Gelin Makyajı Düşündüğüm gelin makyajı nasıl - Sarışına gider mi?

minenes

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2010
2.740
80
Merhaba kızlar,

İki haftadan az bir süre sonra düğünüm var ve iyiden iyiye makyaj telaşına düştüm. Aslında ben oldukça sade bir makyaj düşünüyordum ancak annem düğünün akşam vakti yemekli salon düğünü olmasından dolayı biraz belirgin bir makyaj olması gerektiğini, aksi halde ışıklarda makyajsız görüneceğimi söyledi.

Ben de bunun üzerine araştırma yaparken Yeşim Arsoy isimli ünlü bir makyöz bayanın sitesine rastladım ve şu makyaj belirgin makyajlar içinde çok hoşuma gitti:

16883d37a4.jpg

3a40e9855f.JPG

3781a636de.jpg

ecd818b284.jpg

4ffebd3b80.jpg

Genel olarak yüz hatlarım bayanınkine benziyor, göz rengim de öyle. Yalnız ben doğal sarışınım ve kaş, ten rengim vs.de daha açık.

Sizce bu makyaj sarışın birine gider mi? Saçlarım başörtülü olduğum için örtülmüş olacak ancak kaş rengim ve başımın beyaz renk olacak olması beni düşündürdü.

Aynı makyözün şu makyajı acaba daha mı güzel olur?

ca283c2e0a.jpg

Son olarak, bu makyajlar porselen makyaj mıdır yoksa normal makyaj ürünleriyle bu görüntü yakalanır mı?

Fikirlerinizi bekliyorum kızlar. Lütfen yardımcı olun. Hiç makyaj yapmadığım için bu konu beni çok endişelendiriyor...

Alttaki makyaj bence daha iyi. Diğeri çok koyu kalıp panda görüntüsü verebilir. Kaşlarını boyatmak da teninin rengine gitmeyebilir.

Bu arada seninle tarihlerimiz çok yakınmış

Ayyy bu makyaj çok güzelmiş, kız da öyle ve bence sarışında daha da belirgin olur ilk makyaj denemelisin!:KK16:

ailecek makyaj yapmıyor olduğumuzdan evde bunları yapabilecek makyaj malzemesi bile yok :KK70: ben de arkadaşımı çağırdım, bakalım evde kendimiz bir deneyeceğiz, deneme meselesini kuaföre bırakmak istemiyorum...

minenescim güzel seçimler olmuş
ilk makyajı daha çok beğendim
aynen bende de sadece rimel,ruj,kalem var :) :)
bu yüzden tavsiyem düğün günü %100 değişmiş bi gelin olmak istemiyorsan
porselen yaptırma,sabitleyici sprey işini görecektir
benim en beğendiğim makyajın linkini koyuyorum
izle istersen arkadaşların buna bakarak uygulayabilir

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ben aslında dediğim gibi daha sade bir makyaj düşünüyordum. Aslında Avon reklamındaki şu bayanın görüntüsüne bayılıyorum:

tarama0007.jpg

Ama çevrem dediğim gibi çok sade duracağını ve akşam ışıklarında makyajsız görüneceğimi söylüyor.

Bir de şu makyaja bayılıyorum ancak onu da sadece iyi bir makyöz uygulayabilirmiş, bronzer makyajı çok zormuş dedi bu işlerden anlayan bir tanıdık, riske atmak istemedim...

Videodaki ilk makyaj:

Zamanım da daralıyor, ne yapacaksam...

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm ilk makyaj güzel
ama sanma ki onun birebir aynısını yapabilirler
tonları benzer o kadar.
hayal kırıklığına uğrama sonra
en güzeli makyajını yapacak makyözle otur detayları konuş
fotoğraf göstermekten daha iyi bir sonuç alırsın

eğer ne istediğini anlatırsan eminim istediğine benzer birşey çıkar ortaya
çünkü sonuçta makyaj biraz da makyajı yapacak kişinin el alışkanlığına bağlı öyle fotografa bağlı kalınacak bişey dğeil pek
hatta fotografa sadık kalmak adına doğal durmayan bişey de çıkabilir ortaya

ben de kendi düğünümde çok tereddüt etmiştim gözüme mavi-yeşil far sürecekler dudaklarımı kıpkırmızı yapacaklar yanaklarım al al olacak ki en nefret ettiğim şeydir
kısacası boya küpüne dönüp çıkcam diye nasıl korkmuştum
ama düğün günü gittiğimde kuaföre ne istediğimi anlattım o da tamam dedi
ben zaten mavi veya yeşil far sürülmesin diye kahverengi bir far almıştım onu götürdüm yanımda
ordaki bayan da sağolsun benim aklımdakinden de güzel çok doğal bi makyaj yaptı spreyini de sıktı bitti gitti herşey
emin ol porselen makyaja gerek yok evet düğün özel bir gün ama sonuçta yüzüne katmanlarca boya sürüp başka biri gibi olmak çok hoş değil

o zaman en iyisi düğünden önce gidip konuşarak prova yapmak olacak. benim için en kötü mesele, düğünün başka şehirde olacak olması, oradaki kuaförleri de hiç bilmiyorum malesef. düğünden 5 gün önce gideceğim, deli divane dolaşırım artık.

daha da kötü olan mesele, bazı makyaj ürünlerine alerjim olması. mesela flormarın tüm ürünlerine alerjim var. daha da kötü mesele, mesela prova yaptığımda alerji yaparsa, yüzümde çıkan kızarıklıklar düğüne kadar geçmeyebilir ki bu da gerçekten çok kötü bir ihtimal.

sanırım ucuz ürünler bana dokunuyor. memlekette de iyi ürünle makyaj yapan bir yer bulurum inşallah. işim gerçekten çok zor ve açıkçası birşeyler ters gidecek diye çok korkuyorum.

canım önce bi konuş danış işini bilen birine
hangi renkleri istiyorsun ne lazım vs
hepsini al burdan kendi malzemenle yaptırırsın memlekette olmaz mı?

canım önce bi konuş danış işini bilen birine
hangi renkleri istiyorsun ne lazım vs
hepsini al burdan kendi malzemenle yaptırırsın memlekette olmaz mı?

öncelikle malesef çevremde bilen biri yok. ikincisi, hangi malzemenin alerji yapmayacağını bilmiyorum, hani biraz deneme tahtasına döner suratım. mac, loreal gibi kaliteli ürünlerin yapmayacağını öngörüyorum ama onların da fiyatını sordum, tüm bir makyaj için 300 TLlik malzeme almak gerekiyor ve öyle bir bütçem yok :KK43:

yani benimkisi aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık olayına döndü biraz.

biraz önce evdeki malzemelerle deneme yaptım, şimdi gözlerim yanıyor. evdeki kalemler dokundu. far desen ya beceremedim, ya hiç yakışmıyor. of of...

Allah sonumu hayretsin...

bence sarşına 2. makyaj daha iyi gider diye düşünüyorum

bendemi sorun var anlamadım ama bu iki makyaj allık dışında aynı:KK70: 1.allığı çok cansız duruo 2.deki gibi pembe tonu sarışınlara daha çok yakışır göz makyajı nerdeyse aynı

canım ben çok makyaj yapan iyi de yapan biriyim. fikir vermek isterim.

bir kere resimlere aldanma ışık çok farklı gösterir.

benim gelin makyajın kötüydü. aşırı sadeydi.. dudaklarım dolgun sayılır incecik gösteriordu.. benim günlük makyajım dillere destandır. yolda çevirip sorarlar "sen mi yaptın" diye. ama makyöz beceremedi. şans. herkes diyor ki keşke sen yapsaydın. evet ben yapsaydım keşke. çünkü yüzümü en iyi ben tanıyorum.

ayna karşısında pratik yap. öyle resim falan bakıyorsun da tatlım makyaj herkes de farklıdır ki. bak bana gelir kızlar senin makyajın aynısını yap derler. aynı renk, aynı malzeme... aynı olmaz. kaş göz herkesin farklı...

resmin olsa fikir verirdim sana.

ama gene de bir iki tüyo. kaşına kendi renginden bi ton koyu far sür. fondoten falan sürünce ışık da kaş yok gibi oluyor. kalem çok parlıyor. kaş kalemi bile o kadar işe yaramıyor. en güzeli far.

makyajın renginden çok yüz şekline göre sürülmesi önemlidir.

allık mesela, koşsan neren kızarır yanağında oraya süreceksin. herkeste farklı.

gözün çekik ve küçükse göz altına içe açık renk kalem. dışa koyu renk farla gölge..

eğer doğru sırayla sürülürse akmaz makyaj falan...

ben günlük makyajımı 2 tllik göz kalemi ile yapıyorum. ovalamazsam, yıkansam bile akmıyor.

istanbulda mısın? ben yapam makyajını. ya da resmini görebilir miyim var mı burda

canım ilk yüklrdiğin foto çok hoş fakat böyle şeylerde planlama yapmama taraftarıyım. çünkü makyöz yüzüne giden makyajı ayarlayabiliyor. ben geçen hafta evlendim. makyöz kıza bir sürü direktif verdim ama sonuçta o istediği gibi yaptı ve sonuç mükemmel oldu. fakat istiyorsan tonları hakkında isteklerini söyleyebilirsin. fotoyla kuaföre gidince genelde hüsranla sonuçlanıyor.

slm cnm ılk makyaj cok güselll abartı durmuo geln makyajı bıras bellı olacak o makyaj abartı deıl yakısacaktr emn ol

Selam kızlar, cevaplarınız için çok teşekkürler öncelikle. Dün istanbulda kınam oldu, prova için hiç zamanım olmamıştı, artık ne olursa olsun demiştim. Kuaförde kirpik permasi yaptırdım, sonra gözüme kalem çektirdim kuyruklu, ten rengi ve kahve rengi iki fardan belli belirsiz gölgeleme yaptı, kaşlarımı farla belirginleşti ve harika kıvrım kirpiklerime bolca rimel sürdü. Yani sadece göz makyajı yaptırdım, düğün öncesi tenimi hiç riske atmadım. Benim aksil 5 diye bir fondotenli sivilce ilacım var, onu sürdüm. Sonuc, gözlerim alerji yapmadı ve herkes makyajımı çok beğendi :) çok şükür. Şimdi düğün için Nevşehir'e gidiyoruz, yarın kuaföre gidip sadece tarifle prova yaptıracağım. İnşallah bazı arkadaşların dediği gibi makyoz iyi olur ve kendi yakışanı bilir...

Merhaba ilk makyaj bence tamamen gelinliğin üstüne uyacak tonlarda şayet benim makyaj tonlamalarımda böyle idi.
şansımı koyu tonlardan yana kullandım hiçte pişman olmadım :KK67: mutluluklar şimdiden.

bir de ; Uyarı ; Lütfen paylaşım yaparken link paylaşmayınız resimlerinizi direk kk üzerinden ekleyiniz :KK70:

Tekrar merhaba kızlar. Düğünden 5 gün önce nevşehire gittim ve kuaförde ürünleri denedim. Çok şükür oradaki ürünler de alerji yapmadı. Makyaj için bu fotoğrafların çıktısını aldım. Ton olarak gri ve bej renklerini belirledim. Sonuçtan ben memnun kaldım, genel itibariyle istediğim gibi oldu. Gösterdiğim makyajın aynısı değildi belki ama şikayetçi değilim. Sonuçta o makyaj 400 lira, benimki 25 :KK70: Bu arada, porselen değil spreyli yaptırdım ama hiçbir şekilde bozulma, solma olmadı...

$2rm2hi1.jpg $kb87wp.jpg $9b92c0.jpg

X