düşük tehlikem var kızlar:(

arkadaşlar bende 7 haftalık hamileyim allaha çok şükür hiç problem yaşamadım daha allahta yaşatmasın.iniyorum çıkıyorum koştuğumda oluyor unutup.bi problem olmadığından da kendini kötü hissedebiliyorsun bi şey mi var acaba bebek iyi mi diye.işte annelik heralde bu olsa gerek iyide olsan kötüde olsan hep onu düşünüyorsun.ama inşallah problemler geçici olur sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

Bende 15 haftalık hamileyim ve düşük riskiyle bugünlere geldim.Çünkü ara ara leke şeklinde kanamalarım oldu.Sebebini tam anlayamadık ama 12 hafta iken rahimde küçük bir miyomun olduğunu gördü doktorum.Bebek miyomun yanına yerleşmiş kanamayı o yapıyor olabilir dedi.Bu gebeliğimden 3 ay öncede bir düşük yapmıştım.Bu haftaya kadar progestoron kullandım.Yeni kestik.Dr hep dinlenmemi,mümkün olduğunca hastane gelme dışında dışarı çıkmamamı önerdi.ve cinsel ilişkiyi de yaskladı.Aslında başları kafama çok taktım mide bulantısıda başlayınca 1 hafta devamlı yattım.Baktım olacak gibi değil depresyona gireceğim yatmayı bıraktım,dışarıya gezmeye de gittim(arabayla tabiki) evde her işimi de yaptım.Geride 7 yaşında okula yeni başlamış bir oğlum daha var ve bana herkonuda özellikle de ders konusunda ihtiyacı vardı.15 haftaya geldik ve her şey yolunda görünüyor.İnşaallah Allahın izniyle bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız.Düşük riski olan arkadaşlara tavsiyem dr kontrollerini hiç ihmal etmemeleri (benim haftada bile dr gittiğim oldu) ve mümkün olduğunca dinlenmeleri bizler kendimizi biliyoruz.Fırsatını buldukça dinlenelim.Herşeyden önemlisi hamileliğin tadını çıkaralım.İnsan ömründe kaç kere bu duyguyu yaşayabilir ki.

canımmm korkma inş bebeiine hiç bişiycik olmayacak bak ne diyecem kismeti yoksa eğer bak hiç bi sorun olmadan da kötü şeyler yaşanabiliyor ,,allah korusun yavrularımızı allah sağlıkla dünyaya gelmelerini nasip etsin ,,
bak benimde 3 aya kadar düşük ehlikem vardı bak çok şükür atlattım sende 13 hafta dolana kadar ilişki iş yolculuk tan uzak duracan mümkün olduğu kadar dineleneceksin ve kafaya en az şeklide takmaya çalışacaksın,,gülşah seni anlıyoruz çok zor bi olay bak benzerini ben de yaşadım ama kafaya taktıkaça daha kötü oluyo haberin olsun benim kafya taktığım zaman lekelnmem artıyodu her lekeyi gördüğümde nerdeyse korkudan bayılacak gibi oluyodum çok zordu canım am geçti inş seninde geçecek

evet canlarım dediğiniz çok doğru taktıkça bu dert daha da büyüyor..ama elimde değilki.inşallah 1 ay sonra geçecekyerimseniben
bende hiç mide bulantısı ve aşerme olmuyor.şükürler olsunki rahat bir hamilelik sürecim var şu an.bize de cinsel ilişki yasak hamileliğimi öğrendiğimden beri doktorum önlem olsun diye yasakladı.
kilonuz nasıl bu arada,kilo artışı varmı?ben 2 kilo almışımdaa:icecream:

Ben normaldede çok zayıf değildim. 64 ile hamile kaldım ve 16 haftalık oldu 4.5 kilo aldım.Oğlumdada ilk aylarda çok almıştım sonra alışım düştü ve aldıklarımda oğluma gitmişti.3.600 doğdu çünkü ve bende de fazladan 4 kilo kalmıştı.Ama bu sefer daha bilinçliyim Allahın izniyle bebişimi sağlıklı olarak alayım kucağıma emzirirken vermeye kararlıyım.Sizler kaç kilo aldınız şuana kadar?

2008 de her isteyenin anne olması dileklerimle..
sormak istediğim bir şey var ben 9 haftalık hamileyim.4.haftamdan beri öğrendimki düşük tehlikem var crinone ve folik asit kullanıyorum.bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum.hiç bir şey yapmamaya özen gösteriyorum.onu geç buldum.başka ne gibi doğal şeylerle düşük tehlikesi önlenebilir bileniniz varsa yardımcı olabilirmi?
kalp atışını duyduk,herşey normal görünüyor.gerçi benim kanamam da olmadı ama kasık sancım çok oluyordu.doktorum da rahim kasılmalara dayanamaz ve bir an açar kendini dedi bebği tutamayız dedi.önlem olsun diyede hastanede yatırdı 3 gün.şu an şükürler olsun iyim ama hamileliğimi doyasıya yaşayamıyorum bu durum yüzünden..:uhm:

canım bende bebeğimi zor bulmuştum ve yüksek oranda düşük tehlikem vardı ve tam 2 ay evden çıkmadım iş yapmadım yattım özelliklede bacaklarını yükseğe koy bol bol dinlen...çok şükür şimdi 1,5 aylık kızım oldu...sende inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın

sormak istediğim bir şey var ben 9 haftalık hamileyim.4.haftamdan beri öğrendimki düşük tehlikem var crinone ve folik asit kullanıyorum.bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum.hiç bir şey yapmamaya özen gösteriyorum.onu geç buldum.başka ne gibi doğal şeylerle düşük tehlikesi önlenebilir bileniniz varsa yardımcı olabilirmi?
kalp atışını duyduk,herşey normal görünüyor.gerçi benim kanamam da olmadı ama kasık sancım çok oluyordu.doktorum da rahim kasılmalara dayanamaz ve bir an açar kendini dedi bebği tutamayız dedi.önlem olsun diyede hastanede yatırdı 3 gün.şu an şükürler olsun iyim ama hamileliğimi doyasıya yaşayamıyorum bu durum yüzünden..:uhm:

inşallah dedigin gibi 2008 de anne oluruz.ben hamileyken düşük tehlikesi yaşadım ilacı doktorum bilinçsizce yüklendi düşmesin diye bebegimin kalbi durdu.stres yapma ve ferah ol lütfen düşücek diye düşünme pozitif ol

sağolun canlarım şu an için iyi bebeğim.
Allahtan bir şey çıkmazsa sağsalim tamamlamak dileğim.Hepimizin öyle.
Allahım herkese nasip etsin bu duyguyu inanaın çok dua ediyorum.
a.s.

Allah bebeğini sağlıkla sana bağışlasın kendine dikkat et moralinide bozmamaya çalış bebişler herşeyi hissediyorlar umarım hamileliğinin bundan sonrası sorunsuz geçer

fazla düşünmemeye çalış canım bende 2ay önce bi düşük yaptım kalp atışları yoktu aldılar daha yeni yeni psikolojim düzeldi,aklıma gelince içim cıız ediyoo,inşallah bebişin sana sımsıkı tutunur hiiiç bırakmaz seni,ben çok dua etmiştim beni bırakma bebeğim diyyee, ama nasip değilmiş ne yapalım herşeyde vardır bir hayır.bak kalp atışlarınıda duymuşsun ben hiç duyamamıştımm dünyam başıma yıkılmıştı sanki,ilk bebeğimdi üstelik ne yapalım,sağlıkla gelir birgün inşallahh

Başlıktaki yazıları okuyamadım canım, hala var mı tehlike?
Allah evladını koklamayı nasip etsin inşallah.Hayırlı, sağlıklı bi evlat ve anne olursunuz..

canım korkma inşallah bişey olmaz dr bana ne olur ne olmaz birazda rahatlamam için progestan verdi düşük önleyici hap.fazla ağır iş yapmaman lazım bide kesinlikle üzülmemen kendine dikkat et ve bebişin için en iyiyi düşünmeye çalış umarım bebişlerimize birşey olmaz.sağlıcakla kal...

tehlikeyi atlattı kızlar gülşahh..sonlarda yazmıştı.bebeğini alacak hayırlıyla kollarına.inşallahh bize de resmini gösterecek güzel bebişininn...

geçmiş olsun....inşallah bir daha yaşamazsın..........

sevgiler........

canım arkadaşıma doktorun söylediklerini söyliyim sana . mümkün olduğunca yatıyosun. asla ve asla uzanarak yukarı bişi almıyosun sakın. uzandığın zaman ayaklarını biraz yukarı kaldırıyosun. eşinle birlikte olmuyosun.ağır hiçbişi kaldırmıyosun. ağırı bırak, yerden bişi alırken bile gücü ayarlıyıp eğiliyosun.çok sıcak banyolardan kaçınıyosun. aklımda kalanlar bunlar canım başka bişi olursa eklerim. çok geçmiş olsun canım

bende hamileliğimin başlarında aynı sorunu yaşamıştım doktorum kolumu uzatmayı bile yasaklamıştı bir de bebeğimden daha büyük bir kistim bile vardı allah nasip ederse doğuyor yaşın çok genç daha bak resimdeki prenses hem kisti yendi hem kasılmalarıma aldırış etmedi seninkide başarır hiçç kendini üzme tadını da çıkarırsın,a.s.a.s. acısını dA

X