Endeskopik Mide Balonu

MeroAy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
3
0
30
Merhaba,

Haftaya Adapazarinda Mide balonu icin randevum var. Islem endeskopi ve anestezi ile olacak. Ayni günün aksami arabayla istanbula gelip ertesi gün yurt disina ucacagim. (uçuş yaklaşık 3 saat)
Daha önce bu işlemi yaptirmis olanlarin deneyimine muhtacim.

-Islem önce mide koruyucunun etkisi varmi?
-islemden sonra mide bulantisina karsi bir hap veya damla veriliyormu? Kullanmakta sorun olurmu? Hangisini tavsiye edersiniz? Cünkü Türkiyenin ilaclari hakkinda bir bilgim yok.
-uzun süreli seyehatlerde nelere dikkat etmeliyim? (Mecburi ve ailenin şoförü olarak 😁)

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim. Isteyen olursa gelismelerden haberdar ederim seve seve.

Merhaba,

Haftaya Adapazarinda Mide balonu icin randevum var. Islem endeskopi ve anestezi ile olacak. Ayni günün aksami arabayla istanbula gelip ertesi gün yurt disina ucacagim. (uçuş yaklaşık 3 saat)
Daha önce bu işlemi yaptirmis olanlarin deneyimine muhtacim.

-Islem önce mide koruyucunun etkisi varmi?
-islemden sonra mide bulantisina karsi bir hap veya damla veriliyormu? Kullanmakta sorun olurmu? Hangisini tavsiye edersiniz? Cünkü Türkiyenin ilaclari hakkinda bir bilgim yok.
-uzun süreli seyehatlerde nelere dikkat etmeliyim? (Mecburi ve ailenin şoförü olarak 😁)

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim. Isteyen olursa gelismelerden haberdar ederim seve seve.

Ben yeni Cuma günü taktırdım ve doktorum üç gün hastanede gözetim altında tutuyor.süreci daha konforlu geçirmem için.Bence hemen dönmemelisiniz doktor gözetiminde kalmalısınız. ilk 3-4 gün

Yazdigim gibi cuma günü taktirdim. Işlem saati 12.45. Saat 4 gibi hastaneden cikis yaptim ve istanbula gayet rahat gelfim arabayi kullandim. Tek hissettigim hafif bi hazımsızlıktı. Saat gece yarisini gectiginde 1 defa ögürme oldu. Ertesi gün sabah erkenden mide bulantisiyla uyandim. 1 defa cikardim sonra ucaga yetismemiz gerekiyor diye yola ciktik. Ara ara gelen mide krampları harici hicbir sikayetim yoktu. Ucakta da sadece 1 defa ögürdüm. Bugün salı. Islem gününü de sayarsak 5inci günüm. Kramplarim baya hafifledi. Yarin veya ertesi güne tamamen gecer diye düsünüyorum. Ucaktan sonra birdaha kusma/ögürme olmadi. Kramplarda dayanilmayacak gibi deyil. Bol bol dinleniyorum. Sag tarafima veya sirt üstü düz yattigimda kramplar daha siddetli hissediliyor ama sol tarafima yattigimda cok daha rahatim.
Yürüyüslere basladim yavas yavas.
Tartı 3 kilo eksik gösteriyor 😊

Adatıp sakarya Orhan hocama ve tüm ekibe tesekkürler 😊

Arkadaşlar ben 28 Ocakta mide balonu yaptırdım.8 gün oldu.2 kilo eksik çıkıyoruz.Sizin durumlar nasıl?Şekeri tamamen kestiniz mi.Daha hiç tatli yemedim ama günde üç bardak şekerli çay içiyorum.

Arkadaşlar ben 28 Ocakta mide balonu yaptırdım.8 gün oldu.2 kilo eksik çıkıyoruz.Sizin durumlar nasıl?Şekeri tamamen kestiniz mi.Daha hiç tatli yemedim ama günde üç bardak şekerli çay içiyorum.
Ben 27 ocakta işlemi yaptırdım. Şu an 4 kilo gitti. Seker benim hayatimda cok yoktu zaten. Su an neredeyse hic yok. Cok canim isterse bir bardak meyve suyu iciyorum. Ufak tefek kacamaklar tabiiki oluyor
Kendimi strese sokmadan diyet listesine uymaya calisiyorum. Rahatim, cok sükür sonunda ise yarayan bisey buldum galiba

Ben 27 ocakta işlemi yaptırdım. Şu an 4 kilo gitti. Seker benim hayatimda cok yoktu zaten. Su an neredeyse hic yok. Cok canim isterse bir bardak meyve suyu iciyorum. Ufak tefek kacamaklar tabiiki oluyor
Kendimi strese sokmadan diyet listesine uymaya calisiyorum. Rahatim, cok sükür sonunda ise yarayan bisey buldum galiba
merhaba sureciniz nasıl ilerledi acaba bende düşünüyorum da mide balonu taktirmayj

X