En yakınımken, en uzağım olması..

Konunun başından beri bu konuda hep bir eksiklik var es geçilen bir şey var diye düşünüyorduk ya o eksiklik burasıymış.

Adam mükemmel kadın mükemmel evlilik mükemmel birbiriyle uyumlu bir çift hatta tatile gideceklermiş hep öyle düşündük.Bir anda adam seni seviyorum özlüyorum ama boşanalım dedi.:KK57:

Herşey mükemmel giderken adam neden bir anda böyle olabilir diye düşünürken ya kadın var ya da iş durumlarından depresyona girdi diye düşünmüştüm.Kadında kesinlikle yok denilince depresyonda o zaman toparlanır diyordum.

Adam narsistmiş şimdi bütün taşlar yerine oturdu.
malesef ki @ efsun_n kasıtlı olmadan eksik yazmış.
bütün yazılanlar boşa çıktı şimdi.
E efsun_n da nasıl kanıksamışsa eşinin bu durumunu psikolog teşhis edene kadar dile getirmedi bile.
ancak tablo toz pembe değilmiş ortaya çıktı

E efsun_n da nasıl kanıksamışsa eşinin bu durumunu psikolog teşhis edene kadar dile getirmedi bile.

Canım bilerek yada isteyerek değil ki, aslında bana normal gelen şeyler çokta normal değilmiş. Bende yeni yeni görebiliyorum. Ama gerçekten çok faydası varmış aile terapistinin.

Ama yinede gözlerimi kapatıp geçmişime baktığımda hala güzeldi be diyebiliyorum.. Bu nasıl oluyor bilemiyorum..

Bebeği önceden söylemesi taraftarıydım ama adam hala ayrılmayalım diyor gelgit akıllı.Hem istediği gibi dışarlarda dolaşacak hemde Efsun elinin altında olacak.

Kocasının durumu basit bir durum değilmiş.Boşanmazsa bir ömür boyu bu gelgitlerle yaşayacak Efsun .

Canım bilerek yada isteyerek değil ki, aslında bana normal gelen şeyler çokta normal değilmiş. Bende yeni yeni görebiliyorum. Ama gerçekten çok faydası varmış aile terapistinin.

Ama yinede gözlerimi kapatıp geçmişime baktığımda hala güzeldi be diyebiliyorum.. Bu nasıl oluyor bilemiyorum..
dedim ya canım kasıtlı olmadan diye.
ama en önemli kısmı atlamış olmuşşsun bu da bir gerçek.
eşinin kişilik özellikleri çok önemliydi verdiği kararda.
bu es geçmiş olman dikkatimi çekti sadece.
gerçekten öyle normalleştirmişssin.
kötü manada eleştirmiyorum ancak konunun seyri açısından önemli detaylardı bunlar:))
tabi ki kolay değil yıllarını silip atmak.
güzel bir evlilik hayatınız olmuş.
vurup kırıp dökmemişssiniz ki.
illa ki özlemin olacak

adam kendini sana böyle kabul ettirmiş bir şekilde.
sen taşımışşsın demek ki hep.
emin ol sen itiraz etseydin bugüne kadar bile yürütemezdiniz.
eşinde psikolojik başka rahatsızlıklar da var bu durumuna eşlik eden.
kendini iyi gizlemiş ve halen de gizliyor.
çok iyi anlaşabiliyor olmanız tamamen sana endeksiymiş ki canım darılma da.
ama şunu anlamadım yeri gelip seni de eleştirdiği olmuş bir önceki mesajda örnek de vermiştin.
nasıl sana hep güzel ve akıllı olduğunu hissettridi peki?
çelişkili değil mi bu sonuçta.
acaba senin yüceltmesinin sebebi onun karısı olman mı ki?
biliyorum karışık yazdım ama anlamaya çalışıyorum eşinin dünyasını.
açıkcası sana olan sevgisini sorgulamak bize düşmez ama yazdıkların çerçevesinde ve seni terk etme gerekçelerine bakarak ta insan gerçekten sevmiş olduğuna inanamıyor eşinin.
gerçekten çok seven insan ortada çok çok çok büyük bir sebep olmadan asla terk etmez @efsun_e ne yazık ki.
narsist kişiliğine uygun kusursuz bir evlilik imajı yaratmış eşin.
ilk düşündüğüm bu oldu.
ama bir şey oldu bunu yıkan.
bir şey aksadı istediği gibi gitmedi.
ya sen ondan daha başarılı oldun.
ya da seni ayak bağı gördü.
bilemiyorum onun planını aksatan her ne ise çok güçlü bir sebep ki evliliğini bile yıkıyor.
herneyse yorumlarımız afaki tabi:))
yazdıklarının çerçevesinde aklımıza geleni yazıyoruz .

Böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyoruz Efsunda dahil.
Bu zamana kadar sürmesinin nedeni adamın mükemmel aşığı oynaması Efsunu ikna etmesi ve işlerinin durumu.

Ne zamanki işler kötü gitmeye başladı adam depresyona girdi Efsunu çekemez oldu v.b...kendini daha ezik yetersiz hissetti.

Canım benim boşanma konusunda şuan kararlı olma sebebim bu işte. ben de artık sevdiğine inanmıyorum, yada sevmiş olabileceğine. Bunlar hastalık sebebiyle yaşadıklarımızmış. Yani alınmıyorum tabi 6 yıl sırtımda yük gibi taşımışım bu ilişkiyi. Ben bu süreçte kendimi unutmuşum. Şimdi yeni yeni kendime geliyorum. Kendimi tanıyıp 6 yıl önceki Efsun'u saklandığı yerden çıkartıp, hastalıksız bir hayat yaşamak istiyorum..

Benim ilk yazdıklarım anlattıklarım ve algıladıklarımla, aile terapistinden sonrası arasında farklar var. bende artık olayları farklı değerlendiriyorum.

Birde bir ark. yazmıştı ama yazamadım. Boşanma aşamasında arkadaş, dost gibi olmamalısınız sadece cinsellik eksik diye. İyi de adam beni her gördüğünde zaten onu istiyor ki yani o duygularda hala çok taze. Sadece iki arkadaş gibi değiliz şuan ben istemediğim için diğer ilişkiyi yaşamıyoruz. Bana dokunmak için bile fırsat kolluyor sürekli. Ben sadece bu süreçte nasıl davranmamın iyi olacağını kestiremedim birde tabi okadar kolay olmuyor bir anda kestirip atmak. Ama artık şimdi durum değişti benim ona karşı hislerim azaldı. Yok olmadı ama azaldı. Dah 2 gün önce aradı eve gelmek istiyorum sana çok güzel kahvaltı hazırlayayım diye onun arkasından diğer olaylarda gelecek diye bekliyor. Ben böyle birşeye fırsat vermiyorum. Ama ben onu iteyim de geri gelsin peşimden koşsun gibi bir derdim de yok. Evlilik bitiyor olduktan sonra ben yapayım o yapsın ne fayda.. bitiyor yani.. Taktiklerle kurtulamayacak bişey. Benim için önemli olan benim bu hikayeden sağlam güçlü çıkmamdı. Çok şükür ki çıkıyorum. Mutluyum, huzurluyum..

Efsun bu saatten sonra arana kesin bir çizgi çekmen lazım.Biliyorum çok zor ama seni kullanmasına izin verme.Dost arkadaş olarakta yaklaşma.Aile terapistinede gitmeyeceksen artık görüşmen için bir neden yok.Senin onu sevdiğini biliyor en büyük zaafın o.

Kızlar ilk defa kendim için bir şey yapıyorum..

Ekimin ikinci haftası Venedik 'e gitmek için bilet aldım. Hep balayında Venedik' e gitmek istedim ama olmadı.

Yeni hayatımın balayını yapmak istiyorum. :)) Daha önce hiç tek başıma yurtdışına çıkmadım. bahsetmiştim size eylülde yurtdışına çıkacaktık diye biletlerimiz yanacak. Ben tatilimi tek başıma yapıcam inş.

Narsist kişilerin özelliği buymuş çok güzel gizliyor kendini.Efsunla değil Ayşeyle de evlense aynısı olacaktı.Efsunun herşey mükemmeldi demesi adamın hastalığını öğrendikten sonra normal geliyor bana.

Narsist kişilerin özelliği buymuş çok güzel gizliyor kendini.Efsunla değil Ayşeyle de evlense aynısı olacaktı.Efsunun herşey mükemmeldi demesi adamın hastalığını öğrendikten sonra normal geliyor bana.
Evet canım aynen..çok güzel tespit.

Herkes biliyor mu bu Narsist denilen şeyi yahu olayı hala çözemeyen bi ben miyim :KK17:

son durum nedir birisi özet geçebilir mi?

* Aile terapisti, eşim için ikimizinde ayrı ayrı konuşmalarından narsist kişilik bozukluğu olduğunu söyledi.

* Bende boşanma konusunda kararımı verdim Çok üzülmeden böyle daha doğru olduğu için isteyerek boşanıcam ama davayı o açsın diye bekliyorum. Ama kararlaştırdığımz eylül sonunda davayı hala açmazsa ben açacağım.

* Tüm bunlar olurken ben hamile olduğumu öğrendim. Baya baya sürpriz oldu. Henüz kendimi öyle de hissetmiyorum ama..

* Yeni yeni de ev bakınmaya başladım, bayramda eşyaları toplayacağım.

Detaylar Bu kadar canım :)

* Aile terapisti, eşim için ikimizinde ayrı ayrı konuşmalarından narsist kişilik bozukluğu olduğunu söyledi.

* Bende boşanma konusunda kararımı verdim Çok üzülmeden böyle daha doğru olduğu için isteyerek boşanıcam ama davayı o açsın diye bekliyorum. Ama kararlaştırdığımz eylül sonunda davayı hala açmazsa ben açacağım.

* Tüm bunlar olurken ben hamile olduğumu öğrendim. Baya baya sürpriz oldu. Henüz kendimi öyle de hissetmiyorum ama..

* Yeni yeni de ev bakınmaya başladım, bayramda eşyaları toplayacağım.

Detaylar Bu kadar canım :)
Konuyu takip ettim hep ilk yorum yapıcam. Gerçekten güçlü akıllı mantıklı aklıbaşında birisiniz ve ayaklarınız yere sağlam basıyor. İnşallah yeni hayatınızda çok mutlu olursunuz. Tüm güzellikler sizinle olsun

Kızlar ilk defa kendim için bir şey yapıyorum..

Ekimin ikinci haftası Venedik 'e gitmek için bilet aldım. Hep balayında Venedik' e gitmek istedim ama olmadı.

Yeni hayatımın balayını yapmak istiyorum. :)) Daha önce hiç tek başıma yurtdışına çıkmadım. bahsetmiştim size eylülde yurtdışına çıkacaktık diye biletlerimiz yanacak. Ben tatilimi tek başıma yapıcam inş.

Bebek haberinden sonra ben de inanmamaya başlamıştım.Venedik olayı da tuz biber oldu.
Muhafazakar ve kapalı olduğunuzu söylemiştiniz.Muhafazakarlar gidemez mi diye atlayacaklara cevabım gider ama evliyken veya boşanır boşanmaz tek başına gideni ne duydum ne gördüm.
Ayrıldıktan sonra bebeği öğrenip,eşi sırf bebekten dolayı dönmesin diye gizlemek...
Uzun psikolojik tahliller yapıp sonunda da benden iyi aile terapisti olurmuş (ne güzel uydurdum tam psikolog gibi) demek...
Konuyu her daim detaylı ve gündemde tutmak...
Kolay gelsin.

Bebek haberinden sonra ben de inanmamaya başlamıştım.Venedik olayı da tuz biber oldu.
Muhafazakar ve kapalı olduğunuzu söylemiştiniz.Muhafazakarlar gidemez mi diye atlayacaklara cevabım gider ama evliyken veya boşanır boşanmaz tek başına gideni ne duydum ne gördüm.
Ayrıldıktan sonra bebeği öğrenip,eşi sırf bebekten dolayı dönmesin diye gizlemek...
Uzun psikolojik tahliller yapıp sonunda da benden iyi aile terapisti olurmuş (ne güzel uydurdum tam psikolog gibi) demek...
Konuyu her daim detaylı ve gündemde tutmak...
Kolay gelsin.

ekleme yapayım
9 haftalık gebe ve hiç farketmiyor
ne mide bulantısı ne halsizlik
üstüne adet de görüyor evet üstüne adet görenler var ve çok nadir
evet hissetmeyenler var ve çok nadir
bütün nadirler bu kişiyi buluyor
konu anlaşıldıkça dallanıp budklanıyor
her bir ayrıntı ilgi azalınca veriliyor
ben hamileyim,eşim narsist vs
son olayları sorana bile özet geçiş tarzı garip
aynen kolay gelsin kendisine

Bana hem burdan hemde özelden samimiyetle destek olan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim. Merak eden olursa özelden iletişim kurarız.

Mune Mune lütfen konumu kapatabilir misin?

X