Elimdeki bu parayi nasil degerlendirmeliyim?

Online bankacılık kullanıyorsanız yatırım kısmında yatırım fonu bölümü var ordan elinizdeki paraya göre alım yapıyorsunuz.Ben geçen ay 35 milyarlık alım yaptım 700 lira civarı getirisi oldu çok bir miktar değil ama en azından param değerini koruyor.Yatırım fonunun çeşitleri var riski en az olan var ben onu aldım yakınlarım 2 yıldır aldı hiç zarar etmediler.
Merhaba, hangi yatırım fonları acaba bilgi verebilir misiniz? Hiç bilgim yok dediğiniz yerden baktım 3 tane fon çıktı ziraat Halkbank diye onlar mı acaba fon kodu var mı?

Merhaba, hangi yatırım fonları acaba bilgi verebilir misiniz? Hiç bilgim yok dediğiniz yerden baktım 3 tane fon çıktı ziraat Halkbank diye onlar mı acaba fon kodu var mı?
Ben iş Bankası kullanıyorum adı kira sertifikaları katılım fonu kodu bankaya göre değişiyor.Aynı fon ziraatte de var tanıdıklarım ordan almış ziraat bankasında yatırım hesabı şubeden açmak gerekiyor.İş bankasında online işlemlerden açılıyordu ben öyle tercih ettim.

Peki altin bilezik alsam zarar eder miyim? Mega ve az da olsa işlemeli olanlardan. Annem hep bileziğe özenir.hem özenci çıksın hem de hac parasını kendi üstünde olur. Böyle mi degerlendirsem

Borsa ile ilgili bilginiz olmadigi icin.
Hkh yatırım fonu var. Faiz hassasiyeti olanlar için.
Ben olsam bu fonu ve altin alirdim😊

Altın yad
Merhaba kızlar.
Çalışan bir bireyim, 12 bin civarı maaşım var
Eşimle her ay ortak bir hesaba 6000 aktarıyorum.
Hacca gitmeyi cok istiyorum. Bu parayı biriktirme sebebim aslında bu.annem ve babamı da götürmek istiyorum.toplamda 300 bin TL yakın biriktirmek gerekiyor. Azar azar yapacağım inşAllah .

Elimde kendi hesabımda 25 bin birikti. Eşim de diyor ki tl de kaldıkça eriyor. Farklı şeylerle değerlendir.

Siz olsaydınız ne yapardınız? Ne almayı önerirsiniz? Hisse senedi, altin, dolar üçgeninde gidip geliyorum. Hisse senedi hiç yapmadım . Ama bir arkadaşım dene bence dedi. Ama hac parasi olacağı için haram karışır mi onu da bilemedim.

Siz ne almayı önerirsiniz?
Birazını altın birazını dolar yapın hacca ümreye dolarla gidiliyor diye biliyorum.

X