Saç Dökülmesi için çare arıyorum 😓

Bu ara çok duydum, bittim sabunu diye bir sabun. Ben aldım daha yeni deniyorum. Ben de senin kadar dökülme olmuyor ama dökülüyordu korktum. Bilmiyorum internette bir bak derim, belki işe yarar.
Doğru, bir ara tvlerde oldukça reklamını görüyordum. Araştırıp olumlu sonuç alanlar var mi diye hemen bakayım 💃 Çok teşekkürler 🙏

Eki Görüntüle 2932799 Merhabalar,
Benim sorunum saç dökülmesi ama öyle böyle bir dökülmeden bahsetmiyorum. Saçlarımı banyodan çıkınca taradığım zaman neredeyse yarısı elime geliyor. Abartmıyorum. Saçım zaten ince telli ve cılız. İyice saç diplerimin açılmasından korkuyorum.
Daha önce dermatolog ile görüştüm. Bana bir karışım yaptı ve düzenli kullandım ama bir süre sonra yine dökülmeye başladı hemde daha aşırı şekilde. Bu karışımlar vs baya da pahalı. Neredeyse 900-1000 TL arası ödeme yaptım ama sonuç olmayınca havaya giden para oluyor.
Ne yapmamı, ne kullanmamı önerirsiniz ?
İşim de çok stresli. Bankacıyım. Onun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Hava değişimleri, stres, üzüntü.. Cildimde ara ara egzama da oluyor. Saç derimde de olabilir. Ne ararsanız var bende anlayacağınız 😅
Önerisi olan, aynı durumları yaşayan var mı ?
Bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Artık gerçekten oturup hüngür hüngür ağlayacağım. O kıvama geldim.
Sağlıcakla kalın.
eğerki tıbbi bir nedeni yoksa(kansızlık, tiroid vs hormon sorunu, puko, demir-B12-Çinko eksikliği vs ya da seboreik dernmatit falan) Ducray in anaphase losyonu ve dökülme karşıtı şampuanını tavsiye ederim. Bunları kullanırken minimum 2 ay kullanın ve başka ürün kullanmayın belki saç uçlarına krem yada yağ serumu kullanabilirsiniz ..... Ama öncelikle tahlillerinizi detaylı yaptırın. Beni bir ara bu resmin 3 katı dökülmem vardı gün içerisinde saçım ince telli, yağlı bir saç. Şu an günde maksimum 10 el dökülüyor ve saç hacmim yerine geldi. Şu an losyonum bitti onun yerine Urban Care saç toniği kullanıyorum.

eğerki tıbbi bir nedeni yoksa(kansızlık, tiroid vs hormon sorunu, puko, demir-B12-Çinko eksikliği vs ya da seboreik dernmatit falan) Ducray in anaphase losyonu ve dökülme karşıtı şampuanını tavsiye ederim. Bunları kullanırken minimum 2 ay kullanın ve başka ürün kullanmayın belki saç uçlarına krem yada yağ serumu kullanabilirsiniz ..... Ama öncelikle tahlillerinizi detaylı yaptırın. Beni bir ara bu resmin 3 katı dökülmem vardı gün içerisinde saçım ince telli, yağlı bir saç. Şu an günde maksimum 10 el dökülüyor ve saç hacmim yerine geldi. Şu an losyonum bitti onun yerine Urban Care saç toniği kullanıyorum.
Hemen araştırdım, çok güzel yorumlar var. Benimde saçlarım iyice inceldi ve resmen lastik gibi uzayıp kopmalar oluyor. Hem dolgunluk hemde saç dökülmesini de azaltıyormuş. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Serumu ile birlikte sipariş verdim umarım bende de işe yarar 🙏 🌸

flocke8 flocke8 merhaba umarim sac sorunun bitmistir.
Ben de bu konuda cok dertliyim.

Ince,seyrek ve yagli tipte saclarima 18 yasimdan beri rofle yaptriyorum.
Son 7,8 senedir ombreye gectim ve bir turlu mutlu olamadim.simdi 6 ay daha sabredip sarilar bittiginde kendi saglikli sacima rofle yaptiracagim.
Sacim hep inceydi ama son yillarda onlenemez bir halde dokuluyor.
Yandiktan sonra care bulunamiyor sanki.
Bitkisel boyalar,bitkisel sampuanlar, bitkisel yag bakimlari, icine vitaminler, kapsul vitaminler vs her seyi denedim, olmadi.tahlil sonuclarim da normal.

Son care yeni bir seylere basladim umarim ise yarar.
vitamin kompleks(biotin, keratin) basladim, sampuanima ilk kez cam terebentini koydum.

Ve bu kez haftada bir;hindistan cevizi yagi, hint yagi ve cam terebentini karisimi deniyorum.
Niyeyse cok umutluyum bu kez.

Yaniklar gitsin diye de sacim hep omzumun ustunde.
ince ve az sac cok kotu, fon cekemiyorum azalmasin diye, sekil almiyor, alsa aksam yaglaniyor.
İşim de ciddi ve resmi bir is halbuki.
Ve her daim evde,kiyafetimde surekli sac telleri..

flocke8 flocke8 merhaba umarim sac sorunun bitmistir.
Ben de bu konuda cok dertliyim.

Ince,seyrek ve yagli tipte saclarima 18 yasimdan beri rofle yaptriyorum.
Son 7,8 senedir ombreye gectim ve bir turlu mutlu olamadim.simdi 6 ay daha sabredip sarilar bittiginde kendi saglikli sacima rofle yaptiracagim.
Sacim hep inceydi ama son yillarda onlenemez bir halde dokuluyor.
Yandiktan sonra care bulunamiyor sanki.
Bitkisel boyalar,bitkisel sampuanlar, bitkisel yag bakimlari, icine vitaminler, kapsul vitaminler vs her seyi denedim, olmadi.tahlil sonuclarim da normal.

Son care yeni bir seylere basladim umarim ise yarar.
vitamin kompleks(biotin, keratin) basladim, sampuanima ilk kez cam terebentini koydum.

Ve bu kez haftada bir;hindistan cevizi yagi, hint yagi ve cam terebentini karisimi deniyorum.
Niyeyse cok umutluyum bu kez.

Yaniklar gitsin diye de sacim hep omzumun ustunde.
ince ve az sac cok kotu, fon cekemiyorum azalmasin diye, sekil almiyor, alsa aksam yaglaniyor.
İşim de ciddi ve resmi bir is halbuki.
Ve her daim evde,kiyafetimde surekli sac telleri..
Aynı dertleri ve sıkıntıları yaşadım maalesef 😓 Saçlarım gür olsa gam yemem belki ama zaten incecik. Birde üzerine dökülme olunca iyice korku sardı saçsız kalıcam diye. Bende eskiden saçımı komple boyardım ona rağmen bu kadar dökülme olmazdı. Birkaç yıldır ombre yaptırmaya başladığımdan beri dökülmeler arttı. Sanırım o işlemlerle bir ilgisi var 🤔

Tam olarak sorunum geçti diyemem ama önerilen bir şampuana başladım ve kolajen hap kullanıyorum. Sonrasında azalmaya başladı eskisi kadar dökülmüyor. Hatta yeni saçlarım çıkmaya başladı diyebilirim. Tek sıkıntı kullandığım şampuan aşırı yağlandırıyor. Bir yeri düzelteyim derken başka yer bozuluyor. 😫

Keratin baya işe yarıyor ama o da yağlandırıyor saçı galiba öyle okumuştum. Cam terebentini bende deneyeyim. Tam olarak çözümü bulana kadar her yolu deneyeceğim😅 Cilt doktoruna gittim. Mezoterapi önerdi hem yeni saçları çıkartmak hem dökülmeyi kesmek için.. Belki öyle bir tedaviye başlarım.
İnşallah bu dertten en kısa zamanda kurtuluruz 🤍 🙏 Özellikle çalışırken çok zor..

Aynı dertleri ve sıkıntıları yaşadım maalesef 😓 Saçlarım gür olsa gam yemem belki ama zaten incecik. Birde üzerine dökülme olunca iyice korku sardı saçsız kalıcam diye. Bende eskiden saçımı komple boyardım ona rağmen bu kadar dökülme olmazdı. Birkaç yıldır ombre yaptırmaya başladığımdan beri dökülmeler arttı. Sanırım o işlemlerle bir ilgisi var 🤔

Tam olarak sorunum geçti diyemem ama önerilen bir şampuana başladım ve kolajen hap kullanıyorum. Sonrasında azalmaya başladı eskisi kadar dökülmüyor. Hatta yeni saçlarım çıkmaya başladı diyebilirim. Tek sıkıntı kullandığım şampuan aşırı yağlandırıyor. Bir yeri düzelteyim derken başka yer bozuluyor. 😫

Keratin baya işe yarıyor ama o da yağlandırıyor saçı galiba öyle okumuştum. Cam terebentini bende deneyeyim. Tam olarak çözümü bulana kadar her yolu deneyeceğim😅 Cilt doktoruna gittim. Mezoterapi önerdi hem yeni saçları çıkartmak hem dökülmeyi kesmek için.. Belki öyle bir tedaviye başlarım.
İnşallah bu dertten en kısa zamanda kurtuluruz 🤍 🙏 Özellikle çalışırken çok zor..
Selam ayni dertleri yasiyormusuz evet.
Bir haftadir basladigim bir seyler olumlu etki edecek galiba.
Yaglanmadan dolayi her gun mutlaka dus alirim.
Hafta sonu 2.gun biraz bebek pudrasiyla da yagsizdi.normalde pudra bile etki edemiyordu 2.gunun yagina.
Ilk kez 2.gun rahat kullanabildim.
Zaten rahat etmem dus alirim da acil durumlar icin 2.gun buyuk rahatlik.

Sampuanin icine karistirdigim cam terebentini mi
Haftada 1 yaptigim hindistan cevizi+hint yagi+cam terebentini mi
Biotin-keratin iceren vitamin kompleks hap mi etki etti bilmem.

Mezoterapinin dokulmeye etki ettigini duydum burada ama hic arastirmadim fiyatini,nasil yapildigini.

Selam ayni dertleri yasiyormusuz evet.
Bir haftadir basladigim bir seyler olumlu etki edecek galiba.
Yaglanmadan dolayi her gun mutlaka dus alirim.
Hafta sonu 2.gun biraz bebek pudrasiyla da yagsizdi.normalde pudra bile etki edemiyordu 2.gunun yagina.
Ilk kez 2.gun rahat kullanabildim.
Zaten rahat etmem dus alirim da acil durumlar icin 2.gun buyuk rahatlik.

Sampuanin icine karistirdigim cam terebentini mi
Haftada 1 yaptigim hindistan cevizi+hint yagi+cam terebentini mi
Biotin-keratin iceren vitamin kompleks hap mi etki etti bilmem.

Mezoterapinin dokulmeye etki ettigini duydum burada ama hic arastirmadim fiyatini,nasil yapildigini.
Son bir iki haftadir sac dokulmem azalmis.
Yukarida dediklerimi yaparken bu konuyu dusunmeyeyim, etki etmeyeyim dedim psikolojik olarak.
Dusta, dustan cikinca, tararken 5,6 tel geliyor elime.
Normalde yumak olurdu🙈
Hangisi ise yaradi bilmem,haber etmek istedim.

Son bir iki haftadir sac dokulmem azalmis.
Yukarida dediklerimi yaparken bu konuyu dusunmeyeyim, etki etmeyeyim dedim psikolojik olarak.
Dusta, dustan cikinca, tararken 5,6 tel geliyor elime.
Normalde yumak olurdu🙈
Hangisi ise yaradi bilmem,haber etmek istedim.
Yaa süper çok sevindim 🤩 Bende de enteresan şekilde saç oluşmaya başladı baya bebek saçlarım çıktı her yandan ama dökülme devam ediyor 🤦‍♀️ Bence her iki uygulama da işe yaradı sende daha güçlü etki yarattı. Dediğin karışıma bende başlayacağım bir an önce öyleyse 😄 Günde 5, 6 tel saçım dökülse bayram ederim bayram. Bu arada çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için 🙏❣️ Biraz geç gördüm kusura bakma

Regl döneminde saç kestirince de dökülme erkek tipi görülme olabiliyor..sac kesimini hicri takvime göre kesiyorlar birde onu denesen aslında belki işe yarar. Bana kalırsa doğal organik sabun sampuan kullanmalısın. Kemik tarak tercih etmeni tafsiye ederim plastik yerine. Hemen atlatırsın inşallah.

X