Emzirirken saç dökülmesi

enesh99

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
116
34
24
Merhaba hanımlar 19aylik kizim var emziryorum hala kizim 3aylikken başladı 7aylik olca durdu dökülmesi şimdi yine dökülüyor 1ay oldu emzirdigim icinmi acaba dökülüyor bikac hafta önce ombre yaptırmıştım köklerinile normal boyayla boyadik sürekli yapardim ama ilk kez dökülmeye basladi bilen yaşayan varsa akıl verin lütfen zaten az ince telli saclarim var iyice azalmaya başladı

Benimde döküldü aman aman oldum yani dr gittik 20 aylikti sanirim hem stres kaynaklı hem bebek vs derken iyice döküldü . tahliler temiz cikmisti .sampuana az biraz karanfil 10 15 damla max biberiye .nane .camtarebentin .hint yagi .damlattim banyoda 3 5 dk kafamda sampuan beklettim arada zeytinyağı ile karistirdim 3 saat beklettim haftada 1 iyi geldi
Genckende bepanten bemix evingen karistirirdim Zeytinyagi ile surerim oda iyi gelirdi

Yurtdışında yas
Benimde döküldü aman aman oldum yani dr gittik 20 aylikti sanirim hem stres kaynaklı hem bebek vs derken iyice döküldü . tahliler temiz cikmisti .sampuana az biraz karanfil 10 15 damla max biberiye .nane .camtarebentin .hint yagi .damlattim banyoda 3 5 dk kafamda sampuan beklettim arada zeytinyağı ile karistirdim 3 saat beklettim haftada 1 iyi geldi
Genckende bepanten bemix evingen karistirirdim Zeytinyagi ile surerim oda iyi gelirdi
Yurtdışında yasiyorum onlari bulmak zor olsada cok pahalı bilemedimki simdi 🥺

merhabalar,
saclarımız hayatımız boyunca dokulur bir kısmı büyüme bir kısmı dinlenme dönemindedir her zaman. hamilelikte değişen hormonlar dinlenme dönemini bloklar bu yuzden sac dokulmesi azalır hatta bir çok kadın hamileylen saclarının gürleştiğini düşünür. dogumla özellikle östrojendeki değişim sonucu dinlenme dönemini kaçıran saclar hızlı sekilde hep beraber dökülür yani hamilelikte dökülmeyen saclar. bu yuzden sacınız akıyor cılızlaşıyor gibi hissedersiniz. cocuk emse de emmese de buna benzer bir tablo görülür. 1 yasına kadar da sürüyor genelde bu dongu sonra o dokulen sacların yogun sekilde minik minik cıktıgını göreceksiniz. görmezseniz bu durumda dermatologa görünürsünüz. dogal maddelerle de bakım yapacaksanız bile emzirirken cocuk doktorunuza danısmanızı tavsiye ederim. güzel beslenmek iyi dinlenmek bol bol kafa masajı iyi gelecektir. Allah analı babalı büyütsün👏🏻

Merhaba hanımlar 19aylik kizim var emziryorum hala kizim 3aylikken başladı 7aylik olca durdu dökülmesi şimdi yine dökülüyor 1ay oldu emzirdigim icinmi acaba dökülüyor bikac hafta önce ombre yaptırmıştım köklerinile normal boyayla boyadik sürekli yapardim ama ilk kez dökülmeye basladi bilen yaşayan varsa akıl verin lütfen zaten az ince telli saclarim var iyice azalmaya başladı

Emzirme donemi anneleri icin vitaminler var, onlardan kullanin. Bende de cok dokulme oluyor ama bu vitaminler ise yarıyor.

X