Elimin üzerinde top gibi kemiksi bişey çıktı nasıl gider bu ?

Nedesemolmuyor1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2019
2.829
1.409
32
Kemik gibi sert ama oynuyor yuvarlak bastırdıkça hareket ediyor acımıyor bu nedir ve nasıl geçer 1 aydır falan var geçmedi
IMG_3443.jpeg
IMG_3444.jpeg

Bende de oldu bu doku sıvısı. Ama sizinki aşırı büyük bir hekime görünmeniz gerek sinirlere baskı yapma ihtimali var

doktora gidin öncelikle. tahminen ganglion kisti olabilir, küçükken büyüklerimiz eline demir para koyup sarardı hani insin diye. ama nedir bilemeyiz, 1 ay olmuş yani gidip mr röntgen çektirin kötü bir şeyse de bilin yani bir an önce, geciktirmeye gerek yok.

doktora gidin öncelikle. tahminen ganglion kisti olabilir, küçükken büyüklerimiz eline demir para koyup sarardı hani insin diye. ama nedir bilemeyiz, 1 ay olmuş yani gidip mr röntgen çektirin kötü bir şeyse de bilin yani bir an önce, geciktirmeye gerek yok.
Bi kere daha çıkmıştı kapıyı elimin tersiyle itince yerine oturmuş gibi içeri girdi kayboldu ama gene çıktı doktora gidicem de randevu bulabilsek 🤦🏼‍♀️

Evet yag bezesi gibi ama sert biraz ganglion kisti yazmışlar o uyuyo benimkine o olabilir. Ağrısız ama gitsin istiyorum 🙄
Evet gangilion kistinede benziyormuş elde çikmiş 🤔benim gözümün kenarinda da ufak top gibi şiş var yag bezesine benziyor ameliyatla aldirmam gerekiyormuş ama gözüme zarar gelir diye çekiniyorum ondan sizinki de öyledir belki dedim

Evet gangilion kistinede benziyormuş elde çikmiş 🤔benim gözümün kenarinda da ufak top gibi şiş var yag bezesine benziyor ameliyatla aldirmam gerekiyormuş ama gözüme zarar gelir diye çekiniyorum ondan sizinki de öyledir belki dedim
aa aynı benim gözümün yanında da var ama kendiliğinden indi gitti çok az kaldı yalnız olmadığımı görünce sevindim 😄

bende bebeklikten beri var bebekken daha belirginmiş ama şu an baya indi ve hiçbi zararı olmadı gözün yanında olduğundan ameliyat riskli gibi bence
Yaa dogru bende de kendimi bildigimden beri var ama eskiden rahatsiz olmuyordum artik aynaya bakinca kötü bir görüntü oluyor bana büyüyormuş gibi geliyor siz hiçbir şey yapmadiniz mi kendiliginden mi geçdi

Yıllar önce bende de çıktı. Kist veya fıtık o. Ağırlık yaptıysan çıkıyo genelde. Kimisi uzun süre kalıyor kalıcı.
Ameliyatla aldıran var. Çünkü durduğu gibi durmuyor tüm kola ve omza ağrı yapıyor görüntüsü dışında.
Bu arada ben nasıl kurtuldum sürekli masaj yaptım bilmiyorum kendi kendine göçtü içine. İyileşti.

X