Düşündükçe deliriyorum böyle babami olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim babam senelerdir 5 kuruş para almadan anneanneme verdi evinin birini, diğer evinde de ablam oturuyor. Ki benim babam zengin bir adam degil. Bana evi olup da evladının kirada surunmesini içine sindiren anne babalar tuhaf geliyor, öyle görmediğim için yadirgiyorum. Yani kizginliginizi çok iyi anlıyorum. Hadi adil olsalar ve abinize de ev vermeseler gene tamam ama kız evlat olunca neden üvey muamelesi görüyor anlayamıyorum.

Yoo niye beddua etmişim ben,yazdiklariniz yukarda benim ailem her şeyi kardeşime yapsa sesimi cikarmam demişsiniz , bende isallah öyle yapar aileniz görürsünüz o zaman demişim (benim yazdığımda yukarda) eg bu bedduami sizce? Hani noldu sesiniz cikmazdi ,siz öyle yazdınız bende temennimi söyledim.beddua olarak niye algiliyorsunuz şimdi? Hani zorunuza gitmezdi ses çıkarmazdiniz? Şimdi noldu. Anlayamadım ben??

Daha yazı dilinde bile böyle bir şey yapsın da görün dedik diye ki sizin düşüncenize istinaden dedim ; beddua etmiş oldum,demekki gerçekten yapılınca neler olur ,hiç umrunuzda olmaz demi pardon.
bu şekilde yaşınızın gereği gibi davranmazsaniz daha çok sıkıntı yaşarsınız hayatta

Bu arada çok değil bir 5 sene önce herkes parasını biriktirsin, herkes kendi evinde otursun derdim ama bu ekonomik koşullarda mümkün değil

Eskiden iki kişi çalışıp krediye girip bir 10 sene zorlanarak bir çatı alabiliyordu.
Şimdi İstanbul'da en ucuzu 1.5 milyondan satılık, en düşüğü 7 bin liraya kiralık daireler var.
Bir ömür çalışsak bir ev alamıyoruz.
Annelerimizin babalarımızın zamanında durum öyle değildi.
O yüzden onlar çalışıp aldı sizde alın demek olmuyor

1) adamın kız erkek ayrımı yaptığını nerden biliyoruz kendi beyanı var mı elimizde yok.
2) ben belli bir yaştan sonra evlat ayrımına karşı değilim kimi seviyorlar ise , kime ne vermek istiyorlar ise versinler.Konu sahibinin evlat ayrımının mantıklı nedenleri de olabilir ha olmayadabilir
ben kendi adıma yorumluyorum benim başıma gelse diye ,
ben onları her şekilde seviyorum ve bana bakılan her an için minnettarım.
anne baba bir yaştan sonra benim için eşit ve adil olmak zorunda değil. Kardeşim var benim , her sey önüne serilebilir şu an. Bu anneme babama sevgimi değiştirmez.Cunku yaşım 30 , duygularimi kendi mantigima göre dönüştürme yeteneğim yaş ilerledikçe gelişti.
benim bakış açım bu , elbette farklı düşünüyor olabiliriz.
Konu sahibi babasının tipik Doğulu kafasında, ataerkil bir düşünceye sahip olduğunu yazmıştı bir yerde. Kız erkek ayrımı yaptığı kanısında. Şahsen annemi babamı çok sevdiğim için sevilmek de isterim, bu çok makul ve insani bir istek. Evlat ayrımını o yüzden bu kadar olgun karşılayamam sanırım. Her ailenin dinamiği farklı tabii.

Zaten olay orda sen evlendin kocan baksın,o ev alsın o yapsın.sanki ben hibe etsin bana diyorum. Kız olunca evlendin gittin oluyor. Erkek olunca hep elleri üstünde lüks icinde. Ben bide para istesem neler olur acaba? Düşünemiyorum bile.
Allah'a şükür beni okuttu oda liseden sonra karşı çıktı ne yapcan okiycan vs diye ama ben direttimde oda nasıl olduysa karşı gelmedi bilmiyorum neden ama çok şükür okudumda bir işim gücüm var 🙏
Soyadımız değişince onlar annemiz babamız olmaktan çıkmıyor. Sevgimiz değişmiyor. Yorulmasınlar, rahat yaşasınlar istiyorsam, hastalandıklarında üzülüyorsam, onlara bir şey olacak diye korkuyorsam, dualar ediyorsam ya da özlüyorsam vs. tabii ki onlardan da sevgi beklerim, ayrım yapılmasın isterim. Bu çok doğal bir beklenti. Ama sizin babanızın kafa yapısı zaten belliymiş. Yerinizde olsam bir kere yüzlerine vurur, bir daha da bu konuyu açmam. Zaten dediğim gibi öyle bir ortamda huzurlu olacağınızı da düşünmüyorum.

Konu sahibi babasının tipik Doğulu kafasında, ataerkil bir düşünceye sahip olduğunu yazmıştı bir yerde. Kız erkek ayrımı yaptığı kanısında. Şahsen annemi babamı çok sevdiğim için sevilmek de isterim, bu çok makul ve insani bir istek. Evlat ayrımını o yüzden bu kadar olgun karşılayamam sanırım. Her ailenin dinamiği farklı tabii.

İlk konusunda ailesinin istemedigi evliligi nasil yaptigini ve ailesini ne denli hayal kirikligina ugrattigini da yazmis.

Dunku konusunda ev sahibinin yasal limiti asarak kirayi 5000 TL yapacak olmasindan dolayi tasinma durumu var.

Babasinin evini 2500 TL’ye kirada; 2 kati odemeyi teklif etmis. Yani hangi mantigatasinma masraflarini ustlenip ayni bedeli odeyecegi baska bir eve tasinmak sigabilir?

3 konusu var; ilk ve son konusunda bencilligini yeterince gozler onune seriyor. Babasinin kiz evlat ayrimi degil; sozunu cigneyen ve ailesine uygun bulmadigi bir adamla evlenip kendisini ezip gecen cocuguna karsi tutumunu sergiledigini dusunuyorum.

O konuyu bilmiyorum. Ailesi başta istememiştir ama şimdi her dara düştüğünde yanı başında oturan oğlu yerine kızını ve damadını aradıklarına göre demek ki aşmışlar o konuyu. 🤷🏻‍♀️

Babasının evine aynı kirayı verip taşınmak isteme sebebini de ikide bir ev değiştirmekten bıktığı için diye açıklamış. En azından oradayken taşınmam diyor. Ama bence asıl oraya taşınırsa çok geçmeden kaçmak isteyecek, haberi yok. 😂 tatlicincap tatlicincap

İlk konusunda ailesinin istemedigi evliligi nasil yaptigini ve ailesini ne denli hayal kirikligina ugrattigini da yazmis.

Dunku konusunda ev sahibinin yasal limiti asarak kirayi 5000 TL yapacak olmasindan dolayi tasinma durumu var.

Babasinin evini 2500 TL’ye kirada; 2 kati odemeyi teklif etmis. Yani hangi mantigatasinma masraflarini ustlenip ayni bedeli odeyecegi baska bir eve tasinmak sigabilir?

3 konusu var; ilk ve son konusunda bencilligini yeterince gozler onune seriyor. Babasinin kiz evlat ayrimi degil; sozunu cigneyen ve ailesine uygun bulmadigi bir adamla evlenip kendisini ezip gecen cocuguna karsi tutumunu sergiledigini dusunuyorum.
Siz okuduklarınızi anlamıyorsunuz sanırım yada okumadan üstün körü göz gezdiryorsunuz.

1- bırakın başka konuyu 3-4 mesaj önce zaten Bir arkadaş sordu Ben de yazdım evet evlenmemi istemiyorlardı O da kendisinden ötürü değil eşimin ailesinden ötürü fakat bunlar sonradan asıldı ve eşimi çok sevdiler. Kaç mesajımda bile yazıyorum yeri geliyor beni bile hiç aramazlar damadını ararlar her durumda vb diye.

2- Ben kiranın 2 katını veririm dediğim zamanlar 2-3 sene evvel babam en son benim malım değil mi kime istersem ona veririm vesaire dedi bundan sonra bir daha bu konuyu bile açmadım diyorum. Kaç mesajdır bunlarida yazıyorum

3- ve en önemlisi olay para değil yıllardır kaç ev değiştirdim sürekli ev sahipleri vesaire ile uğraşmak istemiyorum artık diye 50 kere söylüyorum ama siz herhalde hiçbirini okumuyorsunuz ve sürekli bir art niyet arıyorsunuz yazdıklarımdan.

4- son olarak da şunu da belirteyim Ben zaten ilk daha mesajımda söylüyorum ve olanları düşünüyorum sinirim bozuluyor haksız mıyım diyorum ben yoksa bana şu anda ki durumumdan bahsetmiyorum. Ben zaten ailemin evini çoktan gözden çıkardım vermiyorlar ve bunu kabullendim ama şimdi ve yeni ev sahibi olayı gündemde olunca yine aklıma geldi babamın davranislari sinirlerim bozuldu vesaire diye yazdım.

Bilmem bunları okuduz mu ???? Okursanız şayet saçma artniyetli tezleriniz çoktan çürümüş olurdu ama hiç bir şey okumadan etmeden karalamak için gelmiş yorum yapıyorsunuz sadece.

O konuyu bilmiyorum. Ailesi başta istememiştir ama şimdi her dara düştüğünde yanı başında oturan oğlu yerine kızını ve damadını aradıklarına göre demek ki aşmışlar o konuyu. 🤷🏻‍♀️

Babasının evine aynı kirayı verip taşınmak isteme sebebini de ikide bir ev değiştirmekten bıktığı için diye açıklamış. En azından oradayken taşınmam diyor. Ama bence asıl oraya taşınırsa çok geçmeden kaçmak isteyecek, haberi yok. 😂 tatlicincap tatlicincap
Yok zaten taşınmak gibi bir durumum yok babamlarin evine,zaten vermiyorlarda hani konusu dahi geçmiyor. hani belirttiğim gibi şimdi bu bizim ev sahibi ile yine ev olayımız gündeme gelince ve yine bir iki seneye taşınmamız gerekecek belli oldu bu çünkü görünen köy kılavuz istemez yine babamla olan olaylar aklıma geldi sinirlendim O yüzden yazdım yoksa zaten taşınmamız gibi bir şey söz konusu değil 2-3 yıl önce ben o olayı kapattım çoktan.

Ve siz de aynı yeri okuyorsunuz ne olduğunu anlıyorsunuz ama baskalri öle rastegele gözden geçirip yada anlamak istediği gibi algılayıp kişi kendinden bilir işi mahiyetiyle yorumlar yapıyorlar ya bir şey diyemiyorum.

Bu konuyu bir de abi ve gelinden dinlemek gerek. 😁

Siz okuduklarınızi anlamıyorsunuz sanırım yada okumadan üstün körü göz gezdiryorsunuz.

1- bırakın başka konuyu 3-4 mesaj önce zaten Bir arkadaş sordu Ben de yazdım evet evlenmemi istemiyorlardı O da kendisinden ötürü değil eşimin ailesinden ötürü fakat bunlar sonradan asıldı ve eşimi çok sevdiler. Kaç mesajımda bile yazıyorum yeri geliyor beni bile hiç aramazlar damadını ararlar her durumda vb diye.

2- Ben kiranın 2 katını veririm dediğim zamanlar 2-3 sene evvel babam en son benim malım değil mi kime istersem ona veririm vesaire dedi bundan sonra bir daha bu konuyu bile açmadım diyorum. Kaç mesajdır bunlarida yazıyorum

3- ve en önemlisi olay para değil yıllardır kaç ev değiştirdim sürekli ev sahipleri vesaire ile uğraşmak istemiyorum artık diye 50 kere söylüyorum ama siz herhalde hiçbirini okumuyorsunuz ve sürekli bir art niyet arıyorsunuz yazdıklarımdan.

4- son olarak da şunu da belirteyim Ben zaten ilk daha mesajımda söylüyorum ve olanları düşünüyorum sinirim bozuluyor haksız mıyım diyorum ben yoksa bana şu anda ki durumumdan bahsetmiyorum. Ben zaten ailemin evini çoktan gözden çıkardım vermiyorlar ve bunu kabullendim ama şimdi ve yeni ev sahibi olayı gündemde olunca yine aklıma geldi babamın davranislari sinirlerim bozuldu vesaire diye yazdım.

Bilmem bunları okuduz mu ???? Okursanız şayet saçma artniyetli tezleriniz çoktan çürümüş olurdu ama hiç bir şey okumadan etmeden karalamak için gelmiş yorum yapıyorsunuz sadece.

Okudum.

1- Su an oyle davranilmasi affedildiginiz anlamina gelmez.

2- Babaniz hakli. Hayatta iken kendi mali, istedigi gibi harcar, ister hibe eder, ister satar.

3- Artniyet aramak icin bir sebep yok. İlk mesajimda yazdim yetiskin bir ciftin her iki aileden de bagimsiz olmasi gerekir.

4- Ben de ilk mesajimdan beri diyorum ki orasi size ait degil. Uzerine hayal dahi kurmaniz mantikli degil. Gozden cikarmaniz icin size ait olmasi gerekir.

Simdi tekrar yazdiklarimi okuyun; ama bir de anlayin lutfen. 🌸

Bir de kendimden bildigim bir sey varsa o da cok sukur kendi kazancimla aldigim menkul ve gayrimenkullerden dolayidir.

Vallahi ne diyeyim herkesin düşüncesi kendine herkes İnşallah kendi düşünceleri gibi bir yaşamı olur düşündükleri gibi bir hayat bulurlar, güzel bir dua vardır ya karşındaki için ne düşünüyorsan Allah sana 10 katını versin aynı şekilde 🙏🙏🙏

Vallahi ne diyeyim herkesin düşüncesi kendine herkes İnşallah kendi düşünceleri gibi bir yaşamı olur düşündükleri gibi bir hayat bulurlar, güzel bir dua vardır ya karşındaki için ne düşünüyorsan Allah sana 10 katını versin aynı şekilde 🙏🙏🙏

Amin. 😌

Okudum.

1- Su an oyle davranilmasi affedildiginiz anlamina gelmez.

2- Babaniz hakli. Hayatta iken kendi mali, istedigi gibi harcar, ister hibe eder, ister satar.

3- Artniyet aramak icin bir sebep yok. İlk mesajimda yazdim yetiskin bir ciftin her iki aileden de bagimsiz olmasi gerekir.

4- Ben de ilk mesajimdan beri diyorum ki orasi size ait degil. Uzerine hayal dahi kurmaniz mantikli degil. Gozden cikarmaniz icin size ait olmasi gerekir.

Simdi tekrar yazdiklarimi okuyun; ama bir de anlayin lutfen. 🌸

Bir de kendimden bildigim bir sey varsa o da cok sukur kendi kazancimla aldigim menkul ve gayrimenkullerden dolayidir.
Elli kere yazdım sildim yazdım sildim ama burası görgüsüzlük yeri,kendi kendini tatmin etme yeri olmuş herhalde; benim malım mülküm var diyerek Kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz varsa da Allah daha çok versin yok olana da Allah versin.

Çok eski konularıma bakmışsınız ya yazdıklarımı araştırmışsınız ya herhalde onu da görmezden geldiniz yada kıskanıp hasetlikle görmediniz ama sizininde var niye kiskanasiniz , Allah'a şükür benim de menkulüm ve gayrimenkulüm var onları da yeri geldiğinde konu geldiğinde paylaştığımı görmüşsünüzdür görgüsüzlük yapıp ne alakaysa oraya yazmak gibi bir şey yapmadım sizin gibi.

Ve 50 kere de belirttim olay para değil diye hala yok Kendi gayrimenkulüm yok kendi param vb komiksiniz gerçekten komiksiniz Allah gönlünüze göre versin ne diyeyim, sizin gibi bir eş ve sizin gibi çocuklarınız olur inşallah

Elli kere yazdım sildim yazdım sildim ama burası görgüsüzlük yeri,kendi kendini tatmin etme yeri olmuş herhalde; benim malım mülküm var diyerek Kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz varsa da Allah daha çok versin yok olana da Allah versin.

Çok eski konularıma bakmışsınız ya yazdıklarımı araştırmışsınız ya herhalde onu da görmezden geldiniz yada kıskanıp hasetlikle görmediniz ama sizininde var niye kiskanasiniz , Allah'a şükür benim de menkulüm ve gayrimenkulüm var onları da yeri geldiğinde konu geldiğinde paylaştığımı görmüşsünüzdür görgüsüzlük yapıp ne alakaysa oraya yazmak gibi bir şey yapmadım sizin gibi.

Ve 50 kere de belirttim olay para değil diye hala yok Kendi gayrimenkulüm yok kendi param vb komiksiniz gerçekten komiksiniz Allah gönlünüze göre versin ne diyeyim, sizin gibi bir eş ve sizin gibi çocuklarınız olur inşallah
52 oldu. 💐

Amiiiiin ayrica. 💜

Burda konu sahibini linclenmis ama kadının derdi evden paradan çok , yapılan evlat ayrımı...Ve sonuna kadar haklı, niye bu kadar tepki almış anlamadım...

Evlat ayrımını dibine kadar yaşadım, maddi manevi sonuna kadar sömürülerek...Ben onlar için cırpinirken en zor zamanlarimda her anlamda bana sırt döndüler, hep affettim...Üstelik ailem hatri sayılır bir varlığa sahipler, öyle bikac evden bahsetmiyorum yani, öyle böyle değil diyeyim...En sonunda ne mi oldu, 40 yaşımda yediğim son iki kaziktan sonra yeter dedim...Yüzlerine çok ağır konuşup vurdum kapıyı çıktım ..Üç yıl görüşmedim...Önce arkamdan atıp tuttular, hayırsiz paragöz diye dedikodumu yaptilar....Allah'ın işi bu sırada kıymetli biricik ogullariyla da bozusmuşlar...En son ne mi oldu, neden bilmem hepsi tek tek ozür diledi...Şu an ne istersem verirler, yaparlar biliyorum ama bu kadar kırildiktan sonra kıymeti yok...Dünyayı verseler ömrüm gitmiş... Zaten 30 yıldır it gibi çalışıyorum, kendim aldım herşeyimi, çocuğumu tek başıma büyüttüm, hickimseye minnet etmem bu saatten sonra...Ama o kırginlik bitiriyor insani...Kısaca mal mülk değil olay, evlat ayrimi hiçbirseyin onaramayacağı kadar çok koyuyor insana....

hayır hicbir nedeni olmasa bile kızıyla aynı yerde oturmak istemeyebilir anlam veremiyorum yani
mal adamın kimbilir ne emeklerle aldı insan üzerinde nasıl laf söyleme hakkına sahip hisseder kendimi aklım almadı .
ülkede cidden ciddi bir yetişkin olmamak , olmak istememek sorunu var.
Siz de görümcenizin hakkını çatır çatır yiyor gibi savunmuşsunuz maaşallah canla başla erkek evlat düskunu aileyi...Yoktur insallah öyle bişey, zira elbet çikiyor o yenilenler biyerden...

Siz de görümcenizin hakkını çatır çatır yiyor gibi savunmuşsunuz maaşallah canla başla erkek evlat düskunu aileyi...Yoktur insallah öyle bişey, zira elbet çikiyor o yenilenler biyerden...
Hiç aklıma gelmemişti ne yalan diyim,kesinlikle doğru bence👏👏

Burda konu sahibini linclenmis ama kadının derdi evden paradan çok , yapılan evlat ayrımı...Ve sonuna kadar haklı, niye bu kadar tepki almış anlamadım...

Evlat ayrımını dibine kadar yaşadım, maddi manevi sonuna kadar sömürülerek...Ben onlar için cırpinirken en zor zamanlarimda her anlamda bana sırt döndüler, hep affettim...Üstelik ailem hatri sayılır bir varlığa sahipler, öyle bikac evden bahsetmiyorum yani, öyle böyle değil diyeyim...En sonunda ne mi oldu, 40 yaşımda yediğim son iki kaziktan sonra yeter dedim...Yüzlerine çok ağır konuşup vurdum kapıyı çıktım ..Üç yıl görüşmedim...Önce arkamdan atıp tuttular, hayırsiz paragöz diye dedikodumu yaptilar....Allah'ın işi bu sırada kıymetli biricik ogullariyla da bozusmuşlar...En son ne mi oldu, neden bilmem hepsi tek tek ozür diledi...Şu an ne istersem verirler, yaparlar biliyorum ama bu kadar kırildiktan sonra kıymeti yok...Dünyayı verseler ömrüm gitmiş... Zaten 30 yıldır it gibi çalışıyorum, kendim aldım herşeyimi, çocuğumu tek başıma büyüttüm, hickimseye minnet etmem bu saatten sonra...Ama o kırginlik bitiriyor insani...Kısaca mal mülk değil olay, evlat ayrimi hiçbirseyin onaramayacağı kadar çok koyuyor insana....
Ne güzel onsiniri çizgiyi cekmisiniz(tabi sizin durumlarının daha ağır belli ki) ama iyi yapmışsınız en güzeli bu .

Bende bı daha gorismiyim konismiyim vs diyorum ama sonra dayanamıyorum ölüm kalım var ,bir şey olur sonra vicdan azabı çekerim vb diye her zaman arayan soran benimdir yaptıklarına karşı.

Evet işte huzurluk olacak çünkü gelin hanım küsucek,oğlu küsucek diye vermiyor.(sanki aralarında bir ilişki olsa gam yemiycem,normal basit komşuluk ilişkisi bile yok o derece diyim)
Hani kimilerinde maddi sebep diyor ama yineliyorum maddi bir ihtiyacı yok ve dediğim gibi bu zamlarda bile evi 2.5 yaptılar canım evin kirasını millet 8-9 a verirken.(ve ben kira ne alıyorsa 2 katıni vereyim diyorum,beleşe oturmak deil niyetim,) Hani elaleme yaşıyor bu babam,elalem onun yanında çünkü
kirayı düzenli vermeyeceğinizden şüphelenmesin?

ne yalan söliyim tanıdık ile çoluk çocuğum ile öyle işler yapmak istemem

çünkü nazımız geçer karşılıklı.. eğer o paraya ihtiyacım da varsa.. gerçi sizin yokmuş

abinize verilmiş söz var bide önden.. abiniz büyük eve geçsin siz abinizin oturduğuna geçin en kötü.. olmaz mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X