Ekranlarda rezaletin son perdesi

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.405
69.766
Sevgili okurlarım, dün sabah gazeteye gelirken kafamda yazmam gereken iki konu vardı.

Hangisini yazacağıma bütün haberleri okuyunca karar verecektim.

Biri Suriye, öteki ise Reza Zarrab olayı.

Ancak sonrasında fikrimi değiştirdim…

Çarşamba akşamı televizyonda yine yüz kızartıcı bir program izlemiştim.

Seda Sayan'ın insanları gerçekten rencide eden, aile kavramını yok eden, özel yaşama tecavüz eden, toplumu hiçe sayan programı…

Zaten günlerden beri örtülü, gariban bir kadınla uğraşıyorlardı. İşi adım adım götürdüler.
Meral isimli kadını, kocasını, kadının geçmişte sevgilisi olduğu iddia edilen yoğurtçu Bayram'ı ve işin daha da kötüsü, evli olan kadının 14 yaşındaki kızını günlerce ekranda tuttular.

* * *

Gariban, zavallı, ama ağzı iyi laf yapan, iyi küfreden çaçaron kadını ve eski sevgilisi yoğurtçu Bayram'ı bulmuşlardı. Madeni bulduklarına göre artık işlemeleri gerekti!

Bu çocuk kimdendi? Kocasından mı, yoğurtçudan mı!

Ekranda DNA testinin sonucu açıklandı, 14 yaşındaki kız çocuğunun Meral'in halen evli bulunduğu eşinden olmadığı ortaya çıktı.

Bu arada Meral kendisine sorulan sorularla nakavt ediliyor, yoğurtçu ile nasıl yattığını anlatması isteniyordu. Kadının iddiasına göre yoğurtçu kendisine tecavüz etmişti. Seda Sayan kadını sorguluyordu:

“Kızım kaç kere yattınız?… Nerelerde yattınız?.. Kızın yoğurtçudan ise ne yapacaksın?..”

Bu aşamalarda kadın, kadının kocası, kızı, yoğurtçu falan hep birlikte ekranda.

Hiç utanıp sıkılmadan bir insanlık faciası sergileniyor.

* * *

DNA raporu geldi geliyor, rapor yola çıktı, trafiğe takıldı, azzz sonra çığlıklarıyla izleyenleri üç gün beklettiler ki merak ve reyting artsın…

Sonuçta gerçek babanın yoğurtçu Bayram olduğu saptandı ve ekrandan bütün dünyaya ilan edildi.

Reyting uğruna günler boyu sürdürülen kavgalar, hakaret ve küfürleşmeler de (umarım) artık son bulmuş oldu.

Peki ama o kız çocuğunun babasını merak eden mi vardı!

Toplumu ilgilendiren bir konu muydu!

Hayır, sırf reyting ve dolayısıyla programın reklam gelirleri artsın diye, bu kepazelikler sergilendi.

* * *

Esra Erol'un programı derseniz, başka bir skandal. Bir maden yakaladılar, haftalardır onu işliyorlar.

Adana'da bir doğumevinde bundan 25-30 yıl önce olduğu iddia edilen olaylar… Sağlıklı çocuklar aileye verilmiyor, öldü gösterilip başkalarına satılıyor. Programa telefonla katılan, ancak ismini vermeyen birileri… Herkes birbirini suçluyor.

Yine ekranda yaşı 30'u geçmiş bir genç adam… Geçmişte evlatlık verilmiş. Onun gerçek anası babası aranıyor…

Ve iki gün önce vahim iddia açıklandı:

Çocuğun babası o zamanki başhekim Ersin Çıtırık, anası ise hastane çalışanı Leyla Akay!

Nereden biliyorsunuz, nasıl biliyorsunuz, bu iddiaları nasıl yayınlıyorsunuz kardeşim, bu kadar utanmazlık olur mu?

* * *

Seda'nın programına çıkarılan ve haftalarca ekranda yer bulan 43 yaşındaki bir adam tutturmuştu “Benim annem Hale Soygazi, sıkıyorsa gelsin DNA testi yaptıralım”diye!

Kime ne senin anandan babandan…

İstediği test elbette yapılmadı çünkü Hale Hanım razı olmadı.

Günün birinde bir manyak bulunup “Benim babam falanca siyasetçidir, filanca gazetecidir, şu iş adamıdır” diye piyasaya sürüldüğü takdirde o siyasetçi, gazeteci, ya da her kimse, bunlar istedi diye gidip DNA testi mi yaptıracak yani!

* * *

Sevgili okurlarım, bunları ve benzer programları izledikçe yüzümüz kızarıyor, utanıyoruz.

Tehditler, hakaretler, en ağır küfürler, yalanlar havada uçuşuyor.

Figüran olarak seçip ekrana çıkarıp kapıştırdıkları kimselerin tamamına yakını gariban, fakir fukara, eğitimsiz kesim…

Bu programların sunucusu kadınlar ise işin profesyoneli olmuş, süreci bir sürü ağız kalabalığı ile yönetiyor ve sonsuz paralar kazanıyorlar.

Katılan figüranlara da para ödeniyor.

Dikkatle izliyorum, bu rezillikte rol kapanlar arasında bir tek varlıklı, eğitimli kimse yok. Hepsi varoşlardan toplanıp getiriliyor.

İncir çekirdeğini doldurmayan konular ekranda günlerce, haftalarca tartışılıyor, bazıları DNA testine tabi tutuluyor, kim kimin anasıdır babasıdır, masum insanlar gaddarca suçlanıyor.

* * *

AKP'nin çoğunlukta olduğu RTÜK'ün yasası açık.

Programlarda ailenin kutsallığı ve saygınlığı korunmak zorunda.

İşin öbür yanından baktığımız takdirde, başımızda sözde “Muhafazakâr (!)” bir iktidar var…

Ve bu kepazelikler, bu utanç verici sorumsuz yayınlar onların döneminde ve onların göz yummasıyla sürdürülüyor.

İnsanlar küçük düşürülüyor, alay ediliyor, hakaretler havada uçuşuyor, kimin çocuğunun kimden olduğu iddiaları isimler verilerek, insanlar rezil edilerek ekranlara taşınıyor.

Programlara katılmasına göz yumulanların ise mutlaka belli özellikleri olmalı!

Bağırıp çağırmayı, hakaret etmeyi, küfretmeyi, yalan söylemeyi iyi bilecek ki ilgi çeksin, reyting artsın!

* * *

Bir zamanlar yine bunların sunduğu evlendirme programları vardı, kepazeliğin üzerine gittik…

Ve işin cılkı çıkınca, toplum büyük tepki gösterince onlar yasaklandı.

Şimdi bunların sergilediği rezaletler, evlendirme programlarını bile aratıyor.

Başımızdaki “Muhafazakâr (!)” iktidar derseniz, olanları hiçbir tepki göstermeden izlemekle yetiniyor.

Şimdi benden size bir tavsiye!..

Eğer küçük çocuğunuz varsa, akşamüzeri yayınlanan bu programları izlemesine sakın izin vermeyin, aksi takdirde ruhsal dengesini yitirir.

Emin Çölaşan

Ben tamamen reyting olsun diye hikayeletin uyduruldugunu düşünmek istiyorum
Ikizlerimi başka bir ilde doğurdum
Birinin ölüm riski vardi
Ve hastanede ben esim ve küçük çocuğum vardık
Refakatçim bile yoktu o ilde

Ikisini de istediğim zaman gördüm
Sag salim eve getidim
Benim değil mi karıştı mi diye düşünmedim çünkü herseyleriyle oğlumun kopyaları

Üstelik kötü denilen devlet hastanesinde doğum yaptım

Elbette var bu şekilde evlatlık verilen ama ülkede yasalar var kanunlar var
ALLAH korusun başıma gelse tvde hak aramak aklıma gelmez giderim mahkemeye
Seda esra bana nr yapabilir ki sadece tvye çıkarır kendisi para kazanır ben ağlar evime dönerim

Bu konular neden savcılığa intikal etmedi akıl alır gibi değil ! Emin Çölaşan duygularımın bir kısmına tercüman olmuş.... İddia o ki Adana'da binlerce(80.000) çocuk illegal yollardan evlat edindirilmiş. Rakam akıl alır gibi değil
Bunun gibi butun programlar kapatilsa keske. Esra Erol daki konuyu tesadufen bende izledim. Ilk aklima gelen seyde bu cocuklar ilerde birbiriyle evlenirseler nolacak oldu.

Sevgili okurlarım, dün sabah gazeteye gelirken kafamda yazmam gereken iki konu vardı.

Hangisini yazacağıma bütün haberleri okuyunca karar verecektim.

Biri Suriye, öteki ise Reza Zarrab olayı.

Ancak sonrasında fikrimi değiştirdim…

Çarşamba akşamı televizyonda yine yüz kızartıcı bir program izlemiştim.

Seda Sayan'ın insanları gerçekten rencide eden, aile kavramını yok eden, özel yaşama tecavüz eden, toplumu hiçe sayan programı…

Zaten günlerden beri örtülü, gariban bir kadınla uğraşıyorlardı. İşi adım adım götürdüler.
Meral isimli kadını, kocasını, kadının geçmişte sevgilisi olduğu iddia edilen yoğurtçu Bayram'ı ve işin daha da kötüsü, evli olan kadının 14 yaşındaki kızını günlerce ekranda tuttular.

* * *

Gariban, zavallı, ama ağzı iyi laf yapan, iyi küfreden çaçaron kadını ve eski sevgilisi yoğurtçu Bayram'ı bulmuşlardı. Madeni bulduklarına göre artık işlemeleri gerekti!

Bu çocuk kimdendi? Kocasından mı, yoğurtçudan mı!

Ekranda DNA testinin sonucu açıklandı, 14 yaşındaki kız çocuğunun Meral'in halen evli bulunduğu eşinden olmadığı ortaya çıktı.

Bu arada Meral kendisine sorulan sorularla nakavt ediliyor, yoğurtçu ile nasıl yattığını anlatması isteniyordu. Kadının iddiasına göre yoğurtçu kendisine tecavüz etmişti. Seda Sayan kadını sorguluyordu:

“Kızım kaç kere yattınız?… Nerelerde yattınız?.. Kızın yoğurtçudan ise ne yapacaksın?..”

Bu aşamalarda kadın, kadının kocası, kızı, yoğurtçu falan hep birlikte ekranda.

Hiç utanıp sıkılmadan bir insanlık faciası sergileniyor.

* * *

DNA raporu geldi geliyor, rapor yola çıktı, trafiğe takıldı, azzz sonra çığlıklarıyla izleyenleri üç gün beklettiler ki merak ve reyting artsın…

Sonuçta gerçek babanın yoğurtçu Bayram olduğu saptandı ve ekrandan bütün dünyaya ilan edildi.

Reyting uğruna günler boyu sürdürülen kavgalar, hakaret ve küfürleşmeler de (umarım) artık son bulmuş oldu.

Peki ama o kız çocuğunun babasını merak eden mi vardı!

Toplumu ilgilendiren bir konu muydu!

Hayır, sırf reyting ve dolayısıyla programın reklam gelirleri artsın diye, bu kepazelikler sergilendi.

* * *

Esra Erol'un programı derseniz, başka bir skandal. Bir maden yakaladılar, haftalardır onu işliyorlar.

Adana'da bir doğumevinde bundan 25-30 yıl önce olduğu iddia edilen olaylar… Sağlıklı çocuklar aileye verilmiyor, öldü gösterilip başkalarına satılıyor. Programa telefonla katılan, ancak ismini vermeyen birileri… Herkes birbirini suçluyor.

Yine ekranda yaşı 30'u geçmiş bir genç adam… Geçmişte evlatlık verilmiş. Onun gerçek anası babası aranıyor…

Ve iki gün önce vahim iddia açıklandı:

Çocuğun babası o zamanki başhekim Ersin Çıtırık, anası ise hastane çalışanı Leyla Akay!

Nereden biliyorsunuz, nasıl biliyorsunuz, bu iddiaları nasıl yayınlıyorsunuz kardeşim, bu kadar utanmazlık olur mu?

* * *

Seda'nın programına çıkarılan ve haftalarca ekranda yer bulan 43 yaşındaki bir adam tutturmuştu “Benim annem Hale Soygazi, sıkıyorsa gelsin DNA testi yaptıralım”diye!

Kime ne senin anandan babandan…

İstediği test elbette yapılmadı çünkü Hale Hanım razı olmadı.

Günün birinde bir manyak bulunup “Benim babam falanca siyasetçidir, filanca gazetecidir, şu iş adamıdır” diye piyasaya sürüldüğü takdirde o siyasetçi, gazeteci, ya da her kimse, bunlar istedi diye gidip DNA testi mi yaptıracak yani!

* * *

Sevgili okurlarım, bunları ve benzer programları izledikçe yüzümüz kızarıyor, utanıyoruz.

Tehditler, hakaretler, en ağır küfürler, yalanlar havada uçuşuyor.

Figüran olarak seçip ekrana çıkarıp kapıştırdıkları kimselerin tamamına yakını gariban, fakir fukara, eğitimsiz kesim…

Bu programların sunucusu kadınlar ise işin profesyoneli olmuş, süreci bir sürü ağız kalabalığı ile yönetiyor ve sonsuz paralar kazanıyorlar.

Katılan figüranlara da para ödeniyor.

Dikkatle izliyorum, bu rezillikte rol kapanlar arasında bir tek varlıklı, eğitimli kimse yok. Hepsi varoşlardan toplanıp getiriliyor.

İncir çekirdeğini doldurmayan konular ekranda günlerce, haftalarca tartışılıyor, bazıları DNA testine tabi tutuluyor, kim kimin anasıdır babasıdır, masum insanlar gaddarca suçlanıyor.

* * *

İşin öbür yanından baktığımız takdirde, başımızda sözde “Muhafazakâr (!)” bir iktidar var…

Ve bu kepazelikler, bu utanç verici sorumsuz yayınlar onların döneminde ve onların göz yummasıyla sürdürülüyor.

İnsanlar küçük düşürülüyor, alay ediliyor, hakaretler havada uçuşuyor, kimin çocuğunun kimden olduğu iddiaları isimler verilerek, insanlar rezil edilerek ekranlara taşınıyor.

Programlara katılmasına göz yumulanların ise mutlaka belli özellikleri olmalı!

Bağırıp çağırmayı, hakaret etmeyi, küfretmeyi, yalan söylemeyi iyi bilecek ki ilgi çeksin, reyting artsın!

* * *

Bir zamanlar yine bunların sunduğu evlendirme programları vardı, kepazeliğin üzerine gittik…

Ve işin cılkı çıkınca, toplum büyük tepki gösterince onlar yasaklandı.

Şimdi bunların sergilediği rezaletler, evlendirme programlarını bile aratıyor.

Başımızdaki “Muhafazakâr (!)” iktidar derseniz, olanları hiçbir tepki göstermeden izlemekle yetiniyor.

Eğer küçük çocuğunuz varsa, akşamüzeri yayınlanan bu programları izlemesine sakın izin vermeyin, aksi takdirde ruhsal dengesini yitirir.

Emin Çölaşan
Bu tür programları izlemiyorum...izleyerek bu tür insanların ekranda kalmalarını sağlayanlarıda anlamıyorum..eski yeşilçam komedi filmi izlemeyi tercih ediyorum..biz nasıl bir toplum olduk ? Birinin ayıbını görünce kendimiz kapamaya çalışırdık ..ne değişti de bu hale geldik? Ayıp artık maalesef kayıp..

Benim anlamadığım, bu tür sorunu olan insanları nasıl ve nerden bulup çıkarıyorlar programa? İzlemediğim için bilmiyorum, onlar mı başvuruyor, birileri mi yönlendiriyor? Geçmişinde sorun yaşamış bir insan bunun ortaya çıkacağını düşünmez mi ya da ailesinin çocuklarının düşeceği durumu aklına getirmez mi?

Bence televizyon Türkiye'de bu programlarla zaten yasaklanmalı en azından +18 olmalı

Bu ebelerin hemşirelerin bebekleri satmalarına çok üzülüyorum. Bizim 2 tanıdık var onlara da bebeklerini vermemişler öldü demişler. Bunu yapanları Allah kahretsin. Biri aradı esra Erol u kız ağlıyor evleneceği adam ikizi çıkmış ne korkunç.

S

* * *

Emin Çölaşan
Siyaset sayfasına girmemeye kararlıydım ve girmedim de bugüne kadar.
Konunun birine yapılan yorumdan yola çıkarak bu konuya geldim ve yazıyı okuyup da ŞAŞIRMAMAK elde değil doğrusu:KK57:
Ya ALLAH Aşkına bunlar değil miydi, daha düne kadar ''Türkiye'de Özgür basın yok! Özgürlük yok! Özgür Basına Müdahale Yapılıyor'' Diyenler:KK12:
Sayın yöneticiler ben AK Partinin ''A'' sını zikretsem hemen BANI yiyorum ama bu konuda AK Partiyi zan altında bırakılmamış mı?!
Kendini Sanatçı sanan zatın birisi çıkıp ingiliz kanalı bbc açıklama yaparak ''Polis bize saldırdı.Devlet bizi yok etmeye çalıştı'' Diyerek Kendi Vatanını Yerden yere vurarak iftira atan bu sözde sanatçının avukatlığını yapan bunlar değil miydi?!
Gençleri sokağa çağırarak terör estiren ve onlarca kişinin ölümüne sebep olan, Askerimin Polisimin katili pkk dolaylı yoldan destek veren siyasetciye destek veren bunlar değil miydi?!
Bu Ülkenin Bel Kemiği olan ve her ne olursa olsun Gizli Sırlarının İfşa edilmemesi gereken kurum olan ''MİT'' saldıran ve gizli sırlarını ifşa eden, Sözde Gazeteciyi mahkeme açıldı diye Devleti yerden yere vuran Bunlar değil miydi?! Siz hiç FBI , CIA Gizli sırlarını ifşa edip,ülkesini Rezil eden bir abd vatandaşı gördünüz mü?!
Aslında yazacak o kadar çok şey ama yazma hakkımız elimizden alındığı için yazamıyorum!!!...
Bu Ülkede Suçluya müdahale etsen hemen birileri çıkıp ''Özgürlük hakkımız elden alınıyor'' Diyor. Müdahale etmesen de, bu defa'da “Muhafazakâr (!)” iktidar derseniz, olanları hiçbir tepki göstermeden izlemekle yetiniyor. Deniliyor.
ALLAH Aşkına Sizin derdiniz nedir?! ''Sizin derdiniz üzüm yemek değil,Sizin Derdiniz Bağcıyı dövmektir!''
Bu Ülke'de Ne rezil Programlar izlemeye mahkum edildik ama çıkıp da birileri sesini çıkarmadı her ne hikmet ise:KK11:
Neyse ben en iyisi ufaktan ufağa uzaklaşayım.Yoksa daha fazla kendime hakim olamayıp aklıma geleni yazıya dökeceğim.Sonrada Mune ''Kardelen siyaset yaptın al sana Ban '' Diyecek:KK17::-)

Sayın yöneticiler ben AK Partinin ''A'' sını zikretsem hemen BANI yiyorum ama bu konuda AK Partiyi zan altında bırakılmamış mı?!

Yazı bana ait değil, altında kime ait olduğu yazıyor. Siyaseti gidip gebelikte yaparsanız ceza alırsınız bu bölüm de bugüne kadar bir kısıtlama olmadı. Kategori ismine bir bakın isterseniz.

Yazı bana ait değil, altında kime ait olduğu yazıyor. Siyaseti gidip gebelikte yaparsanız ceza alırsınız bu bölüm de bugüne kadar bir kısıtlama olmadı. Kategori ismine bir bakın isterseniz.
Benim Yorumumda zaten size değil...
Ben bu bölümde siyaset yapıldığım söylenerek defalarca ceza aldım.
Hatta 1 ay gibi uzun süreli bir ceza almışlıgım var ve sırf bu yüzden bu bölüme ugramıyordum.
Siyaseti gebelikte yaparsanız derken,ne demek istediniz acaba?!

Benim Yorumumda zaten size değil...
Ben bu bölümde siyaset yapıldığım söylenerek defalarca ceza aldım.
Hatta 1 ay gibi uzun süreli bir ceza almışlıgım var ve sırf bu yüzden bu bölüme ugramıyordum.
Siyaseti gebelikte yaparsanız derken,ne demek istediniz acaba?!

Bende örnek üzerinden gittim siz geçmişte neden ceza aldığınızı anlamamışsınız sanırım.

Bende örnek üzerinden gittim siz geçmişte neden ceza aldığınızı anlamamışsınız sanırım.
Hayır Anlamadım.Halada Anlamış değilim. Tek aklıma gelen,Siyasi Tercihim den dolayı olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum!..
Bu Sitede Karşı Düşünce ve Farklı Siyasi Düşünceye Sahip İnsanlara karşı daha farklı davranılıp her fırsatta ceza verildiğini düşünüyorum..
Ben bir konu içinde, sırf RESULULLAHIN bir sözünü örnek verdim diye Ban yedim. Dini Paylaşım Yasak diye ama her ne hikmet ise benim açtığım bir konun altına bir başka üye gelip AYETLERDEN Örnek verip aynı zamanda cemaetleri küçümser yorum yazdıgı halde ceza yemedi:KK57:

Evet hep böyle oluyor, karşı görüş ise direk ceza veriyoruz. Neden ceza aldığınızı anlamamışsınız, hala konu dışı yazıyorsunuz ceza aldığınızda da bana neden ceza verildi diyorsunuz. Zira bakın 3 kez izah etmeye çalıştım ama yok olmuyor. Cemaatleri küçümseyen yorumları şikayet etseydiniz de ceza vermeseydik haklısınız derdim ama şikayet etmeden bizim oraları görmemizi bekliyorsunuz. Ayrıca cemaatlerin neler yaptığını beden daha iyi biliyor olmalısınız.

Sonuç olarak sitenin kuralları var bu kurallara uymaz iseniz ceza alırsınız. Bu kadar basit neden bunu anlamıyorsunuz bende bunu anlamıyorum. Dini paylaşım yapmak istiyorsanız sitede Dualar bölümü var orada mesajınızı göremedim. Sizi orada da görmek isteriz.

Şu anda bile konu dışı yazıyorsunuz, bu kadar rahatsızlığınız var ise sizi burada hiç tutmayalım ...

Seda baci derki:bizim sayemizde konusacak konu biliyorsunuz biz olmasak ne konusacaktiniz. .o meral varya o meral turbanli bacilarin yuz karasi.siz birde faceden kizi busra ve ex kocasi ibraaam icin yazdiklarini gorseniz...

Seda Sayan ve Esra Erol tam birer rezillik ama gündüz kuşağında acayip reytingleri var

X