düşman başına verilesi bir derdim var(ekstrasistol)

pandemi ilk başladığında kayınvalidemlerle aynı evdeydim evime dönemedim 5 ay birlikte kalmak zorunda kaldık.çok baskı ve stres altına girmiştim.tansiyonumda oynamalar falan oluyordu. sıkıntımı ne kadar tarif etsem az.5 ayın son iki ayında kalbim birden durur gibi olup aniden gümlemesiyle sarsılıyordum başta pskolojik dedim ama tansiyon aleti atısı yakaladıgında kalp sinyali veriyordu yani bu ek atım ciddi anlamda oluyordu... kalp doktorlarına gittim ekokardiyografi çekildi birşey çıkmadı şükür kalp temiz geçen haftada ritm holteri taktırdım. 24 saatte 941 kere ek atım oluyormus yani ekstrasistol. ben artık bununla yaşayamıyorum delirmek üzereyim. oyalanırken beynim meşgulken olmuyor pek ama aklıma gelince oluyor aylardır çekiyorum bu illleti ne yapacağımı şaşırdım benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı? varsa yendinizmi bu illeti... bebek düşünüyordum bir düşük kaybım olmuştu ara vermiştik ama tam düşünürken kalp ritm düzenleyici ilaçlar kullanmak istemıyorum yokmudur yolu...
kaynananın var olduğunu unutursan geçebilir sonuçta onun evindeyken başlamış demekki stres yaratan kişi olay vb herşeyden uzak durursan hafifler

1 haftadır vasoxen beta bloker kullanıyorum ama asla etkısı olmadı. eşimle aram bozuldu hayatım kalmadı...ah kelimeler bile yetersiz aynı duyguları yaşamısız... bu sürede herkes bir şekilde mutluyken ben yaşadıgımda bu durumu isyan derecesine gelıyorum neden ben diye onca insan içinde beni mi buldu diye... öyle bir illetki gunduz kendımı sokaklara atıyorum saatlerce beyhude yürüyorum amaçsızca hiçbir şekilde olmuyor evime geldiğimde kitap okuma dizi izleme vs bu tarz hiçbir aktivite yapamıyorum anında yaşıyorum cunku ve sıklastı bu sıra 5 saniyede bir ardışık geliyor umarım bende yendim diye başlık açarım bir gün...
güzel kardeşim senin anlattığın şu an panik atak durumu.bunun için acil psikolojik destek almalısın.senin şu an sorunun çarpıntı değil o zaman.

1 haftadır vasoxen beta bloker kullanıyorum ama asla etkısı olmadı. eşimle aram bozuldu hayatım kalmadı...ah kelimeler bile yetersiz aynı duyguları yaşamısız... bu sürede herkes bir şekilde mutluyken ben yaşadıgımda bu durumu isyan derecesine gelıyorum neden ben diye onca insan içinde beni mi buldu diye... öyle bir illetki gunduz kendımı sokaklara atıyorum saatlerce beyhude yürüyorum amaçsızca hiçbir şekilde olmuyor evime geldiğimde kitap okuma dizi izleme vs bu tarz hiçbir aktivite yapamıyorum anında yaşıyorum cunku ve sıklastı bu sıra 5 saniyede bir ardışık geliyor umarım bende yendim diye başlık açarım bir gün...
Nasıl oldunuz? Bende de var

pandemi ilk başladığında kayınvalidemlerle aynı evdeydim evime dönemedim 5 ay birlikte kalmak zorunda kaldık.çok baskı ve stres altına girmiştim.tansiyonumda oynamalar falan oluyordu. sıkıntımı ne kadar tarif etsem az.5 ayın son iki ayında kalbim birden durur gibi olup aniden gümlemesiyle sarsılıyordum başta pskolojik dedim ama tansiyon aleti atısı yakaladıgında kalp sinyali veriyordu yani bu ek atım ciddi anlamda oluyordu... kalp doktorlarına gittim ekokardiyografi çekildi birşey çıkmadı şükür kalp temiz geçen haftada ritm holteri taktırdım. 24 saatte 941 kere ek atım oluyormus yani ekstrasistol. ben artık bununla yaşayamıyorum delirmek üzereyim. oyalanırken beynim meşgulken olmuyor pek ama aklıma gelince oluyor aylardır çekiyorum bu illleti ne yapacağımı şaşırdım benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı? varsa yendinizmi bu illeti... bebek düşünüyordum bir düşük kaybım olmuştu ara vermiştik ama tam düşünürken kalp ritm düzenleyici ilaçlar kullanmak istemıyorum yokmudur yolu...
Bende de holter de 300 ek atım çıktı. Yenebildiniz mi acaba? Ya da geçti mi? Doktor kalbinde yapısal hicbir problemin yok zaten bu ek atımlar da iyi huyluymuş çoğu insanda varmış ama oldugu zaman hayatım kararıyor cok kötü bir şey ileri vadede kalp yetmezliğine götürür mü diye kafamda senaryolar kuruyorum sürekli😞

Nasıl oldunuz? Aynı durum bende de mevcut holterde 300 ek atım var. Kafayı yemek üzereyim😞 Dinlenme ve kendini dinleme anında oluyor aynı şeyleri yaşayanlar olarak neler iyi geliyor birbirimze yardımcı olabiliriz. Bunu yaşayan bilir cunku😞

Başlığı açan arkadaşım 900 lerde ek atım hicbirsey..normal insanlanlarda da o kadar..benim 8700 atım çıkıyor yani içini rahat tut diye söylüyorum eğer doktorun endişe edilecek birşey yok diyorsa kafaya takma sakın..

Başlığı açan arkadaşım 900 lerde ek atım hicbirsey..normal insanlanlarda da o kadar..benim 8700 atım çıkıyor yani içini rahat tut diye söylüyorum eğer doktorun endişe edilecek birşey yok diyorsa kafaya takma sakın..
Siz nasılsınız bu kadar fazla atımla. İlaç kullanıyor musunuz? Azalma var mı

Size 8 yıl süren hikayemi anlatıyım. Aynı sorun evlendikten sonra bende çıktı. Ekstrasistolün bi psikolojik nedenle olanı bir de kalp hastalığı kaynaklı olanı var. Eğer doktor kalbinizde bir sorun olmadığını söylediyse endişelenecek bir şey yok demektir. Biliyorum bunla yaşamak kolay değil evet çok sinir bozucu evet çok yıpratıcı ama bundan dolayı ölmeyeceksiniz. Ritm düzenleyici olarak beloc veriyorlar, ama bunu kullanmanızın bir anlamı yok hayat şartlarınızı değiştirmedikçe. Beloc da doğum kontrol hapı gibi kullandığınız sürece etki edecek bir semptom giderici çünkü, tedavi etmiyor. Stresinizi yönetmeyi öğrenmedikçe sağlık sorununuz kalbinize vurmazsa midenize, midenize vurmazsa beyninize veya başka yerinize vuracaktır. Bunu stresi ilk etapta ritm bozukluğu sonrasında da ağır bir panik atak dönemi yaşamış fakat şu an sağlıklı biri olarak yazıyorum. Hiçbir şey kendinizi bu kadar üzmeye değmez.
Peki bu durumu nasıl atlattınjz sizin baska yaptıgınız birseyler oldu mu?

Benimde en son 8 ay önce holter takıldı 3000 ek atım çıktı Dr önemsemedi. Yürüyüş yap su iç vs. dedi. Birde vitamin eksikliğide sebep oluyor. B12 ve de vitamini takviyesi alın. Şuanda yine yaşıyorum yeniden Dr gitmeyi düşünüyorum ki çok korkuyorum. Allah yardımcımız olsun.

Aynı sorun Bende de var üç kere holter taktırdım birinde 3000 çıktı en son taktırfığımda 800 çıktı Dr çok rahatsız oluyorsan ablasyon yapalım dedi fakat ben onada korkuyorum

İyi günler ben de de oluyor 2 sene önce holter taktırmıştım 1700 küsur ek atım vardı ve sonra azalınca ilacı bırakmıştım kendi kendime çok nadir oluyordu şu son 10 gündür baya korkutuyor doktora da gidicem ama size de sorayım benim bi başlayınca yarım saat bi saat çok oluyor hatta bazen üst üste defalarca oluyor sonra da saatlerce hiç bişe yok tekrar başlıyo durduk yere sizde nasıl oluyo 😥 ve hepimizinki geçsin gitsin inşallah 🙏🏻

İyi günler ben de de oluyor 2 sene önce holter taktırmıştım 1700 küsur ek atım vardı ve sonra azalınca ilacı bırakmıştım kendi kendime çok nadir oluyordu şu son 10 gündür baya korkutuyor doktora da gidicem ama size de sorayım benim bi başlayınca yarım saat bi saat çok oluyor hatta bazen üst üste defalarca oluyor sonra da saatlerce hiç bişe yok tekrar başlıyo durduk yere sizde nasıl oluyo 😥 ve hepimizinki geçsin gitsin inşallah 🙏🏻
Aynı. Benimde öyle. Hatta bazen bütün gün sürekli devam ettiği oluyor. Valla ne tetikliyor bilmiyorum ama yediklerimizle ilgili olduğunu düşünüyorum ben.

Ya nasl dayaniyosnz bendede 2000cikti otrrken uzanirken oluyo ayaga kalknca geçiyor saatlerce otrmak istemeyip ayakta kaldgmi bilirm bütün psikolojim alt üst her an ölümumu bekler gibi yasıyorum psikiyatye gtmeyi dusnyorm insallah faydasni gorrm

Oncelikle hepinize gecmis olsun.. bu dert bendede var.. :KK43: panik atak anksiyete hepsi karisik.. Su son zamanlar cogaldigi icin doktora gittim ve beta bloker yazdi ama uzun vadeli kullandigim ve biraktigim zaman acaba geri baslarmi diye endiseleniyorum.. :KK43: ama doktor kalbiniz temiz dedi sukur..

X