Endoskopik mide balonu(medsil)

imge27

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
11
3
Merhaba arkadaşlar çarşamba günü mide balonu taktırdım 3 gün geçti ama hala çok kötü hissediyorum. İlk 2 gün sürekli su içsem çıkardım serumlardan sonra azaldı ama hala hiçbirşey içemiyorum midem almıyor. Doktorumdan çıkarmasını istedim pazartesiye kadar bekle dedi ama ben buna alışacağımı sanmıyorum mahvoldum. Böyle birşey yaşayan var mı acaba...

Selam
Ben de salı günü balon taktırdım. İlk üç gün hastanede yatırdılar. İlk ili gün hiç bir şey vermediler. Sadece serum taktılar ve ilaç verdiler damardan. Üçüncü günün akşamı kramplar dayanılır gibiydi dr son kontrolü yapıp eve gönderdi. Bugün beşinci gün et suyu laktozsuz ayran falan içiyorum. Bulantım yok ama kasılmalarım var. Bir de çok halsizim. Şimdiden 5 kilo vermişim bile

İlk günler tek iyi gelen şey serum ve serumla verilen bulantı ve kasılmaya karşı olan ilaçlar malesef. Bugün 6. Günüm çok az bir kasılma yaşadım. Çok şükür halsizlik dışında iyiyim. Bol su içmek lazım bir de o da çok yardımcı oluyor.

Benimde 3. Günüm. Mide kramplarım var ama dayanılmayacak kadar değil

Merhaba arkadaşlar çarşamba günü mide balonu taktırdım 3 gün geçti ama hala çok kötü hissediyorum. İlk 2 gün sürekli su içsem çıkardım serumlardan sonra azaldı ama hala hiçbirşey içemiyorum midem almıyor. Doktorumdan çıkarmasını istedim pazartesiye kadar bekle dedi ama ben buna alışacağımı sanmıyorum mahvoldum. Böyle birşey yaşayan var mı acaba...
11 ağustosta taktırdım balonu 500cc şuan midemdeki balon. 11 kilo verdim ve her gün yürüyüş yapıp diyetime dikkat etmeme rağmen. Şimdi ki aklım olsa asla ama taktırmazdım. Sebeplerini şöyle anlatayım taktırmaya gittim her şey şahane işlem yarım saat bile sürmüyor ağrı hissetmiyorum işlemden çıkınca ben öyle kalacağımı sanıyorum tabi neyse işlemden 2-3 saat geçti midem boş olmasına rağmen kaç kere kustum hatırlamıyorum. Acı eşiği çok yüksek biriyim ve ben hayatımda ilk kez bu kadar ağrı çektim ikinci gün doktoruma gittim çıkarın istemiyorum dedim çıkarmadı geçecek dedi. Ben ikinci gün bildiğiniz kahve fincanı boyutundaki suyu bile tüketemiyordum serum verildiğinde bile ben iyi olamıyordum ağlama krizleri, krampların süresi, açlık, halsiz kalma derken 5. Güne kadar sayısız kere kustum. Krampların süresi azaldı son günlere doğru ama hala dayanılır gibi değildi dayanılır olsa bile psikolojisi bitiyor insanın. En son eve çağırdığım hemşireler damarımı bulamaz hale geldi çünkü vücudumda su yoktu sadece aldığım serumlar kalıyordu. Neyse ağrılar geçti azcık azcık yiyorum mutluyum kilolar gidiyor artık iyi olacağım derken bu sefer kronikleşti sanırım artık ne yesem ishal, bulantı ve kramp oluşuyor son 15 gündür. Çıkarttırmaya düşünüyorum şuan için keşke hiç taktırmasaydım. Sayısız kez diyete başladım bıraktım dedim bu balon yemek istesemde tutacak fazlası gitmeyecek evet öyle oluyor ama çektiğim acılar hala geçmedi,halsizliği söylemiyorum bile evdeki bildiğiniz normal günlük temizliği bile dura dura yapıyorum çünkü halsizlik geçmiyor ben bu balonu taktırdım taktıralı bir gün sağlıklı hissetmedim. Bakın anlıyorum kilo vermeye kaç kez yeltenmiş ve başarısız biri olarak bunu son çare denedim keşke ama keşke hiç denemeseydim verdiğim para zerre umrumda değil ben yaptığım bu yürüyüşleri bu diyet programını kendimi zorlayıp yapsaydım spor yapsaydım yemin ediyorum daha mutlu ve sağlıklı olurdum şuan. Taktıracaksanız bir şey diyemem ama kendinize benim yaptığım bu hatayı yapmayın. Hata olarak görüyorum çünkü ben böyle bir geçmeyen halsizlik ağrı durumu hiç yaşamadım ve yaptırdığım doktor bulunduğum şehrin en bilinen en iyi doktorlarından ve hastanelerinden. kötü bir yerde yaptırmadım. Bakın size yalvarıyorum yaptırmayın zorlayın kendinizi benim bu halime düşmeyin. İyi şeyler yazmak isterdim ama yaşadıklarım maalesef bunlar.

X