düşük tehlikem var kızlar:(

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
2008 de her isteyenin anne olması dileklerimle..
sormak istediğim bir şey var ben 9 haftalık hamileyim.4.haftamdan beri öğrendimki düşük tehlikem var crinone ve folik asit kullanıyorum.bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum.hiç bir şey yapmamaya özen gösteriyorum.onu geç buldum.başka ne gibi doğal şeylerle düşük tehlikesi önlenebilir bileniniz varsa yardımcı olabilirmi?
kalp atışını duyduk,herşey normal görünüyor.gerçi benim kanamam da olmadı ama kasık sancım çok oluyordu.doktorum da rahim kasılmalara dayanamaz ve bir an açar kendini dedi bebği tutamayız dedi.önlem olsun diyede hastanede yatırdı 3 gün.şu an şükürler olsun iyim ama hamileliğimi doyasıya yaşayamıyorum bu durum yüzünden..:uhm:

canım benim.....
inşllah bebişin sana sımsıkı tutunur annesi.....
ve seni 9 ay 10 gün boyunca yalnız bırakmaz.....
bence iyi tarafından bakmalısın tatlım.....
en azından kanaman yokmuş...
oda riskli çünkü....
hamileliğin bu dönemlerinde düşük tehlikesi oluyo ve çoğu kişide atlatıyo hayırlısıyla....
bol bol dinlen ve kesinlikle fazla yorma kendini hatta imkanın varsa gününün yarıdan fazlasını yatarak geçir....
daha kolay atlatırsın.....
ve bol bolda bence bebişe yarayacak şeyler tüket.....
ve hep pozitif ol.....

sağol kardelencim..
yeme düzenim bile sağlıklı beslenmeye çok dikkat ediyorum ama yediğim yaptığım hiç bir şeyden zevk alamıyorum sırf bu durumumdan dolayı.çevremdekiler bir süre sonra atlatırsın,alışırsın diyorlar.inşallah bakalım..
inşallah dediğin gibi tutunur anneciğine..sevgilerimle..

canım öncelikle geçmiş olsun ilk üç ay maydonoz nane ve sıcak duslardan kacın bol bol ıstirahat et ve ne kadar calsium alırsan o kadar kasık agrın azalır ve kasılmalar son bulur inşallah saglıkla bebeğinin kucagına alırsın sevgiyle kal

sormak istediğim bir şey var ben 9 haftalık hamileyim.4.haftamdan beri öğrendimki düşük tehlikem var crinone ve folik asit kullanıyorum.bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum.hiç bir şey yapmamaya özen gösteriyorum.onu geç buldum.başka ne gibi doğal şeylerle düşük tehlikesi önlenebilir bileniniz varsa yardımcı olabilirmi?
kalp atışını duyduk,herşey normal görünüyor.gerçi benim kanamam da olmadı ama kasık sancım çok oluyordu.doktorum da rahim kasılmalara dayanamaz ve bir an açar kendini dedi bebği tutamayız dedi.önlem olsun diyede hastanede yatırdı 3 gün.şu an şükürler olsun iyim ama hamileliğimi doyasıya yaşayamıyorum bu durum yüzünden..:uhm:

canım merhaba ßende 8 haftalık hamileyim ve benimde geçen hafta öğrendimki rahimde kanama alanları var.yani düşük tehtidi doktorum bana progestan verdi ve istirahat etmemi söyledi.ßenim kanamam hiç olmadı.sende de mi rahimde kanama alanları var?

canım bende 23 haftalık hamıleyım benımda o haftalrda kanamam olmuştu pregestan bır ay kullandım..stres yapınca daha kotu oluyor...
fazla egılme...ellerını mutfak dolaplarına kaldırma...ayakta kalma...bol bol dınlen...
ınsanlah bebısını sagl salım kucagına alırsın

kanama olsa en azından bir şekilde önüne geçilebilirdi...ßenim ilk gebeliğimde de kanama olmadığı halde bebeğimin kalp atışları durdu anlamadık..Şimdide bunun olmasından çok korkuyorum kızlar..

baharcım
benim rahmimde kanamayla ilgili bir tehlikem yok yeterince olması gereken kalınlıkta.sadece doktorum kasık sancılarını tehlikeli buldu ve önlem olsun diye yatırdı.rahim kasılmalara dayanamaz ve kendini açar dedi.biliyorsun kasık sancısıyla normal doğum gerçekleşiyor.
bende dikkat ediyorum çok dikkat ediyorum hatta ama sosyal hayatımı,en önemlisi hamilelğin vermiş olduğu o bulutlar üzerinde gezmeyi yaşayamıyorum.bu kötü düşünce ensemde soğuk nefesini her an hissettiriyor.
bakalım 3.ayım bitene kadar huzur yok anlaşılan.
inşallah bebeklerimiz sıkıca tutunur bizlere.

sendeee başını alıp gitme ne olurr,ne olur tut ellerimi..hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar ve hiç bir şeyi istemedim seni istediğim kadar..sende başını alıp gitme ne olur...bu şarkıyı bebişlerimize söyleyelim
senağlama

gulsahs bu bebei cok beklemistim demissin ne kadar beklemistin tedaviylemi oldu?????

ilk iki bebeğimde kanamam vardı pregestronda içtim yattım dinlendim
13 haftalıkken kalbi durdu
ama 3. bebeğimde yani kızımda kanama vs hiç birşey umursamadım yaşarsa yaşar dedim.çalışmaya devam ettim son haftalara kadar çalıştım.hiç süt içmedim ama kalsiyum eksikliğimi yoğurt vs giderdim.kasılmalarımı umursamadım
.ilk üç ay kanamalara gözüm alıştı
ama sonra 13 hafta bitti ve bebek duruyordu
takmazsan eğer herşey daha kolay inan şimdi kızım 6 yaşına girecek
allah seninde bebeğini kucağına almanı nasip etsin gülsah cım
takıntı yapma

canım inşallah bebegini bir gün sağlıkla kucagına alır
bu dedıklerınıde her seye ragmen guzeldı dıye anarsın..
ne kadar acı ceksekte,üzülsekte canımızın canına deger sanırım
rabbim sana sağlık ve huzur versin
canını hiç sıkma emi?
bebegin hep seninle olacak ben inanıyorum
güzel allahım sana mis kokulu bir bebek nasip etsin
dilerimki o kokuyu içine cektıgınde tum sıkıntıların ardında sadece bır anı olarak kalır

baharcım
benim rahmimde kanamayla ilgili bir tehlikem yok yeterince olması gereken kalınlıkta.sadece doktorum kasık sancılarını tehlikeli buldu ve önlem olsun diye yatırdı.rahim kasılmalara dayanamaz ve kendini açar dedi.biliyorsun kasık sancısıyla normal doğum gerçekleşiyor.
bende dikkat ediyorum çok dikkat ediyorum hatta ama sosyal hayatımı,en önemlisi hamilelğin vermiş olduğu o bulutlar üzerinde gezmeyi yaşayamıyorum.bu kötü düşünce ensemde soğuk nefesini her an hissettiriyor.
bakalım 3.ayım bitene kadar huzur yok anlaşılan.
inşallah bebeklerimiz sıkıca tutunur bizlere.

sendeee başını alıp gitme ne olurr,ne olur tut ellerimi..hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar ve hiç bir şeyi istemedim seni istediğim kadar..sende başını alıp gitme ne olur...bu şarkıyı bebişlerimize söyleyelim
senağlama

gerçekten yaşayamamak doya doya hamileliği çok kötü canım çok iyi anlıyorum seni banada ilk tremester bitene kadar huzur yok ama miranında dediği gibi takmamak lazım..Herşeyi oluruna bırakmak lazım....Dua edeceğim canım senin içinde :teselli:umarım herşey gönlümüzce olur.

canım geçmiş olsun umarım bebeğin sıkı tutunur sana ve hayırlısıyla kucağına alırsın.

gülşahçığım önce geçmiş olsun benim anlıyamadığım düşük tehlikesinin sebebi ne,kasılmalar demişsin bu bana kendi hamileliğimi hatırlattı rahim ağzında gevşeklik olabilir doktorun buna baktı mı eğer böyle birşey varsa küçük bir operasyonla rahim ağzına dikiş atılıyor ve 9 ay boyunca kasılmayı önleyici ilaç veriyorlar sonra ilaç bırakılıyor zaten sonrada doğum gerçekleşiyor ayrıca ağır birşey kesinlikle kaldırma mümkün olduğunca yat ama doktorun muhakkak sebebini söylesin ne demek kasılmayı durduramayız bebeği tutamayız sebep bulunursa çözümüde olur hiçbirşeyi şansa bırakma canım ama dediğim gibi yatmak önemli ,başıma geldiği için biliyorum önce kanama olmaz ama en küçük bir ağırlık kaldırırsan kanaman olur çok dikkat et :emir_bebek:

slm hanimlar ben de 7 haftalik hamileyim...son 2 gundur kanla karisik cok az kanama geldi korkuyorum bebegimi kaybetmek istemiyorum yarin doktora gidecegim insallah bebisime bisey olmaz kizlar onu gec buldum ama cabuk kaybetmem insallah ne olur benim icin dua edin ihtiyacim var cunku

canım benim sen gönlünü ferah tut dikkat et kendine iyi düşünmeye çalış kötüyü aklına getirme streste yapıp yegenimi üzme o sana sıkı tutunacak merak etme konuş onunla onu nekadar beklediğini istediğini anlat ona seni hissedecektir:1hug::nazar:a.s.:nazar:

1 yıl üstüne geldi bebeğim.rahmimde bir sorun yok ama düşüğün en büyük habercisiymiş kasılmalar.doktorumun söylediği aynen bu şekildeydi yani kasılmalara dayanamaz rahim ve kendini açar.o dönemde kasılmalar çok şiddetliydi.30 saniye kadar sürüyordu,yarım saat arayla.şu an için iyim ama şu süreci atlatana kadar korkuyorum.:1no2:
inşallah yarabbim yiyecek ekmeği vardır da sağ salim kucağıma almayı nasip eder.
benim eltim inanın iki hamileliğinde de kanamalı ve düşük tehlikeli geçirdi.ama hiç takmadı halısına varana kadar kendi sildi ayda iki kez.camlara çıktı.işte ekmeği vardı iki çocuğun iyiki de yaşamışlar.herkesin bünyesi demekki farklı oluyor ne diyelim.
Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah.bu arada rüyam sen ne yaptın?uzun süredir giremiyordum koptum biraz.

X