Bebek Beslenmesi Emzirme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sadeceecem

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2023
3
0
19
Çocuğum emmiyor sezeryandan dolayı 4 gün sütüm gelmemişti şuan çocuğun 34 günlük mamaya alıştı mamadan dolayı da sürekli kabız oluyor sütüm gelmiyor gelse bile 15 CC geliyor ne yapacam şaşırdım mamayı da sevmiyor denemediğim şey kalmadı emzirme danismalari da çok fazla istiyor karşılayamıyoruz lütfen yardım edin

Merhaba. Anne değilim, bu konuda tecrübem yok ama internette bu konuyla ilgili çeşitli öneriler var, denerseniz işe yarar belki. Mesela sık sık emzirilmesi gerektiği, emzirdikçe sütün artacağı yazıyor. Bebeğiniz az emiyorsa bile her emzirme sonrası 15 dk sağma makinesi ile sütünüzü sağmanız gerektiği yazıyor. Bu şekilde artabiliyormuş. Yine de tecrübeli anneler daha iyi bilir.

Çocuğum emmiyor sezeryandan dolayı 4 gün sütüm gelmemişti şuan çocuğun 34 günlük mamaya alıştı mamadan dolayı da sürekli kabız oluyor sütüm gelmiyor gelse bile 15 CC geliyor ne yapacam şaşırdım mamayı da sevmiyor denemediğim şey kalmadı emzirme danismalari da çok fazla istiyor karşılayamıyoruz lütfen yardım edin
Instagramda Dilruba demirezen diye bir hanim vardi. Çok guzel sut yapıcı çayları var ve danışmanlık veriyor. Sorduğunuz sorulara da cevap veriyor. Bana kalırsa mama vermeden önce mutlaka meme teklif edin. Ikinizinde çıplak olduğu şekilde ten teması yapın. Duşta memeye yaklastirabilirsiniz. Daha çok küçük kesinlikle tekrar dönecektir memeye

Mama+meme
Once emzirin sonra mama verin. Mamayi biberonla degil metal çay kaşığı ile verin. Meme ucu duzlesmesi yasadigim icin kisa birsure bende emziremedim. Hastanede emzirme danismani destek oldu, hatirladiklarim bunlar
Benim sütümü uyumak arttiriyordu, arada bebegi esinize verip uyumaya gidin

Bebeğiniz uyudugu zaman emzirmeyi deneyin. Yanına uzanıp emzirmeyi deneyin. Emdikçe çoğalir sut. Benim bebeğimde emmiyordu çok zor anliyorum sizi ama pes etmeyin. Sürekli deneyin. Her bebek farkli.

Instagramda Dilruba demirezen diye bir hanim vardi. Çok guzel sut yapıcı çayları var ve danışmanlık veriyor. Sorduğunuz sorulara da cevap veriyor. Bana kalırsa mama vermeden önce mutlaka meme teklif edin. Ikinizinde çıplak olduğu şekilde ten teması yapın. Duşta memeye yaklastirabilirsiniz. Daha çok küçük kesinlikle tekrar dönecektir memeye
Çok teşekkür ederim önerileriniz için ama ne yaparsam yapayım mememi almadı göğüs ucu silikonu diye birşey var göğüs koruyucu olarak geçiyor onla alıyor bir tek sütümü 1 saat bile sağdığım oldu ama sütümde bir değişiklik olmadı asla sürekli sagiyorum ama sonuç yine aynı ne yaparsam yapayım olmuyor kafayı yemek üzereyim sütüm artsın diye neler kullanmadım ama olmuyor

Benim oğlum 3 ayı bittikten sonra emmeyi öğrendi. Hergün bıkmadan usanmadan deneyin

3 gün kurusu kayısı
1 çay bardağı kuru üzüm
3 hurma
1 tatlı kaşığı tarçın
1,5 litre su bunları kaynatıp blenderdan çekip için süt olsun inşallah

Canım bak çocuğu emzirmek için çok acikmasini bekleme, acıkınca süt az gelince sinirlenip huysuzlanir hiç emmez bu yüzden çok acikmadan sakın zamanında önce ciplak omzuna yatır sakince yavaş yavaş memeye yaklastir ama bunu sık sık yap, az da olsa emer sonra artirirsin ama çocukla inatlaşma sakın zamani bekle, sonra doymazsa çay kkasisi ile mama ver...kendine de çok stres yapma bir şekilde mama ya da meme büyüyecek bu çocuk, uyku çok süt yapar,bol su icmelisin bir de öğün atlama, 3 ana 3 ara öğün yap, yanına atıştırmalık köy kuruyemis vs

Çok teşekkür ederim önerileriniz için ama ne yaparsam yapayım mememi almadı göğüs ucu silikonu diye birşey var göğüs koruyucu olarak geçiyor onla alıyor bir tek sütümü 1 saat bile sağdığım oldu ama sütümde bir değişiklik olmadı asla sürekli sagiyorum ama sonuç yine aynı ne yaparsam yapayım olmuyor kafayı yemek üzereyim sütüm artsın diye neler kullanmadım ama olmuyor
İlk bebeğiniz ki. İlk bebekte biraz acemilik oluyor. Sakin sakin zorlamadan,bebrgin başını bastirmadan ve çok ac olmadığı zamanlarda teklif edin. İkinizde huzurluyken. İlk iş biberon bırakın bence. Şırınga ve parmakla deneyin.

Öncelikle bebeği bol bol emzirin mutlaka o emdikçe gelicektir mama en iyisi hipp combiotic anne sütüne en yakın mama bu ve kabız yapmaz 2 çocuğuma da kullandım bir de mamayı vermeyin ya da çok az ara da bir verin biberonla değil çünkü bebek anne memesini bırakır biraktikca da süt gelmez kesilir bol su için bebek uyudukca sizde uyuyun sütünüz artar

X