Gebeliğe Hazırlık Düşüklerimin sebebi kan pıhtılaşma çıktı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İyi akşamlar hanımlar. Tekrarlayan düşüklerin sebebi araştırmak için bir takım test yaptırmıştı doktorlar. Şükür genetik vs temiz çıktı sadece trombofili testinde kan pıhtılaşma tespit edilmiş. Mutasyon C677TT homozigot ve Faktör XIII 34vl heterozigot çıktı. Diğerleri normal. Randevu aldım fakat 2 hafta daha beklemek istemedim. Bunu yorumlayabilecek biriniz varsa lütfen yardımcı olun. Bu arada bu ay inofolic combi kullandım doktor verdi ama adetim akıntı şeklinde bugün gelmeye başladı. İnofolic işe yaramadı sanırım. Kan pıhtılaşmasi kan sulandırıcı kullanıldığı sürece hamileliğe engel değildir diye biliyorum ama düşük yapmaktan o kadar korkuyorum ki artık sorup araştırmadan yapamıyorum deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim 🙏🏼
Cok gecmis olsun cnm hamike kalir kalmaz kan sulandirici igne ve hap başlamanız gerek ihmal etmeyin. Rabbim tez vakitte saglikla nasip etsin insaallah

Genetik testi yaptırdım her şeyi ama kan pıhtılaşmam çok yüksek çıktı 3 adet biri kanamalı 2 si de kalp atışları durdu alahim bana Bi tane daha verdi hemen oksapar igneye başladılar kan cıvıltıci ama 7 haftalık olduk kalp atışlarını dinlemeye gittiğimde kalp atışı yine yok ve gebelik gerileme yapmis yarın tekrardan kürtaj olacağım yani ne iğnenin nede başka birsey kesin çözüm değil
Merhaba durumumuz aynı son durumunuz nedir

Merhabalar durumunuz nedir ben de tekrarlayan düşüklerden muzdaribim🥺, sağlıklı bir gebelik elde edebildiniz mi? Iğne kullanıyor musunuz ?
Merhabalar,çok tebrik ediyorum sanırım tekrarlayn düşüklerden sonra sağlıklı bir gebeliğimiz olmuş sanırım,nasıl ilerledi süreç?neler kullandınız? Kan pıhtılaşması varmıydı sizde?

Merhabalar,çok tebrik ediyorum sanırım tekrarlayn düşüklerden sonra sağlıklı bir gebeliğimiz olmuş sanırım,nasıl ilerledi süreç?neler kullandınız? Kan pıhtılaşması varmıydı sizde?
Teşekkür ederim. Darısı isteyen herkese⭐ pıhtılaşmaya yatkınlık vardı trombofili panelinde heterozigotlar vardı. Doktorum yeni hamileligimde oksapar tavsiye etti. 6.5 haftalıkken basladik. Ama önceki hamileliklerimde bebek veya kese olusmuyordu. Beta vardı rahimde kalınlaşma vardı bebek yoktu kese yoktu. Bu hamileliğimde ilk defa bebeği görmüştük daha iğneye baslamadan. Biraz nasip kısmet diye de düşünüyorum o yüzden.

Kaç düşüğünüz olmuştu? Hatırlıyor musunuz peki hangi genlerinizde heterozigotluk vardı? Benimde 2gebelik,2sinde de keseyi gördük 1i sağlıksızdı ilerlemesi durdu klp atışı daha oluşmamıştı gelişimi durduğunda kalp atışı olacak haftada değildik yani daha,2.sinde yine kese oluştu (ama yine ne bebeği gördük ne kalp atışını duyduk)ama sonra kanamalı düşük oldu yani her ikisinde de keseyi gördük ama bir şekilde devam etmiyor. Siz sadece kan sulandırıcımı kullandınız yoksa başka bişeyde kullandınızmı? Vücudun gebeliği kabul etmesi için kortizon tarzı ilaç falan?

bir sey soracağım tecrübeli olanlara. ben hiç gebelik gecirmedim ama kan pıhtılaşma sorunum olduğuna inanıyorum. kan testlerim falan yapıldı (rutin testler) ama orda belli oluyor mu bilmiyorum. gebelik olmadan veya bir düsük yasamadan bu sorunum olup olmadığını kesin bilebilmek için test yaptırabiliyor muyum? eğer yaptırabiliyorsam, hangi testleri yaptırmalıyım?

Teşekkür ederim. Darısı isteyen herkese⭐ pıhtılaşmaya yatkınlık vardı trombofili panelinde heterozigotlar vardı. Doktorum yeni hamileligimde oksapar tavsiye etti. 6.5 haftalıkken basladik. Ama önceki hamileliklerimde bebek veya kese olusmuyordu. Beta vardı rahimde kalınlaşma vardı bebek yoktu kese yoktu. Bu hamileliğimde ilk defa bebeği görmüştük daha iğneye baslamadan. Biraz nasip kısmet diye de düşünüyorum o yüzden.
merhabalar ben sizi etiketlemeden yazmışım belki mesajımı görmediniz o yüzden tekrar yazıyorum daha önce burada yazışmıştık.
Kaç düşüğünüz olmuştu? Hatırlıyor musunuz peki hangi genlerinizde heterozigotluk vardı? Benimde 2gebelik,2sinde de keseyi gördük 1i sağlıksızdı ilerlemesi durdu klp atışı daha oluşmamıştı gelişimi durduğunda kalp atışı olacak haftada değildik yani daha,2.sinde yine kese oluştu (ama yine ne bebeği gördük ne kalp atışını duyduk)ama sonra kanamalı düşük oldu yani her ikisinde de keseyi gördük ama bir şekilde devam etmiyor. Siz sadece kan sulandırıcımı kullandınız yoksa başka bişeyde kullandınızmı? Vücudun gebeliği kabul etmesi için kortizon tarzı ilaç falan?

merhabalar ben sizi etiketlemeden yazmışım belki mesajımı görmediniz o yüzden tekrar yazıyorum daha önce burada yazışmıştık.
Merhaba, 4 düşük oldu bende hiç kese görünmedi bazen doktora gidemeden düştü. Benim 6,-7. Haftalarda düştü hep. Ben sadece oksapar 4000 kullandım ama hamilelikte kese de bebek de ilk defa görünmüştü. Kese ve bebek görüldükten sonra başladım oksapara test sonuclarim anca çıkmıştı. Folik asit kullanmıyorsanız kullanın, elenatal 1 kullandım ben gebelik başında. Bazen düşünüyorum da olmayacağında olmuyor, diğer gebeliklerim kese veya bebek olmadan 5-6 hafta civarında düştü. Bunda da kalp atışı geç duyuldu ama şükür duyuldu. Ben de umudumu kesmiştim ve kesin bir sorun var demiştim. Siz de kucağınıza sağlıkla bebeğinizi alırsınız inşallah en kısa zamanda ⭐

Merhaba, 4 düşük oldu bende hiç kese görünmedi bazen doktora gidemeden düştü. Benim 6,-7. Haftalarda düştü hep. Ben sadece oksapar 4000 kullandım ama hamilelikte kese de bebek de ilk defa görünmüştü. Kese ve bebek görüldükten sonra başladım oksapara test sonuclarim anca çıkmıştı. Folik asit kullanmıyorsanız kullanın, elenatal 1 kullandım ben gebelik başında. Bazen düşünüyorum da olmayacağında olmuyor, diğer gebeliklerim kese veya bebek olmadan 5-6 hafta civarında düştü. Bunda da kalp atışı geç duyuldu ama şükür duyuldu. Ben de umudumu kesmiştim ve kesin bir sorun var demiştim. Siz de kucağınıza sağlıkla bebeğinizi alırsınız inşallah en kısa zamanda ⭐
Çok geçmiş olsun kayıplarınız için🙁 Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah🤲🏻Rabbim banada ve tüm isteyenlerede nasip etsin. Benimde 2 düşük oldu ilki gelişmemiş ama keseyi görmüştük donra lekelenmeler başladı ve kürtajla alındı 2.sindede yine keseyi gördük sonra kanamalı düşük oldu. Araştırmalara yeni başladık,siz o zaman geçmişte 6-7 hctalık düşüklerde hiç kese görmediniz değil mi? Ne diyordu peki doktorlar? Hepsi doğal yollardanmı olmuştu? Bu şimdiki hamileliğinizde doğal yollardan mı? Allah o cana nefes verince sanırım hiç bir şeye bakmıyor ne kan pıhtılaşması ne bişey,bağışıklıkla ilgili herhangi bir şeye bakıldımı sizde? Vücudun bebeği kabul etmemesi durumu varmı yokmu gibi?

X