Anket En çok neyi israf ediyorsunuz ?

En çok neyi israf ediyorsunuz ?

• Ankete Katılan
    952
Zamani...
Cocuk ve koca kisileri de suyu.
Gelecek nesillere su kalmayacak su, bitti dunyada zaten.

En çok zamanı israf ediyorum. Bazen telefonda bir saat boş boş oyalandığımı görünce kendime kızıyorum, ama tembellik yapmak istediğim zamanlar da oluyor, elimde değil.
Ekmek ve suyu asla israf etmem. Benim yıllık su faturam, insanların aylık su faturasıdır. :KK70: Sokakta bir çeşme açık görsem hemen gidip kapatırım. Boşa akan su sesi duyduğum zaman çıldırıyorum. Ekmeği de bir süre sonra buzdolabına kaldırırım ve ihtiyaç oldukça dilim dilim çıkartırım.

maalesef zaman ,bilinçli kullanmak istiyorum ama aksine her gün umarsızca akıp gidiyor tutamıyorum.İyi değerlendirenlere gıpta ediyorum.
Başka hiç israfım yok hatta bu konularda cimri sayılırım,ekmek 2 dilimse bile gidip yenisini almam bu akşam bunla doyarız yarın yenisini alırız derim. Su konusunda da millet duyunca şaşırıyor baya az tüketiyoruz hatta çocuğu yıkadığım bebek küveti içindeki suyu atmam sifondaki su yerine onu kullanırız o derece :olamaz:(gelecek nesillerin suya ihtiyacı var bencil olmamak lazım, çamaşır suyu kullanmam çünkü o da binlerce ton su israfına neden oluyor.)

Zaman demis cogu kisi. Evet en cok zamani izraf ediyoruz "an"ın kiymetini bilmeden. Bir de bir kisi soylemis: sevgiyi... evet bir de en cok sevgiyi israf ediyoruz.

Zamanı israf ediyorum en çok, instagramda ne kadar çok zaman geçirdiğimi appden görünce girmeyi bıraktım, artık 10 dk bile girince inanılmaz çok geliyor günlük 3-4 dk anca giriyorumdur. Böyle küçük şeyler çok zamanımı alıyormuş. Evde geçirdiğim zamanı da zenginleştirmeye çalışıyorum iş yaparken bişeyler dinlemek, bişeyler izlerken yüz yogası yapmaya kadar geldim allah sonumu hayretsin. Zamandan sonra da parayı istaf ediyorum en çok ama şükür büyük israflarım yok çoğu konuda. Yine de zamanımı daha iyi kullansam fena olmaz.

Zamanı...
İdealist olup hayaller kuruyorsun, uçuk kaçık da değil, yapabileceğin şeyler.
Sonra hayat rutinleri seni evlilik,çocuk denklemine sürüklüyor sen de sanki evlenmezsen ölürsün gibi kendini bir anda gelinlik provasında, çocuk altını alırken falan buluyorsun.
Evet evlilik çocuk da güzel ama hayaller,idealler...
Neyse zaman, en çok israfım

Düşünmeyi. Çok fazla ve boş yere düşünüyorum. Keşke biraz rahat olabilsem. Akışına bırakabilsem.

X