Endoskopik yüz germe - Facelift

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.872
29.819
60
Yerçekiminin etkisi, güneş ışınları ve günlük yaşamın stresi insanların yüzlerinde yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olurlar. Yüzde göz kapakları ve etrafında, ağız çevresi ve yanaklarda, çene altında ve boyunda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, katlanma ve yağ toplanmaları şeklinde yüzde belirginleşirler.

Günümüzde yüz germe ameliyatları yaygın olarak yapılmakta ve ileri derecede sonuçlar alınmaktadır. Gelir düzeyinin artması ile insanlar daha genç ve güzel görünmek istemektedirler.

Bu uygulamada yüzde sarkan ve gevşeyen kas, yağ, deri gibi dokuların eski yerlerine getirilmesi ve fazla olanların yok edilmesi temel prensiptir. Yüz germe ameliyatlarında sadece yanak ve boyun değil aynı zamanda “Alın Germe” ve “Göz Kapağı Estetiği” ameliyatları da kombine olarak yapılabilir.

Hastaya sağlayacağı fayda görüntüsünde ortalama 7-10 yıl arasında değişmektedir. Bu uygulama yüzünüzün yeniden gençlik günlerinizdeki gibi görünmesini sağlar.

Ameliyat hastanın tercihine bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat süresi 3-4 saat kadar sürer. Genellikle hastanede kalmayı gerektirmez. 7-10 gün içerisinde hasta normal hayatına geri dönebilir. Konuşma mesafesinden bile görünür bir iz kalmaz. Endoskopik yöntemlerle kalacak izler minimale inmektedir.

-doktorunu iyisini seçmelisin (endoskopiyi devamlı ve sık kullananı )
-en az üç doktor ile görüşün ona göre kara veriniz
-eğer yaptırırsanız kessinlikle yanınızda fotorafınızı getiriniz
-doğal ve kusurunuza göre ameliyat olursanız pişman olmasınız(eğer ameliyat gerekiyorsa)

Benim kayinvalidem bundan 20 sene once Londra'da facelift operasyonu sirasinda komaya girmis ve bir hafta komada kalmis..Sonrasinda uzun sure kendine gelememis..
Gerci simdi teknolojik olarak da daha gelismis hersey ama bence guzellik icin boyle bir ameliyati goze almak cok zor..
Cok iyi ve alaninda uzman bir doktor bulunmali..
Botox daha mantikli faceliftten bence..
Facelift ameliyatini internette izledim ve etkisi altindayim hala..
Yaptirmak isteyenler bir kez daha dusunsun derim..

her bir ameliyatın riski var
botoxun etkisi 6ay ve tekrarlanması gerekiyor !!!!!! ve pahalıya mal olur bence

Bu konuda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?

bir kaç doktor endoskopik olarak yüz germe ameliyatı yapıyor çoğu ama bu eğitimi almadığı için kalsik yöntemi seçiyor (eğer ama cilt fazlalığı varsa endoskopi tavsiye edilmiyor)

siz istanbulda kalıyorsunuz galiba
istanbulda (nazım çerkeş,teoman doğan bu yöntemi kullandıklarını okudum) ama ben kendilerini tanımıyorum bu doktorları isterseniz araştırınız (araştırıkken hastaların önce ve sonraki fotoraflarını bakınız

ben 5 sene önce ameliyat olmuştum yüzümde yorgun bir ifade vardı(kaş düşüklüğü ve yanak düşüklüğü)

benim yüzümde yorgun bir ifade vardı(kaş düşüklüklüğü ve yanak) saçlı bölgelerimde toplam 5 tane (1 ile 1,5 cm) kesi yaplımıştı bu kesilerden doktor aletinle girip sorunlu olan bölgelerimi düzeltmişti

iplikle kaş askılamayı ve yağ enjekte tavsiye etmem çünkü onları da yaptırtımıştım ve menum kalmamıştım (etkisi bir sene anca sürdü) ve bana pahalıya mal oldu

Evet İstanbul'dayım.Aynen bende de yorgun bir ifade oluyor ve bu durum gittikçe de takıntı yapıyor insanda ister istemez.O yüzden ameliyat olmayı bile göze aldım.Siz nerede ameliyat oldunuz?Kim yaptı?Ayrıca ameliyat sonrası am olarak etkileri ne kadar sürede belli oldu?Etkisi hala devam ediyor mu?

Evet İstanbul'dayım.Aynen bende de yorgun bir ifade oluyor ve bu durum gittikçe de takıntı yapıyor insanda ister istemez.O yüzden ameliyat olmayı bile göze aldım.Siz nerede ameliyat oldunuz?Kim yaptı?Ayrıca ameliyat sonrası am olarak etkileri ne kadar sürede belli oldu?Etkisi hala devam ediyor mu?

-ameliyatım yurtdışında oldu
-ilk günleri(2. 3. 4. 5. günleri yüzüm aşırı derece şişmişti,göz altlarım morarmıştı sonra 5. günden itibaren yüzümdeki şişliker inmeye başlamıştı ,şişler indikten sonra belli olmaya başlamıştı 10 ile 15 gün sonra en geç iki ay içinde oturmaya başlamıştı
-evet etkisi hala sürüyor
-bu ameliyati türkiyede sadece bir kaç plastik cerrah yapıyor benim öğrendiğim ve bildiğim kadar

Yerçekiminin etkisi, güneş ışınları ve günlük yaşamın stresi insanların yüzlerinde yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olurlar. Yüzde göz kapakları ve etrafında, ağız çevresi ve yanaklarda, çene altında ve boyunda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, katlanma ve yağ toplanmaları şeklinde yüzde belirginleşirler.

Günümüzde yüz germe ameliyatları yaygın olarak yapılmakta ve ileri derecede sonuçlar alınmaktadır. Gelir düzeyinin artması ile insanlar daha genç ve güzel görünmek istemektedirler.

Bu uygulamada yüzde sarkan ve gevşeyen kas, yağ, deri gibi dokuların eski yerlerine getirilmesi ve fazla olanların yok edilmesi temel prensiptir. Yüz germe ameliyatlarında sadece yanak ve boyun değil aynı zamanda “Alın Germe” ve “Göz Kapağı Estetiği” ameliyatları da kombine olarak yapılabilir.

Hastaya sağlayacağı fayda görüntüsünde ortalama 7-10 yıl arasında değişmektedir. Bu uygulama yüzünüzün yeniden gençlik günlerinizdeki gibi görünmesini sağlar.

Ameliyat hastanın tercihine bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat süresi 3-4 saat kadar sürer. Genellikle hastanede kalmayı gerektirmez. 7-10 gün içerisinde hasta normal hayatına geri dönebilir. Konuşma mesafesinden bile görünür bir iz kalmaz. Endoskopik yöntemlerle kalacak izler minimale inmektedir.

slm elif endoskobik yüz germe ameliyatı oldunmu tavsıye edecğin drlar kim?

sacma bunlar bayanlar birakin Allahin verdigi gzlligi degistirmeyi ya , butür estetik yüz gerdirme ameliyati yapanlarin sonunu görüyoruz sonunda afedersiniz neye benziyolar misal olarak michael jackson adamin haline bakin kabus gibi , basit bi ameliyat dahi olsa bi cok yan tesiri vardir , zaman gectikce bunun farkina varirsiniz Allah ne gzl yaratmis iste hepimizi gecici dünya icin gzllessek nolcak , önmli olan Ahirette gzl olalim dimi :)

kızlar dolgu yaptırsanıza ben yaptırdım bugun ne morarma ne oyle acı vs
valla bır doktoru aradım gelmıs bana dıyor kı yuzunu asalım
yok endoskopik asma yok gozunu kaldıralım
ay deli mi ne daha 31 yasındayım
ha böyle doktorlara düsenler evet michael jackson oluyor :nazar::nazar:
allah muhafaza doktordur dıye gıdıyorlar ne hale gelıyorlar
evlerden uzak:nazar:

ama benım doktorum dunya ıyısı
daha bana bı kez gel senı asma ameliyatı yapalım demedı
deli mi bunlar ayol

kesmeyi seven drlar var dogrudur
ama kacın uzak durun böyle tiplerden
dr diye hos her dr iyi degil ki.. allahım sen koru yarabbim..

benim yüzümde yorgun bir ifade vardı(kaş düşüklüklüğü ve yanak) saçlı bölgelerimde toplam 5 tane (1 ile 1,5 cm) kesi yaplımıştı bu kesilerden doktor aletinle girip sorunlu olan bölgelerimi düzeltmişti

canım benım de bır kasım dusuk
doktor alnımda- dusuk olan kasın 0.5 cm yukarına 3 nokta
bır de yanda kaşın hanı nası desem yandan asagı uzanır ya kas
o kısma 2 ufak nokta enjeksıyon yaptı juvedermle kaş kalktı :jeyyar:
ne gerek var oyle kesilere vs :kızgın:
valla dograr adamı bazı doktorlar allah muhafaza benneyaptımki:mymeka:

sacma bunlar bayanlar birakin Allahin verdigi gzlligi degistirmeyi ya , butür estetik yüz gerdirme ameliyati yapanlarin sonunu görüyoruz sonunda afedersiniz neye benziyolar misal olarak michael jackson adamin haline bakin kabus gibi , basit bi ameliyat dahi olsa bi cok yan tesiri vardir , zaman gectikce bunun farkina varirsiniz Allah ne gzl yaratmis iste hepimizi gecici dünya icin gzllessek nolcak , önmli olan Ahirette gzl olalim dimi :)

arkadasım çeken bilir neden oyle dıyorsunuz kı
sizin ir sorununuz olmayabılır,ama zamanla kımısının dokularında erime olabılıyor
ben gencim,ama bir kaşım düstü gittim oraya dolgu yaptırdım jel kıvamında bir ürünle
bunun günah oldugunu sanmıyorum ,allah ızın vermese zaten yaprak oynamaz
kaldı kı bız gıdıp doktordan yardım alalım
ben 2 hafta once allaha cok yalvardım allahım bır fırsat ver
su dolguyu yaptırayım dıye
bılıyorsunuz bunlar ucuz seyler degıl
ama elıme para gectı anıden allahın ıznıyle gıttım yaptırdım
cok da memnunum
ne bır kesı ne bır acı ne morarma olmadı cok sukur

X