Ellerim ananem gibi?

girlpowerrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2013
78
19
Merhaba Hanımefendiler, sizlerle yıllardır müzdarip olduğum bir derdi paylaşmak istiyorum.
Ben uzun yıllar OKB(takıntı) hastalığıyla mücadele ettim ve bunun sonucunda sürekli ellerimi yıkardım.Şu an eski takıntılarım olmasa da ellerim hala ve sürekli suyun içinde gerek sık sık duşa girmek yada ellerimi sürekli yıkamak vs.Zaman zaman küçük küçük yaralarda oluyor egzamada olmuştu bir zaman.Ama asıl sorun şu ki; ellerim ananemin elleriyle aynı.Ve ben daha 20 yaşındayım.Hatta kadının elleri benden daha güzel.Kuruyor ve kırış kırış doğal kürlere de baktım ama lütfen sizde yardım edin.Nasıl düzelir bu eller? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba , sanırım önce bu takıntınızdan kurtulmanız gerekecek, tabi mümkünse. En azından azaltmanız da güzel. Uğraştırıcı , incelik isteyen şeyler yapın. Boyama, el işleri gibi. Bunlar takıntınıza iyi gelecektir. Eller için , ben bazen saf zeytinyağı kullanıyorum bayağı iyi geliyor. Kantaron yağı da toparlayabiliyor. Onun dışında hücre yenilenmesini hızlandıracak kremler kullanın. Ve bol bol su

Ben çok basit ve etkili bir yöntem söyleyeyim o halde; şu bildiğimiz yeşil kutulu arko yağlı krem var ya o çok işe yarıyor bence

Sadece kuruluk değil büyük ihtimalle kırışıklık da var. Kırışıklık geçmez ama kuruluk için krem

Yazmışlar zaten eldiven önemli, yatarken krem sürüp üstüne pamuklu eldiven takın. Temizlik yaparken de kauçuk temizlik eldiveni kullanın mutlaka.

Merhaba. Size kendi uyguladığım yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle ellerinizi hafta bir kere şeker ve zeytinyağıyla peeling yaparak ölü deriden arındırın. Yalnız egzama olmadığı zamanlarda yapmalısınız ki açık yaraya zarar vermesin. Aklınıza geldikce nemlendirici kremle ellerinizi nemlendirin. Gece yatarken yoğun yapılı bir krem yada vazelin sürün ve nemlendirme eldiveniyle uyuyun. Gratis'lerden temin edebilirsiniz eldiveni. Ayrıca ben dönem dönem buğday yağı yada badem yağınıda nemlendirmek için kullanıyorum. Tırnak bakımı için satılan dax sulphur'u ben ellerimde de kullanıyorum. Yoğun yapılı olduğu için gece kullanmanızı tavsiye ederim eminim verdiği nemi seveceksiniz. El kremlerime de mutlaka gliserinde ekliyorum. Bakım üzerine naçizane tavsiyelerim bu kadar. Umarım işe yararlar.

X