Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 38 16,6%
  • 2

OY: 54 23,6%
  • 3

OY: 27 11,8%
  • 4

OY: 33 14,4%
  • 5

OY: 21 9,2%
  • 6

OY: 14 6,1%
  • 7

OY: 11 4,8%
  • 8

OY: 8 3,5%
  • 9

OY: 7 3,1%
  • 10 ve daha çok

OY: 16 7,0%

• Ankete Katılan
    229
Selam kızlar bu başlık öne çıkmış ve ben açıkçası size güzel şekilde umut olmak istedim. Tüp bebek ki zorlukları yaşayan biliyor çünkü. Benim yaşım 39 ve amh değerim 0,5. Düşük rezervim var en fazla 12 yumurta görmüşüzdür. Oda hepsi büyümüyor. Geçen sene tedaviye başladık sadece 2 embriyom oluştu bebek tutundu ancak sağlıksız gebelikti sonlandırmak zorunda kaldık. Tam deprem zamanıydı hatırlıyorum da kullandığım ilaçlarla birleşince baya zorlanmıştım o dönem. Arkasından ara verdik ve kurban bayramından sonra tedaviye başladık. Sadece 2 yumurtam olgunlaştı. Toplama kararı aldık ve birisi boş çıktı. Tek yumurta bir şekilde Allah’ın izniyle ol demesiyle 5. Gün 2bb embriyo oldu ve transfer günü bir mucize ile o yumurta 4AA oldu, bu tek embriyo ile transfere girdim. Allah’ın izniyle şuan neredeyse 5 aylık hamileyim. Elhamdulillah elhamdulillah elhamdülillah. Bu arasa eşim 3. Derece varikosel hastası ve hızlı sperm koca bir 0. Morfoloji ise 2. Çift taraflı sıkıntısı olan bir çiftiz. Ama Allah ol deyince oluyor. Dua, tevekkül, teslimiyet… lütfen Allah’a güvenin, sabredin ve umudunuzu kesmeyin. Allah kolaylıklar versin hepinize 🤍
Benimde 1 embriyom var. Hikayeniz bana umut olduu 💕💕 transfer öncesi ve transfer sonrası nelere dikkat ettiniz ?

Ben şimdi Elenatal 1 kullanıyorum içerikleri bunlar. Ekstra ne kullanabilirim ya da kullanmalı mıyım? Geçen ay tahlil yapılmıştı sonuçlar ise Tsh 2,74 , Fsh 8,8 , Lh 8,7, Amh 0,46 Prolaktin 23,5 çıkmıştı.

Eklentiler

• Screenshot_20231119_185727_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20231119_185727_com.android.chrome.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 80
  • Screenshot_20231119_185715_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20231119_185715_com.android.chrome.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 83
Merhaba, geçen yıl amh 0,5 fsh 14’tü. Bir daha ölçüm yapılmadı. İlk yumurta top 7 yumurta çıkmıştı, 3 blast kaldı.
2. Toplamada ilaç dozu arttı ama bana hiç yaramadı. 6 yum gelişti 3 boştu. 1 blast kaldı. Toplam 4 emby transferi oldum biri tuttu ama 9. Hft kalbi durdu. Üst üste transferlere devam ettim. Bu süreçte otamatikman yumurtalıklar baskılanmış oldu.
Son tedavimde 9 yum gelişti hepsi döllendi 4 güb hepsi yaşadı 5. Gün 6 embriyo blast oldu. Çok şükür hepsi aa kaltede oldu. Yaşım 40…
Kucağımıza da almak nasip olur inş…
Hiiç takviye alnadım doktorum hiç önermedi. Ne doğal ne medikal…
Canım doktor sana hangi ilaçları kullandırdı. Yumurtalarını geliştirmek için. Ben gonal-f 300 doz günlük ve tarlusal kullandım. Bir yumurtacık gelişti. Acaba ilaçları mı düzenleyecek bir dahakine doktorum diye merak ediyorum

Ben şimdi Elenatal 1 kullanıyorum içerikleri bunlar. Ekstra ne kullanabilirim ya da kullanmalı mıyım? Geçen ay tahlil yapılmıştı sonuçlar ise Tsh 2,74 , Fsh 8,8 , Lh 8,7, Amh 0,46 Prolaktin 23,5 çıkmıştı.
Benim de Elenatal 1im var. Elimin altında duruyor ama şimdi öneriler üstüne agrifertil ve biosteron aldım 2500 tuttu. Bu çok pahalı. Eğer bunları alamam dersen bence Elenatal + omepa 10 + D vitamini kullanabilirsin kuzum
Benim elimin altında maxijuno ve promotilde var. Agrifertili ve biosteronu yeni sipariş verdim. Onlar gelene kadar şimdilik maxijuno ve promotil içiyorum. Senin bir dahaki yumoş geliştirmen ne zamann olacak? Ben sonraki adetimi bekliyorum.

Anladığım kadarıyla amh hariç diğerleri iyi canım. Benim fsh değerim de 11.8 o da çok iç açıcı değil malesef. Bi de incir dedi arkadaşlar. Günde iki incir ve çiğ badem fındık ceviz ye kuzum. Ben çok sağlıksız besleniyorum inşalah yarından itibaren dikkat edeceğim

Merhaba kızlar :KK25:
Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
4 aşılama
4 klomen, 2 femara, 4 çatlatma iğnesi tecrübesi
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Amh değerimin 0.44 olduğunu öğrendim.
Raporlu oldum.

Tüp bebek tecrübem: Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:

Güncelleme : kızlar topiğimize gelen önerileri buraya ekliyorum. Denemek isteyenlere ışık olsun 🧿 yumurta kalitesini arttırabilecek gıda ve takviyeler;
  • Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Günde 2 içi dolu olanlardan incir
  • Minimum kahve, çay, paketli gıda tüketimi
  • Elenatal vitamin desteği
  • Agrifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi
  • Haftada 3-4 gün avakado
0.03 amh 39 yaş 4 tüp bebek tedavisi sıfır embiryo 5.tedaviye hazırlık regl bekliyorum

Benimde 1 embriyom var. Hikayeniz bana umut olduu 💕💕 transfer öncesi ve transfer sonrası nelere dikkat ettiniz ?
Ben doğal yolla oldum canım. O nedenle herhangi birşey yapmadım açıkçası. Transferden 2-3 gün önce corasprin, progestan ve folik asit başladık, doktorum herhangi bir kısıtlama getirmedi, transferden sonra hemen transfer yatağından kalkar kalkmaz wc ye gittim, doktorum herşeyde normal hayatına devam et sadece 2-3 gün sıcak duş alma dedi ben hala çok sıcak duş almıyorum mesela, birde biz transferden sonra 3. Gün çatlatma iğnesi vuruluyoruz yarım doz onun dışında normal hayatıma devam ettim. Çok yatmak iyi değil günde 10 dk yürüdüm yavaş tempo ama çokta yorulmadım. Ayarlı yani. Rabbim kolaylaştırsın 🤍🤲

Hakkında hayırlısı olsun kuzum 🙏 umarım bu sefer bebeklerine kavuşursun ikiz olur ❤ takviye birşey kullanıyor musun canım?
Prp dahil Çok şey denedim çok şey kullandım sanırım zamanı gelmedi uzun zamandır magnezyum çinko koenzim q10 OMEGA 3 ve karışık toz şase var içeriği güzel aktardan aldım ve iki ay üst üste sülük hacamat oldum umarım son tedavimde olumlu sonuç alırım 🥰

Prp dahil Çok şey denedim çok şey kullandım sanırım zamanı gelmedi uzun zamandır magnezyum çinko koenzim q10 OMEGA 3 ve karışık toz şase var içeriği güzel aktardan aldım ve iki ay üst üste sülük hacamat oldum umarım son tedavimde olumlu sonuç alırım 🥰
İnşallah son olur bitanem 🥰 çok emek vermişsin, inşallah tez zamanda güzel sonuçlarını alırsın ❤ birlikte seviniriz burada 🙏

Benim de Elenatal 1im var. Elimin altında duruyor ama şimdi öneriler üstüne agrifertil ve biosteron aldım 2500 tuttu. Bu çok pahalı. Eğer bunları alamam dersen bence Elenatal + omepa 10 + D vitamini kullanabilirsin kuzum
Benim elimin altında maxijuno ve promotilde var. Agrifertili ve biosteronu yeni sipariş verdim. Onlar gelene kadar şimdilik maxijuno ve promotil içiyorum. Senin bir dahaki yumoş geliştirmen ne zamann olacak? Ben sonraki adetimi bekliyorum.
7 kasımda regli oldum şuan ovülasyon dönemindeyim testle takip ediyorum henüz pik olmadı bekliyorum bakalım hayırlısı. Omepa 10 ile D vitamini de alıp kullanayım. Şu arı sütünü de alıp kullanacağım. Ya bee'o yu ya da eğriçayırı artık birini alacağım

Merhaba 13 Kasımda 2 adet 5. Gün embriyo transferim yapıldı. Bugün 7.gün çok açık renk lekelenmem oldu biraz da kasık ağrım var. Daha önce de denemelerim oldu çok korkuyorum. Sizce lekelenme yerleşme kanaması mıdır? Benim gibi olup pozitifi gören var mı?

7 kasımda regli oldum şuan ovülasyon dönemindeyim testle takip ediyorum henüz pik olmadı bekliyorum bakalım hayırlısı. Omepa 10 ile D vitamini de alıp kullanayım. Şu arı sütünü de alıp kullanacağım. Ya bee'o yu ya da eğriçayırı artık birini alacağım
İnternette zeytinyağlı cevizli incir buldum ondan sipariş verdim. İncire de baya iyi diyorlar kuzum aklında olsun. Ben de 11 kasımda oldum. Regl bekliyorum. Ovulasyonla takip ediyorum şimdi. Daha pik olmadı. Bu gonal-f lerin yüzü suyu hürmetine bi umut bu ay kendi kendime olursam diye dua ediyorum

Merhaba 13 Kasımda 2 adet 5. Gün embriyo transferim yapıldı. Bugün 7.gün çok açık renk lekelenmem oldu biraz da kasık ağrım var. Daha önce de denemelerim oldu çok korkuyorum. Sizce lekelenme yerleşme kanaması mıdır? Benim gibi olup pozitifi gören var mı?
Kuzucum aktif kanama olmadığı sürece sorun yok diyorlar ama tabiki doktoruna veya hemşiresine sorman da fayda var kuzum. Maşallah çok güzel yumoşların olmuş. Amh değerin neydi? Takviye vitamin gıda kullandın mı canım?

Kuzucum aktif kanama olmadığı sürece sorun yok diyorlar ama tabiki doktoruna veya hemşiresine sorman da fayda var kuzum. Maşallah çok güzel yumoşların olmuş. Amh değerin neydi? Takviye vitamin gıda kullandın mı canım?
Amh değerime bakmadı doktorum yumurtlamam düzenli idi. Fortilex woman kullandım takviye olarak bir de keçi boynuzu pekmezi demir eksikliğime iyi geliyor diye onu kullandım inşallah tutunma kanamasıdır insan korkuyor 😔 Bu 3. Denememiz. 2 kimyasal 1 dış gebelik 2 başarısız tüp bebek öyküm var çok acılar çektim. O yüzden hep tedirginim. Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler dünyaya getirmeyi nasip etsin 🌼🤲

Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
4 aşılama
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Raporlu oldum.

Kasım 2023 ilk Tüp bebek tecrübem: Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:

Güncelleme : kızlar topiğimize gelen önerileri buraya ekliyorum. Denemek isteyenlere ışık olsun 🧿 yumurta kalitesini arttırabilecek gıda ve takviyeler;
  • Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Agrifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi

Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
4 aşılama
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Raporlu oldum.

Kasım 2023 ilk Tüp bebek tecrübem: Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.

• Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Agrifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi
Amh 0.67 fsh 5 ile 16 yumurtam toplandı

merhaba, evlenmeden önce 2 defa da toplam 12 yumurta toplattırdım dondurdum (yaşım 30 du), evlendikten sonra ki 33 yaşımda tüp bebek için başvurduk 2 yumurta çıktı 1i en iyi kaliteydi diğeri 6. gün BC idi. Daha önce donduruduğum yumurtalarımın 6 sını çözdürdük 3 ü çözülürken bozuldu, 3 ü döllenip ilerlemedi. En iyi kalitede olan embriyo transfer edildi ancak tutunmadı.
Tekrar toplattım 3 yumurta çıktı 1 i döllendi ilerlemedi transfere gidemedim.
Sonra merkez değiştirdim, bioesteron, gonomax, seaqten e başladım mayıstan beri kullanıyorum Haziran ayında prp+exozom yaptırdım. 2. adette gittim 1 yumurta gözüküyor o ay tedaviye başlamadım eylülde gittim 4 yumurta vardı sonradan büyüyenler ile 6 yumurta çıktı ancak 2 si olgun çıkmadı, 1 döllenmedi, 1 i döllendi ilerlemedi derken 3. güne orta kalite 2 embriyo kaldı,
tekrar opu oldum bu defa yalnızca 2 yumurta çıktı 1 i döllenmedi diğeri 3. gün donduruldu yine orta kalite.
Toplamda 6 kez opu oldum. Bu ay sonru regl bekliyorum doktor ya transfere hazırlayacak ya da tekrar yumurta toplamayı önerecek..

X