinede norolojiye randevu aldım.Yasadıgımız durum tetikleyici bir sebeple meydana geldi ve epilepsi de bu sekilde mi olur? Bilen var mı ?basına bu sekilde gelen arkadaslarim aydınlatabilir mi beni?

İdrar kaçırdı mı? Kendini yere tamamen bıraktı mı korumalı zarar görmeyecek bir şekilde mi bıraktı?

Epilepsi nöbetinde yere düşüp titremesi falan olurdu. Hatta ağzından köpük de çıkabilirdi. Yorulduğu için öyle olmuştur. Yokuş çıkmış yaşı da küçük bacak kasında ağrı. Normal bence o kadar şeye. İlla emin olmam lazım derseniz doktora götürün bence

epilepsinin yere düşüp titreyen versiyonu beynin tüm bölgelerini etkileyen epilepsi türüdür,herkes bu şekilde nöbet geçirecek diye bir kaide yok.sizin bahsettiğiniz absans nöbete benziyor googlea yazın anlarsınız ne demek istediğimi.Lütfen çocuk nöroloji uzmanına götürün çocuğunuzu.

Kızlar merhaba, bayramın ilk günü anneme gecmeden evvel rahmetli ablamın mezarını ziyaret ettik.Kızımda yanımızdaydı ve agladı.Sarılıp sakinlestikten sonra mezarlıktan cıkmak icin epeyce de yokus yukarı mezar tepelerinde in cık yapmak zorunda kaldık.Hava da sıcaktı malum.Cocuklar cok yorulduk diye söylenmeye basladi ama hepimiz yoruldugumuz icin o an pek dikkate almamıstım.

Düzlüge cıkınca oglum dondurma almak icin gitti ve kızım yanımdayken birden gözleri dondu kaldı.Gözleri sabit bir noktaya kenetlenmisti inleme sesi cıkarıyordu ve ellerini boks yapar gibi tutuyordu ama kasılma yoktu.15-20 saniye kadar bu sekilde kaldıktan sonra kendine geldiginde hiçbirşey hatirlamiyordu.Sonrasinda halsizlik yok sadece bacak kasında spor sonrasi agrı gibi hafif tutulma agrısı oldugunu söyledi 1-2 günde gecti.Dedigim gibi mezarlık ici cok fazla in cık yaptık diye mi oldu kestiremiyorum durumu.

Olay sonrası 112 acil servisten hekimle görüstüm ve aksam da acile gittik.Ekgsi temiz kan tahlilleri temiz doktor psikolojik dedi ama ben yinede norolojiye randevu aldım.Yasadıgımız durum tetikleyici bir sebeple meydana geldi ve epilepsi de bu sekilde mi olur? Bilen var mı ?basına bu sekilde gelen arkadaslarim aydınlatabilir mi beni?
her insan hayatinda epilepsi gecirir 1 yada 2 kez stres ve sinirden olur kardesim

Epilepsi nöbetine benzemiyor..Takip ve gozlem yapin bir sure..gecmis olsun
Uyku eegsi çekildi rapor temiz cıktı kan değerleri de bakılıp nörolog kardiyolojininde görmesini uygun gördü.Kalp muayenesini de yaptırdık şükür ki temiz cıktı.Tamda ergenlik çağında psikolojik olarak kaynaklandı galiba.Cok tesekkürler yorum icin

Absans nöbet geçirmiş olabilir genelde çocukluk döneminde olur ve geçer bunlar geçmiş olsunnn önemli bir şey yoktur inşallah

X