Uyku Problemi Emzik emen bebeğim 3 aylık olunca emziği bıraktı :(((

ebrar ikiz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2022
11
2
24
Tam 3 ayını doldurmuş kızım var doğduğundan beri emzik emiyordu fakat son 1-2 haftadır emziği almıyor gündüz uykusu diye bir şey kalmadı 10 dk uyuyup uyanıyor çok yıpratıcı oluyor başına böyle bir olay gelmiş olan var mı ?? Tavsiyelerinize ihtiyacım var 😭😭

Tam 3 ayını doldurmuş kızım var doğduğundan beri emzik emiyordu fakat son 1-2 haftadır emziği almıyor gündüz uykusu diye bir şey kalmadı 10 dk uyuyup uyanıyor çok yıpratıcı oluyor başına böyle bir olay gelmiş olan var mı ?? Tavsiyelerinize ihtiyacım var 😭😭
Benim bebeğim de 9 aylıkken bıraktı ve bir daha ne yaptıysam emzik emmedi 😐 gece uykusunda veriyordum ama anlayıp gözü kapalı ağlıyordu ille de meme diye. Umarım bir şekilde yeniden bsslsr gerçekten zor bir süreç.

Benim bebeğim de 9 aylıkken bıraktı ve bir daha ne yaptıysam emzik emmedi 😐 gece uykusunda veriyordum ama anlayıp gözü kapalı ağlıyordu ille de meme diye. Umarım bir şekilde yeniden bsslsr gerçekten zor bir süreç.
Avent kullanıyorduk 2 ay emdi bıraktı bakalım yarın bakkal emziği alacağız inşallah tutar 😂

Emzik emme refleksini güçlendiriyormuş ve emzik ile uyursa ani Bebek ölümü sendromunu önlüyormuş bir de susturucu 😁 dışarda özellikle mıkırdanmaya başlayınca susuyor kendi kendine uyuyor

Emzik emme refleksini güçlendiriyormuş ve emzik ile uyursa ani Bebek ölümü sendromunu önlüyormuş bir de susturucu 😁 dışarda özellikle mıkırdanmaya başlayınca susuyor kendi kendine uyuyor
Açıkcası emziğe bu kadar fazla yük yüklemek anlamsız geliyor bana 😊 benim bebeğim hiç emzik emmedi hiç böyle sorunlar yaşamıyoruz ☺️

Anladım.
Ben hiç kullanmasını hiç istemiyorum.
Şimdiye kadar hiç vermedim, ileride ne olur bilemem.

Dünyanın sonu değil, ben hiç vermedim emzik. Emme refleksi de gayet güçlüydü, 25 ay vantuz gibi emdi. Sapasağlam hayatta çok şükür. 🙏🏼

Aslında çoğu ebe de önermiyor ama bir yandan kolaylık artık bebiş ne isterse o zorlamayacağım 🤣
Bize de aksine “emzik verin” diyorlardı.

Kuvözde hep vermişler, kuvöz sonrası eğitim vardı, beraber hastanede yattık, her ağladığında “emzik ver” dediler, ben gene de vermedim.

Bize de aksine “emzik verin” diyorlardı.

Kuvözde hep vermişler, kuvöz sonrası eğitim vardı, beraber hastanede yattık, her ağladığında “emzik ver” dediler, ben gene de vermedim.
Diş döneminde ateşi çıkartan unsur aslında emzikmiş bir yandan da diyorlar işte emme refleksi kuvvetlensin her kafadan ses çıkıyor

Peki gündüz uykuları nasıldı emzik varken uyuyordu bir nebze artık en fazla 20 dk uyuyor hiç bir işimi halledemiyorum bunaldım
Benimkinin uykuları problemliydi hep ama sebebi emzik değildi. Emzik vermeyen bir arkadaşımın bebeği de çok güzel uyurdu. Ben 5. ayda uyku eğitimi vermeye çalışmıştım, öyle öyle biraz toparlamıştık.

Benimkinin uykuları problemliydi hep ama sebebi emzik değildi. Emzik vermeyen bir arkadaşımın bebeği de çok güzel uyurdu. Ben 5. ayda uyku eğitimi vermeye çalışmıştım, öyle öyle biraz toparlamıştık.
Bende şimdiden ufak ufak başlamak istiyorum hangi yöntemi kullanmıştınız ben sallayarak uyutuyorum ve sallamayı kesince uyanıyor

Bende şimdiden ufak ufak başlamak istiyorum hangi yöntemi kullanmıştınız ben sallayarak uyutuyorum ve sallamayı kesince uyanıyor
Bir danışmanla denedim ben. Ayrıca bu konuda dört kitap okuyup mantığıma ve vicdanıma uygun olan kısımları uygulamıştım. ☺️

Diş döneminde ateşi çıkartan unsur aslında emzikmiş bir yandan da diyorlar işte emme refleksi kuvvetlensin her kafadan ses çıkıyor
Aynen her kafadan bir ses çıkıyor.
Annelerin de bebeklerin de kafası karışıyor.
Ben memnunum emzik olmadan, herkesin düşüncesi kendine.
Allahım tüm yavrulara sağlık mutluluk versin inşallah.

oyle bişi olsa(sendrom) dr lar önerirdi vermeyin demezlerdi:)) agzını yordugundan yeterınce ememedıgını soylemıstı benım dr um da :) ve ayrıca sakız cıgnemek gıbı cak cak cak sureklı açlık hıssı olusturuyor demıstı :) evet rahatlatıcı etkısı var ama o kadar :))

X