düşünme diyorlar...

kavuniçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
45
2
senağlamabu gerçekten böyleymiş...onu yaparsam olurmuş....ama oda öyle dıyo? peki hangiisini yapıyımki? onuda yapsam olmuyo bunuda yapsam olmuyo...bana ne deneceğine daha karar veremedim veremedik.Çaresizmi ? yada bencilmi ? Gercekten kendimimi düşündüm hep, yoksa onumu? peki neden gelmedi ben hep onu düşündüm aslında ,ama ortada olmadıgı için gittiği için herkes kendimi düşünüyorum sandı . Ne yazık dimi.... o hep varki içimde yeri hazır kalbimdede yeri dolu yerini kimseye kaptırmıyo ... E peki soruyorum böyle beklenen bi misafir nasıl unutulabilir?* nasıl ,olmasın yaaa denilebilir? yada olmuyo diye üzülme.... Bana o kadar tutunmaya çalıştı belki ama ben duymadım biliyomusun otobüste cenazeye gidıyoduk ama ne gariptir karnıma baktım hep ama bi an acaba??? sonra cenaze merasimi .. E dayı oldumu şimdi niye bebeğimide alıp gittin daha cok yasayacagım vardı onunla benim meğer seni yolcu ederken onuda yanına koymuşum işte bunu anlayamaz kimse bu pişmanlığı bu vicdan azabını. Benmiydim sebep ? Bilmem.....kardeşini beklıyoruz babanla beraber ? o gelsin sana onu anlatıcam saçma belki ama içimde kalanlarının görüntüsü hala bende atmadım atamadım .....Düşünme dıyorlar o kendiliğinden gelir ama hayal etmedende yaşanmazki belki hemen gelecek belkide seneler sonra kimbilir.... AA olmazsa tüp bebek yaptırırmışız ne kadar kolay ....Şu hayatta hiçbi zaman tam anlamıyla mükemmel bi kadın olamadım ... Önce davranışlarım hayata bakış açımı değiştirmeme gerekti evlenerek... daha sonra ii bi ev hanımı olmam gerekti . Hepsini yaptım ben başardım ama bi tek şey kaldı Anne olmak .. benim her zaman bi eksiğim oldu herkesten hep bi adım gerideydim..ama sanırım bu benim istememle olmayacak !!hep yarımım ben!!. Ancak onu kucağıma alırsam tam bi kadın olacağım......

NE DENİLENEBİLR Kİ...ALLAH TEZ ZAMANDA VERSİN..SANADA,BANADA VE BİZİM GİBİ TÜM İSTEYENLERE DE....

senağlamaçok haklısın galiba bir bebegimiz olana kadar beynimizi kemirip duracagız...
bu konu da benim de canım cok sıkılyor aklımdan cıkaramıyorum
ne zormuş meger anne olmak zormuş çokkkk zor

hiç aklıma gelmese cocuklu annelerı görünce aklıma gelıyo nasıl stres olmayayım nasıl boş ver diyebılırım haklısın canım boş ver demek kolay boşvermek gercekten cok zor hele hele kocişim için cok üzülüyorum ona bir evlat veremedım yaşıtları 2 cocuklu oldu nler dıyolardır askımın arkasından kocişim üzülma allahın ıznıyle verıcem bi çoçuk senı sevıyorum

eski bir türk filmi vardı bilirmisin
çocukları yok diye komşuları kendi cocuklarının dogum gününe çagırmamışlardı
evlatlık almışlardı onlarda sonra her cocuklu aile onları cagırmıştı dogum gününe hatırladınız mı CADIARZU
o kadar cok etkilenmiştim ki kendimi o aile gibi yarım hissediyorum senağlama

evlatlık alınan cocuk da cok sımarıktı demi o türk filmimi evet bende bılıyorum daha cekırdek aile bıle olamadım :KK43:((((((((((

ALLah ım hayırlısıyla tüm dileyenelre yaşatır bu duyguyu umarım sabredin kızlar sabredin herşeyde bir hayır vardır burdan söylemek kolay geliyor belki ama hayat böyle her şey olacağına varıyor hayat süprizlerle dolu umudunuzu yitirmeyin

hiç aklıma gelmese cocuklu annelerı görünce aklıma gelıyo nasıl stres olmayayım nasıl boş ver diyebılırım haklısın canım boş ver demek kolay boşvermek gercekten cok zor hele hele kocişim için cok üzülüyorum ona bir evlat veremedım yaşıtları 2 cocuklu oldu nler dıyolardır askımın arkasından kocişim üzülma allahın ıznıyle verıcem bi çoçuk senı sevıyorum

canım benim seni o kadar iyi anlıyorum ki inan senden beterleride var bu bil
benim bir tanıdığım defalarca düşük yaptı 5 yıldır evliydi sonunda oldu bebeği bende bir kez düşük yaptım nerdeyse 1 senedir korunmuyorum amam benimde tamammen stresten olmuyor ve en kötüsüde her ay hastalanmamam yakın gebelik beliritleri yaşamam ve tahlil yaptırıp her seferinde elim boş dönüyorum bütün çocuklar hamileler gözüme batıyor inan bana sadece kafamızdan sildiğimiz takdirde bebeğimiz olacak ben çalıştığım haled bu kadar çok düşünüyorum eğer çalışmasam resmen kafayı yiyecem allah hepimize sabır versin

doktora gittiğimde kız gebelik varmı diye soruyor heee var evet o yüzden her geldiğimde suratım asık ayrılıyorum siz ne zaman çocuk yapıcaksınız diye sorduklarında daha yüksek lisansım var diyorum emre şimdi istemiyor diyorum bahanede bahanede halbuki bebiş beni istemiyor bunu bir tek ben biliyorum Allah'tan eşim Allah ne zaman isterse o zaman olur üzme kendini diyorda biraz teselli buluyorum:KK43:

cnm gerçekten çok zor anne olmak bende başaramayanlardanım seni çok iyi anlıyorum

üzülmeyin ne olur sizi anlıyorum ben çoook gözyaşı döktüm ,çok polyannacılık oynadım hep istemiyorum dedim dilim başka kalbim başka söylüyordu,mecburdum istemiyorum demeye anlatamam ki lafla küfle uğraşamazdımki !
asla kendinizi yarım kadın olarak hissetmeyin ne yani çocuğu olanalar tam bir kadınmı oluyor yok öyle birşey....
herşeyde bir hayır vardır,her karanlığın mutlak bir aydınlığı vardır....
sabır sabır sabır...
ben sabırla, duayla,umutla başardım şimdi sıra sizde...
herşey gönlünüzce olsun,umutlarınızı asla yitirmemeniz dileklerimle....

kendinizi asla yarim veya eksik hissetmeyin.....
bu durumu asla isteyerek yaratmadiniz ve olupta sokaga atmadiniz...
insan gibi insansiniz iste....
sizlerde bosverin digerlerini, eslerinizle mutlu olmaya bakin...siz beraber olduktan sonra birgün mutlak basarirsiniz...
asla umudunuzu kaybetmeyin... sabirla umutla denemekden vazgecmeyin...
bazen yillarimizi aliyor ama sonuc güzelse inanin ki o mutsuz umutsuz seneler bir anda unutuluyor...
rabbim birgün hepinizin güldürür insallah...umudunuzu,inancinizi asla kaybetmeyin...

kendinizi asla yarim veya eksik hissetmeyin.....
bu durumu asla isteyerek yaratmadiniz ve olupta sokaga atmadiniz...
insan gibi insansiniz iste....
sizlerde bosverin digerlerini, eslerinizle mutlu olmaya bakin...siz beraber olduktan sonra birgün mutlak basarirsiniz...
asla umudunuzu kaybetmeyin... sabirla umutla denemekden vazgecmeyin...
bazen yillarimizi aliyor ama sonuc güzelse inanin ki o mutsuz umutsuz seneler bir anda unutuluyor...
rabbim birgün hepinizin güldürür insallah...umudunuzu,inancinizi asla kaybetmeyin...

ağzına sağlık süpürgeciğim...Şenizne demekmiş yarım olmak:eek:klava:benim iki tane oğlum var...2.ciyi seneler sonra çok zor yaptım...yani o istemek nedir...her ay adet dögüsünde yaşanan o beklentileri ve hayal kırıklıklarını,ağlamayı iyi bilirim...siz hamile kadın görüp kıskanmışınız...ben hamile kedi köpekleri görünce bile fena oluyordum:roflol:üstelikte çocukça bir saflıkla arkadaşların hep kardeş yaptılar...sen bana yapmıyorsun diye sürekli baskı yapıpı zırıl zırıl ağlayan bir de oğlum vardı....anne!!!çok yemek ye karnın büyüsün...deyip beceriksizce tepsiye ekmek peynir birşeyler koyup koyup önüme dayıyordu...tuvaletlerde banyolarda ağlıyordum...içim parçalanıyordu...ama olmuyordu işte:sm_confused:...gülsahın topiğinde uzunca anlattım hikayesini....ama yarım hissetmek o çok yanlış...anneliği sonuna kadar hissediyorsunuz...hissetmeseniz bu kadar istemezdiniz onları...kaldırın şu olumsuz düşünleri atın beyninizden...kendinizi suçlayacak hiç bir şey yok ortada:sm_confused:bazıları bazı şeylere biraz daah uğraşarak ulaşır...biraz daah geç...biraz daha zor...bunu böyle düşünün Allah'ın bitmek bilmez hazinesi var elbet sizlerede nasip edecek.....yaşlarınıza baktım hepiniz daha çok gençsiniz...nasıl bu kadar umutsuzlupa kapılır,haketmediğiniz şeyleri kendinize yakıştırırsınız....aaaa elimde olsa şimdi hepinizin poposuna bir şaplak indirirdim:mymeka:işiniz mi yok sizin toparlanın kalkın ayağa...önce siz kendiniz iyi olun bakın bebekler peşpeşe nasıl gelecek....hadiyin dağıtın şu dumanı isi tepenizden...çok çok öptüm siziŞeniz geleceğin güzel anneleri....

canım çok iyi anlıyorumsizleri ama sabır gerçekten sabır.bende ewliliğimin 4.yılında oğlumu kucagıma aldım..o zamana kadar çektiklerimi bir ben bilirim birde.allah..ama gerçekten sabır ve yaradana sığınmak ve herşeyin hayırlısını ömürlüsünü istemek en doğrusu..yaklaşık 3ay öncede kürtaj oldum boş gebelikten..ne kadar zoruma gitti..iyiki 1 ewladım var dedim..eger o olmasaydı çok zor toparlanırdım..şükür şükürki ewladım var.inşallah rabbim sizlrede hayırlısıyla ömürlü sağlıklı ve iştahlı ewlatlar verir..

ama arada kaldım.. biri diyoki düşünme aklından at öle denedim belkide denediğimi sandım çünkü tamamen atmak mümkün değil buradada yazı okudum bişeyi hayal etmeden düşünemden elde edemzmişim... hoppala o kadar zıtlarki biririne ama hayal etmedende olmuyoki kızlar o gelince hayatımda olacakları düşünüyorumda hepsi güzel gelıyo bana ... böle oluncada sabırsızlanıyo insan bide belirsizlik varya... ne zaman gelecegini bilmıyorumki zamanı yokki bekliyimde gelsin dimi kızlar ya napcam ben ....

kızlar %100 düşünce gücü diye bir kitap var düşüncelerimiz ve inancımızla bazı şeyleri elde edebileceğimizle alakalı ben artık hep bebişim olacak gözüyle bakıyorum hatta öyle hissediyorum böyle hissettiğim sürece onun beni anlayacağından benim onu nekadar çok seveceğimi hissedeceğinden eminim Allah bunu biliyor ve eğer kaderimde varsa bebişim bize gelecek öyle yada böyle Allah'ın yazgısı

ağzına sağlık süpürgeciğim...Şenizne demekmiş yarım olmak:eek:klava:benim iki tane oğlum var...2.ciyi seneler sonra çok zor yaptım...yani o istemek nedir...her ay adet dögüsünde yaşanan o beklentileri ve hayal kırıklıklarını,ağlamayı iyi bilirim...siz hamile kadın görüp kıskanmışınız...ben hamile kedi köpekleri görünce bile fena oluyordum:roflol:üstelikte çocukça bir saflıkla arkadaşların hep kardeş yaptılar...sen bana yapmıyorsun diye sürekli baskı yapıpı zırıl zırıl ağlayan bir de oğlum vardı....anne!!!çok yemek ye karnın büyüsün...deyip beceriksizce tepsiye ekmek peynir birşeyler koyup koyup önüme dayıyordu...tuvaletlerde banyolarda ağlıyordum...içim parçalanıyordu...ama olmuyordu işte:sm_confused:...gülsahın topiğinde uzunca anlattım hikayesini....ama yarım hissetmek o çok yanlış...anneliği sonuna kadar hissediyorsunuz...hissetmeseniz bu kadar istemezdiniz onları...kaldırın şu olumsuz düşünleri atın beyninizden...kendinizi suçlayacak hiç bir şey yok ortada:sm_confused:bazıları bazı şeylere biraz daah uğraşarak ulaşır...biraz daah geç...biraz daha zor...bunu böyle düşünün Allah'ın bitmek bilmez hazinesi var elbet sizlerede nasip edecek.....yaşlarınıza baktım hepiniz daha çok gençsiniz...nasıl bu kadar umutsuzlupa kapılır,haketmediğiniz şeyleri kendinize yakıştırırsınız....aaaa elimde olsa şimdi hepinizin poposuna bir şaplak indirirdim:mymeka:işiniz mi yok sizin toparlanın kalkın ayağa...önce siz kendiniz iyi olun bakın bebekler peşpeşe nasıl gelecek....hadiyin dağıtın şu dumanı isi tepenizden...çok çok öptüm siziŞeniz geleceğin güzel anneleri....
seninde agzina saglik ekrulum.:asigim:
henüz yaslariniz kücük zamanla hersey hallocak elbet.ama zamanla...
emek olmadan omuyor iste...keske bir seyleri degistirmek elimizde olsa ama degil....mevla görelim neyler neylerse güzel eyler....
dualarinizi, umutlarinizi kaybetmeyin yeterki... allah ölümden baska herseye bir care vermis, yeterki arayip bulun o careyi, bende yillarimi harcadim bu yolda... bir iki denemeyle bu hale geliyorsaniz,bu kadar ümitsiz oluyorsaniz ne diyeyim???
insan hayatinda nedir, sizce 10 yildan fazla tedavi görmek????1 yil degil, 5 yil,10 yil degil, daha fazla....
yilmadim, yikilmadim,ümidimi baybetmedim,her deneme yeni bir ümit dedim..ve basardik..allah bizimde yüzümüze güldü...
nedir sizin bu kararsizliginiz? nedir bu ümitsizliginiz??:eek:klava: kalkin ayaga toparlayin kendinizi dogru tedaviye.....inaniyorum ki o güzel haberi bir mutlak paylasagiz yeterki tedavilerinizi birakmayin, umutlarinizi kaybetmeyin..

ama arada kaldım.. biri diyoki düşünme aklından at öle denedim belkide denediğimi sandım çünkü tamamen atmak mümkün değil buradada yazı okudum bişeyi hayal etmeden düşünemden elde edemzmişim... hoppala o kadar zıtlarki biririne ama hayal etmedende olmuyoki kızlar o gelince hayatımda olacakları düşünüyorumda hepsi güzel gelıyo bana ... böle oluncada sabırsızlanıyo insan bide belirsizlik varya... ne zaman gelecegini bilmıyorumki zamanı yokki bekliyimde gelsin dimi kızlar ya napcam ben ....

Güzel arkadaşım...sana kimse kafandan at demiyor..:sm_confused:eek:lumlu ve güzel düşün diyora.sstrangell demiş işte birgün olacağını düşün..mutlulukla hayal et...ama tüm hayatının merkezine bu hayali yerleştirme...bu seni hayattan ve toplumdan koparır...oysa insan sosyal bir varlıktır...bazıları çok zengin bazıları ise alabildiğine yoksul bazıları çok sağlıklı bazıları ömrü hayatı boyunca sürekli sağlık sorunları ile boğuşur....bu da onun gibi birşey işte bazıları bir tane bile çocuk sahibi olamazken...bazılarında o kadar çok oluyorki en sonunda biri dağda biri bağda biri sokakta dağılıveriyor...herşey kader:sm_confused:önünüze bir tabak konuyor onun içinde ne varsa onu tüketiyorsun ömrünce ve kimse kimsenin tabağındakine gözünü dikmeden yemek zorunda...çünkü önü arkası tabağınızda ne varsa o....başka tabaklara bakmak kendimize zulum,nefsimize zulum...senin bebeğin olacak inşallah ben inanıyorum....a.sama önce şu psikolojini bir düzelt...hayatında seni mutlu edecek herşeyi bu bebek hayalinden çıkışla kurma...anne-baba hayali kuran yüzlerce günahsız yavrucakta var unutma...haaytın acı ama garip dengeleri bunlar....sevgi ile kal:teselli:

seninde agzina saglik ekrulum.:asigim:
henüz yaslariniz kücük zamanla hersey hallocak elbet.ama zamanla...
emek olmadan omuyor iste...keske bir seyleri degistirmek elimizde olsa ama degil....mevla görelim neyler neylerse güzel eyler....
dualarinizi, umutlarinizi kaybetmeyin yeterki... allah ölümden baska herseye bir care vermis, yeterki arayip bulun o careyi, bende yillarimi harcadim bu yolda... bir iki denemeyle bu hale geliyorsaniz,bu kadar ümitsiz oluyorsaniz ne diyeyim???
insan hayatinda nedir, sizce 10 yildan fazla tedavi görmek????ben neler yasadim haberiniz varmi??1 yil degil, 5 yil,10 yil degil, daha fazla....
yilmadim, yikilmadim,ümidimi baybetmedim,her deneme yeni bir ümit dedim..ve basardik..allah bizimde yüzümüze güldü...
nedir sizin bu kararsizliginiz? nedir bu ümitsizliginiz??:eek:klava: kalkin ayaga toparlayin kendinizi dogru tedaviye.....inaniyorum ki o güzel haberi bir mutlak paylasagiz yeterki tedavilerinizi birakmayin, umutlarinizi kaybetmeyin..

canım beniiimm azda uğraşmamışsın:teselli:,her deneme yeni bir ümit dedim..ve basardik..allah bizimde yüzümüze güldü.demişin oldu heralde:uhm:kız sen geçenlerde biz daha bebek yapacağız diyordun ya :uhm:kafam karıştıtatlicadiarzu

X